Гратчасті двері: якими бувають і де використовуються

0
16

Асортимент самих різних дверей на сучасному ринку величезний. Звичайно, всі вони діляться в першу чергу на вхідні та міжкімнатні, але і за іншими критеріями істотно розрізняються. Цього разу сайт rmnt розповість вам, що таке гратчасті двері, якими бувають і де встановлюються.

Головна особливість гратчастих дверей зрозуміла з їх назви. Це завжди метал, без полотна. Просто решітка, проста — для захисту від грабіжників, або декоративна — кована, з красивими деталями, листям, квітами, витонченими завитками. Каркас складається з трубчастих сталевих профілів, які зварюються з куточками. У будь — якому випадку конструкція виходить дуже міцна, надійна, а в ряді випадків-вельми і вельми приваблива. Для захисту від корозії метал покривається спеціальним захисним складом, полімерною порошковою фарбою.

Як і всі інші двері, гратчасті можуть бути:

  • звичайними орними. З замком і ручкою. Поміщаються в металеві короби, приварюються до них для підвищення надійності. Замків може бути два, якщо власники стурбовані збереженням своєї власності.
  • розсувними, про особливості установки яких портал rmnt.ru детально писав. Більш складна конструкція, двері можуть зрушуватися в одну або дві смуги, відкочуються на роликах. Принцип роботи схожий на ножиці, функціонує за рахунок важелів.
  • гармошками. Використовуються в широких дверних отворах, дозволяють економити простір. Конструкція теж досить складна.

Є арочні гратчасті двері, дуже красиві, як портал. Найчастіше застосовуються в нестандартних вхідних групах приватних будинків і комерційних будівель.

Зрозуміло, що сама по собі металеві двері-решітка здатна захистити тільки від грабіжників, а не від холоду з вулиці і сторонніх поглядів. Тому, коли мова йде про вхідні двері, найчастіше зустрічаються комбінації. Наприклад, власники вирішили поставити скляні двері на веранду або терасу, щоб милуватися садом. Але для більшої надійності встановили перед нею гратчасті двері. У підсумку і сад видно, і грабіжники не страшні — металева решітка додатково захищає скло.

Крім того, ковані решітки на дверях можуть комбінуватися з деревиною, пластиком, зрідка — ламінатом. Є вхідні двері зі скляними вставками, які захищені і прикрашені кованими накладками. Це теж комбінація. Такі двері не назвеш виключно гратчастої, так як кування застосовується в якості доповнення на основному полотні.

Сфера застосування гратчастих дверей досить широка:

  • тамбури в під’їздах, входи в загальний коридор на кілька квартир. В даному випадку двері потрібно тільки з метою захисту від непрошених гостей, залишається просто металевими гратами без доповнень. Найчастіше вони найпростіші, без вишукувань, орні. Тамбурні двері навіть виділені в окрему групу.
  • вхід в окремо розташований підвал, льох, склад. Гратчасті двері забезпечать постійну циркуляцію повітря, вентиляцію і при цьому не дадуть винести зберігаються там речі.
  • вхід в приватний будинок. В даному випадку важлива естетика, привабливість, а за гратчастими дверима завжди стоїть друга — із суцільним полотном для захисту від холоду.

Важливо пам’ятати, що гратчасті двері завжди дуже важкі, їх складно встановити своїми руками. Ціна досить висока, особливо якщо мова йде про декоративне кування. В іншому такі двері і міцні, і довговічні, і можуть прикрасити вхідну групу.

Відео по темі