Акустичний поролон: особливості, види, сфера застосування

0
24

Необхідність в додатковій шумоізоляції виникає часто, аж ніяк не тільки в музичних студіях. Причому саме зсередини кімнати, не по зовнішніх стінах. Одним з найефективніших звукоізоляційних матеріалів вважається акустичний поролон, про який розповість сайт rmnt.

Власне, за своїм складом акустичний поролон аналогічний звичайному. Це спінений поліуретан, м’який матеріал, в якому до 90% припадає на повітря, тільки 10% складають тверді частинки. Головна відмінність акустичного поролону від звичайного в спеціальному рельєфі. Саме завдяки йому плити поглинають, гасять звук. Матеріал коливається під впливом звукової хвилі, поглинає частину її енергії. Це явище фахівці називають»пурхає відлуння».

Рельєф плит акустичного поролону може бути різним. Найбільш ефективні зубці, піраміди, але є і хвилясті плити, з 3d-ефектом, нашаруваннями і так далі.

Важливо! на порталі rmnt.ru є розповідь про звукоізоляції перегородок з гіпсокартону. Акустичний поролон, на відміну від інших матеріалів, не ховається під обробку. Панелі повинні залишатися на увазі, щоб їх рельєф працював, поглинав звуки.

Не можна не відзначити численні плюси використання акустичного поролону:

 1. великий вибір кольорів, розмірів і рельєфу, що дозволяє зробити панелі частиною оформлення інтер’єру, цікавою декоративною деталлю.
 2. монтаж максимально простий. Потрібно просто приклеїти або встановити плити на стелю і стіни, можна частина стіни. Окремі панелі легко змінюються.
 3. немає ніякого запаху.
 4. матеріал безпечний.
 5. експлуатаційні характеристики високі, ефективність доведена використанням в музичних студіях.

Але є і недоліки:

 1. поролон, в тому числі акустичний, горить.
 2. потрібно поводитися дбайливо, рельєф плит легко пошкодити, матеріал м’який і не здатний протистояти механічним впливам.
 3. вбирає вологу. Доведеться контролювати рівень вологості в кімнаті, адже перезволоження звукоізолятора може стати причиною появи в кімнаті вогкості і цвілі. Найчастіше потрібна установка осушувача, влагоуловітеля.

Поговоримо детальніше про різновиди акустичного поролону, які відрізняються виключно рельєфом:

 • хвилі. Поглинають звук м’яко, але важливо, щоб матеріал використовувався на всій поверхні, без розривів. Такі панелі кріпляться в тому числі на дверні полотна. Глибина хвиль варіюється від 20 до 40 міліметрів. Найчастіше використовуються для обробки всіх стін, стелі та двері в музичних студіях.
 • піраміди. Найбільш ефективний рельєф з точки зору поглинання звукових хвиль. Глибина профілю — від 45 до 115 міліметрів, панелі візуально гострі, але насправді, звичайно, м’які. На відміну від хвиль, піраміди використовуються на стінах і стелі точково.
 • квадрати. Універсальний матеріал, але високочастотні звукові хвилі не заломлює. Часто використовуються в офісах і комерційних будівлях.
 • пазли. Дозволяють створювати привабливі мозаїчні панно, за що цінуються домовласниками. Є самих різних кольорів, можна експериментувати з декором.
 • усічені піраміди. Дуже ефективні, теж можна монтувати локально, не по всіх стінах.

Важливо! поролон звичайний, без рельєфу, теж володіє шумоізоляційними властивостями. Його можна використовувати у вигляді підкладки, прошарку в процесі оздоблювальних робіт. Але за показником поглинання звукових хвиль звичайний поролон поступається рельєфному. Його доцільно використовувати, наприклад, якщо потрібно утеплити вхідні двері і одночасно позбутися від шуму з під’їзду.

Особняком йдуть стільникові панелі з дрібної і великої пористістю. Красиво виглядають на стінах, створюють 3d-ефект, можна використовувати в якості підкладки під колонки, щоб поглинати вібрацію.

Найчастіше акустичний поролон використовується в домашніх кінотеатрах і офісах, кімнатах, де займаються музикою або грають в комп’ютерні ігри. В першу чергу потрібно визначитися, скільки панелей потрібно, з їх розмірами, рельєфом, кольором. Прикріпити поролон до стіни можна скобами — легше демонтувати потім, або на рідкі цвяхи. Бюджетним цей звукоізолятор назвати не можна. Ціна однієї панелі 1х1 метр може становити від 375 до 2,5 тисячі рублів.