Прості лещата для затиску круглих заготовок

0
10

Всім доброго часу доби, дорогі друзі! я думаю, у багатьох була така ситуація, що було необхідно обробити металеву трубу великої довжини. Я сам, кілька років тому, зіткнувся з подібною проблемою, коли переді мною лежало з десяток труб довжиною по 3 м, а їх треба було відшліфувати і надати їм належний вигляд, в звичайні лещата затискати їх було дуже не зручно, так як вони постійно вислизало під тиском, довелося «колгоспів» кріплення, підтискати ногою, ставити опору і обважнювачі, щоб можна було виконати роботу і сильно не «задолбаться». Абияк це у мене вийшло, але було витрачено багато часу і сил, здавалося б, на таку просту операцію як просто обробка труб. Але дрібниці в роботі і ускладнюють подібні прості операції. Тому, в сьогоднішній статті, я вам розповім і покажу як можна зробити спеціальні кутові лещата для металевих труб різного діаметру (в теорії дану саморобку можна буде використовувати і для пластикових труб, головне не пошкодити їх про металеву конструкцію, так як коефіцієнт жорсткості у металу і пластика, як не дивно, різний). Саморобка не вимагає великих витрат на виготовлення і матеріали, вона буде зроблена, як зазвичай, буквально з металобрухту який у багатьох валяється в гаражі, чекаючи свого зоряного години. А так же, даний інструмент можна буде використовувати і як звичайні лещата для вузьконаправлених завдань. Хотілося б відразу сказати, що всі розміри при виборі деталей будуть залежати від розмірів труб, які ви плануєте обробляти, так що відштовхуватися необхідно від цього. Автор відео використовував розміри для обробки тонких і середніх труб, враховуйте це. Загалом саморобка дуже цікава і проста, так що давайте не будемо тягнути з довгим передмовою, погнали.

і так, для виготовлення простих лещат для труб, нам знадобиться: -два металевих куточка (один трохи більше, інший трохи менше)-металева пластина товщиною близько 1 см-металевий куточок із сторонами 25-30 мм-два металевих профілю квадратної форми-великий болт з довгою різьбою-невеликий болт (1 см в діаметрі і 10-15 см в довжину)-гайки під болти

з інструментів нам також знадобиться: -зварювальний апарат-болгарка і диски по металу-перманентний маркер-лінійка або рулетка-зенкер-мітчик-дриль зі свердлом такого ж діаметру, що і великий болт і ще одним свердлом поменше

І так, насамперед нам необхідно взяти два металевих куточка і зробити на них хрестоподібні позначки по краях за допомогою перманентного маркера і лінійки. Після чого, зенкуем їх, затискаємо заготовки в лещата і висвердлюємо свердлом по металу.

На зворотному боці куточків знаходимо центр, робимо позначки у вигляді трикутників і вирізаємо за допомогою болгарки. Повинно вийти все так, як і на фото нижче:

Наступним кроком, візьмемо довгий куточок з однаковими сторонами по 25-30 мм, відміряємо між двома минулими заготовками близько 10 см, вирівняємо їх і встановимо, в зроблені розрізи, куточок, як не дивно, своїм кутом. Після чого, включаємо зварювальний апарат і зварюємо всю цю конструкцію воєдино.

Тепер нам необхідно взяти два металевих профілю квадратної форми і зробити їх однаковими по довжині (це приблизно 10-15 см, точно сказати не можу, так як автор відео не показав процес відрізання і розмітки даних профілів, в будь-якому випадку, робіть так, як треба вам щодо ваших масштабів), зробити це можна за допомогою лінійки і болгарки. Після чого, встановлюємо їх з боків від металевого куточка і міцно приварюємо, потім можна довести до ідеалу зварювальні шви за допомогою спеціальної насадки для дрилі. Загалом, все повинно вийти точно так же, як і на фото нижче.

Візьмемо металеву пластину довжиною 10 см і знайдемо на ній центр (5 см від краю, кому цікаво). Потім, робимо позначку, зенкуем її зенкером і висвердлюємо свердлом з таким же діаметром, що і великий болт. Після чого, за допомогою мітчика зробимо різьблення всередині тільки що висвердленого отвору.

Наступним кроком, необхідно взяти великий болт (бажано, щоб вся його довжина була покрита різьбленням) і, вкрутити його в раніше зроблений отвір. Потім, зі зворотного боку болта встановлюємо невелику гайку (встановлювати необхідно ребром до осі болта). Після чого, затискаємо все це справа в лещата і приварюємо один до одного.

Потім, раніше зроблену заготовку встановлюємо на верхню частину металевих профілів і теж приварюємо за допомогою зварювального апарату. Після чого, в ту гайку, яка приварена ребром до осі болта, вкручуємо інший болт, приблизно до середини, потім фіксуємо зі зворотного боку гайкою. Все повинно вийти точно так же, як і на фото нижче.

Наша саморобка для фіксування труб і нестандартних профілів готова і залишилося тільки її протестувати! для цього, знаходимо якусь дерев’яну опору, наприклад, стіл або просто товсту дошку, робимо 4 позначки по місцях знаходження отворів в нашій саморобці. Беремо шуруповерт і висвердлюємо 4 однакових і наскрізних отвори, потім встановлюємо наші лещата на дошку і фіксуємо їх за допомогою невеликих болтів, потім все міцно затягуємо. Після чого, кладемо трубу на куточок і просто підтискаємо за допомогою великого болта, який виступає в ролі фіксатора. Все! тепер можна спокійно і не страждаючи обробляти трубу так, як вам завгодно, без зайвого гемора. При цьому, можна використовувати труби різного діаметру, так би мовити, головне щоб влізла, а інша справа техніки.

У загальному і цілому, саморобка вийшла корисною і практичною, та й користуватися їй можуть не тільки вузько спрямовані фахівці, що великий плюс. Буду радий, якщо хтось із читачів зможе повторити цю ідею і у себе вдома. Повну збірку і випробування даної саморобки, можете подивитися у відео автора, яке знаходиться в кінці статті.

джерело (source)

Стаєте автором сайту, публікуйте власні статті, описи саморобок з оплатою за текст.детальніше тут.