Права рука диявола. Книга права рука диявола читати онлайн права рука сатани

0
330

Згідно з більшістю існуючих зараз думок, демон вельзевул-один з верховних володарів пекла. Через його влади і сили, його ім’ям слов’яни часто називали безпосередньо сатану. Найчастіше вважається, що вельзевул є покровителем мух та інших нечистих комах.

В статті:

Демон вельзевул в стародавній історії

Насправді, багато хто пов’язує ім’я вельзевула з семітським , культ якого був особливо популярний в стародавньому карфагені, однак, це порівняння не є до кінця вірним. Слід зазначити, що на більшості територій, де жили різні семітські народи, слово баал в багатьох традиціях і мовах позначало безпосередньо головного бога, що протегує певному аспекту життя або стихії. І в ханаані, довгий час верховним богом вважався саме ваал-зевув , або ж бог мух, поклоніння якому засуджувалося безпосередньо на сторінках біблії. Ідол вельзевула, за деякими збереженими пам’ятниками, вимагав постійних людських жертв і був буквально обліплений живими мухами, які зліталися на запах свіжої крові, якою обливали нечестиву статую.

існування вельзевула там було забезпечено появою відповідного культу. Вельзевул, згідно древнебиблейским джерелам, зміг зупинити поширення насланої ним же самим чуми, а натомість зажадав від ханаанців беззаперечного поклоніння і покори. Зображували вельзевула вони у вигляді мухи з царственими атрибутами — короною і скіпетром. З ім’ям вельзевула пов’язаний цілий ряд семітських притч і історій, які можна прочитати на сторінках старого і нового завітів.

Так, старозавітний юдейський цар охозія , одного разу впав з даху палацу і в підсумку сильно захворів. Під час хвороби він звернувся до своїх людей, щоб ті пішли в екрон і запитали у тамтешнього бога — вельзевула, чи одужає охозія. Дізнавшись про це, пророк ілля опинився в страшному гніві і відправився до царя. Ілля запитав, хіба немає у юдеїв свого бога, що він посилає до язичницького ідола людей і, в підсумку, пообіцяв йому пророцтвом, що той не встане більше з ліжка і загине через свою невіру.

Зустрічається історія про вельзевула і в одному з найдавніших гримуарів — заповіті соломона , книзі, авторство якої приписується безпосередньо легендарному мудрому царю ізраїлю. У цій книзі говориться, що вельзевул був покликаний соломоном, вивергав в того язики полум’я, але підкорився силі персня і, врешті-решт, буквально згинув. Цим же пояснюється і той факт , що в іншому відомому гримуарі -, ім’я вельзевула серед демонічної аристократії взагалі не згадується, хоча більшість інших джерел наділяють його силою, рівною практично самому сатані. У новому завіті кілька разів вельзевул зустрічається як бісівський князь, фарисеї намагаються приписати чудесам христа саме таке походження. Але христос відповів їм словами, що жодне королівство, що воює проти самого себе, не вистоїть, а значить — не може і він сам виганяти демонів силою демонів, інакше вони самі теж в підсумку впадуть. Відповідно, виганяти сатану можна лише силою господньою.

Слід зазначити, що саме ім’я вельзевула може трактуватися двояко навіть у давньоєврейській традиції. Однозначно лише те, що перша частина відноситься до баалу, як позначення бога. Друга ж частина імені могла трактуватися і як «зевуль « — піднесений, і як» зевув « — мухи, і як» забал» — процес викидання нечистот, що, в принципі, однозначно було застосовано до культу баал зебуба. Окремо слід відзначити і зв’язок мухи, як тварини, пов’язаної з нечистотами, з сакральним єгипетським скарабеєм — стародавні євреї довгий час намагалися позбутися єгипетського впливу на їх народ, що цілком могло привести до однозначної демонізації більшості священних єгипетських символів і істот.

Повелитель мух вельзевул в середньовічній магічній традиції

величезний вплив на вивчення образу практично забутого вельзевула зробили дослідження середньовічних магів і теологів, які старанно вивчали кожну сторінку біблійних текстів і записів. У підсумку, більшість вчених, як демонологів, так і церковників, визнали важливість повелителя мух вельзевула в пекельній ієрархії. У християнській демонології він практично завжди описується як другий за силою демон, колишній до падіння ангелом-серафимом, другим за силою після самого сатани.

При цьому дуже часто вельзевула характеризувало повне заступництво одному з семи смертних гріхів. Деякі рідкісні демонології припускали, що цей пекельний князь протегує гордині, однак, згодом як церковники, так і демонології прийняли рішення, що володар мух повинен бути відповідальний, в першу чергу, за обжерливість.

Також, особливий вплив вельзевул надав на людей в декількох ретельно документованих випадках одержимості. Так, він пророкував устами ніколь обрі з вервена, вийшовши з її тіла в ході екзорцизму як гігантський бик. Також, він же вселявся в марту брасьє з франції, і сестру мадлен демандоль, а також в знаменитих салемських відьом. Одним з останніх випадків одержимості саме вельзевулом є стався на зорі 20-го століття, де вельзевул разом з безліччю інших демонів, оселився в тілі анни екланд.

Варто відзначити, що також користувався вельзевул і величезною пошаною безпосередньо у відьом і чаклунів, які навіть без тортур з гордістю визнавалися в своєму поклонінні йому і розповідали історії про його явища і благословення під час різних нечестивих обрядів, що закликають його. При цьому відомості, отримані як від культистів, так і від одержимих демоном, були вкрай точними і повторювалися аж до дрібниць, що змушує упевнитися в реальності цієї істоти навіть найзавзятіших скептиків.

При цьому мав він у християнській вірі і чітко визначеного антагоніста, як і більшість інших демонічних полководців і керівників. І виступав в якості борця з демонічною владою вельзевула-повелителя мух, святої католицької церкви — франциск ассизький. При цьому він жив вже тоді, коли від стародавніх культів баала не залишилося ніяких слідів, що також є ще одним свідченням того, що вельзевул є окремою від баала сутністю, з якою боролися іудейські і християнські священики, проповідники і пророки в усі часи.

Вельзевул в слов’янській міфології

Незважаючи на те, що більшість слов’ян прийняли християнство у відносно ранні періоди — між 8 і 11 століттями, боротьба з язичницькими традиціями і їх асиміляція тривали аж до початку 20-го століття. Зазнав змін і образ вельзевула. Так, вельзевул в слов’янській міфології постає в образі сатанаїла і є практично повністю тотожним сатані. Проте, є цілий ряд важливих відмінностей від класичної церковної трактування суті сатани. Так, практично у всіх слов’янських традиціях простежується чітке дуалістичне розуміння сатанаїла, як істоти, не створеного богом, а одного з спочатку існували в цьому світі.

Згідно з деякими легендами, він здавна жив у морській гладі і сам називав себе богом, проте визнаючи, що істинний бог є паном панів. Згідно з однією з легенд, підкоряючись волі господньої, він пірнув в гладь морську і дістав з неї пісок, з якого бог згодом створив землю, а також кремінь, який став горами. За цією ж легендою ліву половину кременю бог віддав сатанаїлу, і цей кремінь став його підземним царством, а іншу, праву, залишив собі.

У цих легендах знаходить себе давнє відображення споконвічного язичницького дуалізму чорнобога і белбога, без яких не може існувати світ, як не може жити людина без зміни дня і ночі, і не може бути світла, який би не залишав тіні. Також, в слов’янських традиціях часто згадується, що біси — це не занепалі ангели, а проста спроба сатанаїла створити власних ангелів в якості слуг. Точно так само, як і пекло є лише жалюгідною спробою слов’янського вельзевула створити свої власні, що належать тільки йому, небеса.

Як закликати вельзевула

Слід зазначити, що заклик вельзевула — вкрай небезпечний захід, пов’язане з дуже великим ризиком. Саме через міць самого вельзевула ні в одному з гримуарів не давалися ніякі пентаграми і захисні кола — його сила настільки велика, що стримати його простому смертному просто буде неможливо. Один з небагатьох відносно сучасних езотериків, які закликали собі на допомогу другого демона в пеклі -, який викликав вельзевула щоб зжити зі світу свого головного конкурента в магічному співтоваристві-макгрегора матерса.

Вельзевул може допомогти домогтися практично всього, а договір з ним практично однаковий договору з самим дияволом. Проте, йому далеко не завжди може знадобитися в якості розплати саме душа закликає, тому цей спосіб роботи з демоном вважається відносно більшЗручним для кармічних наслідків. Варто відзначити, що вельзевул в демонічній ієрархії шанується не тільки як король мух, але і як покровитель безпосередньої життєвої сили — це помітно і за його статусом в деяких слов’янських віруваннях, і по тому, що він дійсно оберігав своїх послідовників — фарисеїв і филистимлян до того, як його культ був знищений іудейськими жерцями.

Проте ця ж характеристика може зажадати від викликає вельзевула і істинного, постійного поклоніння у відповідь на його допомогу. До своїх ворогів цей демон вкрай жорстокий, але настільки ж він велелюбний і щедрий до своїх послідовників.

Вважається, що одним з ритуалів інвокаці або виклику вельзевула є давньошумерський гімн енліля-божества, яке однозначно асоціювалося згодом саме з вельзевулом:

Ворота неба,
Бари небесні,
Кріплення небесні,
Затвори небесні
Ти відкриваєш,
Ти розсовуєш,
Ти відпускаєш,
Ты убираешь.
Прийди до мене, вельзевул!
Прийди! прийди! прийди!

Це звернення слід вимовляти на самоті, прибравши з кімнати всі християнські символи. Як один з найстарших ангелів в минулому, вельзевул є найбільш лютим противником всього, що пов’язано з християнством.

Єдиний спосіб як-небудь захиститися від цього демона вказаний в заповідях соломона. Там говориться, що лише ім’я того хто захищає — еммануеля, а також його святе число 644 здатне прогнати вельзевула. Таким чином вам бажано підготувати відповідну кількість дрібних однакових предметів в якості підстраховки, а сама виганяє фраза повинна незмінно містити ім’я еммануеля і наказ — елект. Таким чином, якщо ви захочете перервати контакт з пекельним писарем і правою рукою сатани, вам слід негайно кинути в його бік оберемок предметів в кількості 644 (це можуть бути сірники або навіть прості кульки пінопласту) і крикнути:

Еммануель! елект!

Слід пам’ятати, що вельзевул вкрай мстивий і після такого вигнання людина все одно може зіткнутися з безліччю смертельних проблем, що підстерігають його буквально на кожному кроці. Недарма ті, хто наважувався кинути виклик вельзевулу, часто були знайдені померлими від асфіксії.

Ліліт сейнткроу

Права рука диявола

Присвячується кадзуо, моєму найкращому другові.

Non satis est ullo, tempore longus amor.

Будемо, поки є можливість, любові віддаватися,

Оскільки не довговічна, на жаль, але минуща вона.

секст проперцій. Елегії, 1. Xix. 25 1 воєначальник: ти дивишся на людину, яка може пронизати тебе мечем, і оком не моргнувши.

Чернець: ти дивишся на людину, яка і оком не моргне, якщо ти пронизаєш його мечем.

Найбільш інтригуючою є остання з теорій: можливо, пробудження стало підсумком загальної еволюції людської раси. До пробудження будь-які прояви псіонічного дару були сумно відомі крайньою непередбачуваністю, і навіть указ про парапсихології, незважаючи на гучне вихваляння оного апологетами едріена феррімана, лише заклав основи кодифікації і відкрив можливість для навчання псіонів. Однак раптовий розквіт і повсюдне поширення псіоніческіх і магічних здібностей не можна пояснити тим простим фактом, що вони були включені в законодавче поле.

Теорія загальної еволюції з невблаганною логікою підводить нас до гіпотези, яка розглядає це явище як результат втручання іншого розуму. Цей висновок представляється самоочевидним, і наводиться його прихильниками теза про демонічне втручання в генетичний код людини вже набив оскому, перетворившись в банальне кліше. Будь-який чарівник пояснить вам, що людське захоплення демонізмом навряд чи можливо пояснити без визнання того, що демони, як стверджують і вони самі, тим чи іншим способом доклали руку до нашої еволюції.

Що стосується відносин з демонами, важливо враховувати наступне. По-перше, їх власницьку природу. Демони (в чому, треба зізнатися, вони схожі на людей) швидше віддадуть перевагу знищити дорогий для них об’єкт, ніж дозволять йому звільнитися від свого впливу. По-друге, вступаючи в угоду з демонами, важливо розуміти: як і у випадку з лоа або етріганді, їх уявлення про істину абсолютно не збігається з загальноприйнятим людським. Найчастіше «істинним» у них вважається те, що найкращим чином відповідає вимогам моменту або сприяє досягненню мети. Звідси відомий жарт про те, що кращі чарівники виходять з юристів, і автор даних рядків цілком готовий в це повірити. Власне кажучи, по частині заздрості і фальші ми з демонами один одного стоїмо: ми могли б повчитися у них, так само як і вони у нас. Втім, останнє малоймовірно, тому що їх вид набагато старше нашого…

Адрієнна спокареллі. Теорія і демонологія: посібник для початківців маги.

Це для тебе, — збентежено промовив джафрімель, і перш ніж його очі знову стали майже людськими, в них на мить зеленим вогнем спалахнув рунічний візерунок.

Я заморгала і прийняла важкий пакет, обгорнутий в синій глянцевий папір і перев’язаний широкою білою шовковою стрічкою. Потім відсунула в сторону товсту книгу в шкіряній палітурці і потерла свою затеклу шию під важкою хвилею волосся. Після багатьох годин читання і розшифровки тексту мої очі затуманилися. Білий мармур позаду джафрімеля бачився мені як крізь пелену, і навіть його обличчя в першу мить здалося незнайомим.

Потім я дізналася його і зітхнула, увібравши в себе знайомий запах кориці і мускусу. Поблизу нього знак на моєму плечі починав горіти, обпалюючи звичної солодкої болем, від якої завмирало серце. У кімнаті було темно, не рахуючи кола світла від старовинної латунної лампи з зеленим абажуром.

Наодинці з джафрімелем не було потреби турбуватися про те, щоб пом’якшити хрипоту. Татуювання на моїй щоці зігнулося, смарагд блиснув, вітаючи його.

Так і є.

Джафрімель кінчиками пальців торкнувся моєї щоки, і від цього дотику у мене по спині повільно, рівномірно розлилася хвиля рідкого полум’я. Коли він випрямився, неохоче прибравши пальці, його довгий темний плащ з високим коміром злегка колихнувся.

Подарунок для найкрасивішої некромантки в світі.

Я мимоволі розсміялася.

Лестощами можна домогтися чого завгодно. По-моєму, гейб красивіше мене, але ти маєш право на свою думку.

Я випросталася, відкинула голову назад і покрутила шиєю, розробляючи затеклі м’язи.

Що це?

Згорток був розміром з мою руку від зап’ястя до ліктя і важкий, як метал або камінь.

Джафрімель посміхнувся, і малюнок його рота пом’якшав, темні очі набули майже людського вираження. Це йому йшло — зазвичай вигляду демона була властива похмура лютість, а зараз від нього віяло ніжністю, чому моє тіло, як зазвичай, млосно розігрілося і розслабилося. Я подивилася на пакет, торкнулася банта.

Минулого разу він подарував мені переплетену в шкіру книгу перес-реверте»дев’ятий портал пекла». Том був в ідеальному стані, як ніби вийшов зі старої венеціанської друкарні не тисячу років тому, а тільки що або весь час перебував у стасіс-камері. Цей будинок, вілла з сяючого білого мармуру в тосканській глибинці, теж був його подарунком. Я якось згадала, що втомилася подорожувати, і одного вечора після вечері він вручив мені ключі від цього будинку.

У моїй темній бібліотеці горіла лише одна настільна лампа, і все завмерло, потонувши в сутінці. Але ледь я відірвалася від вивчення книг, як із сусідніх приміщень донеслися кроки та інші приглушені звуки: слуги займалися повсякденними домашніми справами.

Все йшло як завжди, але мені чомусь було не по собі. Я дуже хотіла звільнитися від якогось передчуття. Схоже, мій маленький дар передбачення працював понаднормово.

«о боги, сподіваюся, що це не так. Чого-чого, а розваг на мою долю вже випало з надлишком, більше, ніж можна витримати за одне життя».

Я ще раз потерла очі і розв’язала прохолодну і гладку шовкову стрічку, одночасно намагаючись впоратися з позіханням. Я займалася розшифровкою три доби, мої сили були під кінець.

Тобі немає потреби робити мені… Подарунки. О боги!

З-під глянцевого паперу з’явилася статуетка з ідеально відполірованого обсидіану: сидить на троні жінка з левовою головою, над якою злегка світився в сутінці золотий диск. У мене вирвався подих подиву.

Про джафрімель. Де ти…

Він сів у крісло навпроти мене. М’яке світло лампи повного спектра відкидав тіні на його похмуре обличчя, чому зелені сполохи в його очах породжували танцююче світіння, немов язики полум’я. Коли він дивився на мене, в його очах спалахували зелені іскри.

Тобі подобається, данте?

Ну і питання! неначе могли бути сумніви.

Я взяла статуетку, погладила полірований камінь. Як і всі його подарунки, вона була досконала, і від цієї досконалості у мене знайоме тануло серце. Однак дивне передчуттяНікуди не поділося.

Красива.

Я чув, як ти волала до сехмет.

Він витягнув довгі ноги, зовсім як звичайний смертний чоловік. Його очі знову потемніли, погляд ласкаво ковзнув по моїй шкірі.

Вона тобі подобається?

Звичайно подобається, дурник! — я провела пальцем по гладкому плечу статуї, злегка дряпнула її довгим нігтем, покритим чорним лаком. — вона чудова.

Наші очі зустрілися, і знак демона на моєму плечі розігрівся, посилаючи тепло по моїй шкірі і вглиб тіла, до кісток. Це нефізичне зіткнення було дуже інтимним.

Щось не так?

Його посмішка злегка померкла.

Чому ти питаєш?

Я знизала плечима, відчувши найтонший укол провини. Просто непристойно у відповідь на подібну упередженість виявляти свою невротичну нездатність повірити в щось просте і безкорисливе.

Напевно, у мене осад від людських відносин. Тебе починають завалювати подарунками, як правило, неспроста.

» я отримую подарунки через день. Книги, старовинні штучки, зброя, якою навіть не вмію користуватися. Я відчуваю себе так, немов мене занадто балують. Або немов мені платять. Данте валентайн, некромантка і утриманка. Що це звучить?»

А, ось воно що. — він знову посміхнувся з полегшенням. — значить, всього лише людська підозрілість.

Я скорчила пику і висунула язик. Джафримель засміявся.

Ну, кінчай веселитися, — сказала я, насилу утримуючись від сміху.

Мені просто приємно тебе радувати. Крім того, нагадаю, що прийшов час обіду. — він нахилив голову, приховуючи посмішку. — еміліо намагався щосили, хотів відвернути тебе від запорошених паперів.

Я знову скорчила гримасу, поставила статуетку на письмовий стіл і потягнулася, хруснувши суглобами.

Так я, мабуть, розтовстію.

«цей шифр начебто трохи легше, ніж попередній. Ймовірно, код ронсона зі зміщується буквено-цифровою базою. Сподіваюся, в його щоденнику знайдуться нові відомості про психологію демонів — це завжди стане в нагоді. Трактат про крила виявився безцінним».

Раніше я і не підозрювала, що демон вищого рангу стає дуже вразливим, зімкнувши захисний покрив своїх крил навколо іншої істоти.

Ти думаєш? — посмішка джафрімеля стала ширшою. — це б тобі пішло. Йти. Я потребую твоєму суспільстві.

Мені раптом стало тепло від цього визнання: йому не просто подобається моє суспільство, він потребує його.

Здорово. Знаєш, я і справді дуже захоплювалася цими дослідженнями. Раніше у мене на це вічно не вистачало часу.

» я була занадто зайнята, виплачуючи свій кредит. І воліла витрачати здобуте якомога швидше, аби ні про що не думати».

Знову потягнувшись, я плавним рухом піднялася на ноги, підняла статуетку, загорнула її назад в синій глянцевий папір і простягнула йому руку.

Ти, напевно, хочеш умовити мене переодягнутися до вечері.

Я так рідко бачу тебе в сукні, хедайра. А тобі дуже йде чорний оксамит.

Він накрив долонею мою руку і встав, причому я абсолютно не відчула його натиск; ступив до мене і провів рукою по моєму передпліччя. Я була боса, в шовковій футболці і джинсах. Зі спорядження поблизу знаходився тільки притулений до письмового столу меч, напоєний енергією. Ця зброя майже не покидала піхов, за винятком тренувальних боїв. Я продовжувала вправлятися, щоб не втратити бойові навички. Можливо, тепер, коли на моєму боці виступав демон, чиї м’язи володіли куди більшою спритністю і силою, ніж людські, мені не варто було про це турбуватися, але життя, проведена в боях, виробляє звички, від яких не так легко відмовитися. І не важливо, наскільки захищеною ти себе почуваєш.

Однак думка про те, що поруч зі мною демон, а меча під рукою немає, більше не викликала у мене невпевненості або паніки, як раніше.

«треба ж — він єдина істота на землі, кому я довіряю, коли сама не озброєна».

Я подалася до джафа, поклала голову йому на плече і відчула, як він напружений. Такої напруги я не помічала з перших днів після від’їзду з сент-сіті. Його заспокоювала моя близькість, і я засвоїла, що найкраще час від часу просто завмирати в його обіймах, дозволяючи йому торкатися мене. Це приносило полегшення нам обом. Я вже звикала до дивного відчуття беззбройності в присутності демона.

Занепалий демон. «а» нанкімель » — слово, яке я поки не зуміла зрозуміти.

Ти говориш про той чорний оксамитовий футляр? мої груди просто вивалиться з нього! — сказала я весело, залишаючись нерухомою в його обіймах.

Мало-помалу напруга спадало.

І які груди! найперше, що я помітив, побачивши тебе, — сказав він, як завжди, спокійним і іронічним тоном з відтінком лукавства.

«перше, що ти помітив, це моя дратівлива людська звичка грубо задавати безцеремонні питання».

Я потерлася щокою об плече джафрімеля, щоб заспокоїти його. Знадобилося чимало часу, щоб я перестала звертати увагу на те, з чого був зроблений його довгий чорний плащ. Тут мені вдалося просунутися.

Він погладив мене по волоссю, запустивши пальці в довгі чорнильно-чорні пасма. Я частенько подумувала про те, щоб підрізати волосся коротше, але всякий раз після того, як джафрімель пестив їх, відкладала неминучу стрижку. Досить і того, що я можу більше не фарбувати голову, волосся прийняли свій природний колір — стали чорними. Чорними і шовковистим.

Точно такими ж, як у нього. Та й шкіра моя була лише на кілька відтінків блідіше його шкіри, а мій особистий демонічний аромат хоч і легше, але по суті той же.

Що, моя допитлива?

Щось не так? — я обвила його вільною рукою і легенько стиснула, даючи зрозуміти, що налаштована серйозно. — ти…

«я знаю це твій настрій, джаф. Ти ніби слухаєш щось, чого я не можу почути, причому насторожено, і це змушує мене нервувати. Ти дуже делікатний і намагаєшся не заподіяти мені болю, але в такі моменти мені хочеться, щоб ти, як це одного разу сталося, забувся і дав мені відчути твої кігті».

Що може бути не так, коли ти в моїх обіймах, хедайра? — він легенько торкнувся губами моєї щоки. — піти. Нас чекає вечеря. Потім, якщо захочеш, я розповім тобі історію.

Яку історію?

» ти хочеш відвернути мене, як дитину, якій пора лягати спати. Ну що ж, будь по-твоєму».

Я нечасто давала йому зрозуміти, наскільки він старий, і підозрювала, що сам джафрімель теж утримується від нагадувань про це. Приголомшлива тактовність; раніше мені і в голову не приходило, що демони на таке здатні. Забавно, наскільки строго вони дотримуються всіх законів і формальності, навіть якщо їх уявлення про об’єктивну істину не збігається з людським. Ще одне питання, відповіді на яке не знайдеш ні в одній книзі: чи можна вважати такий формалізм проявом такту?

Джафрімель зробив одне плавне рух і вручив мені мій меч, а потім поцілував мене. Цнотливий поцілунок в лоб.

Будь-яку історію, яку захочеш. Вибирай сама.

Еміліо перевершив самого себе. Брускетта, кальмари, м’який часниковий хліб і свіжий сир моцарелла, весняний лимонний кекс, крем-брюле. Свіжа полуниця, тушкована спаржа. Оливки — я їх не любила, але еміліо обожнював і думки не допускав, що хтось їх терпіти не може. Адже ми в тоскано. Яка трапеза без оливок?

Оливкові дерева на рудувато-бурих пагорбах були старшими за саму гегемонію. Чимало вечорів провела я під їх кронами, зосереджено схилившись над зашифрованим щоденником маги. Джафрімель лежав поруч і ніжився, як кіт, розтягнувшись в плямистій тіні сучкуватого дерева з шкірястими зеленувато-жовтими листям, поки денна спека повільно обпливала з уступчатих пагорбів, а небо ставало схожим на оксамит, пофарбований індиго і всіяний сухими зірками. Потім ми неспішно прямували додому по курних стежках: він обіймав мене за плечі, а мої книги погойдувалися в старомодному ремінці, застебнутому пряжками. Школярка і демон.

Як всі псіони, я отримала базову освіту маги. З часів, що передували пробудженню, маги мали справу і з енергією, і з психічними явищами, тому вони володіли всіма методиками, так що набір дисциплін на ранніх стадіях навчання не надто різнився для некроманта, шамана, скінліна або будь-якого іншого псіона, як його не назви. Правда, в наш час справжні маги отримують поглиблену магічну підготовку для ослаблення бар’єрів між світами і встановлення контактів з пеклом. Для освоєння цієї складної програми потрібні десятиліття. Ось чому більшість маги в процесі навчання бралися за якусь роботу, найчастіше наймаючись в корпоративні служби безпеки. Джафрімель не перешкоджав мені в скупці тіньових щоденників на не цілком легальних аукціонах, але він ні за що не хотів роз’яснювати, що означає «занепалий». Мало того, він не погоджувався допомогти мені в розшифровці цих писань… Мені дуже пощастить, якщо маги погодяться взяти мене в учні, коли поруч постійноВід джаф. Він-то для них куди цікавіше, ніж я, навіть якщо мені вдасться схилити хоч когось прийняти в коло псіонів особу, кілька старувату для учнівства.

Вечеря, подана в просторій їдальні з високою стелею і темним дубовим столом на шістнадцять персон, накритим хрусткою білосніжною скатертиною, затягнувся. Я смакувала страви, а джафрімель бавився тим, що складав зі сторінок моїх заміток звіряток орігамі, кидаючи виклик хорошим манерам. Нехай деякі виписки при цьому і губилися, але справа того варта: прекрасні були і самі фігурки, і дивно витончені руху його золотистих пальців, і те, як він майже зі збентеженим виглядом підносив мені плоди своїх праць.

Еміліо, огрядний новоталіанец з густими вусами-він ними заслужено пишався, — вальсуючим кроком виніс блюдо, на якому лежало те… Чого там бути ніяк не могло.

Його гучний голос луною віддався від теплих білих кам’яних стін. Малиновий гобелен з антикварної крамниці в аррієто сколихнувся біля стіни, розтривожений легким подихом теплого повітря, що проникав у високі відкриті вікна. Меч, притулений до мого стільця, тихенько задзвенів.

Це моя вина. — губи джафрімеля знову, що бувало нечасто, зігнулися в усмішці. — це я запропонував.

Ти запропонував «шоколадне вбивство»? — мені варто було зусиль втриматися від сміху. — джафрімель, ти ж такого взагалі не їси.

Зате ти таке любиш. — джафрімель відкинувся в кріслі, на його долоні примостився гіпопотам-орігамі. — востаннє, коли ти їла шоколадний …

Моїм щоках стало жарко, і я пораділа, що не часто червонію.

Давай не будемо про це.

Я глянула на принесену еміліо порцелянову тарілку. Бездоганне, вологе, повітряне, пишне, шоколадне тістечко з мигдалем — справжнім мигдалем, що виріс на деревах, а не синтопротеїновими підробками під природні плоди. Для занепалого і його хедайри — найкраще!

Протверезила цією думкою, я дивилася на ще гаряче ласощі, увінчане збитими вершками і шоколадною крихтою, на розкладені бездоганною дугою уздовж краю тарілки просочені бренді вишні. Я відчувала аромат, в якому ще вгадувався делікатний момент перетворення цукру в карамель.

О, — зітхнула я. — це дивовижно, еміліо. Ти стоїш набагато більше того, що тобі платять.

Він помахав широкими долонями з пухкими, м’якими пальцями. У нього не було мозолів, не те що у мене. Наш кухар не навчався військовій справі, та в цьому і не було потреби — кому прийде в голову вбивати огрядного таліанського кулінарного майстерника, що носив заляпані білі фартухи і супроводжував кожне слово розмашистими жестами пухких рук. Зі мною еміліо тримався запросто-він був одним з тих небагатьох нормалів, кого не лякала моя присутність.

Ch «cosa, s» gnora, я готую не для нього, синьйора, я готую для вас. Пригощати. Хоча б і одна.

Мені навіть боязно! воно таке красиве.

Я обережно взяла вилку і покосилася на джафрімеля, якого те, що відбувається, схоже, забавляло. Паперовий бегемотик зник з його долоні. Еміліо чекав, тремтячи від нетерпіння.

Ні, мені не вистачить рішучості. Доведеться тобі самому.

Еміліо перелякався так, ніби я запропонувала йому розрізати і спробувати на смак власну матір, у нього навіть вуса затремтіли. Я запропонувала йому вилку.

Данте валентайн — 3

Присвячується кадзуо, моєму найкращому другові.

Non satis est ullo, tempore longus amor.

Будемо, поки є можливість, любові віддаватися,

Оскільки не довговічна, на жаль, але минуща вона.

Секст проперцій. Елегії, 1. xix . 25

Воєначальник: ти дивишся на людину, яка може пронизати тебе мечем, і оком не моргнувши.

Чернець: ти дивишся на людину, яка і оком не моргне, якщо ти пронизаєш його мечем.

Найбільш інтригуючою є остання з теорій: можливо, пробудження стало підсумком загальної еволюції людської раси. До пробудження будь-які прояви псіонічного дару були сумно відомі крайньою непередбачуваністю, і навіть указ про парапсихології, незважаючи на гучне вихваляння оного апологетами едріена феррімана, лише заклав основи кодифікації і відкрив можливість для навчання псіонів. Однак раптовий розквіт і повсюдне поширення псіоніческіх і магічних здібностей не можна пояснити тим простим фактом, що вони були включені в законодавче поле.

Теорія загальної еволюції з невблаганною логікою підводить нас до гіпотези, яка розглядає це явище як результат втручання іншого розуму. Цей висновок представляється самоочевидним, і наводиться його прихильниками теза про демонічне втручання в генетичний код людини вже набив оскому, перетворившись в банальне кліше. Будь-який чарівник пояснить вам, що людське захоплення демонізмом навряд чи можливо пояснити без визнання того, що демони, як стверджують і вони самі, тим чи іншим способом доклали руку до нашої еволюції.

Що стосується відносин з демонами, важливо враховувати наступне. По-перше, їх власницьку природу. Демони (в чому, треба зізнатися, вони схожі на людей) швидше віддадуть перевагу знищити дорогий для них об’єкт, ніж дозволять йому звільнитися від свого впливу. По-друге, вступаючи в угоду з демонами, важливо розуміти: як і у випадку з лоа або етріганді, їх уявлення про істину абсолютно не збігається з загальноприйнятим людським. Найчастіше «істинним» у них вважається те, що найкращим чином відповідає вимогам моменту або сприяє досягненню мети. Звідси відомий жарт про те, що кращі чарівники виходять з юристів, і автор даних рядків цілком готовий в це повірити. Власне кажучи, по частині заздрості і фальші ми з демонами один одного стоїмо: ми могли б повчитися у них, так само як і вони у нас. Втім, останнє малоймовірно, тому що їх вид набагато старше нашого…

Адрієнна спокареллі. Теорія і демонологія:

Посібник для початківців маги .

Глава 1

— це для тебе, — збентежено промовив джафрімель, і перш ніж його очі знову стали майже людськими, в них на мить зеленим вогнем спалахнув рунічний візерунок.

Я заморгала і прийняла важкий пакет, обгорнутий в синій глянцевий папір і перев’язаний широкою білою шовковою стрічкою. Потім відсунула в сторону товсту книгу в шкіряній палітурці і потерла свою затеклу шию під важкою хвилею волосся. Після багатьох годин читання і розшифровки тексту мої очі затуманилися. Білий мармур позаду джафрімеля бачився мені як крізь пелену, і навіть його обличчя в першу мить здалося незнайомим.

Потім я дізналася його і зітхнула, увібравши в себе знайомий запах кориці і мускусу.

Після чергового завдання некромантка-найманець данте валентайн разом зі своїм коханим, занепалим демоном джафрімелем, ледь живі, приходять до тями в старому будинку в тоскано. Але насолодитися відпочинком і до кінця залікувати бойові рани їм не вдається. Раптово їх знову викликає князь темряви, на цей раз диявол хоче найняти данте і її друга для того, щоб знищити чотирьох втекли з пекла демонів. Слід демонів приводить їх на схід європи, в сараєво, обитель нечистої сили і всіляких небезпечних тварюк, вихідців з пекла. Тільки тут данте і джафрімель починають потроху здогадуватися, яку справжню мету переслідував диявол, відправляючи їх в погоню за демонами.

Один з найяскравіших містичних серіалів останніх років виводить на сцену нову культову героїню-досвідчену некромантку і відчайдушного борця з нечистю данте валентайн!

Твір відноситься до жанру романи. Воно було опубліковано в 2010 році видавництвом ексмо. Книга входить в серію»сутінки». На нашому сайті можна скачати безкоштовно книгу» права рука диявола » у форматі fb2, epub або читати онлайн. Рейтинг книги становить 4.21 з 5. Тут так само можна перед прочитанням звернутися до відгуків читачів, вже знайомих з книгою, і дізнатися їх думку. В інтернет-магазині нашого партнера ви можете купити і прочитати книгу в паперовому варіанті.