Новорічна ялинка передбачить погоду на весь рік

0
22

Нас завжди цікавить поточна погода. Звичайно, ми віримо метеорологічним прогнозам погоди, але вони зазвичай даються для великої території, а ми хочемо знати, яка погода буде там, де ми зараз знаходимося. Люди, що живуть поруч з лісом, помітили, що хорошим провісником погоди можуть бути дерева. Особливо виражено реагує на зміни погоди ялина. Я вам розповім, як з новорічної ялинки зробити точний барометр!

Якщо в ялиновому лісі ви помітили, що сучки дерев ялини низько опущені, нахилилися до землі, то скоро піде дощ. Якщо ж сучки дерев ялини високо підняті, то сьогодні дощу можна не побоюватися, буде ясна сонячна погода. Особливо це помітно в молодому ялиновому лісі.

І навіть якщо ви зайшли в ялиновий ліс з великими деревами, то зверніть увагу, що у старих ялин в нижній частині стовбура зазвичай можна бачити довгі і тонкі відмерлі сучки. Так ось і ці сучки мають дивовижну здатність-перед дощем вони опускаються вниз, перед ясною погодою згинаються догори.

Як працює ялиновий погодоуказатель

За мільйони років еволюції дерева ялини виробили таку будову деревини сучків, яке реагує на зміни погоди з метою забезпечення життєдіяльності дерева. При настанні ясної сонячної погоди сучки дерева піднімаються вгору, підставляючи хвою сонячним променям для поліпшення фотосинтезу. Якщо ж очікується дощ, сучки нахиляються вниз, повисають для того, щоб вода дощу безперешкодно скочувалася і вбиралася в грунт, живлячи коріння дерева.

Що дерева ялини реагують на зміни погоди, завдяки саме особливій будові деревини сучків, пояснює те, що так само поводяться сучки у мертвого, сухого дерева. Тому можна виготовити свій «барометр», провісник погоди.

Як з новорічної ялинки зробити барометр

Для цього можна використовувати новорічну ялинку, її ж все одно викидати. Вибираємо у верхній частині ялинки стовбур товщиною близько 1-2 см з відходить від стовбура сучком і відрізаємо приблизно 10 — 15 см стовбура з сучком. Сучок повинен бути довжиною 32 см, якщо довше – відрізаємо зайве. Дослідним шляхом визначено, що при такій довжині відхилення сучка на 5 см вгору або вниз вказує точно на усталену певну погоду.

Ялиновий барометр своїми руками

Приготуємо дошку або фанерку розміром: шириною 20 см, довжиною 35 см.по середині дошки уздовж проводимо олівцем лінію. Стовбур з сучком прикладаємо до лівого краю дошки так, щоб підстава прикріплення сучка до стовбура довелося на середню лінію, а сучок не торкався поверхні дошки. Прибиваємо стовбур з сучком двома гвоздиками до дошки.

На іншому кінці дошки (на правому) відміряє від середньої лінії 4 см вгору, відзначаємо рисою і за нею пишемо «ясно», відміряємо від середньої лінії 4 см вниз, робимо позначку і за нею пишемо «опади», між відмітками пишемо «змінно». Можна, крім того, тут зробити написи: вгору від середньої лінії «до відра», вниз – «до опадів». Тоді по сучку буде видно-куди йде погода.

Виготовлений «барометр» встановлюємо на вулиці, прибивши на стіну будинку або в іншому місці, зручному для спостережень.

Такий «барометр» весь рік справно працює.

Знати погоду, особливо весняну, літню, і осінню дуже важливо для планування своєї роботи, особливо в селі, в сільському господарстві. І для цього використання ялинового барометра дуже допоможе. Та й міському жителю, який прибив дошку з «ялиновим барометром» на стінку свого гаража, зібрався він поїхати в ліс за ягодами або грибами, або на дачу попрацювати, то перш ніж сісти в машину, подивився б на «сучок», і якщо він підходить близько до «опадів», варто задуматися – чи їхати.

А як зробити так, щоб ялинка довше стояла, читайте тут>>>>>>>>

Всім добрий день! я-алексєєв юрій михайлович. Я пенсіонер, мені 83 роки. Я великий любитель, садівник-городник. Я лісівник, 50 років пропрацював у лісовому господарстві. Вивчив багато секрети дерев. Буду радий з вами поспілкуватися!

162920, вологодська область, витегорский район,

С. Андомский погост, вул. Лісова, д. 34, кв. 2

Тел. (81746) 51389