Товщина листів фанери для підлоги. Товщина листів для підлоги

0
28

Товщина листів фанери для підлоги. Товщина листів для підлоги

Підлога з лаг являє собою каркас з дерев’яних балок, покладених на основу, і обшитих зверху листовими будівельними матеріалами. Товщина фанери для підлоги по лагам вплине на якість готового статі, а також на те, скільки він прослужить. Більш товста плита буде менше прогинатися під час ходьби (докладніше: «яка товщина фанери для підлоги підійде «).

Різні види і розміри матеріалу матимуть різну вартість, тому, для того щоб зрозуміти, якої товщини фанеру стелити на лаги, потрібно враховувати наступний перелік особливостей:

  1. проміжок між лагами. Каркас з балок може складатися з осередків різних розмірів. При міжбалковому проміжку 500-600 мм товщина листової фанери повинна бути не менше 15 мм. Зі збільшенням навантаження товщина фанери повинна збільшуватися відповідно. Для житлових кімнат буде досить товщини в 10 мм, це при тому, що міжбалочное відстань буде не більше 400 мм.якщо підлога робиться для комерційної організації, товщина листів може доходити до 22 мм.
  2. різновид чистового покриття. Існує чимало матеріалів для лицьового підлогового покриття, деякі з них можуть значно навантажувати фанерний настил. Ламінат, звичайно ж, ніяк не позначиться на покритті, а ось важкий кахель цілком здатний прогнути тонку фанеру. Ось чому важливо чітко визначити, якої товщини фанеру стелити на лаги (прочитайте також: «укладання фанери на лаги – послідовність влаштування підлоги «).

Розкладка фанери на підлогу. Технічні нюанси

Іноді настил підлоги фанерою на лаги — оптимальний вихід. Якщо деревина в регіоні дорога, дешевше виходить укладання фанери безпосередньо на лаги — без чорнового дерев’яної підлоги. Висота лаги залежить від того, наскільки треба/можна підняти рівень чистової підлоги. Якщо підлога не треба піднімати на значну висоту, можна заощадити і в якості лаг використовувати дошку товщиною від 28 мм.якщо підлогу треба підняти на більш значну висоту (від 50-60 мм), беремо брус відповідного перетину.

Мінімальна товщина дошки на лаги під фанерну підлогу — 28 мм

Якщо 50-60 см недостатньо, невелику «недостачу» (в 5-8 см) можна «добрати», використовуючи прокладки — обрізки бруса необхідного розміру. Все одно ідеально рівну основу-велика рідкість, і під лаги, для виведення «в горизонт», використовують прокладки (як на фото вище). Якщо треба чистову підлогу підняти ще вище, тоді вже беруть брус 150*50 мм (наприклад). Якщо і такої висоти недостатньо, поверх (перпендикулярно) роблять обрешітку з обрізної дошки, домагаючись потрібної висоти.

Як класти фанеру на лаги: з латами з обрізної дошки

У будь-якому випадку, пиломатеріали використовуємо камерної сушки, першого або вищого сорту. Зазвичай їх покривають бактеріальної захистом. Можна просочити і складами, які знижують горючість. Перед укладанням деревину бажано витримати в приміщенні протягом тижня. Тоді буде гарантія, що підлога не буде скрипіти.

Дошка і брус камерної сушки коштують дуже дорого. Щоб заощадити, можна купити звичайний пиломатеріал (але не сирої) і витримати його близько року в добре провітрюваному приміщенні (на горищі, в сараї) або в штабелі на вулиці, накритим зверху (але не герметично) від дощу. Але в процесі усушки частина матеріалу потріскається, частина покрутить і т.д. Так що вихідний матеріал треба купувати з запасом на відбракування. Величина запасу залежить від вихідного стану лісу. Чим більше сирий пиломатеріал, тим більше буде відходів.

Крок лаг і товщина фанери

Крок укладання лаг вважається від центру бруса або дошки. Ширина лаги не менше 50 мм, крок — від 300 мм до 900 мм.чим більше відстань між опорами, тим товщі потрібно настил. Тобто товщина фанери для підлоги по лагам залежить від того, на якій відстані один від одного встановлені лаги. Так що при влаштуванні фанерної підлоги, є варіанти:

  • укласти лаги рідше і використовувати більш товсту фанеру.
  • лаги встановити з невеликим зазором, використовувати меншу товщину настилу.

Що вигідніше? доведеться рахувати для кожного регіону. Десь вийде дешевше перший варіант, десь другий. Якщо вам необхідно ще й підняти підлогу на значну висоту, можна вийти з положення, встановивши лаги, на них прибити поперек рейки обрешітки, а на них вже фанерні листи.

Таблиця вибору товщини фанери в залежності від кроку установки лаг

Укладання фанери на дерев’яну підлогу під ламінат, лінолеум включена в технологічну карту. Рекомендується настил фанери і під паркет і паркетну дошку . В такому випадку гарантується тривала експлуатація фінішного покриття. Так що настил підлоги фанерою-виправдане в багатьох випадках рішення. Ось тільки дороге. В даний час є дешевший листовий осб. Але фанера має більш стабільну якість, а з осп — як пощастить.

Фанера на підлогу товщина. Покласти на лаги

Якщо перепади по висоті на підлозі досить значні (від 5-10 ), то фанеру можна покласти і кріпити до спеціальних лагам. Вони не тільки дозволяють домогтися ідеально рівної підлоги, але і забезпечують повітряну подушку для теплоізоляції та гідроізоляції та й потім простіше підбирати розмір ламінатної дошки або іншого оздоблювального матеріалу.

Лаги застосовуються майже повсюдно. Єдиною перешкодою на цьому шляху є низька висота приміщення, так як укладання фанери на лаги «з’їдає» до 10 см висоти кімнати.

Бакелітова фанера розміри та інші технічні характеристики можна дізнатися з даної статті.

Ідеальна товщина фанери на лаги – 9-14 . Якщо застосовується один шар, то лист повинен бути не тонше 14-15 . Якщо два шари, то кожен фанерний лист може бути не товщі 8-9 .

Фанера для чорнового підлогового покриття відрізняється по ряду характеристик. У будівництві використовують 5 сортів фанери, від ідеально чистого класу e до дешевого четвертого класу. Всі вони відрізняються якістю і типом деревини, кількістю клею, влаговпитывающими властивостями і т.д.

Фанера фсф ціна за лист і інші дані можна прочитати з даної статті.

Гідність в тому і полягає, що один складається з декількох шарів. Це дозволяє істотно економити на обігріві підлоги, особливо в котеджах і будинках, де є холодний підвал. Чим більше шарів з різноспрямованими волокнами містить один лист, тим вище герметичні і теплоізоляційні властивості підлоги.

На

Як використовується фанера під лінолеум на дерев’яну підлогу можна дізнатися в даній статті.

Для житлових приміщень використовують марки фсф і фк. Стандартні листи мають товщину від декількох міліметрів до двох з половиною сантиметрів. Який тип і яку товщину вибрати – вирішувати потрібно вже на місці, в залежності від вхідних умов – призначення кімнати, тип підлогового покриття, грошові витрати, кваліфікація майстра і ін.

Чим товще шар фанерної обробки, тим менше підлога буде прогинатися і «гуляти». А значить термін служби підлоги і всього, що на ньому, безпосередньо залежить від товщини фанери.

Якої товщини фанеру стелити на дерев’яну підлогу. Яка фанера використовується для підлоги

Фанера випускається різної товщини, якості шліфування та обробки. Тому перед недосвідченим будівельником завжди стоїть питання: яку фанеру стелити на дерев’яну підлогу, щоб вона була надійною підставою для декоративного покриття.

  • марка фанери-непростий вибір для домашнього майстра. Зазвичай вибір роблять між марками фс і фсф. Фк-фанера, у якій листи шпону склеєні менш токсичним клеєм, ніж у марки фсф (прочитайте: «яка фанера краще для підлоги – вибираємо марку і сорт матеріалу «). Однак якісні характеристики у фк слабкіше: вона не дуже вологостійка. Тому якщо в пріоритеті екологічність і безпека (підлоги в дитячій кімнаті, спальні), то краще купувати фк. Для приміщень з підвищеною вологістю і прохідністю (передпокій квартири, дачний будиночок) вибирають фсф.

Примітка: існують марки фанери, що поєднують в собі міцність, вологостійкість і безпеку (наприклад, фб), але через високу вартість (в 2-3 рази в порівнянні з фк) рядовий користувач рідко розглядає цей варіант.

  • якість матеріалу також має значення: чим вище сорт фанери, тим краще, рівніше поверхню, а значить, краще ляже і довше прослужить декоративне покриття. Для вирівнювання підлог використовують фанеру 1 і 2 сорти.
  • фанера буває шліфована з двох сторін (ш2), з одного боку (ш1), не шліфована (нш). Для вирівнювання беруть ш1.
  • товщина матеріалу. Фахівці вважають, що для підлогових робіт цей матеріал повинен бути не менше 8 мм завтовшки, а краще більше (детальніше: «яка товщина фанери для підлоги підійде «). Який товщини фанеру стелити на дерев’яну підлогу регламентує нехитре правило: чим товщі, тим краще. Як мінімум, фанера не повинна бути тонше фінішного підлоговогоПокриття.

Іноді фанеру використовують в якості чорнової підлоги, укладаючи листи прямо на лаги. В цьому випадку товщина потрібна від 2 см.