Чим миють теплицю з полікарбонату. Чим мити теплицю з полікарбонату. Чим помити теплицю з полікарбонату восени

0
1

Чим миють теплицю з полікарбонату. Чим мити теплицю з полікарбонату. Чим помити теплицю з полікарбонату восени

Теплиці з полікарбонату дозволяють отримувати багатий урожай, вони прості в монтажі, не настільки крихкі, як скляні. Однак за ними необхідно доглядати, особливо восени. Роботи з підготовки парників в зиму потрібні і для того, щоб збільшити термін служби конструкцій, і для того, щоб в наступному році можна було розраховувати на урожай.

Очищення та дезінфекція

Незалежно від того, в якому регіоні знаходиться парник — москві або вологді — комплекс заходів, що проводяться восени, однаковий. Починати обробку восени слід з прибирання всіх залишків рослин, підв’язувального матеріалу (решіток, прутів, джгутів), використаної тари (горщиків, пакетів). Бажано, щоб всередині теплиці не залишилося нічого.

Далі необхідно помити теплицю восени. Можна для цієї мети використовувати звичайну воду і м’яку ганчір’я або губку. Щоб легше видалити забруднення застосовують також мильний розчин, використовують для його приготування господарське мило. Іноді на поверхнях всередині теплиці можуть з’являтися плівки зелених водоростей. Мити їх потрібно за допомогою щітки і спеціальних засобів, забороняється користуватися скребками або абразивними порошками.

Восени в парнику між елементами конструкції можуть оселитися комахи. Щоб видалити їх з важкодоступних місць, застосовують розпилювач з довгою насадкою. Для дезінфекції використовувати можна тільки ті кошти, які рекомендовані виробником стільникового полікарбонату. Подібні процедури вимагають витрати часу і сил.

Більш прийнятним варіантом є сірчані шашки. Використовувати потрібно так:

  1. перед застосуванням рекомендується перевірити герметичність теплиці, при необхідності усунути щілини.
  2. шашку укласти на металевий лист. Підпаливши.
  3. двері і кватирки щільно закрити.
  4. відкрити приміщення можна тільки через добу.
  5. добре провітрити.

Виділяється під час тління з сірчаної шашки газ, знищує цвіль, а також можливих шкідників.

Обробка землі

Підготовка грунту до нових посівів повинна починатися вже восени. У цей період важливо не тільки помити полікарбонат, але і зайнятися землею. Перше, що потрібно зробити — це видалити всі залишилися коріння і рослини. Потім фахівці рекомендують зняти куля грунту, товщиною в 5 см.ця грунт за рік «роботи» вже сильно виснажилася, тому буде марною для нового врожаю.

Потім слід обробити землю бактерицидними розчинами, хоча можна і просто ошпарити окропом. Добрива краще вносити навесні. Що вибрати-перегній, комплексне мінеральне добриво або компост, залежить від того, який спочатку грунт в теплиці і що планується вирощувати в ній. Взимку бажано заносити всередину парника сніг. У холоднечу він охоронить грунт від промерзань, а з настанням тепла добре зволожить грунт.

Підготовка теплиці до зими

Кремлівські теплиці є досить міцними конструкціями. Листи полікарбонату на зимовий період з них знімати не рекомендується. Восени необхідно оглянути каркас, а саме металеві деталі, на наявність корозії. Якщо з’явилася іржа, то її потрібно зачистити, а потім зафарбувати.

Тріщини і розриви можуть бути на полікарбонаті, при обстеженні особливу увагу приділяйте місцям стикування листів. Закладення рекомендується проводити перед дезінфекцією.

У багатьох регіонах, в тому числі, і в москві в зимовий період випадає значна кількість снігу. Якщо ви хочете його видалити з поверхні парника, то використовуйте для цього звичайний м’який віник або мітлу. Теплиця може бути пошкоджена, якщо застосовуватися будуть гострі або тверді інструменти.

Якщо ви шукайте, чим помити теплицю з полікарбонату, то загляньте в каталог продукції , що реалізує продукцію в москві і області. Серед наших товарів ви знайдете все необхідне для догляду: і інструменти, і засоби. Їх придбання допоможе значно заощадити сили і час, що вимагається для підготовки парника.

Фото з сайту sv.torontogesneriadsociety.org

Для обприскування теплиці використовуються ті ж пристосування (пульверизатори, розбризкувачі і т.п.), що і для боротьби з шкідливими комахами, наприклад, колорадськими жуками, а ось склади можуть бути різними.

Так, для дезінфекції полікарбонатної теплиці кандидат с / г наук антон лещев пропонує застосувати розчин сечовини (50 г на відро холодної води). Їм обприскати стінки і стелю, полийте грядки і проходи.

Можна також обробити приміщення розчином хлорного вапна. Для цього 400 г кошти наполягайте у відрі води протягом декількох годин, періодично помішуючи. Коли осад осяде, обприскати отриманою рідиною як грунт, так і елементи конструкції теплиці. Якщо вони дерев’яні, знезаразьте їх гущею, що осіла на дні.

Універсальним дезінфікуючим засобом є мідний купорос (100 г на відро теплої води). Обприскують їм поверхні теплиці і грунт (для нього концентрація нижче: 50 г на 10 л теплої води) з розрахунку 2 л на 1 кв.м. Використовувати його можна не частіше 1 разу на 5 років.

Для обробки плівкової теплиці приготуйте більш слабкий розчин мідного купоросу (75 г на 10 л теплої води).

При роботі з дезінфікуючими рідинами, особливо з мідним купоросом, застосовуйте захисні засоби: окуляри, рукавички і респіратор. Дотримуйтесь техніки безпеки.

Деякі городники для обробки плівкових теплиць використовують концентрований розчин марганцівки, який наносять після очищення поверхонь розчином зеленого мила.

Як помити теплицю господарським милом. Як помити теплицю навесні зсередини і зовні

Чистота-запорука здоров’я. Це твердження так само вірно для рослин, як і для людей. Якщо восени теплиця була вимита, то навесні клопоту буде набагато менше. Залишиться тільки оновити результат: пройтися по всіх деталях покриття чистою водою за допомогою звичайної ганчірки. Можна так само використовувати електричний обприскувач, заряджений чистою водою або мийну систему, якщо вона є в наявності.

Полікарбонат вимагає ніжності! миття теплиці з стільникового полікарбонату повинно проводитися акуратно, з використанням серветок з мікрофібри або м’яких губок. Це дозволить запобігти появі подряпин і тріщин. Напір води в мийної станції при її використанні повинен бути мінімальним.

Чим же помити теплицю навесні, якщо вона зимувала брудною? найкраще для цих цілей підійде звичайна мильна вода (використовувати краще господарське мило або ж спеціальне садове). Можна додати в воду препарат від особливо докучливою хвороби або шкідника минулого сезону, якщо такі були.

Спочатку можна пройти теплицю всередині, потім зовні, залишаючи піну на поверхнях хоча б на 10 хвилин. Якраз до завершення миття зовнішніх частин, підійде час повертатися всередину. У тій же послідовності промийте всі поверхні начисто. Усередині при змиванні варто бути акуратніше, щоб мильний розчин не потрапляв на землю.

Рада! перш ніж приступати до вологого прибирання, проведіть суху чистку від пилу і бруду. Тоді миття пройде швидше і легше.

Чим мити теплицю восени. Обробка конструкцій парника

Велику увагу при обробці теплиці восени від хвороб і шкідників необхідно приділяти її каркасу і стінок. Рослинні залишки на стінах і з’явилася цвіль на стиках деталей є сприятливим середовищем для розмноження і поширення бактерій і грибків.

Стіни теплиці бажано помити концентрованим мильним розчином, для цього відмінно підійде господарське мило. Будь-які інші миючі сильнодіючі засоби можуть знизити світлопропускні здатності укривного матеріалу. Якщо покриття теплиці плівкове, то плівку найкраще зняти і почистити окремо. Чисту плівку рекомендується залишити до нового сезону, не повертаючи на зиму на каркас.

Всі деталі і щілини в парнику повинні бути акуратно очищені

Якщо ж стінки зі скла або полікарбонату з незнімними частинами, на допомогу прийдуть щітки на довгих ручках, якими дуже зручно мити важкодоступні місця. Використовувати жорсткі мочалки і залізні губки, при митті покриття з полікарбонату категорично заборонено. Жорсткі краю можуть сильно подряпати пластик, що посприяє його швидкому помутніння.

Дерев’яний каркас теплиці необхідно обробити антисептиками, а для металевого обов’язкова антикорозійна обробка. Для дезінфекції деталей каркаса і покриття парника використовують обробку розчином міді сірчанокислої (100 г + 10 л води) або хлорного вапна (400 г + 10 л води).