Спальні дизайн в англійському стилі. Ліжко

0
14

Спальні дизайн в англійському стилі. Ліжко

Центральне місце в спальні завжди займає ліжко, і англійський стиль не є винятком. Ложе обов’язково має бути на ніжках, за рахунок чого досягається потрібна висота. А також для спального місця важлива його ширина.

В цілому ліжко повинна мати такі риси:

 • великий розмір;
 • декоративне узголів’я. Тут мається на увазі різьблення, кування, оббивка дорогими тканинами і шкірою;
 • балдахін або полог, прикріплений на спеціальний каркас на 4 опорах;
 • масив деревини цінних порід;
 • розкішний текстиль (постільна білизна, покривало).

Спальня в англійському стилі має на увазі використання великої кількості різних меблів. Так, поруч з ліжком ставлять приліжкові тумби. Вони можуть бути масивними або ж являти собою витончені конструкції на вигнутих ніжках з одним або декількома шухлядками. На них встановлюються невеликі світильники. Зручно на тумбу покласти книгу. Звичка англійців читати в ліжку відома давно.

Для зберігання дрібної білизни і документів в англійській спальні служить комод. Він, як і решта корпусні меблі виконується з цінної деревини, найчастіше з дуба. Фурнітура комода дорога, металева, що показує чудовий смак господаря спальні навіть в дрібницях. На поверхні комода може бути встановлено дзеркало в дорогій рамі. Це дозволяє використовувати даний меблевий предмет в якості туалетного столика.

Одяг зберігається у великих шафах. Зазвичай в англійському стилі вони високі, з масивними ніжками і прикрашеними різьбленими деталями верхніми частинами і дверцятами. Частина дверцята може займати скло, яке зі зворотного боку оформляється подобою фіранки забарвлення, близької до загального дизайну. Не виключена і лаконічна конструкція шафи з масиву цінної породи дерева, що не має зайвого декору. Такий варіант застосовується в тому випадку, коли не планується акцентувати увагу на цій деталі інтер’єру.

Якщо господиня будинку звикла приводити себе в порядок в спальні, то для цих цілей буде потрібно туалетний столик. Його конструкція також виконується відповідно до англійських традицій в стриманому дизайні, але всім своїм виглядом показує високий статус господаря. На нього виставляються різні баночки, тюбики і ємності з косметикою і парфумерією.

Обов’язковою меблями для спальні в англійському стилі є столик і крісло. Часом можуть бути використані і кілька крісел, поставлені таким чином, щоб співрозмовники добре один одного бачили. Якщо ж спальня велика, то цілком можна створити в ній вітальню зону з диваном і кріслами. Як правило, така зона розташовується біля вікна або каміна, тобто там, де зручніше і комфортніше проводити час. Поруч можна встановити робоче бюро, стелаж з книгами або чайний столик. Особлива увага приділяється оббивці м’яких меблів. Вона повинна бути виконана з дорогого матеріалу, такого як оксамит, шкіра або гобелен.

Помічено! англійці оформляли свій інтер’єр меблями від різних майстрів. Так, в спальнях можна було зустріти істинно англійську ліжко і банкетку від індійського майстра.

Варто сказати про те, що меблі хоч і гармонує з іншим англійським оформленням, все-таки підбирається на контрасті. Так, наприклад, при оформлених позолотою стінах меблеві предмети вибираються більш прості без зайвого декору і навпаки.

Необов’язково окремо підбирати кожен предмет для такої кімнати. Зараз у продажу можна знайти цілі комплекти, які прикрасять спальню в англійському стилі. Це дозволить заощадити час і кошти на покупку відповідних меблів.

Характерною особливістю англійського дизайну є присутність каміна. Спальня в англійському стилі не буде гармонійною без цього ключового елемента інтер’єру. Атмосферу манірності можна створити шляхом установки електричного або газового каміна.

Повністю передати традиційний вікторіанський дизайн можна за допомогою відповідної ліжка. Необхідно підбирати досить високе ліжко, яка буде притягувати погляд. Оформлення ложа має бути виконано у вигляді навісу з тканини, що прикрашає узголів’я ліжка.

Для вікторіанської епохи характерна наявність в спальні великої кількості меблів, цю особливість слід врахувати при розробці дизайну кімнати. В інтер’єрі повинен бути присутнім крісла, кушетки , туалетний столик, банкетки, приліжкові тумби та інші елементи.

Змішання стилів при оформленні спальні в англійському стилі – це норма, а не виняток з правил, тому можна поєднувати предмети меблювання, що мають приналежність до різних стилів . Не варто ігнорувати індійські мотиви. Порожні стіни неприйнятні для колоніальної епохи, вони повинні бути прикрашені картинами, настінними світильниками , поличками з книгами.

Вікторіанський стиль в інтер’єр-це класика, його можна використовувати при оформленні спальні для консервативної подружньої пари або манірної молодої панянки. Змішання різних принтів в обробці приміщення дозволить надати дизайну неповторного англійського колориту і показати тонкий смак власників житла.

Витончена розкіш, строгість, лаконічність – ось що таке англійський стиль інтер’єру. Спальня в англійському стилі-це чіткість і строгість форм, поєднання затишку, комфорту і аристократизму.

Спальня в англійському сільському стилі. Англійська меблі

Щоб інтер’єр спальні був істинно англійським, в ньому обов’язково повинні бути присутніми наступні меблеві елементи:

 • масивна ліжко (головний елемент);
 • крісельна пара (дорога оббивка, вигнуті ніжки);

 • стільці (оформлення ідентичне кріслам);
 • полиці або шафа для книг (обов’язково);

 • чайний, кавовий столик;
 • трюмо;
 • софа, банкетка.

Інтер’єр спальні в англійському стилі головне місце відводить саме ліжка. Про це свідчать абсолютно всі фото, що ілюструють статті та керівництва по даному інтер’єру. Причому ліжко (або спальний гарнітур) повинен відповідати певним вимогам. А саме: мати максимально можливі розміри, високі, різьблені, гнуті ніжки, тканинний балдахін або полог, масивне, м’яке, тканинне узголів’я з різьбленням або кованими елементами.

Природно, виконується така ліжко виключно з дорогого дерева. По обидва боки від ліжка повинні розташовуватися тумбочки. Над ліжком слід повісити парні світильники, бра і… Книжкові полиці. Оскільки справжні англійці обожнюють, лежачи в ліжку, почитати перед сном.

Незважаючи на те, що меблі зазвичай витримується в єдиному стилі, британці люблять поєднувати елементи від різних виробників. Тому часто в спальні можна зустріти англійську ліжко і софу, банкетку з індії. Не варто забувати і про закон парності: тумбочок, стільців, крісел в британській спальні обов’язково повинно бути по парі.

Вони зазвичай стоять біля вікна, каміна, а поруч з ними – торшери. Оббивка повинна бути шкіряною, оксамитовою, гобеленовою, часто із золотою вишивкою.