Диффенбахія кімнатна. Догляд в домашніх умовах за диффенбахією

0
539

Диффенбахія-це багаторічна трав’яниста рослина, яка відноситься до групи ароїдних. Народився ця квітка в тропічних умовах південної америки. У рослини подовженіше листя, які, з урахуванням виду, можуть мати різний колір. На поверхні листя видно плями салатного, зеленого, жовтого відтінку, а також різні штрихи, точки і смужки. У куща невеликий прямий стовбур, з часом стає більш пологим. Диффенбахія розпускається тільки навесні, продовжує цвісти всього кілька днів.

Квітка досить швидко росте. Якщо правильні умови утримання, то щотижня з’являється один листок. При його розгортанні можна побачити вершинку наступного. Великі сорти можуть виростати більше 2-х метрів, дрібні види витягуються до одного метра.

Популярні сорти кімнатних диффенбахія: фото і опис

Зараз відомо багато різних гібридів і сортів (більше 50) диффенбахії з різним забарвленням листя. Розповімо про найпопулярніші.

Диффенбахія леопольда

Стебло цієї рослини виростає до 6 см. Черешки набагато менше листя, мають ніжно-зелений колір з фіолетовими цятками. Листок має вигляд еліпса, насичено-зеленого кольору, посередині прожилка білого кольору. Присоцвітий листок розміром приблизно 15 см оточує квітку. Початок росте до 10 см.це один з найбільш популярних видів для декоративного висаджування. Доглядати за цією рослиною досить просто.

Диффенбахія чарівна

ця рослина, витривала до тінистих ділянок, добре розвивається в теплих приміщеннях. Розмір листя до 55 см, основного стовбура-понад 1,6 м. Листя мають насичено-зелений відтінок і смужки білого кольору уздовж жив.

Кущ виростає до одного метра. Розмір черешків дорівнює платівці, але може бути трохи коротше. Лист має розмір в довжину до 38 см, в ширину 11 см.у листка довгаста форма з вістрям на маківці. Квітконіс короткий.

Диффенбахія камілла

Досить поширений сорт серед садівників. У довжину виростає до 2,1 м.стовбур у цієї квітки деревоподібний і прямий, листя яскраво-зелені, подовжені, овальні. Знизу стовбур оголюється, що робить кущ менш привабливим. У домашньому культивуванні квітуча диффенбахія-досить рідкісне явище.

Диффенбахія: догляд в домашніх умовах, фото і опис

Хоч диффенбахія досить популярна серед садівників, вона все ж потребує ретельного догляду за собою. Ця квітка погано реагує на протяги і холод. Також вимагає регулярний полив і обрізку.

Полив

Земля в горщику, в якому вирощується диффенбахія, повинна бути постійно вологою. Квітка вимагає регулярного поливу. Взимку полив потрібно робити більш помірним. Перед поливом воду відстоюють кілька днів. Якщо вода дуже жорстка, то верхівки листя набувають бурий відтінок, і можуть кришитися. Щоб воду зробити м’якше, в неї можна додати щавлеву кислоту . Влітку потрібно поливати кожні 2 дні, в зимовий час – раз на тиждень.

Освітлення

Квітка відмінно себе почуває на освітленому вікні, але не бажано потрапляння прямих променів сонця. При слабкому освітленні листя виходять дрібними, втрачаючи свою привабливість. Можна переставляти горщик з підвіконня, але квітка треба штучно підсвічувати. Оптимальне місце-вікно зі східним і західним розташуванням.

Температура

Диффенбахію необхідно вирощувати при певній температурі:

 • влітку і навесні – 21-23 градусів.
 • взимку-16-17 градусів.

Якщо температура буде менше, то у рослини відпадуть нижнє листя. Різка зміна температури згубно позначається на стані квітки.

Вологість повітря

Повітря в приміщення, в якому вирощується диффенбахія, зобов’язаний бути вологим і теплим . Стресовим для рослини є протяг і температура менше +16 градусів. При сухому повітрі в піддоні з кущем можна помістити вологий мох, гравій або пісок. Можна біля рослини поставити банку з водою. Кущ добре реагує на періодичні обприскування водою. Але при температурі менше +17 бажано це не робити, а замість обприскування витирати листя вологою ганчірочкою. Раз в тиждень квітка можна обполіскувати під душем, знімаючи з нього пил.

Підготовка землі

для цієї рослини бажано купувати вже готову субстанцію, зроблену спеціально для групи аронієвих або для самої диффенбахії. Можна використовувати грунт з нейтральною кислотністю:

 • 1 частина листової землі;
 • 4 частини дернової землі;
 • 1 частина піску;
 • 1 частина торфу.

Неодмінно потрібно зробити дренаж . Можна укласти цегляну крихту і деревне вугілля. Висаджуючи рослину, можна в землю, в якості добрива, додати кісткове борошно.

Підгодовування рослини

У диффенбахії немає певного часу відпочинку, тому ця рослина потребує підгодовування цілий рік. У влітку і навесні необхідно удобрювати раз в 14 днів, взимку раз в 2 місяці. Головна умова-підгодівля не повинна мати вапна. Відмінно показала себе мінеральна підгодівля»віто». Можна застосовувати інші рідкі склади для кімнатних листяних квітів. Корисні підгодовування азотовмісними органічними добривами. Але азоту потрібно не дуже багато, в іншому випадку квітка з білим листям позеленіє.

Пересадка

Пересаджувати диффенбахії необхідно щороку. Найкращий час для пересадки початок весни. У літню пору, при жаркій погоді, бажано це не робити – квітка може не прижитися.

Коріння у диффенбахії ламкі , треба бути обережним. Можна виконати перевалку в нову тару. Старий дренаж потрібно прибрати. Горщик бажано вибрати на кілька сентиментів більше попереднього.

найбільш популярним способом розмноження рослини є висадка верхівкових живців, їх укорінюють в піску і воді або суміші торфу і піску (1 до 1). Зверху держак необхідно закрити склом або плівкою. Встановити в світле приміщення без попадання прямих сонячних променів. При укоріненні в землі, раз в 7 днів в воду для поливу потрібно додавати укорінювач (корневин або циркон), це активує проростання коренів. Субстрат зобов’язаний бути теплим (22-24 гр.).

Якщо проростання кореневої системи проходить у воді, то після досягнення корінням 5 см їх необхідно пересадити в горщик. При вирощуванні в піску потрібно підгодівля, одна четверта частина мінерального добрива. При висадці земляний кому з коренем небажано порушувати.

Як розмножується диффенбахія частинами стебла? стебло необхідно порізати на живці (11-16 см), висушити добу, засипавши місця відрізу деревним вугіллям. Живці необхідно притиснути горизонтально до землі так, щоб половина перебувала на поверхні.

Пускає пагони і вкорінюється посаджене так рослина досить повільно (до одного року). Якщо розвитку немає, а живці не згнили, то необхідно продовжувати полив, під землею рослина пустило коріння. Коли проявиться перший листочок, необхідно до основи втечі досипати свіжої землі. Після вкорінення квітка потрібно пересадити, але старий стовбур необхідно зберегти. З пенька, коли на ньому знаходяться міжвузля, виростуть нові пагони.

диффенбахію можуть вражати щитівка, павутинний кліщ, трипси, попелиця . Тому важливо періодично оглядати квітка, щоб виявити шкідників. Личинки комах видаляють тампоном, намоченим пивом, часниковим настоєм, мильним розчином. Якщо зараження дуже великі, то необхідно обробити актелликом або карбофосом. Повітря зобов’язаний бути дуже вологим.

Якщо невірно доглядати за диффенбахією, то ця рослина часто схильна до зараження грибками. Це може статися від рясного поливу. Необхідно перевірити коріння на присутність гнилі. Гнилі коріння необхідно зрізати, і засипати місця зрізів активованим вугіллям або марганцем. Квітка необхідно пересадити в нову землю, оброблену марганцем.

Листя можуть сохнути від значних перепадів температур або холодного повітря. Якщо листя починає жовтіти, то в цьому випадку може бути ряд причин:

 • опіки від яскравих сонячних променів;
 • рясний полив;
 • нестача місця;
 • жорстка вода.

Садівникові на замітку

Як підрізати диффенбахію? старе листя квітки зобов’язані опасть. Коли кущ оголиться, його обрізають на висоті 11 см від землі. Потім, через невеликий час на кущі утворюються молоді пагони.

Чи отруйний сік диффенбахії?

Сік цієї рослини отруйний. Тому, якщо в будинку знаходяться діти, то його бажано не заводити. Всі маніпуляції з рослиною бажано робити в рукавичках. Якщо сік квітки потрапить на шкіру, то може з’явитися роздратування. Викликає пухлина слизових при попаданні в ротову порожнину. Людина не зможе говорити. У деяких країнах диффенбахію застосовують як отруту для мишей .

цвіте диффенбахі я навесні (початок березня-кінець квітня).Квітка має кремове покривало, яке виходить з пазухи листа. Але в домашньому культивуванні диффенбахія цвіте дуже рідко, і цвітіння відбувається недовго. Потім квітка в’яне, його потрібно обрізати, щоб він не забирав корисні елементи у рослини.

Прикмети, пов’язані з диффенбахією

Згідно з прикметами, квітка вважається «мужегоном», рослина виганяє з дому всіх чоловіків. Більш того, в будинку, де знаходиться диффенбахія, подружжя довго не можуть завести дітей. Тому вважається, що завести диффенбахію в будинку – приректи себе на самотність. Чи потрібно тримати диффенбахію в домашніх умовах, кожен визначає сам.

Вирощування диффенбахії в домашніх умовах не дуже складне, як це може здатися на перший погляд. Знаючи елементарні правила, можна вирощувати цілий рік вічнозелена рослина. Але потрібно пам’ятати про заходи безпеки, так як квітка отруйний.

Судячи тільки по одній назві, можна сказати, що квітка диффенбахія , дуже незвичайний і в той же час красивий.

Завезли до нас це чудове рослина з тропічних частин америки. Назву отримав від ботаніка з німеччини й.ф. Диффенбаха.

В роду цієї рослини налічується близько тридцяти видів, і ростуть в основному в південній америці і в тропічних країнах. Краса полягає в чудовому малюнку на листі.

Опис: відносять диффенбахію до сімейства ароїдних.
Це напівчагарник або кущ, який має довгасті красиві листя великого розміру і товсті м’ясисті стебла.

Виростати диффенбахія може до двох метрів у висоту.

Рослина відноситься до декоративних видів, але в той же час, квітки не зовсім відповідають стандарту.

Досить не привабливі, дрібні і мають жовтуватий забарвлення. Зазвичай їх знімають ще в бутонах, щоб не сповільнювали зростання стебел.

Рослина цього виду не безпечно, воно має в своїх стеблах і листках отруту, тому, ставитися до нього необхідно з обережністю.

Розглянемо догляд в домашніх умовах диффенбахії, але перш коротко про види.

Існує кілька видів диффенбахії, яких розводять садівники.
Наприклад, диффенбахія плямиста, парлаторі, чарівна, сегуїна та інші.
В основному відмінність полягають в строкатості і густоті забарвлення листя.

Види диффенбахії з фото

Володар крупно-зеленого листя овальної форми, що досягає 2-х метрів у висоту. Зверху видно білі плями, що надають листю вишуканості, незважаючи на прості форми. Розмір листової пластини до 40 см в довжину і 15 см в ширину.

Один з популярних видів диффенбахії серед домашніх рослин. Вся справа в забарвленні і формі листка. Низькорослі форми, досягають не більше 1 м у висоту. Форма листової пластини витягнута з загостреними кінчиками. По краях темно-зелений колір, який плавно переходить в світло жовтий до центру. Листок прикрашений плавними лініями і плямами подібно морській хвилі. Розміри вражають, до 50 см в довжину і 15 в ширину.

Оригінальний вид, родом з коста-ріки. Володіє унікальними формами листка. Короткі черешки з плямами. Довгаста форма листа з чіткою світлою посередині прожилкою і безліччю різних плям. Довжина пелюстки до 35 см.

Висота до 1,5 метра, довга форма листка. Основна перевага — не вибаглива в догляді і досить витривала до температурних показників, вологості і світла. Великі овальні листя до 0,6 м рівномірного темно-зеленого забарвлення з великою кількістю світлих прожилок, що йдуть рівномірно в сторони від центральної.

Гібридний сорт, світло-зеленого забарвлення, з 10-12 бічними прожилками більш яскравого і світло-жовтого кольору.

Рівномірне забарвлення листя довгастої форми з загостреними кінчиками. Уздовж, проглядається виразна світла прожилка без прояву плям. Розміри листка, досягають до 35 см.

Листя покриті світлими плямами. Мають як центральну, так і бічні прожилки світлого кольору.

Представник даного виду єдиний, що має рівномірний однотонний колір по всьому пелюстці. Висота досягає 1 м.довгаста форма із загостреністю на кінці. По довжині є прожилка.

Представник найбільших листків, що досягають до 60-70 см. Світло-зелене забарвлення з безліччю світлих плям.

Листя середньої довжини до 35-40 см.по краях зафарбовані в темно-зелений колір. По всій поверхні є світлі плями з центральною темною прожилкою.

Диффенбахія, догляд в домашніх умовах, розмноження і небезпека

Догляд за диффенбахією не можна назвати занадто важким, і в той же час, рослина вимагає регулярності і уваги. При дотриманні всіх норм і правил, зростання буде швидкий і зможе досягти великих розмірів.

Освітлення: рослини цього виду воліють світлі приміщення, але трохи притемнені місця. Забороняється ставити квітка так, щоб на нього падали сонячні промені, інакше він швидко загине. Найкраще вибрати затишне місце з достатньою кількістю світла і без протягів.

Якщо вирішили вирощувати квітку на балконі або підвіконні, притените приміщення (місце) від попадання прямих сонячних променів за допомогою фіранок або світловідбиваючого паперу.

Температура: сприятливою температурою для диффенбахії, вважається 18 градусів.

У літній період квітка може перенести максимальну температуру в 22-24 градуси, в зимовий період, краще не залишати при температурі нижче 10-9 градусів.

Протяги квітка не любить, як і багато інших видів. Але в той же час, свіже повітря просто необхідний, тому влітку краще тримати на балконі, в тінистому кутку.

Грунт і вологість: грунт для диффенбахії постійно утримують у вологому стані, але в той же час не дуже зволоженою.

Суміш для грунту, найкраще використовувати в такому складі:

 • по одній частині піску,
 • листяної і торф’яної суміші,
 • чотири частини дернової.

Добре додати деревне вугілля і не забувайте про дренажі з керамзиту, який укладають на дно в горщика, щоб грунт і коріння могли дихати.

Вологість: диффенбахія любить, достатню вологість, але і до сухості повітря так само ставиться досить терпимо. Зрідка обприскують чистою водою, не дуже холодною і бажано відстояною.

Пересадка: пересадку виробляють навесні кожного рік, як для молодого, так і для дорослого виду, через 3 або 4 роки, вибираючи для нього горщик трохи більше попереднього.

Для пересадки, в новий грунт потрібно поглибити корінь диффенбахії, щоб він пустив нові корінці і швидше вкоренився.

Розмноження: розмножують диффенбахію декількома способами.

Перший-за допомогою обрізання верхівок пагонів з листочками.

Можна використовувати шматочки стебла в якості держака, довжиною по 7 см.

Іноді квітка має бічні пагони, в цьому випадку їх теж можна використовувати для розмноження. Грунт, в яку садяться пагони, повинна містити в рівних кількостях пісок і торф.

Температуру підтримують не нижче 25 градусів.

Горщик, в пагонами, необхідно накрити, використовуючи поліетилен або скляні баночки. Грунт в міру зволожують.

Періодично, саджанці поливають. Пересаджувати саджанці можна після проростання перших 2-3 листочків.

Полив: поливайте квітка помірно. Як тільки грунт просихає, її необхідно полити через день, після цього. Взимку полив скорочують ще більше, щоб коріння не загнивали.

Підживлення і добриво: кілька разів на місяць, в літній період, квітка диффенбахії удобрюють кислою підгодівлею. При нестачі поживних речовин, малюнок на листках може змінитися, а характерні плями зовсім зникнути.

Труднощі по догляду за диффенбахією

 • пожовкле листя, рослина почне сохнути — в приміщенні занадто низька температура або протяги.
 • подібна реакція на недостатній полив.
 • на листках з’явилися бурі плями, або вони почали змінювати своє забарвлення — на рослину потрапляє занадто багато прямих сонячних променів.
 • надмірний полив-стебла починають загнивати.
 • для того щоб уберегти рослину, його потрібно переставити в більш тепле і тінисте місце без протягів, виробляти правильний полив, в залежності від пори року і в міру висихання грунту.

Шкідники і хвороби

Найчастіше, диффенбахія страждає від павутинного кліща , який з’являється на нижній частині листя і плете на них тонку павутину. Позбавиться від нього, допоможуть спеціальні розчини, якими рослина обприскують, листя з нижньої сторони протирають розчином із зеленим милом, після чого промивають теплою водою через кілька годин.

Вразити рослину може щитівка. Щоб позбутися від неї, диффенбахію так само слід обприскувати спеціальним розчином, а комах видалити за допомогою м’якої тканини.

Ще одинШкідник — тля . Обробляють точно так же, за допомогою спеціальних засобів, а після закінчення декількох днів, укривши грунт поліетиленом, квітка гарненько обмивають.

Небезпека для людини

 1. сік дуже небезпечний для людини.
 2. під час розмноження або пересадки, слід використовувати рукавички і бути дуже акуратними.
 3. при попаданні на шкіру (відкриту рану) соку, починається печіння і роздратування.
 4. особливо небезпечним є потрапляння соку на слизову. Це викликає розпухання мови, людина не може говорити, а при паданні в очі, можна осліпнути.
 5. уникайте контакту диффенбахії з дітьми та домашніми вихованцями.

Сьогодні ми поговоримо про диффенбахії чи можна тримати вдома рослина, як за ним доглядати і які хвороби або шкідники його вражають. Можливо, деякі подробиці змусять вас відмовитися розводити диффенбахію користь і шкода якої відбиваються на здоров’ї як людей, так і тварин, що мешкають там, де вона росте.

Шкода і користь

Великий і ефектний квітка диффенбахія може бути прекрасним живим прикрасою для офісу, але не завжди для будинку. Небезпечно тримати рослину там, де в сім’ях є цікаві маленькі діти або домашні тварини . Якщо до них в рот потрапить лист, це викличе набряк язика і горла, що призведе до тимчасової втрати мови для одних і голосу для інших. Хоча така реакція, як правило, швидко проходить (протягом декількох днів), однак, може привести до задухи. Ось чому не можна тримати вдома диффенбахію, коли в будинку є малюки або тварини .

В її листі містяться два небезпечних компонента: щавлева кислота і амінокислота аспарагін. Симптоми отруєння дітей:

 • печіння в горлі і ротової порожнини;
 • хрипкий голос;
 • нудота і блювота;
 • набряки і пухирі на мові і слизовій рота;
 • порушення мови і ковтання;
 • біль і роздратування в очах.

Перша допомога дітям: протріть рот холодною, вологою тканиною; промийте очі; дайте попити молоко; викличте лікаря.

Без малюків і домашніх тварин в будинку, квітка диффенбахія безпечний, якщо на час роботи з ним надягати рукавички або після закінчення , так як при контакті соку рослини з шкірним покривом, може з’явитися висип або свербіж.

Якщо говорити про користь: диффенбахія камілла, строката (розфарбована), чарівна (приємна), чудова, крупнолистная, диффенбахія плямиста або будь-який інший вид сімейства називається рослиною-фонтаном. Вони здатні поглинати з повітря приміщень всі види забруднень, в тому числі токсини (бензол, формальдегід).

Домашній догляд

У природі рослина росте в тропіках мексики і аргентини. Для вирощування в домашніх умовах в магазинах можна знайти безліч різновидів диффенбахій види мають великі, довгасті листя овальної форми і строкатою забарвлення. Залежно від сорту зустрічаються невеликі настільні рослини, які ставлять на кухні або високі, що виростають до двох метрів.

Якщо у вашому будинку з’явилася диффенбахія догляд в домашніх умовах за нею легкий:

 1. освітлення. Поставте рослину на підлогу або підвіконня з хорошим сонячним освітленням, при необхідності затініть вікно. Пам’ятайте, що пряме сонце обпалює листя, занадто яскраве світло знебарвлює їх. Через нестачу освітленості нові листя виростають дрібними, і розташовуються далеко один від одного на стеблі. Регулярно повертайте горщик з рослиною, щоб забезпечити повноцінним світлом всі сторони. Пам’ятайте, що хоча більшість сортів добре розвиваються навіть з низькою освітленістю, не втрачаючи декоративної привабливості, однак, їх зростання відбувається повільніше або зупиняється.
 2. температура: 15-23° c (цілий рік). Рослина не переносить протяги (від дверей, вікон або кондиціонерів). Це одна з причин, чому у диффенбахії жовтіють листя.
 3. полив. Грунт повинен зберігатися постійно вологою, але не сирої. Влітку поливайте рясно, а взимку – помірно, коли верхній шар між поливами просохне на глибину 5 – 7 см.обприскуйте рослину кожен день (взимку ставте подалі від батареї).
 4. підживлення. Проводиться тільки тоді, коли рослина активно виробляє нові листя (з березня по жовтень). Більшість кімнатних рослин-як і диффенбахію-підгодовують через кожні два тижні влітку і раз на місяць навесні і восени. У зимовий період не підгодовують, інакше через надлишок добрив в грунті потемніють краю листя.
 5. грунт: торф’яний мох плюс перліт (2: 1).
 6. розмір горщика. Догляд за диффенбахією в домашніх умовах включає весняні пересадки рослини. Якщо коріння заповнили горщик, його змінюють на новий, який повинен бути ширше тільки на 2,5–5 см.
 7. обрізка. Необхідність в такій процедурі з’являється в двох випадках: коли стовбур викривляється (не повертали рослина вчасно до світла тією чи іншою стороною), або оголюється (нижнє листя опало через проблеми з поливом або протягами). Стовбур обрізають гострим чистим ножем під кутом 45 градусів (близько 15 см над поверхнею грунту в горщику і на півсантиметра вище нирки – невеликий припухлості біля одного з коричневих кілець на стовбурі, де був прикріплений лист, в кожній такій точці починається нове зростання). Потім рослину добре поливають, щоб відновити після обрізки. З держака за 5-6 місяців виростають 4 нових стовбура з листям, якими вона знову може розмножуватися.

Розмноження

Після обрізки диффенбахії розмноження відбувається за допомогою живців і верхівки. Перед їх укоріненням підсушують зріз протягом доби, а потім ставлять в невелику кількість води (з двома таблетками активованого вугілля), щоб були занурені тільки два нижніх вузла. Коріння з’являються через 2-3 тижні. Під час вкорінення верхівки, її листя часто никнуть. Це відбувається через стрес. В цьому випадку стебло поміщають на деякий час в таз з водою (як ми робимо це з трояндами).

Молоді рослини висаджують в невеликі горщики, діаметром близько 15 см.

Поговоримо в подробицях, як розмножити диффенбахію за допомогою живців.

Перший метод:

 • зрізаний оголений стовбур нарізають на невеликі живці (5-7 см);
 • насипають в контейнер землі або піску;
 • живці розкладають на поверхні, не присипаючи їх, і поливають.

Другий метод:

 • нарізані живці розкладають в горизонтальному положенні в контейнері з землею, злегка їх прикопуючи:
 • обприскують з пульверизатора і прикривають поліетиленовим пакетом, створення всередині тепличні умови;
 • контейнер ставлять в тепле місце, щоб почали проростати нирки. Подальший догляд полягає в підтримці грунту в зволоженому стані. Для цього його не поливають, а тільки обприскують.

Квітуча диффенбахія

Диффенбахія плямиста, або будь-який інший її вид ефектно виглядає на верандах, і . Вона цінується завдяки своїм красивим листям і неймовірною здатністю очищати повітря від забруднень в міських квартирах і офісах. Її квітка такий же ефектний, як вона сама, однак, як цвіте диффенбахія в домашніх умовах, мало хто може сказати. Але хоч така подія і рідкісне, воно все ж трапляється.

Цвісти диффенбахія починає навесні. З пазухи листа з’являється качан з зеленуватим або кремовим покривалом, схожий на квітку кали. Проблема полягає в тому, що квітучий початок забирає життєві сили у рослини, яке починає скидати листя, а після цвітіння гине. Так що у диффенбахії квітка краще зрізати заздалегідь, не чекати, коли він зів’яне. У природі на місці квітки з’являються отруйні ягоди червоних відтінків.

Проблеми при вирощуванні

Диффенбахія – справжня знахідка для прикраси будинку і саду. Але, як і з будь-яким іншим рослиною, з нею теж трапляються проблеми, які пов’язані тільки з неправильним доглядом.

проблеми причини коричневі плями на краях листя неправильна підгодівля (надлишок добрив). старе листя жовтіють, а нові виростають менших розмірів недолік азоту жовтіють нижнє листя нерегулярний полив, низькі температури, протяги. Якщо не обприскується диффенбахія жовтіють листя і верхні, в тому числі. втрата кольору занадто яскраве освітлення загнивання стовбура біля основи низькі температури, перезволоження грунту (верхній шар не підсихає між поливами) наліт на листках обприскування або полив жорсткою водою бурі плями (опіки) немає притінення від сонця опадає листя протяги, надлишковий або нерегулярний полив, маленький горщик чому жовтіють листя у диффенбахії і згортаються? через полив холодною водою, низьку температуру в приміщенні або протягів коричневий край листа недостатній полив, сухе повітря, дефіцит поживних речовин в грунті

Шкідники і заходи боротьби з ними:

Як доглядати за диффенбахією, коли її долають шкідники?

Приготуйте концентрований мильний розчин і губкою видаліть всіх