Що робити з несучими колонами в інтер’єрі: 4 варіанти дизайн-рішення

0
1

Що робити, якщо ідеальне планування порушують несучі колони? спробувати замаскувати або, навпаки, підкреслити їх? у цьому матеріалі розбираємося, як можна обіграти колони в інтер’єрі, і ділимося досвідом професійних дизайнерів

Несучі конструкції — нерідке явище в сучасному монолітному будівництві, особливо якщо мова йде про будинки і квартири з відкритим плануванням. Але далеко не завжди (насправді майже ніколи) вони розташовані так, як хотілося б. І якщо посередині вашої майбутньої спальні підноситься несуча колона, подобається вам це чи ні, але з нею доведеться змиритися. Змиритися і спробувати перетворити її з незручного конструкційного елемента в органічну частину інтер’єру. А як це можна зробити, розповідаємо в сьогоднішньому матеріалі.

Варіант 1. Маскуємо

Почнемо з найменш вдалого розкладу: несуча колона (і добре, якщо тільки одна) вкрай незручно розташована, її не заховати в стіну, не використовувати для зонування і не перетворити в опору для меблів. Варіант один-грамотно замаскувати. Зробити це можна різними способами: використовувати таку ж обробку, як біля стін, облицювати дзеркалами, щоб колона «розчинилася» в повітрі, закрити фіранками або хоча б заховати за красивою ширмою.

Варіант 2. Зонуємо

Якщо вам дісталося кілька колон і вони при цьому досить вдало розташовані, їх можна використовувати як інструмент зонування. Плюсів у такого рішення відразу кілька: колони не перешкоджають поширенню світла, не «крадуть» простір, на відміну від перегородок і стелажів, не створюють відчуття тісноти. Додатково їх можна пофарбувати в контрастний колір, облицювати каменем або ж залишити як є — якщо ви хочете створити брутальний інтер’єр, необроблені бетонні колони ідеально в нього впишуться.

Варіант 3. Підкреслюємо

Ще один варіант — декорувати колони, перетворивши їх в яскравий архітектурний елемент. Для цього можна прикрасити їх різьбленням, облицювати мозаїкою або просто-напросто пофарбувати. Якщо ви плануєте інтер’єр в класичному стилі, то звичайні несучі колони можна пофарбувати в білий і перетворити в давньогрецькі, підтримавши молдингами і ліпниною на стелі. У невеликих приміщеннях, щоб не перевантажувати простір, краще відмовитися від дуже складної рельєфної обробки і віддати перевагу фарбі насиченого кольору або дрібної мозаїці. На круглій колоні, наприклад, буде цікаво виглядати маленька шестикутна плитка.

Світлана юркова, дизайнер:

— якщо колона вдало вписана в інтер’єр і ви хочете підкреслити її архітектурну форму, можна виділити її за допомогою декоративних прийомів, які вибираються в залежності від стилю. Наприклад, обробка каменем вдало впишеться в інтер’єр лофт, молдинги будуть добре виглядати в класиці, а дерев’яні елементи підійдуть будинку в стилі шале.

Варіант 4. Пристосовуємо

Якщо ви прихильник того, щоб кожна деталь в інтер’єрі була функціональною, а кожен сантиметр простору використовувався по максимуму, то і колону, навіть саму незручну, можна пристосувати під свої потреби. Ось тільки деякі з ідей: покрити з усіх боків магнітно-грифельної фарбою і перетворити в куточок для творчості або записів на кухні; зробити основою тв-зони у вітальні або натягнути між колонами (як варіант — між колоною і стіною) справжній гамак, організувавши таким чином оригінальне місце відпочинку.

Досвід професіоналів

Як показує практика, російські дизайнери та архітектори в своїх проектах регулярно стикаються з несучими колонами, балками та іншими незручними конструкціями. Так, в інтер’єрі заміського будинку площею 450 метрів дизайнер оксана цимбалова використовувала конструктивні колони для зонування великого простору першого поверху. А ось як ще, на думку оксани, можна працювати з цим архітектурним елементом:

  • якщо ви живете в дерев’яному будинку, по центру якого стоїть дерев’яна колона, і у вас є домашній улюбленець з сімейства котячих, оберніть мотузку навколо колони, створивши тим самим велику когтеточку. Крім того, комбінація дерева і мотузки робить колону приємною на дотик і для людей, і для вихованців;
  • використовувати колону можна і в якості точки опори, до якої може кріпитися вбудовані меблі — кухонний острів, обідній стіл і так далі;
  • перетворіть дві колони, що стоять поруч, в стелаж для пам’ятних фотографій, книг і статуеток. А якщо обшити його тим же матеріалом, з якого виготовлена інша вбудовані меблі, ніхто навіть не зрозуміє, що бачить перед собою несучі колони;
  • любителям мінімалізму я б порадила оформити колону так, як якщо б це була акцентна стіна. Нехай її обробка контрастує за кольором або фактурою з іншим інтер’єром, додаючи тим самим родзинку приміщенню з мінімалістським декором.

Своїми думками з приводу колон в інтер’єрі поділилася і дизайнер оксана якуніна , яка працювала в останньому проекті з масивною несучою балкою і обіграла її за допомогою оригінальної дерев’яної конструкції з підсвічуванням.