Фасадні молдинги: різновиди та приклади використання

0
9

Фасадні молдинги-спеціальні накладки, які дозволяють надати екстер’єру будинку особливу вишуканість, перетворити звичайний котедж в стильний особняк. Крім того, вони можуть приховувати дефекти на фасаді, так що цілком корисні. Сайт rmnt розповість детальніше про фасадні молдинги.

З точки зору декоративності і додання завершеності обробці фасаду вуличні молдинги цілком можна порівняти з стельовими і підлоговими плінтусами. Це просто накладки, які крім естетичної несуть практичну функцію, прикриваючи і обрамляючи різні елементи обробки.

На фасадах молдинги традиційно використовуються навколо вікон, в якості наличників. Обрамляють ними кути, дверні прорізи, карнизи, підкреслюють кордон між цоколем і основною частиною стіни, прикрашають арки і еркери.

Роблять фасадні молдинги з наступних матеріалів:

  • гіпс. Це ліпнина, традиційний матеріал для декорування класичних особняків. Зараз важкі гіпсові молдинги на фасадах застосовуються досить рідко. Матеріал легко вбирає воду, потребує додаткового захисту просоченнями. Гіпс-крихкий, працювати складно, транспортувати потрібно акуратно. Тому такі молдинги поступилися місцем більш сучасним.
  • полегшений камінь. Робиться з білого архітектурного цементу і мармурової крихти. Міцний, добре переносить вуличні умови, може імітувати натуральний камінь, бути різних кольорів — до складу часто додають кольори. Але важать цементно-кам’яні молдинги чимало і фасад повинен бути особливо міцним.
  • пінополістирол. Молдинги можуть бути самої різної форми, легкі, досить міцні, можна фарбувати, є захисний шар. Для віконних і дверних прорізів продаються комплекти потрібно розміру. Можна навіть імітувати деревину, покривши пінополістирольний молдинг спеціальним складом. Оновлювати лак або фарбувальний шар часто не доведеться — приблизно раз на десять років.
  • пінопласт. Найдорожчі молдинги, доступні всім. Легкі, привабливі, різних форм і розмірів. Але, щоб пінопластовий декор служив на вулиці досить довго, потрібно покриття зі скловолокна. В іншому випадку молдинги будуть вбирати вологу і вигоряти під сонячними променями.

Перевага фасадних молдингів з пінопласту і пінополістиролу в тому, що вони монтуються на сучасній замковій системі практично без стиків. Справитися з цим завданням можуть самі домовласники, нічого особливо складного в монтажі немає.

Вибирати фасадні молдинги, звичайно, потрібно, виходячи зі стилістики та архітектури будинку. Якщо у вас справжній особняк з колонами, то без молдингів не обійтися! красиво виглядає біле обрамлення вікон на цегляній стіні, можна вибрати лаконічні накладки, щоб не перетворювати сучасний котедж в аналог палацу в стилі бароко.

Важливо! якщо фасад обробляється вініловим або металевим сайдингом, виробники пропонують добірні елементи для кутів, дверних і віконних прорізів. Вони можуть бути в колір основної обробки або контрастувати з нею для декоративного ефекту. Назвати такі добірні елементи фасадними молдингами в повному сенсі цього слова складно. Все ж вони являють собою окремий декор, який може монтуватися просто на цеглу або штукатурку.

Монтуються фасадні молдинги на попередньо очищену стіну, яку іноді додатково вирівнюють штукатуркою. Для фіксації використовується клейовий склад, зазначений в інструкції виробника. Проводяться виміри, на стінах малюється розмітка для чіткого монтажу. У випадку з пінополіуретановими і пінопластовими молдингами торці можна відпилювати вручну. Головне-щільно притиснути молдинг з нанесеним клейовим складом до стіни і трохи потримати. Надлишки клею видаляються шпателем.

Якщо ви вважаєте фасадні молдинги зайвим елементом і непотрібними витратами, подивіться, як привабливо виглядають будинки з таким декором. Накладки навколо дверей і вікон, крім краси, можуть приховувати монтажні стики і зменшують тепловтрати.

Відео по темі