А у нас в квартирі газ: як і для чого росія бере участь в конференції зі зміни клімату сор 26

0
10

Конференція проходить в глазго з 31 жовтня по 12 листопада в рамках міжнародного співробітництва з питань клімату. У ній беруть участь країни паризької угоди, яка регулює заходи щодо зниження викидів вуглекислого газу починаючи з 2020 року. Угода підписана 192 країнами, в тому числі росією і сша.

Незважаючи на те, що росія довгий час не ратифікувала угоду, а сша тимчасово вийшли з неї в 2020 році, зараз обидві держави визнають взяті на себе зобов’язання щодо скорочення викидів відповідно до положень цього документа. Наприклад, росія, що входить до п’ятірки найбільших продуцентів парникових газів, повинна вжити комплекс заходів, спрямованих на зменшення емісії со2 до 2030 року до 70% від рівня 1990 року. У рамках конференції 2021 року будуть розглянуті звіти країн-учасників про дії щодо стримування глобального потепління та їх результати.

Зараз світовій спільноті очевидно, що заходи, про які раніше домовилися країни-учасники угоди, виявилися недостатніми для досягнення мети, і стримати глобальну зміну клімату з їх допомогою не вдається. Зустріч 2021 року передбачає вироблення нових стратегій боротьби зі зміною клімату і, що важливо для світових економік, – нових підходів до фінансування заходів, спрямованих на скорочення емісії вуглецю. Оон вважає за необхідне збільшити фінансування кліматичних програм у кілька разів і виділити за рахунок розвинених країн близько 100 млрд доларів інвестицій для впровадження «зелених» технологій у країнах, що розвиваються.

Таким чином, від рішень і планів, які будуть прийняті в рамках конференції, буде в значній мірі залежати, чи вдасться зупинити або хоча б уповільнити глобальну зміну клімату. Крім того, саме на цьому заході передбачається виробити нові вимоги до заходів щодо зменшення впливу людини на навколишнє середовище.

Настороженість викликає відсутність на конференції китайського лідера-сі цзіньпіна, так як китай в даний час лідирує за шкідливими викидами. Це змушує підозрювати, що китай може не підтримати рішення світової спільноти про зміну підходів до кліматичної безпеки.

Росія на сор26

Визнаючи важливість загрози глобального потепління і високий пріоритет проблеми зміни клімату, росія має намір прагнути до досягнення «вуглецевої нейтральності» до 2060 року – про це заявив володимир путін в рамках форуму «російський енергетичний тиждень» в 2021 році. Мінекономрозвитку розроблено план реалізації стратегії зниження викидів, який передбачає можливість скоротити викиди на 79% до 2050 року. Однак, незважаючи на обіцянку взяти участь у зустрічі глав держав в рамках конференції, російський національний лідер на захід не приїхав.

Російська делегація тим не менш має намір підняти кілька найважливіших тем. Одне з питань стосується доступу російських енергетичних компаній до» зелених » технологій і фінансування, чому перешкоджають накладені на них санкції. Друга важлива проблема-положення атомної і гідроенергетики і оцінка їх відповідності «зеленим» принципам: росія вважає, що відсутність шкідливих викидів саме по собі має вести до визнання технології «зеленою». І нарешті, дискусійною темою стане так званий вуглецевий облік. Досі не існує єдиної міжнародної системи вуглецевого регулювання, що дозволяє країнам по-різному трактувати ступінь екологічності ввезеної продукції і створювати торгові перешкоди для імпорту.