Що краще вибрати для квартири. Інфраструктура району

0
27

Район повинен бути самодостатнім, щоб більшість об’єктів, які ви будете регулярно відвідувати, знаходилися якщо не в крокової доступності, то хоча б в одній‑двох зупинках від будинку. Мінімальний набір-супермаркет (а краще відразу кілька, щоб не стояти в чергах), аптеки і поліклініка. Якщо в сім’ї вже є або передбачаються діти, поблизу повинні бути ще школа і дитячий сад. Далі дивіться за потребами. Комусь потрібен фітнес-клуб недалеко від будинку, комусь-парк для пробіжок або обладнаний майданчик, де можна вигулювати і дресирувати собаку.

При огляді квартири раджу діяти від загального до приватного. Спочатку дивимося район (загальне), потім будинок і його околиці, а тільки потім квартиру (приватне). Дізнайтеся, що знаходиться по сусідству, чи є поруч необхідна інфраструктура і зелені місця. Переконайтеся, що в мікрорайоні немає шкідливих виробництв.

Часто інфраструктура навколо вторинного житла краще, ніж в нових районах. Якщо купуєте житло в новобудові, уточніть, як буде розвиватися район. Добре, якщо забудовник подбав про комфорт покупців і передбачив в проекті не тільки магазини на перших поверхах будинків, а й школу з дитячим садом в крокової доступності.

На авито зібрано більше 800 000 оголошень про продаж квартир з усієї росії — є і новобудови, і вторинне житло від власників. За допомогою фільтрів можна швидко знайти зручний варіант: виберіть район міста, площа квартири і кількість кімнат, тип будинку і бажаний поверх — в пошуковій видачі виявляться тільки відповідні пропозиції.

Шукайте оголошення з позначкою «онлайн-показ»: це означає, що продавець або власник готовий влаштувати вам екскурсію по квартирі за допомогою відео зв’язку по зручному вам каналу — наприклад, skype або whatsapp. Крім того, ви можете попросити власника житла продемонструвати і стан під’їзду, ліфта, прибудинкової території.

Які квартири краще не купувати. Приховані спадкоємці

З особливою увагою варто купувати житло у спадкоємців, попереджають експерти. Незважаючи на те що спадок за заповітом має пріоритет перед спадщиною за законом, є ще коло осіб, яким все одно покладається хоч і невелика (в розмірі ½ того, що їм належало б за законом), але частка. До них відносяться непрацездатні особи, які перебували на утриманні спадкодавця. Це не тільки спадкоємці першої черги (батьки, діти і подружжя), а й більш далекі родичі (брати, сестри, бабусі, дідусі, дядьки, тітки і т.д.). Також право на обов’язкову частку мають просто особи (не родичі), які перебували на повному забезпеченні померлого.

Про спадкоємців можна дізнатися в бесіді з власником за непрямими фактами. «також можна попросити нотаріальну заяву від власника в тому, що він самостійно вирішить всі питання в разі виявлення інших спадкоємців і пред’явлення претензій до нового власника. Якщо такі особи проживали спільно з померлим, це буде відображено у виписці з будинкової книги», — сказав дмитро косьмін.

Крім цього, потрібно звертати увагу на наявність материнського капіталу. Якщо квартира раніше купувалася з використанням даної субсидії, то у дітей є частка в квартирі. Тому необхідно запросити виписку про використання маткапіталу.

Який краще зробити підлогу в квартирі на першому поверсі. Вибір технології

Перед утепленням підлоги на першому поверсі квартири, необхідно розглянути кілька технологій в залежності від факторів:

 • вологість кімнати — в санвузлах і кухнях проходять труби гвп, хвп і каналізації, висока ймовірність протікання, тому краще не використовувати своїми руками сухі стяжки і дерев’яні підлоги по лагам, слід віддати перевагу бетонної стяжки або наливної підлоги;
 • тип підлогового покриття – керамограніт і кахель володіють максимальним ресурсом виключно на стяжках, для паркету і шпунтованої дошки зручніше лаги або дерев’яний чорний підлогу, для інших покриттів (ламінат, ковролін, лінолеум, плитка пвх) особливої різниці немає.

Однак експлуатаційні характеристики утеплювачів обмежують їх застосування в деяких технологіях:

 • у стяжку неможливо укласти ековату;
 • керамзит перемішається з бетоном і спливе на поверхню, зміниться теплопровідність матеріалу і потрібно шліфування або вирівнювання наливним підлогою;
 • піноскло і пінополістирол еппс витримають будь-експлуатаційні навантаження під шаром бетону, не намокнуть з часом, і збережуть початкові характеристики;
 • мінеральні вати будуть відводити від дерев’яних лаг зайву вологу, яка проникає всередину пирога, незважаючи на наявність пароізоляційних мембран;
 • ековата так само володіє гідрофобністю, не дає усадки, але працювати з нею складніше, в матеріал практично неможливо встановити контури теплої підлоги.

Порада! суху стяжку вибирають для житлових приміщень, щоб знизити час ремонту. У цій технології під плити гвл засипається керамзит, обробка можлива в цей же день.

Стяжка бетонна

При наявності плитних залізобетонних перекриттів підлогу першого поверху найпростіше виготовити за технологією мокрої стяжки. Особливостями конструкції є:

 • мінімальна товщина шару-3 см;
 • конструкційний матеріал-пескобетон (пропорція 1/3, цемент, пісок, відповідно) або товарний бетон з дрібною фракцією наповнювача (щебінь 5/20 мм);
 • гідроізоляція-наноситься поверх плити перекриття, заходить на стіни на 15 – 20 см, виконується по обмазувальної або обклеювальної технології безперервним шаром;
 • утеплювач – піноскло або екструдований пінополістирол високої щільності еппс.

Мокра стяжка з шаром утеплювача.

Основною перевагою мокрої стяжки є можливість додавання в конструкцію контурів теплої підлоги, акустичного матеріалу.

Важливо! товщина стяжки вважається від останнього (верхнього) розташованого всередині неї шару, тобто від утеплювача або труб водяної теплої підлоги.

Технологія максимально відпрацьована поколіннями забудовників, не має складних операцій:

 • знаходження верхньої точки – у всіх кімнатах на довільній висоті лазерним построителем площин створюються позначки єдиного горизонтального рівня, вимірюється відстань від лінії до перекриття, найменше значення буде у верхній точці конструкції;
 • гідроізоляція – два шари бітумної чи полімерної мастики чи гідроізоляційна мембрана;
 • укладання утеплювача – шар еппс 5 – 10 см суцільним шаром із заповненням щілин монтажною піною;
 • монтаж демпфера – стіни у вузлах сполучення з плитою обклеюються гумовою стрічкою або встановлюються смуги утеплювача товщиною 2 см;
 • армування – дротяні сітки укладаються з нахлестом 5 см мінімум на полімерні прокладки, що забезпечують захисний шар бетону;
 • тепла підлога – використовується в міру необхідності, труби кріпляться до дротяної сітки хомутами або дротяними скрутками;
 • маяки – профіль встановлюється на быстротвердеющую стартову шпаклівку у єдиному горизонтальному рівні, щоб забезпечити товщину стяжки 3 см мінімум у верхній точці;
 • заливка – бетон укладається між маяками, надлишки видаляються правилом або віброрейкою;
 • шліфування – щоб знизити товщину шару і вирівняти можливі нерівності затверділого бетону поверхня обробляється шліфмашиною.

Як вибрати квартиру для покупки на що звернути увагу вторинка. Якщо власник повнолітній

Дійсність паспорта

Припустимо, власник півроку тому змінив паспорт, сказавши в поліції, що старий втратив . А зараз намагається укласти угоду за недійсним документом, щоб потім її оскаржити. Це загрожує проблемами.

Так що за допомогою спеціального сервісу мвс з’ясуйте, чи дійсні документи.

Дані паспорта

Серія, номер, місце народження та адреса реєстрації знадобляться, щоб порівнювати їх з даними, які вказані в інших документах (важливо, щоб все збігалося). Якщо власник за цей час встиг змінити паспорт, дані попереднього примірника вказані на передостанній сторінці нинішнього.

Зверніть увагу на ім’я, прізвище та по батькові: розбіжність хоча б в одну букву в різних документах — привід попросити власника привести папери до однаковості. Інакше це може стати причиною для судових розглядів з приводу дійсності угоди.

Сімейний стан

Один з подружжя не може самовільно розпоряджатися спільно нажитим майном без згоди іншого. Таку угоду легко оскаржити. Так що важливо з’ясувати, чи перебуває власник в шлюбі і з якого числа. Ця інформація стане вам у нагоді, коли ви перейдете до правовстановлюючих документів.

Якщо людина отримала квартиру у спадок або в дар, наявністьДружина не має значення. Таке майно не вважається спільно нажитим.

А ось якщо маєте справу з договором купівлі-продажу, зверніть увагу на дату його укладення. Квартирою, придбаної до шлюбу, власник може вільно розпоряджатися. Якщо він купив її після весілля, в пакеті документів обов’язково має бути нотаріально завірена згода чоловіка на продаж. Теоретично замінити його можна шлюбним договором , який одноосібно закріплює право розпоряджатися об’єктом за власником. Але зі згодою все-таки спокійніше: шлюбний договір іноді оскаржують.

Якщо власник квартири в розлученні, а квартира була придбана під час шлюбу, вона все ще може вважатися спільним майном. Тут потрібно або згоду, або рішення суду про розподіл, за яким нерухомість відійшла людині, з яким ви плануєте укласти угоду.

Інформація про дітей

Сама по собі вона вам нічого не скаже. Але, якщо у власника є діти, це привід для додаткових перевірок і вимог нових документів.

Якщо квартиру купували в іпотеку, для її погашення могли використовувати материнський капітал. Це накладає зобов’язання виділити дітям частки в квартирі. Отже, якщо в числі власників значаться тільки батьки, зроблено цього не було. Згодом угоду можуть оскаржити.

Щоб цього не сталося, просіть у власника довідку з пенсійного фонду, що материнський капітал не використовувався для погашення іпотеки.

Як вибрати квартиру до душі. Новобудова або вторинка?

Сьогодні ситуація змінилася. Ні, ризики як і раніше існують, і платити очікуванням теж потрібно. Але в деяких локаціях споруджувані об’єкти стали виводитися на ринок за цінами мало не вище, ніж сусідня вторинка: свій вплив зробили і пільгова іпотека, і введення розрахунків через рахунки ескроу. При цьому покупець не злякався завищених цінників-головними факторами вибору на користь новобудов стали сучасний рівень комфорту і створена забудовником зручне середовище проживання. Тим більше що і на вторинці ризики теж ніхто не відміняв: страшилки про те, як хтось позбувся житла , за яке заплатив своїми кровними, засновані на реальних подіях.

Іван мотохов, генеральний директор гк » атлант»:

– вибір між новобудовою і вторинним житлом зазвичай диктується бюджетом: споруджуване житло традиційно коштує дешевше. Але останнім часом, із запуском пільгової іпотеки, в деяких районах мегаполісів утворився ціновий перекіс-новобудови виводяться за цінами, порівнянними з ціною вторинного житла в локації або навіть вище. В цілому нові проекти цікавіше типової вторинки радянського періоду за рахунок більш продуманих планувань і опрацьованих місць загального користування.

Роман мірошников, виконавчий директор компанії » ойкумена»:

– у більшості новобудов, введених в експлуатацію один-три роки тому, вже добре розвинена інфраструктура – в цьому сенсі такі квартали мало чим відрізняються від старих районів. А ось вибираючи квартиру в старому будинку (до 2000-х років побудови), пам’ятайте, що така нерухомість з часом буде втрачати у вартості. Особливо це стосується старих панельних будинків і хрущовок. Квартири в них найчастіше тісні, з низькими стелями, маленькими кухнями, під’їзди темні, без колясочних і консьєржних. Це непереборні недоліки таких будинків, і їх не можна буде виправити навіть за допомогою самого навороченого ремонту. Сучасні ж будинки пропонують квартири з поліпшеними планувальними рішеннями, продуманими моп, затишними дворами, спортмайданчиками і т. Д.

Артур меркушев, директор аналітичного відділу dominfo.ru:

– зараз багато хто віддає перевагу закритим кварталам, які можна зустріти в сучасних жк. Для багатьох вираз» ідеальна квартира » означає закритий охоронюваний квартал. На такій території машина завжди під охороною, квартира під захистом, дитину не страшно одного відпустити у двір – все навколо проглядається по камерах, на в’їзді і виїзді сидять охоронці. Всередині закритого кварталу забудовник намагається забезпечити у дворі все необхідне для комфортної прогулянки: зелений газон, свіжосаджені дерева (які в майбутньому створять тінь), сучасний дитячий майданчик, спортивний майданчик, лавки для відпочинку. Правда, за такий комфорт доведеться щомісяця платити за окремим пунктом в квитанції — »охорона».