Герметизація міжпанельних швів-технологія і матеріали. Мастика для герметизації міжпанельних швів ніж замазують міжпанельні шви

0
335

Не менше половини всього житлового фонду складають багатоквартирні будинки, побудовані за панельною технологією. Саме вона допомогла свого часу забезпечити житлом багатьох нужденних. Основною проблемою таких будівель є негерметичність стиків між конструктивними елементами, тому в багатьох випадках якісна закладення швів в панельному будинку є життєво необхідною операцією. Завдяки їй можна істотно знизити витрату енергоносіїв, поліпшити мікроклімат в квартирі, позбутися від цвілі і інших супутніх проблем.

Як герметизується шов при будівництві і способи ремонту

Порівняно недавно цьому процесу приділялася обмежена увага, на чільне місце завжди ставилися темпи будівництва. Більшість будівельних організацій для герметизації стиків застосовували звичайну клоччя або скловату, в кращому випадку використовували каучукові ущільнювачі. Після чого шов заповнювався стандартної цементно-піщаною сумішшю і покривався шаром мастики на основі бітуму, просто просмаливался.

У зв’язку з тим, що будь-яка будівельна конструкція дає усадку в перші роки після зведення, це призводить до порушення герметизації швів (навіть незначне зміщення панелей змінює геометрію стику). Потрапляє після цього в шов волога завершує руйнування розчину і робить стик відкритим для всіх вітрів і атмосферних опадів.

Звичайно, можна закрити шов тим же способом, але гарантії його довговічності не буде ніякої. Залежно від стану стиків між панелями сьогодні застосовують кілька видів ремонтних робіт:

 1. якщо цементне або бетонне заповнення шва сильно не постраждало, найчастіше (особливо якщо робота виконується працівниками жкг) виконується так званий косметичний ремонт. Такий спосіб є найдешевшим, але в той же час і самим неефективним видом ремонту.
 2. якщо основна площа шва в хорошому стані, але має деякі дефекти (не більше 15%), ремонтні роботи виконуються за принципом часткового розтину шва.
 3. найоптимальнішою, правда і недешевою, є закладення міжпанельних стиків за технологією «теплий шов».

Слід сказати про те, що зсередини квартири виконати герметизацію міжпанельного шва, тим більш якісну, неможливо. Всі роботи ведуться тільки з боку фасаду. Виконуючи ремонт квартири, звичайно, не завадить заповнити розкрилися стики утеплювачем, заповнити розчином, це дасть певний ефект, але кардинально ситуацію не змінить.

Крім того, закладення шва бажано виконувати по всій його висоті, в іншому випадку не буде гарантії того, що волога, що потрапила в з’єднання панелей на поверх вище, не зруйнує вже відремонтовану поверхню. Тому найкраще в цьому питанні кооперуватися з сусідами, це буде і дешевше (за рахунок обсягу робіт) і надійніше.

На вартість робіт дуже великий вплив робить необхідність залучення промислових альпіністів для виконання даних робіт на багатоповерхових будівлях, варто враховувати те, що застосування підйомних вишок та інших пристосувань найчастіше неможливо.

Ремонт без розтину шва (косметичний)

Самий бюджетний варіант закладення міжпанельних швів. По-хорошому він повинен застосовуватися тільки при ідеальному стані зовнішнього покриття стику. В першу чергу виконується обстеження шва, шпателем видаляється шар старої мастики (смоли). Якщо цементна основа надійне, тоді можна з метою економії обмежитися такою косметичною обробкою. Але повторимося ще раз-даний метод не є правильним в більшості реальних випадків.

 • очищений шов обробляється грунтом глибокого проникнення, бажано з фунгіцидними добавками, цілком підійдуть бетоноконтакт, майстер фунгіцидна та інші.
 • при необхідності закладаються розчином порушені місця покриття.
 • після цього вся поверхня шва покривається спеціальною водовідштовхувальною мастикою. У продажу можна зустріти різні одно — і двокомпонентні склади, який вибирати, вирішувати замовнику робіт. Багато спеціалізуються на закладення швів компанії вважають за краще працювати на двокомпонентних сумішах на основі поліуретану, наприклад, «оксипласт».

Компоненти суміші розмішуються міксером, при цьому варто дотримуватися інструкції, наявної на упаковці. На шов герметик наноситься шпателем (його ширину необхідно вибирати виходячи з розмірів міжпанельного стику, він повинен бути дещо більшим). Лицьові кромки панелей бажано покрити малярським скотчем, який після нанесення мастики видаляється (так шов буде краще виглядати).

Ремонт з частковим розкриттям шва

Якщо частина покриття порушена або існує впевненість в тому, що за шаром цементної стяжки відсутні ущільнювачі, тоді закладення необхідно виконати наступним шляхом:

 • видаляється порушене цементне покриття. Якщо таким чином буде розкрита тільки невелика частина шва, необхідно просвердлити через кожні 20-25 смотверстія (буром 10-12 мм).
 • після цього порожнечі за штукатуркою заповнюються монтажною піною. Для цієї мети краще використовувати спеціальний пістолет, яким зручніше дозувати кількість піни, що дозволяє знизити її витрата.
 • після того як піна застигне, її виступаюча частина зрізається. Весь шов обробляється ґрунтовкою, а розкриті ділянки і просвердлені отвори оштукатурюються. Заключним етапом стане закладення шва мастикою.

Технологія «теплий шов»

Найбільш якісно герметизувати міжпанельні шви можна саме за цією технологією. Вартість її звичайно істотно вище (мінімальна ціна за погонний метр становить 300-350 рублів, велику роль відіграє загальний обсяг герметизації). Роботи виконуються за наступною схемою:

 • міжпанельний шов розкривається по всій довжині, залишки старого герметика видаляються. При необхідності відновлюються пошкоджені кромки панелей. Вся поверхня обробляється ґрунтовкою.
 • шов заповнюється монтажною піною, при цьому варто враховувати те, що вона має здатність розширюватися в 2-3 рази. Тому піна подається в глибину шва, і вона повинна заповнити приблизно чверть товщини панелі.
 • після того як піна почала збільшуватися в об’ємі, в шов укладається вилатерм, ущільнювач зі спіненого поліетилену. Вилатерм не дасть піні вийти назовні, а направить її всередину шва для заповнення всіх пустот. Такий ущільнювач випускається найчастіше у вигляді порожнистих трубок, але можна знайти і суцільні (не пустотілі) модифікації. Розмір вилатерма повинен перевищувати ширину шва на 10-15%, на місце він встановлюється за допомогою шпателя, і кілька вдавлюється в шар монтажної піни. При монтажі слід дотримуватися обережності, щоб не пошкодити матеріал. Крім того, особливу увагу необхідно приділяти до поздовжньої стикуванні вилатерма, пропусків не повинно бути.
 • в ідеалі валик вілатерма розташовується на одному рівні з зовнішньою гранню панелі. Для завершення герметизації залишається тільки нанести шар водовідштовхувальної мастики за описаною вище технологією.

Дана технологія закладення міжпанельних швів на сьогоднішній день вважається найефективнішим варіантом. Її застосування дозволяє утеплити шов, зробити його водонепроникним, що забезпечує не тільки надійний захист квартири від впливу атмосферних факторів, але і збільшує експлуатаційний ресурс будівлі в цілому.

Закладення міжпанельних швів в багатоповерхових будівлях повинна виконуватися тільки професіоналами, які мають досвід ведення висотних робіт. Експериментувати самостійно можна тільки на рівні 1-2 поверху, при наявності можливості установки стійких лісів. В інших випадках буде розумним довірити ці операції промисловим альпіністам.

Близько 50% всього житлового фонду країни займають панельні багатоквартирні будинки. У певний період часу саме споруда таких споруд дозволила забезпечити житлом безліч громадян. Головною проблемою подібних споруд є негерметичність стиків панелей. Саме тому закладення зовнішніх швів в панельному будинку — основне завдання, необхідне для якісного утеплення будівлі.

Це дозволяє поліпшити мікроклімат в квартирі, а також знизити витрату енергії. Допомагає подібна міра позбутися від цвілі і інших проблем. Герметизація міжпанельних швів в панельних будинках проводиться промисловими альпіністами. Виконувати такий ремонт своїми руками можна лише перших двох поверхах будинку.

герметизація швів під час будівництва

Зовсім не так давно цій роботі не надавалося великого значення, адже головним завданням було збільшення темпів будівництва. Багато будівельні компанії в ціляхРуйнування капітальних стін гарантовані. Зрозуміло, теплопровідність шва при високій вологості всередині теж збільшиться.

На фото-наслідки поганого утеплення і недостатньої герметизації шва.

Найгірший сценарій-коли міжпанельні шви погано утеплені або навіть негерметично закладені і зсередини, і зовні. Ми, фактично, маємо справу з ведучим прямо на вулицю наскрізним каналом. Про якомусь теплі і комфорті в квартирі говорити не доводиться.

Ознаки проблеми

Як зрозуміти, що вам необхідно утеплення швів?

Є кілька цілком очевидних ознак.

 • виражена нерівномірність температури внутрішньої стіни. Якщо вона помітно холодніше саме там, де з боку фасаду видно шов між панелями – висновки зробити нескладно.
 • відстаючі шпалери і вогкість-теж цілком однозначне свідчення.
 • нарешті, часто досить уважно оглянути стіни будинку зовні. Якщо мова йде про один з верхніх поверхів, може знадобитися бінокль. Порушений зовнішній захисний шар, що вибився з шва утеплювач або навіть його видима відсутність говорять самі за себе.

Що робити

Як описані проблеми усуваються будівельниками? чи можна зробити щось своїми руками?

Герметизація мастикою

Найпростіший спосіб герметизації шва – його зовнішня обмазка мастиками на бітумній або полімерній основі. Метод застосовується будівельниками в тому випадку, коли мова йде лише про незначне порушення герметичності. Зрозуміло, що серйозних проблем з утепленням ця косметична операція не вирішить.

Пориста гума і цементний розчин

Застосування цих матеріалів було єдиним рішенням для надійного утеплення швів ще 20 років тому.

Інструкція по ремонту шва була досить простою:

 • міжпанельний стик очищався від старої замазки і залишків утеплювача. У 60-70 роках вся робота робилася вручну, за допомогою молотків і зубил; пізніше на допомогу прийшли перфоратори.
 • товстий джгут з пористої гуми вдавлювався лопаткою в паз.
 • зовні шов замазувався цементним розчином.

Пінополіетиленові трубки

Нові матеріали, з’явившись на ринку, швидко потіснили традиційні утеплювачі. Одним з популярних рішень стало застосування .

Матеріал заповнював собою весь простір шва і вигідно відрізнявся від пористої гуми двома параметрами:

 • дешевизною. Ціна погонного метра полого утеплювача вілатерм діаметром 40 мм – всього 15 рублів.
 • довговічністю і стійкістю до ультрафіолету. При порушенні герметизації гума швидко ставала жорсткою і починала кришитися; пінополіетилен же здатний зберігати свої властивості десятиліттями.

Замазка і в цьому випадку виконується мастикою; втім, цементний розчин теж може бути використаний для герметизації.

Однак і ця технологія не ідеальна. Щільність заповнення шва змінної ширини залишає бажати кращого.

Теплий шов

Проблему нерівномірного заповнення шва вирішує комбінація декількох сучасних матеріалів.

 • шов ретельно очищається від залишків старого утеплювача.
 • простір всередині заповнюється пінополіуретановою піною з аерозольного балона.
 • піна доповнюється вже знайомим нам .
 • зовні утеплення герметизується мастикою, силіконовим герметиком або цементним розчином.

Важливо: пінополіетилен укладається, поки піна не почала схоплюватися. В цьому випадку заповнення буде найбільш рівномірним; крім того, утеплювач буде зафіксований виключно надійно.

Щільний шов

Ця технологія відрізняється від попередньої тільки одним: порожнина між панелями заповнюється піною повністю, на всю глибину .

Метод може знадобитися, наприклад, коли виконується утеплення лоджії: при невеликій товщині її огорожі немає сенсу залишати між ним і стіною порожнини.

Простий спосіб

Чи є спосіб вирішити проблему промерзання міжпанельного з’єднання прямо з квартири і з мінімальними витратами?

Часто допомагає досить проста операція.

 • визначається точне місцезнаходження шва. Його можна знайти, замірявши відстань до стику між панелями з будь-якого віконного отвору зовні, а потім відмірявши це ж відстань на стіні всередині.
 • уздовж шва з інтервалом в 15-20 сантиметрів свердляться отвори.
 • через них порожнина заповнюється монтажною піною.
 • отвори герметизуються.

Висновок

Сучасні стики панелей швидко і ефективно. Однак якщо немає доступу до зовнішньої стіни будівлі – не варто переживати: утеплитися зсередини теж можна. Як завжди, в представленому відео в цій статті ви знайдете додаткову інформацію по даній темі. Теплих зим!