Пеларгонія розебудная деніз

0
24

Про рідкісному і красивому квіточці вирішила вам розповісти, нечастий гість вона на наших підвіконнях.

пеларгонія деніз

Опис рослини

Пеларгонія «деніз», зональна, розебудна, красивоцветущая. Невелике по висоті рослина, трохи вище 25 см, цвіте дуже довго, не смітить, а як би засихає, як сухоцвіт, і так може стояти довго, не зіпсувавши виду.

Умови вирощування

любить:

  • помірний полив
  • помірне освітлення

не любить:

  • переливу
  • яскравого прямого сонця

Посадка, пересадка і розмноження

Горщики я беру трохи більше 1 літра, великий обсяг їй не треба. Купую грунт для пеларгоній або універсальний для квітів і додаю 1 частина вермикуліту, можна агроперліту. Грунт повинен бути пухкий, не важкий.

Омолоджувати можна через 2-3 роки, для живців використовую верхівкову частину втечі з 3 міжвузлями. Трохи підсушити держак і поставити в трохи вологий грунт, не накривати нічим, підвищена вологість ні до чого. Але можна і вкорінювати в воді і чекати, поки з’являться корінці.

Полив і підгодівля

Поливати треба помірно. Це найголовніше-не залити як сама рослина, так і живці. Для всіх пеларгоній головний ворог-перелив. І як підсумок — чорна ніжка. Поливати водою кімнатної температури, відстояною добу.

Підживлення: влітку 1 раз на тиждень добривом для красивоцветущих, взимку 1 раз на місяць.

Особливості вирощування

Розмножується цей сорт тільки живцями , насіння не буває в продажу, можна на літо висаджувати в палісадник, як і всі зональні пеларгонії. Восени маточник обрізати, пересадити в трохи побільше горщик і в підвал, якщо є. А так можна на холодне підвіконня, а живці поставити на укорінення для весни. У мене росте на вікні, а влітку на балконі, тільки від прямого сонця треба притіняти. Взимку може цвісти, але не яскраво і не такими бутонами.

Купувала я черешок в самий мороз, в грудні 2020 року. Приїхав до мене на таксі держаком 10 см, а влітку цвів дуже рясно, а ось зараз листопад на дворі, і квітка знову зацвів, але скромненько.