Чим обробити теплицю з полікарбонату восени. Навіщо обробляти теплицю восени

0
1

Чим обробити теплицю з полікарбонату восени. Навіщо обробляти теплицю восени

Відразу після збору врожаю в тепличному приміщенні необхідно провести комплекс знезаражувальних заходів, це дозволить позбутися від хвороб, в тому числі, від поширеної фітофтори і шкідників. Обробка теплиці восени істотно мінімізує ризик захворюваності, вирощуваних згодом овочевих культур і значно полегшує підготовку теплиці навесні.

Восени потрібно готуватися до весни

Багато практикують спільне вирощування культур з різними вимогами до змісту, хтось, економлячи місце, намагається посадити овочі впритул один до одного. Недотримання елементарних агротехнічних вимог швидко призводить до різких спалахів захворюваності і заселення шкідливих паразитів.

Не всі овочівники приділяють належну увагу осінній підготовці теплиці, вважаючи, що всі підготовчі роботи можна швидко зробити навесні. Це в корені неправильно, так як грибок, цвіль, личинки комах прекрасно зимують в парнику, а навесні перед висадкою розсади боротися з ними стає вже занадто пізно. Комах, на зразок білокрилки, можна знищити тільки на стадії личинки, оскільки в дорослому стані їй вже не страшні хімікати.

Саме тому дуже важливо почати комплексну профілактичну обробку восени, а продовжити її навесні. Своєчасно проведена чистка тепличного приміщення допоможе вберегти майбутній урожай від багатьох напастей.

Після збору врожаю обов’язково потрібно проводити чистку і обробку

Необхідність сезонної підготовки грунту

Відомо, що за один весняно-літній сезон грунт в парнику виснажується, з нього вимиваються мікроелементи і необхідні рослинам речовини. Верхній шар заселяється паразитами і хвороботворними бактеріями, які, перебуваючи в теплій, живильному середовищі, активно розмножуються, заповнюючи всю площу парника. В ідеалі почвогрунт потрібно оновлювати раз в п’ятиріччя, якщо ж такої можливості немає, досить щорічно якісно його обробляти.

Осіння підготовка і знезараження тепличної землі просто необхідні, оскільки допоможуть вирішити ряд проблем:

 • усунуть джерела захворювань;
 • знищать личинки шкідників;
 • посприяють підвищенню родючості грунту.

Якість майбутнього врожаю залежить від стану грунту

Верхній шар почвогрунта (10-15 см) необхідно зняти лопатою. Після цього грунт потрібно перекопати, вручну видаливши личинки з перевернутих пластів. Відмінним способом збільшення родючості грунту і придушення розмноження комах стане посів сидеральних культур (гірчиці, злаків або бобів). Скошену зелень сидератів можна залишити на поверхні або закрити на глибину, створивши таким чином своєрідну «повітряну подушку».

Свіжозавезену землю потрібно обробити за допомогою спеціальних біопрепаратів (»фітоспорін«,» сяйво-1″) або хімічних засобів (бордоська рідина, перманганат калію).

Якісна підготовка, обробка і добриво грунту восени відмінно підготує його до наступаючого посадкового сезону. Це позбавить від частини весняних турбот в теплиці-грунтовий грунт вже буде готовий до посадки овочів.

Обробка теплиці восени без заміни грунту. Обробка теплиці восени

Теплиці з-під овочів порожні і «брудні», з повним комплектом шкідників і хвороб рослин, виснаженим грунтом, просипаними дрібними рослинними залишками. Овочі можуть хворіти різними захворюваннями через різкі перепади денних і нічних температур, загущеної посадки рослин, надмірної вологості грунту і повітря, а також через перегодовування азотними добривами.

Якщо не зробити обробку теплиці восени, в надії, що мороз знезаразить теплиці, то вже на початку літа висаджені тут рослини будуть пошкоджені шкідниками і хворобами.

 • огірки і перці будуть страждати від кліщів, попелиць, несправжньої борошнистої роси, бактеріозів і кореневих гнилей;
 • томати – від плямистостей, від тих же попелиць.
 • і всі разом постраждають від білокрилки, на яку в цьому році небувалий «урожай».

Підготовка теплиці до обробки

 • ретельно приберіть всі рослинні залишки.
 • вимийте конструкції і скло / полікарбонат зсередини хоча б звичайною водою. Можна обприскати конструкції фунгіцидом.
 • по можливості зніміть верхній шар грунту, в якому знаходиться максимальна кількість інфекції.
 • якщо немає можливості заміни верхнього шару, то зробіть проколи лопатою на відстані 10-15 см один від одного на глибину багнета лопати.

Прибирання сміття

 • для профілактики хвороб слід в першу чергу зібрати і винести з теплиці всі залишки рослин.
 • їх слід спалити або глибше закопати.
 • потім перекопати грунт на багнет лопати і вибрати всі кореневища бур’янів.

Обробка грунту

Грудки землі розбивати і розрівнювати не треба – в такому вигляді в них від зимових морозів загине багато личинок шкідників і вимерзне більше насіння бур’янів.

Далі в грунт слід внести добрива з розрахунку на 1 м2:

 • 20 – 25 г калійного добрива,
 • 30 – 40 г суперфосфату,
 • 4 – 6 кг перегною.

Обробка конструкції

— у теплиці з плівковим покриттям:

 • плівку з теплиці знімають і, якщо вона не дуже пошкоджена, використовують в наступному сезоні: для цього її треба просушити, згорнути і покласти в приміщення на зберігання.
 • обробка конструкції теплиці восени полягає в дезінфекції дерев’яних стійок 10%-ним розчином мідного купоросу.
 • металеві частини і дріт слід протерти ганчіркою, змоченою гасом.
 • теплицю можна обробити і таким способом: обприскати розчином хлорного вапна (400 г на відро води настояти пару годин, а потім процідити).

— якщо теплиця з полікарбонату або засклена:

 • восени її конструкцію і скла зсередини можна продезінфікувати 2%-ним розчином формаліну (на 1 м2 1 літр розчину).

Чим обробити землю в теплиці від грибкових захворювань. Додавання статті в нову добірку

Неправильне використання грунту з часом призводить до накопичення в шарі патогенних мікроорганізмів, які призводять до захворювання рослин і втрати врожаю.

Найбільшої шкоди городнім культурам завдають грибкові інфекції (, ризоктоніоз,, альтернаріоз,), які скорочують урожай на 50-100%. Городники нерідко відзначають, що поширені заходи захисту рослин від хвороб не приносять очікуваних результатів. Часом грибкова інфекція здатна за 1-3 доби повністю знищити живі рослини. Однією з причин таких епіфітотійних спалахів є високий інфекційний фон грунту. Тому земля потребує грамотної обробки і знезараження.

Способи знезараження грунту

В захищеному грунті (в теплиці або контейнері) виконати знезаражувальні заходи простіше. А у відкритому грунті повністю знищити джерела зараження практично неможливо, але оздоровити грунт цілком під силу навіть починаючому городнику.

Прийоми знезараження грунту від грибкових інфекцій діляться на:

 • агротехнічні;
 • біологічні;
 • хімічні.

Агротехнічна обробка грунту

Город слід розбити на вузькі грядки (1,5-2 м). Це дозволить обробляти їх більш ретельно і аерувати, оскільки в загущених посадках, де волого і тепло, грибний міцелій розвивається дуже швидко.

Крім того, потрібно дотримуватися(культурооборот). Одну і ту ж культуру можна повертати на колишнє місце не раніше ніж через 3-5 років. За цей період міцелій гине.

Культури, схильні до грибкових уражень, краще висаджувати після цибулі, часнику, капусти, бобових. Пасльонові (томати, картопля, баклажани, перець) не можна висаджувати після собі подібних – пасльонових. Для посадок потрібно використовувати здоровий матеріал, стійкий до грибкових уражень, а посів проводити знезараженими насінням.

Також слід ретельно прибирати з ділянок уражену бадилля і відразу ж її спалювати.

Залишки заражених рослин ні в якому разі не можна закопувати в грунт або укладати в компостні купи

Не варто перегодовувати рослини азотом. Вносяться добрива повинні бути збалансованими-n: p:k=1:1,5: 1,5.

Біологічна обробка грунту

На маленькій ділянці небажано застосовувати хімічні препарати. Краще віддати перевагу речовинам, в складі яких є корисні мікроорганізми, безпечні для людини, тварин, комах та інших представників фауни.

Найбільш ефективні робочі розчини препаратів, байкал ем5, внесені в грунт за 2-3 тижні до настанняОсінніх заморозків. Мікроорганізми пригнічують розвиток фітопатогенів, оздоровлюють грунт.

Також можна використовувати готові біологічні фунгіциди, триходерма веріде, і ін. Після осінньої перекопування біофунгіцид потрібно внести у верхній шар грунту (товщиною 5-10 см). Навесні (після сходу снігу і настання стійкої теплої погоди) обробку грунту слід повторити.

Систематичне знезараження грунту і обробка рослин протигрибковими біопрепаратами допоможуть очистити землю від інфекції, захистити рослини від захворювань, а ваш організм – від отруєнь

Хімічна обробка грунту

Якщо біопрепарати виявляються недостатньо ефективними, без хімікатів не обійтися. Вибирайте ті, на упаковці яких вказано 3-4-й клас небезпеки.

Восени грунт можна обробити 3%-ним розчином. Навесні (в квітні в суху погоду) в верхній шар грунту (на глибину 5-10 см) слід внести 4%-ний розчини, або 2%-ний розчин. Безпосередньо при посадці в лунки можна внести,або інші препарати (за інструкцією). Препарат створений спеціально для знищення грибкових інфекцій в прикореневій зоні рослин.

Таким чином, тільки комплексні заходи допоможуть ретельно знезаразити грунт на ділянці і не допустити розвиток грибкових інфекцій. Щорічно виконуйте ці рекомендації-і ваші городні культури дадуть багатий урожай здорових плодів.

Обробка теплиці фітоспоріном. Переваги обробки фітоспоріном

Фітоспорін – мікробіологічний засіб нового покоління, яке ефективно захищає овочеві культури в теплиці від бактеріального і грибкового зараження. Знищує спори, мікроби, що знаходяться у верхніх шарах грунту, гнітюче діє на зимуючих личинок паразитуючих комах.

Препарат випускають у формі порошку, емульсії або пасти. Популярність фітоспорін обумовлена присутністю в складі бактерій сінної палички (bacillus subtilis), які потрапляючи в грунт, починають інтенсивно розмножуватися, знищуючи продуктами життєдіяльності патогенні мікроорганізми. При цьому не змінюється в гіршу сторону склад грунту і не страждають корисні бактерії.

Застосовують фітоспорін в теплицях, щоб захистити культури від ряду хвороб:

 • всіх видів борошнистої роси, в тому числі і помилкової;
 • септоріозу;
 • іржі;
 • фітофторозу;
 • різновидів гнилі;
 • бактеріального раку;
 • трахеомикоза.

Фітоспорін-біологічний пестицид і бактеріальний фунгіцид, що володіє позитивними властивостями:

 • виступає в якості стимулятора росту;
 • нешкідливий для тварин і людини;
 • простий в застосуванні;
 • поєднується з будь-якими препаратами;
 • збагачує склад грунту корисними мікроелементами, тим самим підвищує врожайність овочевих культур.

До недоліків можна віднести слабку ефективність при масовому зараженні рослин.

фітоспорін підходить для теплиць, застосування на відкритій ділянці менш продуктивно

Під впливом ультрафіолету бактерії в складі гинуть, тому цей фактор враховують при виборі часу обробки.

Обробка теплиці навесні без заміни грунту. Обробка теплиці з полікарбонату навесні-з чого почати?

Якщо зима вдалася сніжною, то насамперед акуратно, щоб не пошкодити покриття, необхідно очистити теплицю від снігу. І не тільки прибрати його з даху, але і відгребти від стінок на відстані 1-2 метрів. Снігові замети зовні виконують роль холодильника, зберігаючи холод всередині парника. Прибравши сніг зовні, тим самим повітря всередині швидше прогріється.

Якщо восени ви закрили двері, за зиму в закритій непрацюючій теплиці грунт сильно підсихає. Вона сильно ущільнюється, стає непроникною як для води, так і для повітря. Така жорстка і суха земля абсолютно не підходить для молодої рослинності. Причому полив, навіть дуже рясний і посилене розпушування перед посадкою, не до кінця врятує ситуацію. У такому грунті насіння погано проростає, а розсада слабо приймається і може бути кволою і тонкою.

Тому насамперед необхідно накидати всередину сніг. Його накладають для того, щоб наситити грунт талою водою. У природних умовах або під відкритим небом рослини отримують дощову або талу воду з грунту, а ось в теплиці такої можливості у рослин немає. Тому сніг не тільки накидають на грядки, а й запасають її про запас, наповнюючи снігом бочки та інші ємності.

Тала вода — це найкраща поливна вода, як і дощова. Вона дуже м’яка, не містить солей жорсткості, тому не защелачивает грунт. Сніг краще брати біля будинку або впав з даху. А ось з пристовбурних кіл дерев або під чагарниками краще не брати, так як їм самим вона буде вкрай потрібна.