Готуємося до зими. Наводимо сад в порядок

0
22

Сад у нас на дачі невеликий, але щоб були хорошими врожаї, доглядати за деревами необхідно практично цілий рік. Ось і восени, зібравши груші-яблука, зайнялися підготовкою саду до зими.

наш сад

Найважливіша частина-видалення сухих, хворих, пошкоджених гілок. Поки проблем з хворобами дерев у нас немає, а ось сухих, обламаних гілок завжди багато. В основному це відбувається від того, що гілки не витримують вантажу плодів і ламаються, а ще у нас періодично дме сильний вітер, який іноді завдає дуже значної шкоди.

іноді урожай просто ламає веткідосталі сучкоріз і зайнялися видаленням непотрібного бурелому.

починаємо обрізку і очищаємо кору. Розстеляємо під деревами будь-яку тканину і акуратно зчищаємо зі стовбурів лишайники, мох, пошкоджену кору. Потім все спалюємо на багатті.

мохи, лишайники удаляемесли виявили ушкодження на стовбурах, обробляємо фунгіцидами і варом (або розчином мідного купоросу (1 ч. Ложка на 1 л води)). Таким же чином обробляємо місця зрізів сухостою.

Потім побілка дерев і прибирання опалого листя.

обов’язкова побілка і якщо побілка-одноразовий захід, то листя доводилося прибирати часто. Також під деревами може залишитися падалиця, яку теж обов’язково треба прибирати, щоб уникнути зараження грунту. Зазвичай все це відправляється на компост.

уборкапочву і крону обробляємо сечовиною (0,5 кг на 10 л води). Останній етап-добриво (гній, компост) і мульчування.

удобрюємо сад, зайнялися видаленням непотрібної порослі. Є у нас на ділянці водойма, який рятує нас в посуху і з якого ми качаємо воду для поливу грядок і тих же дерев. Особливо актуально це було в цьому році, влітку. Розташована водойма поруч з садом, і наведення порядку біля нього відбувається одночасно з прибиранням саду. Щоосені навколо скошуємо траву, і раз приблизно в два роки доводиться видаляти поросль від дикорослих дерев.

водоймавидаляємо поросльмелкая поросль спалюється, а більша іноді використовується як підпори. Практично всі садові роботи закінчені. Кілька разів ще треба буде прибирати листя, і, може, один раз пройдемо з тримером — скосимо траву між деревами. Підготовка саду до зими завершена.

а ви вже всі осінні роботи в саду зробили? 7 дач рекомендує перевірити це, заглянувши в публікації-шпаргалки з підготовки саду до зими: