Які кольори точно не поєднуються між собою

0
1

Сайт rmnt розповідав, з яких причин варто використовувати яскраві відтінки в інтер’єрі. Без них обстановка може виявитися нудною і занадто спокійною. Однак дуже важливо вибрати гармонійні поєднання, які будуть вдало виглядати разом. Розповімо, які тони точно «не дружать» між собою.

Не потрібно бути експертом за кольором, щоб створити правильну палітру в інтер’єрі. Головний принцип — в кімнаті має бути приблизно 60% основного відтінку, найчастіше це нейтральний, 30% додаткового, гармонійно поєднує з головним, і 10% яскравого, акцентного, контрастного. Найважливіше підібрати два основних кольори, акцентний, якого найменше, може бути практично будь-яким, за смаком власників.

Звичайно, зараз в мережі не проблема знайти таблиці і схеми, що показують, які кольори найкраще поєднуються між собою. Професіонали і не тільки часто користуються колірним колом йоганнеса іттена. Він вважав основними кольорами синій, жовтий і червоний, а всі інші відтінки — похідними. Протилежні по розташуванню тону в колі іттена є комплементарними, тобто вдало доповнюють один одного, можна підібрати класичні та аналогові тріади, щоб дотримуватися правила 60-30-10. Користуватися колірним колом просто, а поєднання, запропоновані ним, перевірені часом і численними реалізованими проектами.

Перерахуємо всі провальні поєднання, які точно зіпсують враження від інтер’єру:

  • помаранчевий і бузковий. Перший колір надзвичайно активний, теплий, насичений, соковитий. Поруч з ним бузковий просто здасться бляклим, фактично ніяким.
  • червоний і зелений. Вони можуть бути настільки різними, що дуже складно підібрати відтінки з однаковою «температурою», рівні за насиченістю і гармонійні. Червоний і зелений можна використовувати разом хіба що в кімнаті з прекрасним природним освітленням і без будь-яких інших акцентів.
  • фіолетовий і чорний. Дуже похмуре поєднання, хоча чорний в цілому вважається дизайнерами досить нейтральним і відповідним до багатьох яскравим відтінкам, в тому числі до червоного, але з фіолетовим він абсолютно точно не буде виглядати вдало.
  • салатовий і синій. Неважливо, яким саме буде синій тон, поруч з салатовим він виявиться зайвим. Навіть якщо це дві подушки, все одно не варто вибирати саме ці відтінки — це одне з найбільш позбавлених смаку поєднань, як і червоний разом із зеленим.
  • рожевий і червоний. Два тони, які прагнуть стати лідерами. Поруч будуть конкурувати, хоча і відносяться до одного і того ж спектру.
  • сірий і темно-зелений. Знову дуже похмура колірна палітра, яка буде викликати психологічний дискомфорт. Кімната стане схожою на суворий ліс.

Нагадаємо, що на порталі rmnt.ru є опис найцікавіших і гармонійних поєднань відтінків в інтер’єрі. Наприклад, чудово виглядають блідо-сірий і насичено-жовтий, пісочний і червоний, теракота і ніжна зелень. Якщо не впевнені, що самі зможете підібрати правильну колірну гамму, краще не експериментуйте, прислухайтеся до наших рекомендацій.

Відео по темі