Граціозна трьохсмугова сансевієрія-довгожителька серед моїх рослин!

0
1

Я вирощую це чудове і невибаглива рослина вже 20 років. Пам’ятаю, що після весілля ми влаштували новосілля, де нам подарували сансевієрію. З тих самих пір я вирощую, розмножую і дарую цю рослину своїм знайомим. Саме про нього, про мого довгожителя, хочу сьогодні розповісти.

сансевієрія

Опис рослини

Сансевієрія-це багаторічна рослина, яка відноситься до сімейства спаржеві. У природі налічують понад 60 видів цієї рослини. Батьківщиною сансевієрії вважаються тропіки африки.

Це дуже невибаглива рослина, яка виглядає дуже граціозно. Дуже рідко цвіте, але у мене цвів вже 5 разів за весь час.

У рослини не дуже великі коріння. Листя жорсткі, темно-зелені з жовтою смугою. У висоту моя сансевієрія досягає 120 см.

Умови вирощування

сансевієрія любить:

  • розсіяне світло
  • помірний полив
  • не часте внесення добрив

сансевієрія не любить:

сансевієрія

Посадка, пересадка і розмноження

Під час посадки рослини потрібно продумати про дренажі в горщику, так як рослина не любить застою води в кореневій зоні. Горщик повинен бути важким, щоб рослина через довгих листя не завалюється на бік і не впало. Рослина може 2-3 роки знаходиться в одному горщику без пересадки.

Найкраще садити або пересаджувати рослину навесні. Можна придбати готовий грунт або приготувати його самостійно. Для цього необхідно узять1 частина піску, 1 частина листової грунту і 2 частини дернової землі. Можна додати трохи перліту і все ретельно перемішати. На дно горщика краще покласти битий камінь, цегла і великий керамзит.

Розмножувати рослину можна за допомогою ділення кореневища (це мій улюблений спосіб поділу і розмноження!) або листовими живцями .

сансевієрія

Полив і підгодівлі

Полив рослини проводиться в міру висихання верхнього шару грунту. Краще поливати теплою водою кімнатної температури. Бажано, щоб вода була відстояною.

Підживлення вносити потрібно тільки навесні і влітку, всього 1 раз на місяць. Бажано використовувати мінеральне комплексне добриво для декоративно-листяних культур.

Особливості вирощування

У цієї рослини повзуче кореневище, тому сансевієрії часто стає малий горщик, в якому вона росте. Так як ця рослина-сукулент, то полив проводиться не часто. Вода не повинна потрапляти всередину розетки, інакше воно може загнити. Рослина любить розсіяне світло, але не дуже добре переносить прямі сонячні промені.

сансевієрія

Цікаві факти

Сансевієрія — рослина, у якого багато назв: «тещин язик», «щучий хвіст», «зміїна шкіра», «рослина-багнет». Рослина є дуже витривалим і пристосовується до різних, навіть не сприятливим умови проживання.

Свою назву ця рослина отримала на честь князя фон сансевієро, який був покровителем науки про різні рослини.