Три причини встановити камін

0
1

Раніше каміни і печі були необхідністю, адже ні про яке централізованому опаленні і газових котлах мова не йшла. Але це досі популярний аксесуар. З яких причин власники встановлюють каміни сьогодні? сайт rmnt розповість про це і про те, які саме вогнища підходять в різних випадках.

Камін в сучасному будинку господарі встановлюють з наступних причин:

  1. для затишку, для душі. Просто, тому що дуже хочеться милуватися вогнем, зробити вітальню центром тяжіння, адже біля каміна так душевно відпочивати, зібравшись всією сім’єю. Ніщо не зможе зрівнятися з таким відчуттям домашнього затишку, комфорту. Поруч з каміном встановлюють крісла, класичні вольтерівські або звичайні — неважливо. Навпроти вогнища традиційно-диван, щоб отримати відмінний вид на живе полум’я.
  2. в якості резервного, додаткового джерела тепла. А раптом відключать електрику і тепла підлога перестане працювати? перебої з газом, звичайно, трапляються рідко, але найчастіше власники перестраховуються і встановлюють камін, щоб зігріватися в разі форс-мажорних обставин і позбавлятися від вогкості.
  3. для створення фокусної точки. Портал rmnt.ru писав, що камін неодмінно стає помітним об’єктом в будь-якому інтер’єрі. Його неможливо не помітити, це яскравий акцент, красивий елемент декору, який використовується в самих різних стилях інтер’єру — від рустика і кантрі до хай-тек і мінімалізму. Просто потрібно підібрати підходящу модель вогнища, щоб вписати в інтер’єрну стилістику. Зараз така можливості, безумовно, є.

Який камін доцільно встановити в кожному з трьох випадків, орієнтуючись на причини, які підштовхнули власників до такого рішення:

  1. якщо вогнище буде служити для домашнього затишку, то найкраще підходять моделі з відкритою топкою. Ккд у них низький, зігріти можуть тільки приміщення, в якому стоять, тепло не зберігають. Навіть сусіднє приміщення за стінкою буде прогріватися дуже слабо через сильну тяги. Зате вид на вогонь буде прекрасний, комфорт, ефект домашнього вогнища і центру всього будинку відкритий камін точно забезпечить.
  2. для забезпечення тепла в будинку підходять тільки закриті каміни. Це комбінація печі і каміна, альтернативний варіант з високим ккд. Топка герметична, закрита, якщо господарі хочуть милуватися вогнем, то вибирають дверцята із загартованого скла. Закриті каміни часто викладаються з цегли, щоб довше зберігали тепло в будинку, але це необов’язково. Можна металеву модель облицювати каменем. Енергоефективність висока, є печі-каміни з варильними поверхнями, щоб у разі відсутності електрики і газу приготувати або розігріти їжу.
  3. коли камін необхідний для» вау-ефекту«, створення акцентної деталі, то власники можуть зробити» фальшивий » вогнище, імітацію. Навіть просто натяк на камін-портал з деревини-це вже красиво. Крім того, чудово виглядають в інтер’єрах острівні вогнища, панорамні, що забезпечують вид на полум’я з усіх боків. Такі каміни можуть працювати на біопаливі, для квартири це найкращий варіант, адже димохід не потрібно.

Установку справжнього дров’яного цегляного каміна потрібно планувати на етапі будівництва будинку, адже йому потрібен окремий фундамент, міцну основу. Потрібно подумати, куди вивести димохід, зробити все за правилами протипожежної безпеки. Якщо камін вирішено встановити вже після того, як ремонт зроблений, доведеться обійтися імітацією або моделями, яким димохід не потрібно.

Відео по темі