Психологія кольору в інтерєрі: який колір вибрати. Вплив кольору на психіку людини в інтерєрі який колір вважається заспокійливим

0
537

Вже з найдавніших часів люди звертали увагу на те, що колірна гамма навколишнього людини світу по особливому впливає на нього. Стародавні мудреці бачили в людині переплетення різних енергій, кожна з яких була пофарбована в окремий колір. Сьогодні це науково підтверджено. Вчені за допомогою спеціальних прийомів і приладів змогли зафіксувати ауру людського тіла і виявилося, що за кольором вона різна у кожного з них.

вплив, вплив кольорів на психіку людини

Також науково підтверджено вплив кольору на стан людини, а в поєднанні з музикою цей вплив збільшується в рази і може навіть зцілити від хвороби, як втім і вбити. Це помічено було ще в глибоку давнину. Так, лікарі стародавнього китаю намагалися лікувати віспу, укладаючи хворих людей на шовку червоного кольору. Ви ніколи не замислювалися, чому в церквах так багато вітражів? адже не тільки для того, щоб прикрасити інтер’єр. Грою кольору йшло вплив на світосприйняття людини. Протягом багатовікового розвитку людство на підсвідомому рівні асоціює кольори з певними відчуттями і поняттями. Але як виникла дана символіка не відомо. І не дарма з’явилися «національні» кольори, що склалися століття тому (спокійна гамма фінів (синьо-біле поєднання)), пристрасна, войовнича (червоно-жовто-чорна) забарвлення іспанців, німців і т. Д. На все відклала відбиток навколишнє середовище: природа, темперамент, звичаї, релігія і т. Д.

колір грав величезну роль при виконанні ритуальних дій

Здавна адже в нашій голові виникають асоціації добра, чистоти, чесності, в цілому добра, коли ми бачимо білий колір або навіть просто чуємо слово «білий». І, навпаки,» чорний » асоціюється з чимось нехорошим, темним, сумним, магічним, досить згадати, що маги, астрологи, езотерики, ворожки носять часто одяг саме чорних тонів. «червоний» — символ перемоги, влади і сили, радості і багатства, любові. Згадайте знамениті» валентинки » і любовні серця завжди яскраво-червоного кольору, не жовтого, не оранжевого, рідко рожевого. «зелений» — колір природи, життя, довголіття, молодості. «жовтий» означав багатство, могутність, владу, безсмертя. «синій» блакитний)» — символ спокою, вірності, доброти. Питання про вплив кольору на людину ятрив не один великий розум. Основи психології сприйняття кольору розробив швейцарець макс люшер, який довів взаємозалежність обраного кольору з внутрішнім станом людини і його здібностями. Великий йоганн вольфганг фон гете писав про те, що кольори впливають на душу людини «пробуджують емоції і думки, які нас заспокоюють або хвилюють, вони сумують або радують».

У світі існують такі основні кольори , як червоний, синій, жовтий, зелений, чорний, білий, і мільйон відтінків цих кольорів, які мають схожий вплив.

До збудливим , стимулюючим, спонукає до дії квітам відносяться: червоний(колір життя, влади, сили),помаранчевий (тепло, затишок), жовтий (контакт, світло).

Заспокійливі, розслаблюючі кольори – синій (спокій, впевненість, зібраність), фіолетовий (творчість).

Врівноважують , відволікають від збудження – чистий зелений (свіжість, вимогливість, гармонія), оливковий (м’якість, спокій), жовто-зелений(розкріпачення і оновлення). Чорний колір допомагає зосередитися, а білий і сірий – відмінно знімають роздратування, також заспокоює коричневий і його відтінки. Жовтий-стимулює «спрагу» знань, мислення, розсудливість.

колірна психіка

Якщо постаратися прислухатися до своїх внутрішніх відчуттів, то колір не може залишити нас байдужими, викликаючи ті чи інші спогади, відчуття, асоціації. У нашій природі закладено прагнення до прекрасного, тому багато хто практично безпомилково визначають гармоніюють між собою кольору і відтінки. Вивченню колірних гам відведено особливу увагу при навчанні архітекторів і дизайнерів, так як вони створюючи інтер’єр можуть не знаючи значення кольорів створити «вбивчу» атмосферу в приміщенні, негативно впливаючи на настрій і психіку знаходяться в ньому людей. А якщо взяти отримані знання на озброєння, можна просто створити шедевр, до якого будуть мимоволі все тягнутися. Слід при створенні інтер’єру пам’ятати, що в залежності від часу доби і освітлення кольору можуть по-різному «грати», набуваючи різні відтінки, відповідно буде змінюватися і настрій і відчуття людей.

Якщо ви хочете домогтися спокійної поведінки дітей, то цього легко домогтися, пофарбувавши (обклеївши) стіни в рожевий колір. Жовто-помаранчева гамма сприяє пробудженню апетиту (зверніть увагу на внутрішній інтер’єр багатьох ресторанів, де, граючи цими квітами, домагаються, щоб клієнт відчував себе «як вдома» і з задоволенням їв).

Синій колір розслабляє, заспокоює, знімає напругу, може бути тому стіни в лікарнях часто пофарбовані саме в цей колір. Червоний-колір енергії, його вибирають люди, які ведуть активний спосіб життя, він частішає серцебиття, підвищує тиск, активізує в цілому всі функції організму, стимулює (як уже зазначалося раніше), але переборщувати з ним ні в якому разі не можна, так як він може викликати як агресію, так і депресію, краще впливати точково, привносячи в оточення червоні деталі для підняття настрою і активності організму.

Цю ж функцію виконує в принципі і жовтий колір: покращуючи працездатність, настрій, «живлячи» мозок. Це колір оптимістів, життєрадісних людей, колір надії, позбавляє від негативних думок, допомагає в очищенні організму. Він сприяє розвитку фантазії, але має відтінок легковажності. Люди більш розважливі, флегматичні вибирають синій колір, що дарує відчуття порядку, надійності (зверніть увагу на стіни в банках).

психологи запевняють

Що ділові зустрічі пройдуть успішніше, якщо одягнути костюм синього кольору. Цей колір знімає невралгічні болі і перезбудження.

Як вже зазначалося раніше, кольори ми сприймаємо індивідуально, якимось віддаючи перевагу, а якихось уникаючи. Їх ми вибираємо на інтуїтивному рівні, підбираючи під свій характер. Однак, покладаючись не тільки на інтуїцію, але і з огляду на знання про значення і вплив кольорів, можна значно поліпшити своє життя.

Колір скрізь. Починаючи від наших улюблених туфель, до неймовірних чудес природи. Будь-який предмет або явище має свій колір. Колір існує з тих пір як зародився всесвіт і є частиною нашого повсякденного життя. Але як багато ми знаємо про колір? давайте копнемо трохи глибше в захоплюючий світ кольору і дізнаємося цікаві факти.

1. Найпопулярніший в світі колір — це…

Згідно з різними міжнародними дослідженнями найпопулярніший колір у світі — це синій. Результати опитування, проведеного кількома маркетинговими фірмами, показали, що люди в усьому світі вибрали синій (40%), як свій улюблений колір. Слідом йдуть червоний і зелений. Білий, помаранчевий і жовтий є одними з найменш улюблених кольорів.

2. Червоний колір-це перший колір, який починає розпізнавати дитина

Навіть перебуваючи в утробі, діти здатні розрізняти світло і темряву. Тільки народившись вони розрізняють форми предметів завдяки різниці між темним і світлим. Через кілька тижнів немовлята починають розрізняти свій перший колір-червоний. Напевно, тому що червоний має найбільшу довжину хвилі серед квітів, що полегшує сприйняття розвиваються рецепторів і нервах, що знаходяться в очах дитини.

3. Чоловіки і жінки бачать світ по-різному

Жінки бачать малиновий, бордовий і томатний червоний, в той час як для чоловіка — це просто червоний. Агентство рейтер повідомляє, що дослідники з університету штату арізона в темпі визначили ген, який дозволяє нам бачити червоний колір. Ген знаходиться в х-хромосомі, а у жінок дві х-хромосоми, що і дозволяє жінкам краще сприймати гаму червоно-оранжевого кольору. Крім цього, жінки в цілому краще розрізняють відтінки кольорів, в той час як чоловіки краще розпізнають дрібні деталі рухомого об’єкта.

4. Чому марс кривавий?

У римській міфології марс — бог війни, тому деякі асоціюють його з кольором крові. Але з більш наукової точки зору варто відзначити, що марс має червонуватий відтінок або скоріше колір іржі, оскільки покритий пилом оксиду заліза, елемент, який впливає на колір крові та іржі.

5. Щоб уникнути дтп-використовуйте білий

Найбезпечніший колір автомобіля — це білий. Грунтуючись на дослідженнях, це найбільш видимий колір при будь-яких погодних умовах, крім снігу. Хоча насправді, вапняно-жовтий найбільш видимий колір на дорозі. Але, будучи непопулярнимВибором для кольору автомобіля, білий став лідером. Срібний колір займає друге місце і також є відмінним вибором, але тільки не під час сильних дощів і туману.

6. Часто сердитесь? використовуйте рожевий

Рожевий-заспокійливий колір. Завдяки своєму ефекту він пригнічує гнів і занепокоєння. Тому в багатьох в’язницях і психіатричних лікарнях стіни пофарбовані рожевим кольором.

7. Справді сірий

Якщо раптово вимкнути світло в кімнаті, перед тим як зануритися в темряву, ми бачимо темно-сірий колір. Експерти називають його eigengrau, що можна перекласти як справді сірий. Згідно з вікіпедією, це рівномірно розподілений темно-сірий колір, який бачать люди у відсутності світла.

8. Жовтий + червоний = голод

Не дивно, що гіганти фастфуду макдональдс, kfc, burger king, і багато інших використовують цю колірну схему. Дослідники кажуть, що червоний і жовтий є найбільш апетитними квітами. Тому рекомендується не фарбувати кухню жовтим кольором. Краще зупиниться на синьому, він є менш апетитним.

9. Колір впливає на смак

Вчені виявили, що чашка оранжевого або кремового кольору робить смак шоколаду краще, а чашки білого або червоного кольорів ніяк не впливають на смак. Відкриття в черговий раз підтверджує, що наші смакові рецептори знаходяться під впливом того, що бачить наше око.

Хромофобія, також відома як хроматофобія, характеризується постійною, ірраціональною боязню кольорів. Важка форма цієї фобії може заважати повсякденному житті людини і вести до певних самообмеження. Люди з хромофобією можуть пов’язувати сумну подію минулого з певним кольором.

11. Жовтий колір може викликати запаморочення

Жовтий колір може викликати запаморочення і нудоту. Крім того, чистий яскраво-жовтий колір є найбільш дратівливим кольором, через свого надмірного стимулювання очі.

12. Існував закон, що забороняє використання кольору

Синій колір настільки високо цінувався духовенством, що існував закон регулює використання синього художниками. Лише шати ісуса і марії могли бути пофарбовані дорогоцінним кольором.

13. Колір впливає на сприйняття глибини

Колір впливає на сприйняття глибини. Не до такої міри, що ми б падали йдучи по сходах блакитного кольору, але тим не менш, ми сприймаємо теплі кольори, як розташовані ближче до нас, а холодні — далі. Також світліші кольори ми сприймаємо як ближні, а темні — навпаки. Цей закон широко використовують художники, щоб створювати глибину простору на полотні.

14. Чорний — це не колір! ну, взагалі-то не завжди

Існує дві колірні теорії. Перша-теорія адитивного змішання кольорів, де колір сприймається як випромінювання. У цьому випадку, якщо немає випромінювання, немає кольору. Ми можемо сказати, що чорний-це відсутність всіх кольорів, і це зазвичай відбувається, коли немає світла. Немає світла, немає кольору, в результаті отримуємо чорний.

З іншого боку, ми також маємо теорію субтрактивного синтезу, де кольори сприймаються, як фарбувальні пігменти. В цьому випадку, чорний-це колір. Інакше, що ми називаємо чорною фарбою? хіміки підтверджують, що деревне вугілля, чорні метали та інші хімічні елементи є джерелами чорного пігменту. Відповідно чорний колір існує.

15. Червоний колір може зашкодити на іспитах

Виявляється, червоний колір імовірно погіршує роботу при досягненні конкретних завдань. Червоний асоціюється з невдачею і спонукає до бездіяльності.

16. Комарі люблять синій

Сорочки і кофти темного кольору краще залишити вдома, якщо ви зібралися в похід. Дослідження показують, що темні кольори, особливо синій, залучають комарів.

17. Ненависть биків до червоного кольору лише міф

Найімовірніше бики не мають будь-яких переваг в кольорі, вони реагують на рух. Будь-який рухомий об’єкт незалежно від кольору може стати мішенню для бика.

18. Колір бороди має значення

Вважається, що світлі бороди ростуть набагато швидше, ніж темні.

19. Чорний і білий забуваються

Якщо ви насилу згадуєте сцену зі старого чорно-білого фільму або записи, зроблені чорною ручкою на білому папері, швидше за все колір (або його відсутність) тому виною. Психологи виявили, що люди набагато частіше запам’ятовують кольорову версію зображення в порівнянні з чорно-білою. Це пов’язано з тим, що колір має набагато більший зв’язок з почуттями, які в свою чергу впливають на запам’ятовування.

20. Кольору не існує! він лише в нашій голові

Технічно колір виникає, коли наш мозок розшифровує сигнали, одержувані ззовні. Без цього навколишній світ лише монохроматичне місце, що купається в електромагнітних випромінюваннях з хвилями різної довжини і інтенсивності. Відповідно до цієї теорії наш світ, швидше за все, виглядав би як сцена з матриці.

Ключові слова: найпопулярніший колір, нові кольори, який краще колір, перший колір дитина, машина білого кольору, заспокійливий колір, темний сірий колір, який колір на смак, яскраво жовтий колір

Добрий день, друзі!

Навколо нас така велика різноманітність кольору, але у кожного свої переваги.

Вибравши для кімнати той чи інший улюблений колір, не поспішайте фарбувати в нього стіни, уявіть, як буде виглядати кімната. Є речі, про які спочатку варто подумати.

Вибір кольорової палітри для житлового приміщення-важливий і відповідальний крок. Справа в тому, що існує таке поняття, як психологія кольору в інтер’єрі. Всі знають, що кольори і відтінки впливають на ментальний стан людини: деякі стимулюють тривожність, інші, навпаки, заспокоюють, дарують почуття умиротворення і підвищують працездатність. Більш того, колір стін, меблів і аксесуарів впливає на фізичне і психічне здоров’я, саме тому підходити до оформлення інтер’єру потрібно з грамотністю і ретельною обережністю.

психологія кольорів в інтер’єрі

Колір-це невід’ємний елемент навколишнього світу, нас самих і звичайно ж нашого житла. Він здатний докорінно змінити як приміщення, так і сприйняття людини.

Колір і настрій тісно пов’язані між собою. Але одна справа-надіти сукню улюбленого кольору і пробути в ньому кілька годин на вечірці, і зовсім інше – постійно перебувати в будинку зі стінами такого ж кольору.

Причому, кухня і вітальня, пофарбовані в один і той же колір, будуть виглядати по-різному.

Подумайте, чи зможете ви виспатися в маніакально жовтій, помаранчевій або червоній кімнаті?

Гармонійно підібрана колірна гамма прикрасить житло, неграмотна ж комбінація може безжально зіпсувати інтер’єр. Саме тому психологія кольору в інтер’єрі грає таку значну роль.

Перш ніж задатися питанням «як вибрати колір стін?», слід розібратися в сутності самих квітів.

Всі кольори умовно діляться на дві групи: теплі і холодні. До теплих відносяться коричневий, жовтий, помаранчевий, червоний кольори, до холодних — фіолетовий, синій і зелений. Крім того, кольори можна поділити на ахроматичні (чорний, сірий і білий) і хроматичні (всі інші).

Кожен колір має особливий вплив на психічний і фізичний стан людини.

теплі кольори

Теплі кольори в інтер’єрі є відмінним стимулятором і збудником.

Червоний . яскравий, пристрасний, ризикований колір, жаркий, підвищує апетит.

Червоний колір-найсильніший збудник. Він надає на людину позитивний ефект, викликаючи почуття благополуччя, що позначається на фізичному здоров’ї, але цей ефект тимчасовий.

Червоний колір агресивний, з часом він починає викликати роздратування і нервові розлади (особливо сильно даний колір впливає на дітей, оскільки їх психіка ще недостатньо стійка).

Рожевий . Романтичний колір, пов’язаний з безтурботністю, дитинством і жіночим началом, створює відчуття захищеності, розслабленості, заспокоює і дає відпочинок напруженим нервам, покращує роботу органів зору і слуху, позбавляє від головного болю.

Часто його називають жіночим кольором, застосовують для оформлення кімнат для дівчаток і дамського куточка.

Але іноді це шокуючий колір, не перестарайтеся з його використанням.

Жовтий . Джерело енергії, символізує теплоту і радість, це сонячний і щасливий колір. Він підвищує активність мозку, сприяє розвитку творчих начал, покращує настрій. Під впливом жовтого кольору швидко відновлюються сили.

Але при тривалому впливі надає сильне навантаження на очі, викликає втому, а також може проявляти егоїстичність іСпровокувати на суперечку.

Жовтий надає не зовсім сприятливий вплив на нервову систему малюків, через що вони часто вередують.

Гармонійніше всього жовтий колір виявляє себе в деталях: вазах, статуетках, сувенірах.

Помаранчевий . З імвол тепла і затишку, радості і бадьорості. Цей колір-справжня запорука успіху. З ним вам не загрожують ні поганий настрій, ні скандали в сім’ї, ні проблеми на роботі. Помаранчевий колір стимулює активність мозку, надихає, знімає стрес і розвиває почуття відповідальності.

Але разом з тим помаранчевий може виступати провокатором хвилювання.

Не варто повністю облаштовувати інтер’єр в даному кольорі — надмірний вплив яскравих фарб здатне викликати головні болі.

Коричневий . Колір працьовитості, сили, витривалості, здорового глузду. Коричневий підвищує витривалість, але його надмірна кількість і надто темні відтінки можуть навіювати нудьгу, депресію, страх. Гармонійно вписується в будь-який інтер’єр у вигляді меблів, виконаної з дерева.

холодні кольори

Холодні кольори символізують стриманість, спокій. Вони налаштовують на діловий лад і стимулюють працездатність.

Зелений . Колір плідності, процвітання і багатства. Несе спокій, це тон природи і екологічності, гармонійний, балансуючий. Він немов за помахом чарівної палички стирає всі тривоги і хвилювання, заспокоює нервову систему, підтримує тонус тіла і бадьорість духу і в цілому покращує здоров’я.

З іншого боку, надмірна кількість зеленого розслабляє, навіває сонливість і заколисує, так що варто утриматися від його використання в кабінеті — адже там ви повинні бути зібрані і зосереджені.

Блакитний . Улюблений колір у більшості людей. Він одночасно заспокоює і мотивує.

З одного боку, в оточенні блакитного прекрасно вдається помедитувати і розслабитися, з іншого — сконцентруватися і підвищити працездатність.

Синій . Асоціюється зі спокоєм і безтурботністю. Синій колір заспокоює, покращує концентрацію уваги, пригнічує агресію, позбавляє від безсоння. Дуже добре підходить для людей, які мають проблеми з артеріальним тиском і запаленнями.

Крім того, цей колір пригнічує апетит, так що, якщо ви схильні до зайвої ваги, використовуйте синій на кухні.

Фіолетовий. креативність, мудрість і багатство. Фіолетовий колір-середина між синім і червоним кольорами, рівновага між буйною енергією і тихим спокоєм. Таємничий і благородний, він допомагає приймати вірні рішення, стійко переносити труднощі. Рекомендується використовувати його як родзинку, а не основний колір.

нейтральні кольори

Нейтральні кольори призначені не для домінування, але для розведення «яскравості», внесення спокою в буйство фарб.

Бежевий . Асоціюється з гармонією, теплом і розміреністю життя, це м’який і спокійний колір. Він відмінно вписується в будь-яке приміщення, але лише в поєднанні з іншими квітами.

Його переважання здатне стати причиною печалі, туги і самокопання.

Незважаючи на величезну кількість фарб в наших магазинах (існує більше 2000 кольорів), ми все ж консервативні в тому, що стосується кольору стін.

За статистикою, найбільше люди вибирають різні відтінки саме бежевого.

Білий . Чистий колір. В цілому сприятливо позначається на фізичному здоров’ї, підтримує енергію і оптимістичний настрій, допомагає боротися зі страхами.

Однак його велика кількість може стати причиною швидкої стомлюваності. Його краще використовувати як основу.

Чорний . колір влади, похмурий, але разом з тим надає елегантності і строгості. Надлишок чорного кольору надає згубний вплив, тому використовувати його слід лише в якості акценту: лампа, картина, квітковий горщик. Найкраще чорний виглядає з червоним, рожевим, бузковим і білим квітами.

Сірий . Баланс чорного і білого. Стабільність, розсудливість, прагматизм — все це про нього. Сірий володіє дивовижною здатністю до поєднання і вдало розбавляє будь-який колір, роблячи інтер’єр стриманіше.

Відмінно підходить для кабінету, але не варто використовувати його в якості домінанта, оскільки надмірна кількість сірого навіває нудьгу і апатію.

Найчастіше ми використовуємо в інтер’єрі не один колір, а кілька. І тут важливо . Детально про це ми нещодавно говорили.

правила вибору кольору кімнат

Ми розглянули психологію різних кольорів в інтер’єрі, що допоможе вам визначитися з вибором, а так само існують і інші правила, які обов’язково треба враховувати:

  1. розташування кімнати по відношенню до сторін світу і освітленість
  2. розмір кімнати
  3. призначення приміщення.

Найбільший вплив на кольори в кімнаті надає світло, особливо сонячне світло.

Основний колір кімнати багато в чому залежить від того, куди виходять вікна – на північ, південь, схід або захід.

Холодні північна і східна кімнати потребують теплих кольорах, яскравих, оживляють, тоді як західна і південна отже світлі і їм підійдуть холодні відтінки.

Теплі, яскраві і темні кольори можуть візуально зменшити приміщення, а холодні і стримані — навпаки, збільшити.

психологія кольору в інтер’єрі кімнат за призначенням

Потрібно враховувати і те, для чого використовується приміщення. У кожного з призначень є свій колір.

Спальня

Оскільки спальня — місце відпочинку, де ми будемо розслаблятися, не треба використовувати в ній насичені яскраві кольори. Для спальні чудово підійдуть м’які пастельні відтінки рожевого і блакитного, зелений колір. Гармонійним доповненням стане коричневе дерево.

Вітальня

Вітальня-головна кімната в будинку, місце, де збираються як члени сім’ї, так і їх гості. Вона повинна бути затишною, комфортною і теплою. Для бідно освітленій вітальні відмінно підійдуть теплі кольори. Якщо кімната добре освітлена, слід розглянути світлі, прохолодні відтінки.

Дитяча кімната

Обдумуючи інтер’єр дитячої, важливо врахувати той факт, що кольори не повинні дратувати тендітну нервову систему малюка. Буде корисно підібрати легкий відтінок зеленого, бежевий, ніжно-рожевий або світло-блакитний, так як ці кольори сприятливо позначаються на розвитку дитини. Не зайвими будуть елементи жовтого кольору.

Кухня

Кухня-тепле місце, повне енергії і життя, для якого бездоганно підійде помаранчевий колір, адже, крім його чарівних властивостей, він ще й покращує апетит. Також досить непогано виглядатимуть рожевий, зелений і червоний кольори.

Ванна кімната

Ванна — місце, де ми починаємо і закінчуємо свій день. Її призначення-задати настрій і допомогти розслабитися після довгого дня. Для ванної чудовий варіант-ненав’язливі пастельні тони: блакитний, лавандовий, персиковий, салатовий. А ось яскраві кольори не дуже підходять для ванної кімнати.

Передпокій

Як то кажуть, зустрічають по одягу, а передпокій — це і є перший погляд на житло. Вона стане воістину королівською, якщо використовувати в ній насичені смарагдовий, бордовий і темно-синій кольори, коричневе або червоне дерево.

Як бачите, психологія кольору в інтер’єрі-з одного боку складна система, а з іншого – цілком робоча, дотримання або недотримання якої може привести як до поліпшення життя, так і її погіршення, адже колір і настрій – тісно пов’язані.

Вам не потрібно хвилюватися про загальні тенденції, якщо ви хочете мати гарний будинок. У цьому вам допоможуть кольору. Потрібно просто вибрати такі кольори, які відображають переваги людини і його особистість. Фокус полягає в тому, що вам потрібно скласти правильну комбінацію кольорів. Вибір колірної гами-один з найскладніших етапів для початківців. Однією з особливостей кольору є його здатність змінювати форму і розміри меблів у вашій кімнаті, а також форми і розміри самої кімнати.

Насправді вибір кольору не такий вже й складний процес, якщо ви будете знати основну інформацію про колір і його вплив, тому давайте дізнаємося ще трохи про колір кімнат, і як він впливає на наш настрій.

Початок
При виборі кольору ви повинні знати, що у кожного кольору є своє психологічне значення. Основний колір вашої кімнати може мати позитивний вплив на ваш настрій. А загальна колірна гамма може змусити вас відчути себе як завгодно, починаючи від стану спокою і закінчуючи люттю. Тому коли ви намагаєтеся створити мир і гармонію у вашому домі, то потрібно вибирати кольори з розумом. Здебільшого певні кольори можуть надавати прямо протилежний вплив на ваш настрій і настрій вашої родини.

Який настрій ви хочете створити? який колір допоможе вам створити необхідний настрій?

Визначтеся для себе з даними питаннями. Якщо для вас це важко, то загляньте у відповідні журнали, книги про декораціюПошукайте ідею на блогах і сайтах або нехай матеріал вибере за вас. Насправді, це непогана ідея, якщо ви починаєте вибір з нуля. Матеріал, килимове покриття підлоги, меблі та плитка доступні в меншому діапазоні кольорів, ніж фарба, тому спочатку зробіть вибір матеріалу, а потім вибирайте з доступних кольорів. Після того, як ви визначилися з кольором/кольорами кімнати, потрібно запам’ятати ще одне: в одній кімнаті не потрібно робити більше трьох або чотирьох кольорів. Занадто багато кольорів зробить вашу кімнату неспокійною і дратівливою.
Фарба-річ недорога і переробить вашу кімнату швидко, тому спробуйте трохи поекспериментувати.

Кольори кімнати
Перш за все, потрібно запам’ятати, що кольори бувають трьох різних видів: активні, пасивні і нейтральні. Тому ви можете легко підібрати колір кожної кімнати у відповідність з вашими персональними побажаннями і смаками і призначенням кімнати. Світлі кольори здатні розширити кімнату, зробити її світліше. Темні кольори теплі, вони складні самі по собі і надають великим кімнатам трохи інтимності.
Тепер давайте дізнаємося дещо він деяких кольорах.

Червоний підвищує енергетичний рівень кімнати. Це хороший вибір, коли ви хочете відчути хвилювання і збудження, зокрема вночі. У вітальні або їдальні червоний колір об’єднує людей і стимулює бесіду. У передпокої він надає дуже сильне перше враження на увійшли людей. Червоний колір викликає підвищення кров’яного тиску, прискорене дихання і посилення серцебиття. Звичайно, найкраще цей колір використовувати в спальні, при світлі настільної лампи кімната здається елегантними і таємничими. Червоний колір є найбільш інтенсивним і викликає підняття адреналіну більше, ніж будь-який інший колір.

Малиновий колір може викликати у людей дратівливість. Потрібно уникати використання цього кольору в якості основного в кімнаті. Якщо довго перебувати в кімнаті, де переважає цей колір, то він зруйнує весь світ і гармонію, які ви хочете створити в будинку.

Жовтий містить в собі радість сонячного кольору і викликає стан щастя. Відмінний колір для кухні, їдальні та ванни. У холах, прихожих та інших невеликих кімнатах жовтий колір збільшує обсяг. І хоча жовтий-це радісний і веселий колір, він не повинен бути основою для загальної схеми вашої кімнати. У жовтих кімнатах люди часто бувають нестриманими. Згідно з дослідженнями, в таких кімнатах діти більше плачуть. Даний колір викликає почуття розчарування і роздратування. Він дуже сильно впливає на зір, викликає втому очей. У хромотерапії передбачається, що жовтий колір стимулює нерви і очищає тіло.

Синій колір знижує кров’яний тиск і уповільнює серцебиття. Ось чому він вважається заспокійливим, розслаблюючим, заспокійливим, і рекомендується для спалень і ванних кімнат. Однак, будьте обережні: пастельний синій колір, який добре виглядає на пензлику або валику для фарбування, на стінах може не так привітно виглядати на стінах і меблів, особливо в кімнатах, куди завжди потрапляє сонячне світло. Якщо ви вирішили вибрати світло-синій колір в якості основи, то збалансуйте його відтінки на тканині і меблів.

Якщо ви хочете стимулювати розслабляючий настрій в кімнатах, де збирається велика кількість людей (зали, їдальні, великі кухні), то постарайтеся використовувати яскраві сині кольори, наприклад, блакитний або бірюзовий. Якщо зважилися вибрати синій колір в якості основного, то використовуйте м’які відтінки.
Темно-сині кольори викликають прямо протилежний ефект-викликають почуття печалі. Тому постарайтеся не використовувати темно-сині кольори в основній колірній схемі кімнати. Дотримуйтеся світлих відтінків синього і розслабляючий ефект вам і вашій родині забезпечений.

Зелений вважається найбільш заспокійливим для очей кольором. Зелений колір являє собою комбінацію свіжості синього і життєрадісності жовтого кольорів, тому він підходить для більшості кімнат в будинку. На кухні зелений колір заспокоює; у загальній кімнаті або вітальні він також заспокоює, але залишається досить теплим, щоб відчувати себе комфортно і затишно. У спальні він розслабляє і радує. Передбачається, що зелений колір дозволяє людям розслабитися, ну а оскільки також вважається, що даний колір збільшує народжуваність, то це відмінний вибір для спалень.

Пурпурний і його темні відтінки-це багатий, драматичний і складний колір. Він асоціюється розкішшю і творчістю. Якщо використовувати його як вторинний колір, то він надає колірній схемі глибину. Світлі варіанти пурпурного (лавандовий і бузковий) надають спальням такий же заспокійливий ефект як і синій, але без прохолоди.

Помаранчевий-це енергетичний колір, тому він викликає збудження і ентузіазм. Це не найкращий варіант для віталень і спалень, але для тренувальної кімнати в самий раз. У стародавніх культурах помаранчевий колір використовувався для зцілення легенів і підвищення енергетичного рівня.

Нейтральні кольори (чорний, сірий, білий і коричневий) – це основа для декорацій. Всі нейтральні колірні схеми грунтуються на популярних стилях, а їх основна перевага полягає в гнучкості: додай колір, щоб оживити обстановку, прибери колір, щоб заспокоїти. Чорний в невеликих кількостях-найкращий вибір для акцентування, а деякі експерти вважають, що в кожній кімнаті повинна бути хоч крапля чорного кольору, щоб надати їй (кімнаті) глибину.
Щоб полегшити вам роботу, можете покластися на найголовніший інструмент художника-декоратора: колірне коло.

Дещо про стелю та стіни
Стеля становить одну шосту простору кімнати, проте найчастіше, його просто покривають білою фарбою. І насправді, десятиліттями білий колір вважався найбезпечнішим кольором для стелі. Основне правило: кімната, де стеля світліше стін, здається вище, а де темніше — нижче. «нижче» не буде для вас означати клаустрофобію: візуально занижений стелю може створювати більш інтимну обстановку.
Темні стіни роблять кімнату менше, а світлі роблять її більше.

Висновок
Ці основні рекомендації-відправна точка для вибору кольору фарби ваших кімнат. Однак запам’ятайте: вибір кольору-це особисте питання кожного. Адже в будинку, фарбу кімнат в якому вибрали самостійно, будете жити саме ви, тому вибирайте колір, який підходить вам, вашій родині і вашому стилю життя.

Стаття підготовлена спеціально для

Історія кольоротерапії налічує століття-кольором зцілювали в єгипті, китаї, індії, персії. При розкопках єгипетських храмів вчені виявили приміщення, конструкція яких змушувала заломлювати сонячні промені в той чи інший колір спектра. Єгипетські лікарі немов би купали хворого в оздоровлюючих потоках цілющих променів.

У стародавньому китаї хворому (відповідно до його захворюванням — психічним або соматичним) прописували носити одяг певного кольору або перебувати в кімнаті, де стіни пофарбовані або завішені матерією потрібного відтінку.

А в даний час вченими-психологами доведено, що колір робить сильний вплив на самопочуття людини, його працездатність і настрій.

Для того щоб провести сеанс кольоротерапії будинку, можна скористатися набором кольорових фільтрів, які додаються до лампи світлотерапії, або оточити себе речами відповідного відтінку.

Ось як діють на стан людини деякі кольори:

— блакитний . Допомагає при стресах і хвилюваннях. Цей колір здатний знизити кров’яний тиск. Блакитний заспокоює, знижує високу температуру і зупиняє розвиток інфекції.

— синій . Російський військовий лікар а. Мінін вважав, що саме синій колір є кращим болезаспокійливим. Офтальмологи використовують його для лікування захворювань очей.

— фіолетовий . Цей колір підтримує імунну систему і може заспокоїти розхитані нерви. Фіолетовий колір корисний при втомі і болю в очах, але його надлишок може привести до депресії.

— зелений . Цей колір лікує захворювання серця, знімає головний біль, стабілізує кров’яний тиск і заспокоює нерви. Психологи рекомендують зелений при нервових зривах, перевтомі, синдромі хронічної втоми.

— червоний . Червоний зігріває, тому його можна використовувати тим, хто схильний до застуд. Він позитивно впливає на серце, стимулює імунітет, активізує обмін речовин. Але якщо у вас підвищений тиск, червоний колір може погіршити стан.

— жовтий . Корисний для шкіри і нервової системи, покращує зір. За допомогою жовтого кольору можна контролювати вагу. Крім того, він зміцнює нервову систему, позбавляє від нав’язливих думок, збільшує почуття оптимізму і впевненості в своїх силах.

— помаранчевий . Корисний при будь-яких порушеннях в діяльності шлунково-кишкового тракту, стимулює щитовидну залозу. Єдиний недолік-помаранчевий збуджує апетит.

Спробуйте подолати наслідки стресу, головний біль,Безсоння і поганий настрій за допомогою кольоротерапії (хромотерапії).

Головний біль . Колір-червоний. Дія: коли таблетки не допомагають або їх немає під рукою, покладіть на очі намочене холодною водою червоний рушник і ненадовго приляжте, забувши про все на світі. Червоний колір покращує кровообіг і підсилює вироблення адреналіну, завдяки чому спазм, що викликає головний біль, через деякий час проходить. Фахівці вважають, що навіть блокнот червоного кольору налаштовує оптимістично, а вже букет червоних троянд і поготів.

Стрес від роботи . Колір-блакитний. Вплив кольору на людину: якщо робота перестала радувати, погляньте на що-небудь блакитне. Колір неба примиряє нас з реальністю і знижує тиск. Якщо ви хочете зберігати спокій і тільки спокій в момент, коли все навколо стогнуть від авралу, поставте на робочий стіл картинку з відтінками бірюзи, надіньте окуляри з блакитними стеклами або просто частіше наводите порядок на екрані вашого монітора. Можливо навіть, що блакитні комп’ютерні простори наведуть вас на небезкорисні думки з приводу подальшої кар’єри.

Нерішучість . Колір-зелений. Дія: колір життя і весни зміцнює імунітет і охолоджує негативні емоції. Якщо ви вагаєтеся і не можете прийняти рішення, надіньте що-небудь зелене або сходіть, як штірліц, в ліс, щоб обміркувати серед листя всі за і проти. Крім того, зелений колір позитивно впливає на роботу серця.

Запальні процеси і неврози .

Колір: фіолетовий. Дія: фіолетовий колір корисний при будь-яких внутрішніх запаленнях, а спалахи фіолетового заспокоюють розхитані нерви, знімають різь в очах і знижують хворобливий апетит. Фіолетовий загострює зір і почуття. Якщо вам самотньо, досить уявити квіти ірису, щоб відчути себе більш щасливою людиною.

Надмірна легковажність . Колір: чорний. Дія: улюблений колір міка джаггера змушує бути серйозніше і ефектніше. Одягнутися в чорне-відмінний спосіб відгородитися від оточуючих, а заодно і від їх злих язиків: недарма його так люблять актори і музиканти. Як і чорний діамант, чистий чорний колір сяє зсередини, допомагаючи зберегти залишки внутрішніх сіп і звертаючи увагу на вашу особистість

Надмірна агресивність, невміння розслабитися . Колір: рожевий. Дія якщо ви страждаєте від того, що не можете розслабитися, змініть колір своєї спальні, пофарбувавши її стіни відтінками фламінго і персика. Втім, можна піти більш простим і дешевим шляхом — придбати піжаму та постільну білизну рожевих тонів. Науково доведено, що рожевий колір гасить агресивність, викликає відчуття млості, затишку і спокою: недарма хороше життя називають рожевою.

Депресивні стани . Колір: помаранчевий. Дія: коли вам сумно і настрій на нулі, надіньте що-небудь помаранчеве або купіть собі кілограм мандаринів. Сила помаранчевого кольору велика: він здатний мобілізувати життєві сили, вивести з депресії і змусити вас зробити щось неймовірно складне. Крім того, колір апельсина стимулює роботу лімфатичної системи, нормалізує гормональний фон і тим самим сприяє очищенню тіла. Коли вам нестерпно сумно, спробуйте побалувати себе яскравим коктейлем, яскраві фарби піднімають настрій, навіть якщо вони не мають відношення до інгредієнтів коктейлю.