Які сорти моркви вирощують фермери для бізнесу. Бізнес-ідея: вирощування моркви

0
368

Є місця, де досвідчені городники вирощують морквини більше, ніж всі інші культури, включаючи картоплю. Вони досконально знають всі прийоми і методи , і передають свої знання від батька до сина. Також вони вважають, що виростити моркву набагато вигідніше, ніж, наприклад,. І дійсно, морква на ринках коштує набагато дорожче картоплі, при цьому урожай з сотки може бути до тонни, що можна порівняти з кращими врожаями картоплі.

Про попередню підготовку грунту і насіння до посадки моркви ми вже говорили, тепер перейдемо безпосередньо до вирощування моркви.

Підготовка грунту

навесні перед посадкою моркви корисно додати на ділянку мінеральні добрива: 15-20 грам сульфату амонію, 30-40 грам преципітату і 25-35 грам сульфату калію на квадратний метр.

Морква любить легкі грунти, добре структуровані. Для цього ідеально буде посіяти з осені сидерати, а перед посадкою їх скосити.

Ділянка для посадки вибирайте максимально світлий-морква не любить тіні.

Посадка моркви

Морква можна сіяти три рази за сезон. Перша посадка моркви робиться ранньою весною , друга — влітку , і третя — під зиму, пізньої осені .

При весняному посіві морква можна висаджувати дуже рано, як тільки земля відтане. Вона прекрасно переносить заморозки до -4 градусів. Тільки морози більше -6 градусів протягом тривалого часу є для неї фатальними.

При літньому посіві вирощування моркви триває до жовтня, або навіть початку листопада, головне, щоб температура грунту не була нижче 5 градусів.

При осінньому посіві посадку роблять досить пізно, коли температура грунту падає до 5 градусів і нижче. Можна робити посіви навіть по мерзлій землі. Під зиму моркву сіють, якщо зими не холодні, або якщо є можливість організувати над посадками достатній, товщиною 40-50 см, шар снігу.

Насіння моркви дрібні, і сіяти їх без загущення складно. Найкраще змішати чайну ложку насіння зі склянкою піску. Такого склянки вистачити на десять квадратних метрів.

Сіють моркву рядами, між якими роблять відстань 15 см для ранніх і середніх сортів, і відстань 20 см для пізніх сортів. Борозенки потрібно полити водою, припудрити золою, і посіяти насіння з кроком 1 см.якщо сієте з піском, заздалегідь прикиньте, скільки у вас насіння, і як їх сипати, щоб вийшло необхідну відстань між рослинами.

Навесні і влітку сійте набряклі насіння, на глибину 3-4 см.після посіву грядку накрийте плівкою на висоті 5 см над грунтом. Найкраще плівку покласти на цеглу. Восени під зиму сійте сухе насіння ранніх сортів моркви, на глибину 1-2 см.у всіх випадках вкривайте грунт шаром мульчі товщиною 3-4 см.

Температура

оптимальна температура для вирощування моркви — 20-22 градуси. При цій температурі відбувається найбільше зростання коренеплодів.

Полив

Як правило, морква поливають раз на тиждень. На самому початку рослинам не потрібно багато вологи, досить приблизно 3 літри на квадратний метр. Після в подальшому норму планомірно збільшують, довівши до 20 літрів на квадратний метр, коли починає рости коренеплід. За 1,5−2 місяці до збирання врожаю поливи проводять рідше: раз в 1,5 — 2 тижні, і інтенсивність поливу зменшують вдвічі-витрачають 10 літрів води на квадратний метр, а за 2-3 тижні до збирання морква перестають поливати зовсім.

При вирощуванні моркви необхідно стежити, щоб грунт не була занадто волога, і занадто суха. Надмірна волога навіть протягом короткого часу призведе до загнивання коренеплодів. При посусі коренеплоди не ростуть, що теж негативно позначається на врожаї моркви.

Боротьба з бур’янами і проріджування

Морква розвивається повільно, і тому бур’яни обганяють її, і починають глушити. Тому бур’яни потрібно регулярно прополювати. Перша прополка проводиться через 10-12 днів після появи сходів, коли у рослин з’являються справжні листочки. Друга прополка — через 8-10 днів після першої.

Прополки роблять після поливу, найкраще вранці, і заодно проріджують, сходи моркви. При першій прополці роблять проріджування, залишаючи 2-3 см між рослинами, при другій залишають 4-5 см між рослинами. Після прополки і проріджування морква ще раз поливають.

Підживлення

Підгодівлю роблять через 3-4 тижні після появи перших сходів моркви. Для цього на 10 літрів води розводять коров’як або пташиний послід, додають золу. На початку формування коренеплодів підгодівлю можна повторити.

Якщо у вас родюча земля, і ви вже кілька років працюєте на своїй ділянці за принципами органічного землеробства, то можна обійтися і без підгодівлі.

Боротьба з шкідниками

Проти морквяної мухи корисно посипати грунт меленим червоним перцем… Можна також використовувати настій гострого перцю. Ще один варіант захисту-суміщені посадки моркви з цибулею.

Збирання врожаю

Морква прибирають пізніше всіх інших культур. Рання прибирання, при температурі грунту вище 10 градусів, шкідлива для моркви, тому що коренеплід ще росте.

У наступній статті ви дізнаєтеся, як виростити не просто великий, а .

Відео про те, як вирощувати моркву

Більш докладні відомості ви можете отримати в розділах » всі курси «і» корисності», в які можна перейти через верхнє меню сайту. У цих розділах статті згруповані за тематиками в блоки, що містять максимально розгорнуту (наскільки це було можливо) інформацію з різних тем.

Також ви можете підписатися на блог, і дізнаватися про всі нові статті.
Це не займе багато часу. Просто натисніть на посилання нижче:

В овочівництві морква вважається невибагливим і рентабельним дворічним коренеплодом. Її вирощують для переробки, вживання в свіжому вигляді, консервації. Перші сходи з’являються через 10-20 днів при температурі грунту вище +8°с.при дотриманні умов забивання насіння і догляду за грядками можна досягти врожайності моркви з 1 га в 100 т. З огляду на цей факт і те, що вартість її реалізації досить висока на споживчому ринку, коренеплоди вирощуються у великих обсягах.

Високоврожайні сорти

Існує кілька гібридів цього солодкого овоча, у кожного є свої вимоги до термінів посіву, складу грунту, температурі повітря . Висока врожайність моркви досягається при вирощуванні наступних сортів, придатних для середньої смуги росії:

 1. канада f1-пізньостиглі овочі конусоподібної форми. Плоди мають яскраве забарвлення і насичений смак. Сорт відрізняється хорошою лежкістю.
 2. самсон-середньостигла морква червоно-оранжевого відтінку циліндричної форми. Маса зрілого плоду доходить 150-200 г.
 3. флаккоро-високоврожайний сорт. Овочі виростають в довжину до 40 см і мають насичено-помаранчевий колір.
 4. незрівнянна — можна садити під зиму. Гібрид відноситься до середньораннього. Коренеплоди великого розміру мають форму усіченого конуса.
 5. лосіноостровская 13-найпопулярніший сорт моркви для підмосков’я. У порівнянні з іншими видами перевершує за вмістом каротину в складі. Овочі червоно-оранжевого кольору з притупленим кінцем добре ростуть в грунті, багатій торфом.
 6. королева осені-овальна морква з соковитою м’якоттю і легкої солодкість в смаку. Відрізняється високою лежкістю.
 7. нііох — 336-середньостиглий сорт. Коренеплоди виростають яскраво-оранжевого забарвлення циліндричної форми з тупим кінцем. У довжину досягають 18 см, а в діаметрі – 5 см.через те, що швидко псується, гібрид рекомендують використовувати для домашньої консервації.
 8. московська зимова-середньостиглий і високоврожайний сорт моркви, який підходить для зберігання при низьких температурах (в погребі). Овочі мають конічну форму. Відрізняються невеликою серцевиною і насиченим смаком.
 9. тушон-рекомендують вирощувати, коли потрібно зібрати ранній урожай з грядок. Коренеплоди досягають 18-20 см, а за формою нагадують подовжений циліндр.

Збір рясного врожаю з сотки ділянки залежить не тільки від якості посівного матеріалу, але і від дотримання правил догляду за овочевою культурою.

Як підвищити врожайність моркви

Цей коренеплід за значимістю займає друге місце після картоплі, тому його завжди садять у великій кількості на ділянці. Але не кожен господар може виростити смачний і рясний урожай. Морква відноситься до невибагливим рослинам, але для її повноцінного розвитку і дозрівання потрібні певні умови.

Восени перекопати ділянку, не розбиваючи лопатою грудки. Якщо на городі грунт з підвищеною кислотністю, необхідно додати на кожен квадратний метр суміш з 200 г крейди, вапна-пушонки або доломітового борошна.

Навесні для підвищення родючості грунту і врожайності моркви приВирощуванні потрібно використовувати добрива:

 1. у торф’яної грунт внести по 5 кг грубозернистого річкового піску, 3 кг коров’яку, а з мінеральних добавок – по одній чайній ложці натрієвої селітри або сечовини.
 2. грунт, багатий чорноземом, при підготовці до посадки моркви розпушити і обробити за допомогою 2,5 літра дрібних старих або свіжих тирси і одного відра піску.
 3. у піщаний грунт додати по 2 відра торфу, дернової землі і 5 літрів рослинного перегною в комплексі з тирсою.

При підготовці грядок необхідно ретельно видаляти бур’яни, а на знову освоюваних ділянках – кореневища, личинки дротяники і хруща. Врожайність залежить від глибини оранки. Зерна потрібно закладати у вологі борозенки і присипати зверху піском або землею. Глибина лунки не повинна бути більше 2 см.

Морква-світлолюбний коренеплід, тому рости він буде добре тільки на сонячних ділянках.

Після появи перших паростків потрібно проріджувати грядки для формування пучків і видалення слабких листя. Морква чутлива до вологості грунту. Суха, щільна земля стає ідеальним середовищем для розмноження овочевих шкідників, тому полив і підгортання повинні проводитися регулярно.

Що потрібно для створення морквяного бізнесу

Вирощування солодкого коренеплоду – прибуткове і швидко окупається справа. рекомендують займатися ним через високий попит на моркву. Важливою перевагою такого бізнесу є необхідність мінімального стартового капіталу.

Для вирощування моркви у великих обсягах і отримання якісного врожаю необхідно придбати відповідну земельну ділянку або взяти в оренду. Коренеплід добре росте після інших овочевих і зернових культур, але краще, коли на ділянці нічого не садили 2-3 роки. В цьому випадку не буде фінансових витрат на збагачення грунту поживними речовинами. Якщо грунт виснажена, восени необхідно внесення органічних добрив-компосту, перегною. Досвідчені городники переконані, що відповідний термін висіву коренеплоду – період з кінця квітня до середини травня.

З технологічного обладнання знадобиться придбати підгортальник, мотоблок, сівалку, копалку. В середньому вартість агрегатів господареві обійдеться в 50-60 тисяч рублів. Для того щоб зібрати до 30 т високоврожайної моркви з 50 соток оброблюваної площі, потрібно купити 1,5 кг посівного матеріалу. Ціна насіння залежить від сорту коренеплоду і коливається в межах 500-2500 тисячі рублів за 1 кг.

Збір моркви починається в стадії її повної зрілості, коли знижений ризик потемніння на тлі кисневого надлишку.

Є думка, що зберігати цей овоч довше 7 місяців неможливо без псування. Але урожай може пропасти незалежно від показників лежкості.

Практика показує: якщо тримати моркву в складеному вигляді немиту, із залишками землі, якість її максимально довго не знижується. Втрати врожаю можуть бути нівельовані за рахунок обладнання овочесховища вентильованою системою.

За даними сільгосподарського ринку, в середньому за 20 т моркви, що продається по 20 рублів за кг, можна виручити 400 тисяч рублів. Цей вид бізнесу вважається прибутковим за рахунок мінімізації фінансових втрат. Якщо коренеплід вродив неякісним, урожай переробляють і роблять сік або корейську моркву. В цьому випадку господарі заробляють від 100 тисяч рублів.

Морква-коренеплід, що користується попитом цілий рік абсолютно у всіх верств населення. Так якщо є попит, та ще й цілий рік, чому б не розглянути вирощування моркви, як один з видів стабільного постійного заробітку. Ми ознайомимо вас з основними правилами і особливостями вирощування червоного коренеплоду в сільськогосподарській бізнес індустрії.

Все що потрібно для» морквяного » бізнесу:

 1. земельна ділянка (пай, орендована земля, присадибна ділянка або навіть дача). Залежно від того, в чий власності знаходиться ділянка, змінюється видаткова частина вашої діяльності.
 2. обладнання. Дивлячись, яка площа відведена під посадку моркви, може знадобитися різний інвентар та обладнання. Це може бути звичайна сапка, або садова техніка (мотоблок, культиватор і т.п.) сільськогосподарська техніка.
 3. персонал. Можливо, доведеться найняти помічників для боротьби з бур’янами (це головний мінус даної бізнес ідеї, який можна уникнути без хімії, читайте нижче).
 4. насіння плодовитих сортів. Підбираючи сорти на посадку даного коренеплоду, потрібно визначитися, яку моркву ви будете вирощувати. Чи буде цей продукт під переробку (консервні, виготовлення соків і т.п.) або коренеплід на зберігання і подальший продаж споживачам.
 5. добрива та препарати для боротьби зі шкідниками та хворобами.
 6. сховище або надійні місця збуту врожаю.

Завдяки своїм якостям морква займає лідируюче місце серед вживаних в їжу коренеплодів. Також не маловажно, що даний вид коренеплодів вельми морозостійкий овоч, він витримує невеликі заморозки до -5 градусів. Уже при плюсовій температурі в 4-6 градусів, морквяні насіння починають проростати. Але все-таки, найбільш відповідною температурою для проростання є + 18-21 градус.

Розглянемо переваги в бізнес-ідеї по вирощуванню моркви. Вона довго зберігає товарний вигляд і корисні властивості. Урожай можна поставляти на ринки, великі супермаркети і ресторани круглий рік, не побоюючись виникнення залишків у сховищі.

Вирощувати «королеву овочів» під переробку для оптової реалізації також вигідно. Адже багато консервні заводи і заводи дитячого харчування закуповують даний продукт безперервно. Морквяний сік або пюре входить до складу більшості соків і продуктів дитячого харчування. У магазинної консервної продукції морква зустрічається в різних видах овочевих литок і закруток.

Собі вартість вирощування не велика, адже вона не вимагає особливих витрат на її вирощування і зберігання. Обходиться мінімальними витратами на боротьбу зі шкідниками і хворобами, яких у неї набагато менше, ніж у інших коренеплідних овочів. А врожайність моркви досить висока і становить 40-80 т / га. Коренеплідних овочів. А врожайність моркви досить висока і становить 40-80 т / га.

Підготовка грунту перед вирощуванням моркви

як не дивно, але врожайність моркви залежить не тільки від сорту, якості посівного матеріалу, але і від технології вирощування. Вона починається з двох етапної підготовки:

Грунт. Найбільш підходящої грунтом для морквяного поля буде поле після бобових культур або картоплі. Поля після цих культур практично не мають бур’янів. Грунт під посадку морквини повинна бути пухкої, не забитої і не водянистою. Навесні необхідно подрихлити грунт перед початком висівання насіння.

Добрива. Удобрювати грунт необхідно перед посадкою моркви. Якщо вітаєте продукцію, то запам’ятайте що органічні добрива, такі як гній — не підходять. Удобрювати гноєм поле необхідно не раніше ніж за рік до початку висадки. Перед висівом насіння можна внести водний розчин перегною. У будь-якому випадку органіку необхідно внести в землю перед осінньою оранкою. Відмінними добривами для морквяних коренеплодів служать фосфорні та калійні добрива. Розраховується кількість добрив в залежності від родючості грунтів. В середньому фосфорних добрив використовують 80-100 кг/га, а калійних 150-200 кг/га.більш високе використання калійних добрив (на 20-30% більше азотних) збільшить термін зберігання продукту. Всі ці види добрив вносять восени перед оранкою.

Морква істотно відрізняється за сортами

перед вирощуванням моркви потрібно запланувати стратегію реалізації. І в залежності від ринків збуту правильно підібрати сорт. Насіння необхідно підбирати заздалегідь. Існують насіння гібридів (краще голландські), гранульовані насіння, насіння на стрічці, оброблені насіння і не оброблені. Кожен сорт відрізняється між собою не тільки зовнішнім виглядом і смаковими якостями, але і врожайність і термінами зберігання.

Амстердамська морква володіє відмінним товарним виглядом, високими смаковими якостями, добре піддається до зимового зберігання, але дає середні врожаї.

Сорт леандр відрізняється підвищеною врожайністю (45-90 т/га), стійкий до загнивань і підходить для тривалого зберігання. До високоврожайних сортів, з підвищеними термінами зберігання, відносяться також московська зимова, королева осені, долянка і ще деякі сорти. Гібридні сорти моркви існують скоростиглі, стійкі до перепадів температур, не квітучі і багато інших.

Визначитися з сортом насіння можна за такими критеріями як якість і вологість грунту, яка врожайність очікується, в яких цілях вирощується овоч. Рекомендації по висіву насіння у кожного сорту свої. Але для того щоб зменшити проріджування коренеплодів, або уникнути його зовсім, допускається висівати менше

Ручна правка листового металу. Сутність, призначення і способи правки металу; інструменти, пристосування і матеріали, що застосовуються при правці; основні правила виконання робіт при правці плита для правки металу в слюсарних робіт

Введення

1. Класифікація металів

2. Різновиди правки металів

3. Основи використання інструментарію

4. Характеристика процесу правки

5. Характеристика процесу згинання

Висновок

Список використаної літератури

Введення

Правкою називається операція з усунення дефектів заготовок і деталей у вигляді увігнутості, опуклості, хвилястості, викривлення, викривлення і т.д. Її сутність полягає в стисненні опуклого шару металу і розширенні увігнутого.

Метал піддається правці, як в холодному, так і в нагрітому стані. Вибір того чи іншого способу правки залежить від величини прогину, розмірів і матеріалу заготовки (деталі).

Правка може бути ручною (на сталевій або чавунній правильній плиті) або машинної (на правильних вальцях або пресах).

За прийомами роботи і характером робочого процесу до правки металів дуже близько стоїть інша слюсарна операція — згинання металів. Згинання металів застосовується для додання заготівлі зігнутої форми згідно з кресленням. Сутність її полягає в тому, що одна частина заготовки перегинається по відношенню до іншої на будь-якої заданий кут. Напруги вигину повинні перевищувати межу пружності, а деформація заготовки повинна бути пластичною. Тільки в цьому випадку заготівля збереже надану їй форму після зняття навантаження.

1. Класифікація металів

В житті нашої країни, в розвитку її господарства величезну роль відіграють виробництво і обробка металів.

У машинобудуванні широко застосовуються сплави заліза з вуглецем — сталь і чавун (чорні метали), які найбільш доступні і дешеві, а також кольорові метали (мідь, алюміній та ін.) і їх сплави (дюралюміній, латунь, бронза та ін.).

Тому найважливіше завдання нашої промисловості і полягає в тому, щоб в першу чергу розвивати чорну і кольорову металургію і на цій базі забезпечити швидке зростання машинобудування.

Слід мати на увазі, що всі метали повинні бути правильно підібрані не тільки щодо властивостей, але і якості.

Правильно вибрати метали і сплави для різних цілей і визначити їх якість допомагає нам наука про метали-металознавство.

Металознавством називається наука, що вивчає будову і властивості металів і сплавів в їх взаємозв’язку.

Ця наука не тільки пояснює внутрішню будову і властивості металів і сплавів, але допомагає передбачити їх, а також змінювати їх властивості.

Найпростіші відомості про метали були отримані ще в далекому минулому. Але ці відомості не носили наукового характеру аж до xix ст.тільки з розвитком фізики, хімії та інших наук вчення про метали набуло струнку систему і досягло сучасного високого наукового рівня.

У розвитку науки про метали виключно великі заслуги мають багато наших співвітчизників. Серед них видатна роль належить п. П. Аносову, який створив на златоустівському заводі основи виробництва високоякісної сталі для виготовлення булатних клинків, вперше в 1831 р. При вивченні структури металів застосував мікроскоп і відкрив спосіб газової цементації (науглероживания) стали.

Д. К. Чернов поглибив наукові методи вивчення металів і поклав початок металографії — науці про внутрішню будову металів.

У подальшому розвитку металознавства великі заслуги мають радянські вчені н. С.курнаков, а. А. Байков, а. А. Бочвар, с. С. Штейнберг і багато інших. Видатна роль в розробці теорії і практики виробництва металів належить академікам м.а. Павлову, і. П. Бардіну та іншим науковим і виробничим працівникам.

Успіхи наукового дослідження металів мають величезне практичне значення, так як дозволяють правильно вирішувати питання про способи обробки металів і їх використання для різних цілей.

Всі метали і металеві сплави в твердому стані є тілами кристалічними.

Тверді, рідкі і газоподібні речовини, які зустрічаються в природі, являють собою різноманітні поєднання простих речовин, званих хімічними елементами. В даний час в природі налічується близько 100 елементів. Вивчення властивостей хімічних елементів дозволило розділити їх на дві групи: метали і неметали (металоїди).

Приблизно дві третини всіх елементів є металами. Металами називаються хімічні елементи (прості речовини, що складаються з однакових атомів), характерними ознаками яких є непрозорість, хороша провідність тепла і електричного струму, особливий «металевий» блиск, ковкість. При нормальній, кімнатній температурі всі метали (крім ртуті) є твердими речовинами. Останнім часом завдяки розвитку хімічного виробництва поряд з металами велике значення набули неметали.

Неметали не мають властивостей, характерних для металів: у них відсутній «металевий» блиск, вони крихкі, погано проводять тепло і електрику.

У металопромисловості з неметалевих речовин велику роль відіграють кисень, вуглець, кремній, фосфор, сірка, водень, азот.

Яскраво вираженими металевими і неметалевими властивостями володіють далеко не всі елементи. Наприклад, ртуть в порівнянні з іншими металами є поганим провідником тепла і електричного струму, але в порівнянні з неметалевими речовинами вона все ж може розглядатися як відносно хороший провідник. Тому елементи слід відносити до металів або неметалів за їх властивостями (металевим або неметалевим) найбільш сильно вираженим.

У практиці хімічно чисті метали майже не використовуються. Це пояснюється труднощами їх отримання, а також відсутністю у них ряду технічних корисних властивостей. Велике поширення в техніці мають металеві матеріали, які діляться на дві групи: технічно чисті метали і сплави.

Технічно чисті метали — це метали, до складу яких, крім хімічно чистого елемента, в невеликих частках входять і інші елементи.

Сплави-це складні матеріали, які отримують шляхом сплаву одного металу з іншими металами або неметалами. У зв’язку з тим, що сплавів можна надати найрізноманітніші і більш високі механічні, фізичні і технологічні властивості, їх застосування, особливо в машинобудуванні, знаходить більшого поширення, ніж технічно чистих металів. Виготовляючи сплави з різним вмістом елементів, можна надати їм різноманітні властивості, які потрібні для тієї чи іншої деталі.

2. Різновиди правки металів

У своїй роботі слюсар часто стикається з тим, що надходять для обробки заготовки зі смугового пруткового або листового металу бувають погнуті, криві, покороблені або мають випучіни, хвилястість і т.д.

Слюсарна операція, за допомогою якої зігнутої або покоробленной заготівлі або деталі надають правильну геометричну форму, називається правкою.

Правити можна заготовки або деталі з пластичних металів (сталь, мідь і т.д.). Заготовки або деталі з крихких металів правити не можна.

Правка також необхідна після термічної обробки, зварювання, паяння і після вирізання заготовок з листового матеріалу.

Правка може виконуватися двома способами: ручним із застосуванням молотка, кувалди на сталевій, чавунній плиті або ковадлі і машинним із застосуванням правильних валиків, пресів і різних пристосувань.

При ручній правці найкраще користуватися молотком з круглим бойком (а не з квадратним). Молоток повинен мати добре насаджену ручку без сучків і тріщин: поверхня бойка повинна бути гладкою і добре відполірованою.

При правці деталей з остаточно обробленою поверхнею, а також тонких сталевих заготовок або виробів з кольорових металів і сплавів застосовуються молотки з вставками з м’яких металів (міді, латуні, свинцю) або дерева.

Для правки тонкого листового і смугового металу користуються металевими і дерев’яними гладилками і брусками.

В окремих випадках правку оброблених поверхонь виробляють слюсарними молотками, але тоді на місце, що підлягає правці, накладають прокладку з м’якого металу і по ній наносять удари.

При правці в правильних валиках заготовку пропускають між обертовими в різні боки циліндричними валиками. Заготівля, проходячи між валиками, вирівнюється.

Виконуючи правку пресом, заготовку поміщають на дві опори, а потім натискають повзуном преса на опуклу частину і викривлена заготовка виправляється.

Метал піддається правці як в холодному, так і в нагрітому стані. Вибір способу залежить відНеобхідно підібрати грунт з високим рівнем родючості, якої можна досягти шляхом добрива і досягнення високого рівня вмісту в ній гумусу. Достатній рівень вологості і захист від шкідників також є складовими для високої врожайності.

Важливу роль відіграє і якість насіння, тому купувати їх слід у перевірених продавців. Для посіву найкраще підходять молоді насіння, залежані насіння дають погані сходи.

сама врожайна морква: сорти

Навіть при малій родючості грунту і несприятливому кліматі можна виростити багатий урожай моркви. Головним фактором при цьому може стати правильно підібраний сорт моркви. Щоб морква була в запасі цілий рік, краще вибрати сорти з різними термінами дозрівання. При покупці насіння слід враховувати деякі особливості. Наприклад, круглі сорти моркви дозрівають досить швидко, але у них низький рівень врожайності. Довгі сорти будуть давати найбагатший урожай, якщо грунт з глибоким орним шаром.

Якщо ви вирощуєте моркву для реалізації, то краще вибрати імпортні сорти. Якщо ж ви вирощуєте овочі для свого споживання, то вітчизняні сорти підійдуть якнайкраще – вони смачніше і містять більше каротину.

 1. тушон . Це один з найпопулярніших сортів. Цей вид моркви підходить для висівання у відкритий грунт і вважається ранньостиглим. Урожай такої моркви збирають за 70-90 днів, а врожайність становить 3-5 кг з 1 квадратного метра. Він відрізняється соковитістю і яскравістю плодів.
 2. каратель — також один з відомих сортів моркви. Він відноситься до розряду найбільш врожайних сортів, збір якого становить більше 7 кг з 1 квадратного метра. Термін дозрівання становить близько 100 днів. Коренеплоди даного сорту досягають до 14 см в довжину.
 3. лосіноостровская 13-один з улюблених сортів городників. Коренеплоди такої моркви досягають до 18 см в довжину, а вага кожного овоча доходить до 170 г.відмінною особливістю даного сорту моркви є високий вміст в ньому каротину.
 4. нантська 4 є середньостиглим сортом моркви, термін від посіву до збору врожаю становить близько 115 днів. Його цінність полягає в ніжному і соковитому смаку, а також у великому вмісті вітамінів.
 5. шантане роял. Один з пізніх сортів моркви. Даний сорт відрізняється тим, що росте практично на будь-якому грунті. Його плоди довгі і рівні, а термін зберігання становить більше 9 місяців.

Як отримати хороший урожай моркви у відкритому грунті? для отримання хорошого врожаю, а також для того, щоб достиглі плоди були соковитими і гладкими, необхідно дотримуватися деяких загальних правил при їх вирощуванні:

догляд для врожайності

Доглядати за посівами моркви досить нескладно, вона невибаглива в догляді. Досить вчасно стежити за сходами і поливати. Якщо ви помітили, що сходи занадто рідкісні, то потрібно підсіяти між ними насіння середньоранніх сортів. У разі занадто густої зелені-краще їх прорідити. Зрізані сходи можна використовувати для компосту, але не можна залишати їх біля грядок, так як їх запах може залучити шкідливих комах.

Доглядаєте ви якось за морквою?

Ні, прополка максимум так, добрива обов’язкові

Поливати морквяні посіви слід кожен день, якщо стоїть спекотна погода. У похмуру погоду досить поливати 1 раз в 5-7 днів. Поливати грядки краще ввечері. Вранці ж необхідно розпушувати грунт між грядками, щоб не утворилася тверда кірка.

Якщо сходи слабкі і рідкісні, то через пару тижнів можна підгодувати їх азотним добривом. Його слід додавати у вологий грунт. Обов’язкову підгодівлю необхідно провести через 1,5-2 місяці після посадки. У складі добрива повинні бути присутніми суперфосфати і калій.

Відео

Відео про досвід посадки моркви на 1 га.

Морква-одна з найпопулярніших культур, яка дає високий урожай і не вимагає великих витрат на її вирощування. Залежно від стану грунту і обраного сорту, урожай зможе порадувати вас і дозволить харчуватися вітамінами круглий рік.