Повернулися з єгипту за бюджетною путівки, доповідаю обстановку

0
1

Актуальна інформація, що відбувається зараз на пунктах огляду російських туристів, які летять додому з єгипту.

Питання про огляди в аеропортах-другий за популярністю після погоди (з тих, що задають нам читачі в коментарях). Ми тільки що прилетіли з шарм-ель-шейха, доповідаю обстановку.

Аеропорт шарм-ель-шейха, 7 ранку

Огляди в шармі: початок

В домодєдово все штатно, а ось в шарм-ель-шейху відбулися зміни . Під час перельоту в єгипет ми розмовляли з однією жінкою , виявилося, що за останні 3 тижні вона летить в шарм вже вдруге. Спочатку літала з чоловіком, тепер з мамою і дитиною (той випадок, коли зрозумів, що не навіддихався :))

Наша супутниця поскаржилася, що на зворотному шляху треба готуватися до випробувань.

Їх забирали з готелю за 6 годин до вильоту! гід пояснив, що в аеропорту шарм-ель-шейха проводять дуже ретельні огляди. У день їх вильоту приблизно в один час (з інтервалом 15-20 хвилин) відправлялося 3 російських літака з туристами. Вишикувалася гігантська черга , де людей оглядали мало не до нижньої білизни (за її словами). Довго і прискіпливо. Протягом 6 годин.

Для тих, хто сідає на російські літаки, виділено 8 окремий коридор . Так розпорядився президент. Це підвищені заходи безпеки, щоб уникнути повторення трагічної ситуації 2015 року.

Ми вже були готові до гіршого. Але! у перший день нашого туру готельний гід порадував. Він сказав, що такого вже немає . За 6 годин зараз не забирають.  заберуть за 4 години . вже краще — — подумали ми.

Відлітаємо додому

Огляди в шармі: як було у нас

А тепер розповім, як все пройшло у нас. Дійсно, нас забрали з готелю за 4 години до вильоту — о 6.45. О 7 ранку ми вже були в аеропорту. Підійшли до першого пропускного пункту, але огляд не починався. Всі чогось чекали.

Чекаємо

Пройшло 20 хвилин, поступово туристів накопичилося побільше.

І тоді почали огляд.

Запрошують по 2-3 людини. Решта стоять віддалік

все штатно: сумки, ручну поклажу поклали на конвеєр. Попросили також зняти кепки, черевики, шарфи, ремені. Ми їх згребли в ящик і також пустили на конвеєр. Їх там просканували на предмет наявності заборонених речовин, все ок.

Також був огляд тіла . Жінок оглядали жінки, чоловіків-чоловіки. Спочатку руками в рукавичках, потім металошукачем.

Одна нога ставиться на пуф, огляд, потім друга нога так само

Пройшли цей пункт, через 10 кроків — знову перевірка . Вибірково вручну дивляться ручну поклажу. У мене навіщось дістали ноутбук, у дружини безцеремонно залізли в дамську сумочку. Побачили там сувенірну» танцюючу » ялинку, посміялися, прибрали назад. Дивні:)) взагалі, з нами багато хто з єгиптян жартував. Напевно тому,що ми і самі усміхнені дуже.

Далі пройшли на стійку реєстрації . Там у нас забрали багаж, оформили і видали квитки.

Нас знову везуть на уральських авіалініях, і цього разу місця дали поруч-біля ілюмінатора (ура)

увага, туристи!  на даному етапі сталася дивна, навіть я б сказав, обурлива ситуація . Будьте уважні, не попадайтеся! коли нам оформляли багаж і квитки, один із співробітників показав на мобільному телефоні:

— заплатіть 25 доларів (по-російськи).

Ми в непонятках, навіщо? дружина вже потягнулася перевіряти, скільки доларів залишилося. В голові відразу пронеслося: за багаж? але у нас небагато. Хоча ручна поклажа може бути, але її не зважували… А єгиптяни попалися, які по-російськи погано говорять.

Коротше, вдалося з’ясувати, що вони намагалися запропонувати нам бізнес-клас. Навіщо? або це якась махінація затівалася :)) загалом, знайте, якщо будуть питати в аеропорту 25 доларів — це не якась там доплата, це пропозиція польоту бізнес-класом.

Отримали квитки, заповнили міграційні карти

Пройшли прикордонників, які зняли відбитки пальців і сфотографували. Далі ще один пункт огляду . І знову: речі на конвеєр, все зайве зняти, покласти в ящик… Вибірково когось зупиняли, водили папірцем по речах і відправляли її в апарат.

Ми пройшли в зону очікування, де є дьюті фрі, кафе, крісла для відпочинку.  на даний момент перевірки зайняли рівно 1 годину. Ми було вже зраділи, але як виявилося, і це було ще не все!

Поки що ми сіли в залі очікування і перекусили (прихопили трохи їжі в дорогу)

Купили води по 4 долари за 500 мл, і тому не раджу їхати в аеропорт шарма без їжі. Ціни там такі, що можна без штанів залишитися :))) хоча, як я зрозумів з коментарів до минулих статей про єгипет, у нас в країні дуже багато багатих людей, які економію вважають зайвою.

Обід в аеропорту. Все включено :))

І був ще один огляд

Оголосили посадку. Літак був об 11.00, а на посадку запросили о 10.20. Ми пішли і побачили величезну чергу.  знову огляд, якого вже, чесно кажучи, не очікували.

Хто пройшов перевірку, проходили далі-в зал очікування. І тільки потім вже на літак.

Народу битком!

Чоловіків оглядали чоловіки. Жінок-жінки.  обшукували кожного: щось шукали в сумках, пакетах з дьюті фрі.

Дружина сказала, що єгиптянка праворуч (вона оглядала першої) питала у них шоколадки :))) так, прямо так, питально:

— шоколадки?

— немає шоколадок.

А одна російська туристка почала пояснювати, що єгиптяни люблять шоколад — у них, мовляв, немає свого.

Трохи безцеремонно, правда? а навіщо нюхати крем?

Цю фішку я і раніше знав, а також те, що шоколад можна запропонувати на ресепшені або дати носієві замість долара, і вони будуть сильно ради… Але щоб на кордоні в аеропорту, користуючись службовим становищем, випрошувати шоколадки, це знаєте…

Не тільки речі перевіряють, але і проводять по тілу металошукачем

І, до речі, поряд з єгиптянкою, за словами дружини, лежали солодощі і пляшки з водою , куплені втридорога в місцевому дьюті фрі (4 долари, на хвилиночку).

Зверніть увагу-вода. Тобто купили воду і її забрали

У дружини теж в сумочці були солодощі і вода. Їх подивилися і залишили. Дуже дивно!

А ось те, що вилучали у чоловіків:

  • розкрита пляшка мартіні (1 літр!), плівка і скотч для упаковки багажу, т.папір, вода, запальнички.

Речі перевіряли дуже ретельно , у мене витягли з рюкзака барсетку, вийняли ключі, гроші. Все випатрали, прибирати не стали. Поспіхом довелося все самому засовувати назад.

вибірково також викликали ось до цього дядечка, він маленьким папірцем проводив по речах і опускав в апарат:

Дуже доскональна перевірка!

Це був останній пункт перевірок . Далі всі вставали в чергу на посадку. Через цю перевірку літак вилетів на 20 хвилин пізніше. Ось якось так…

І на посадку, нарешті!

скільки в підсумку нас оглядали?  давайте порахуємо … 4 рази. Як ми до цього поставилися? ну, треба значить треба. З метою безпеки ж 🙂

Спасибі що прочитали, будемо раді відгуками!  пишіть ваші думки, запитуйте. Постараюся відповісти 🙂

Автор