Холодний шафа під вікном. Як переробити хрущовський холодильник під вікном своїми руками

0
284

Хрущовський холодильник, а точніше холодильна шафа під підвіконням в кухні,-це невід’ємна частина багатьох будинків залишилися в спадок з 50-70-их років минулого століття. У ті часи ще не багато хто міг собі дозволити наявність справжнього холодильника, і це було враховано проектувальниками і будівельниками. Досить великий ящик під настільки ж широким і неосяжним підвіконням дозволив народу хоч в зимову пору року зберігати частину швидкопсувних продуктів в прохолодному і легкодоступному місці. Саме про те, як переробити хрущовський холодильник своїми руками, і піде далі мова.

Багато хто погодиться, що в сучасному світі такі витвори вже не потрібні або, принаймні, вимагають деякої доопрацювання, щоб вони вписалися в сучасні інтер’єри. Хоч вони і названі «хрущовськими», але і в так званих сталінках вони теж зустрічалися.

Власне в будь-якій такій квартирі планування не дозволяє вдосталь розмістити все необхідне в маленькій кухні. І як варіант можна використовувати простір шафи під підвіконням для більш прикладних завдань. А найголовніше необхідно явно що-небудь зробити з теплоізоляцією адже зараз вже всі розуміють, що чим краще утеплений будинок, тим менше буде витрат на його обігрів. Однак не все так просто з можливістю переробки або поліпшення хрущовського холодильника. Важливо врахувати ряд дуже важливих моментів, про які часто забувають багато самоделкіни.

Для порядку розглянемо варіанти модифікацій, які можна застосувати до хрущовського холодильника і пояснимо особливо важливі моменти в реалізації обраного способу. Цілком розумно припустити чотири варіанти:

 • повністю або здебільшого закрити простір під підвіконням. Тим самим забезпечитися гідна і якісна теплоізоляція. В результаті стіна зрівняється або ж залишиться невелика виїмка достатня для установки радіатора опалення.
 • модифікувати і правильно ізолювати хрущовський холодильник з тим, щоб використовувати його за прямим призначенням і зберігати в ньому продукти і соління. Навіть з тим, що не буде потрібно істотних переробок, все ж належить багато зробити для того, щоб не залишити і шансу холоду проникнути всередину квартири і не роздобути купу негативних наслідків.
 • дану нішу можна повністю переорієнтувати, наприклад, в шафку або під місце установки невибагливою до знижених температур апаратурі.
 • демонтувати тонку перегородку в півцеглини назовні і виконати скління в стилі французького вікна. Найбільш кардинальне рішення. Відмінно підійде для випадків, коли вікно кухні виходить або на північну сторону, або закрито від сонячного світла будівлями або деревами, кількості денного світла, що надходить через таке вікно з лишком перекриє недолік.

Прибрати хрущовський холодильник

Найбільш простим варіантом є повна закладення ніші. При цьому вирішується проблема з витоком тепла через стіну товщиною в півцеглини і ненадійні дерев’яні дверцята. Для жителів північних регіонів це власне дуже раціональний варіант. Тому як будь-які інші модифікації хрущовського холодильника зажадають занадто багато вкладень, щоб зробити все нормально.

Закладати нішу належить цеглою. Тільки так можна створити достатній захист від зовнішньої негоди. Можна скористатися снип 23-02-2003 (снип ii-3-79), в якому наводяться розрахунки для визначення необхідної товщини стіни. Однак і так зрозуміло, що для надійної теплозахисту вистачить або просто зрівняти нішу з іншою стіною або залишити меншу нішу глибиною не більше 12-15 см.

Про те, як класти цеглу в квартирних умовах читайте і дивіться тут.

Слід зазначити, що найкраще закладати саме цеглою. Варіанти обшивки гіпсокартоном з використанням різних утеплювачів можуть згодом вийти боком. В основному це пов’язано з принципами побудови стін як таких, паропроникністю і т.п. Якщо не вдаватися в подробиці, то якщо просто обшити гіпсокартоном з утепленням, то між обшивкою і зовнішньою стіною неодмінно почне утворюватися конденсат і іній, як наслідок, стіна почне цвісти і руйнуватися.

Якщо залишена ніша глибиною в 12-15 см, то можна сміливо використовувати її для установки радіатора опалення. Хоча альтернативою буде просто залишити не задіяною, тому як підвіконня, а він просто величезний, часто використовується як додаткова стільниця на кухні і краще залишити простір під підвіконням для ніг.

Поліпшення хрущовського холодильника

Сама ідея нехай і сезонного, але холодильника під вікном на кухні хрущовки дуже практична, цілком розумно постаратися залишити нішу в цій же якості. Належить тільки привести його в належний стан, щоб він і зовнішній вигляд мав відповідно новому ремонту і функціонував краще. Перерахуємо основні моменти, пов’язані з хрущовським холодильником:

 • задня стінка-це всього півцеглини, найчастіше є вентиляційний отвір для надходження зовнішнього холодного повітря;
 • зсередини є лише дерев’яні дверцята, які відокремлюють внутрішнє приміщення від холоду вулиці;
 • за рахунок вентиляційних отворів всередину хрущовського холодильника потрапляє здебільшого зовнішнє повітря зі зниженою абсолютною вологістю зовні, так що це вберігає від появи інею і конденсату.

Отже, стає цілком логічним, що основна переробка хрущовського холодильника може полягати саме в заміні внутрішніх дверцят. Вона повинна забезпечити максимальний теплозахист, яка доречна в даному місці. Відмінним рішенням для поставленого завдання буде установка дверцята з однією стулкою з металопластику. Одну стулку краще робити через те, що профіль підбиратися буде такою ж, як і на двері або для вікон, а він досить широкий. В якості заповнювача можна вставити як однокамерний склопакет, наприклад 4х10х4, так і сендвічпанель.

Фурнітуру вибирати краще найпростішу по функціоналу. Немає необхідності додавати фрамужную систему, тим більше що загальні розміри і так не дозволять вставити щось істотне. Кріпити металопластикові дверцята належить анкерами на бічні стінки хрущовського холодильника. Зверху і знизу досить герметизувати простір монтажною піною. Отримана дверцята нормально витримає вагу знаходиться зверху підвіконня.

Варіант орних дверцят з пластикового профілю

Другим варіантом може стати система слайдорс з розсувними стулками. Знову-таки замовляти їх краще у виробників скління. В цьому випадку система розсувних дверцят буде досить надійно ізолювати квартиру від прохолоди в ніші. Фактично в результаті виходить пластиковий хрущовський холодильник.

Виконавши обшивку всередині з пластика, і зовсім виходить хороший доглянутий вигляд, недалекий від такого ж в справжньому холодильнику. Головне не поскупитися на установку нормальної системи замка розсувних стулок з доведенням. Тому як така система значно поступається по теплоізоляції звичайним орним системам пластикових вікон і дверей. Не до кінця закрита стулка призведе до сильного протягу холодного повітря по ногах.

Зсувні дверцята

А що ж з внутрішньої сторони ніші? отвір назовні, якщо таке є краще не закладати, знову-таки тому як при знижених температурах нехай краще всередину надходить зовнішнє повітря, а не гарячий і вологий внутрішній. Так можна убезпечитися і не допустити утворення конденсату у великій кількості. Досить закрити отвір будь-яким паропроникним теплоізоляційним матеріалом, наприклад, мінеральною ватою. Такі варіанти, як запінити або заткнути пінопластом, не підійдуть. Внутрішні стінки можна обшити як вологостійким гіпсокартоном, так і пластиком, або зовсім обштукатурити.

Порада: в якості додаткового «навороту» можна підвести освітлення всередину. Знову-таки з огляду на особливості даної ніші, краще використовувати освітлення з живленням від низької напруги (12в, 24в) з використанням понижуючих перетворювачів.

Робимо з хрущовського холодильника корисний шафка

Цілком прийнятним варіантом буде використання ніші хрущовського холодильника в якості додаткового кухонного шафки. В цьому випадку недоречно користуватися його прохолодою в зимовий час, так що належить утеплити стінку і вже після цього приступати до монтажу висувних ящиків або поличок за дверцятами.

Причини, за якими не варто утеплювати стінку ніші зсередини і пояснення по цій темі можуть зайняти окрему статтю. Все зав’язано на точці роси і згубних наслідках після того, як між утеплювачем і зовнішньою стіною неминуче буде з’являтися конденсат, а згодом гнучкий і цвіль. Більше про це можна дізнатися в статтях на темуСклопакет. Завдяки наявності камер в склопакетах теплопровідність мінімальна. Для того щоб найкращим чином змонтувати двері на зимову конструкцію, необхідно врахувати кілька моментів:

 • правильна обробка укосів холодильника;
 • правильний вибір конструкції отвору холодильника.

Щоб рама для дверей встала на своє місце, необхідно подбати про те, щоб кути укосів були витримані в 90 градусів. Це стосується тих випадків, коли планується монтаж на дерев’яну або алюмінієву основу. Якщо мова йде про металопластикової конструкції, тоді всі недоліки легко приховати монтажною піною, яка обрізається і закривається шпаклівкою. Багато хто знайшов незручним використання для зимового холодильника розсувних дверей з алюмінієвого профілю. Це пов’язано з тим, що всередину зимового холодильника неможливо укласти або поставити габаритні продукти, тому що половина отвору завжди залишається закритою. Схожі проблеми спостерігаються і при наявності центральної планки для фіксації дверей. Без неї можна обійтися, якщо використовується металопластикова конструкція, т. К. Двері будуть фіксуватися в верхню і нижню планку.

Якщо є бажання самостійно встановити дерев’яні двері, тоді буде потрібно зробити правильно закріпити петлі для дверей. Від кута фасаду необхідно зробити зазор в 20 мм до паза, в який буде покладена петля. Залежно від того, який був обраний фасад від центральної частини петлі до його торця розмір може становити від 75 мм.при значній вазі дверей для зимового холодильника двох петель може бути мало, тому монтується додаткова посередині. Для виготовлення паза під петлі в дверях зимового холодильника необхідно зробити поглиблення торцевої фрезою. Остання знадобиться з діаметром в 35 мм.на фрезі краще заздалегідь відзначити глибину, на яку її потрібно занурити, щоб не зіпсувати фасади.

Другою частиною петлі дверей холодильника фіксуються до площини стіни. Щоб зробити це правильно, необхідно зафіксувати їх на дверцятах для холодильника, а потім прикласти і нанести відповідні позначки. Після цього перфоратором свердлити отвори в укосах і вставляються пластикові дюбеля. Якщо було прийнято рішення обробити внутрішній простір плиткою, тоді на першому етапі слід свердлити без використання удару, щоб пройти товщину плитки. Саморізами петлі притискаються до площини стіни і регулюються вбудованим механізмом, щоб домогтися мінімальної щілини між дверцятами холодильника.

Зверніть увагу! у разі використання дерев’яних дверей обов’язково знадобитися поперечна планка посередині, яка збільшить герметичність.

доопрацювання існуючої конструкції

При заселенні в деякі квартири можна з подивом виявити, що в них вже є зимовий хрущовський холодильник, який вимагає доопрацювання. У цьому випадку важливо визначитися, чи дійсно він потрібен і як його поліпшити. Якщо було прийнято рішення залишити холодильник і використовувати його, тоді буде потрібно обслуговування. Насамперед необхідно демонтувати всі його внутрішні компоненти. Можливо, там є цвіль або грибок, які необхідно видалити. Оздоблення здійснюється за принципом, який описувався вище. Часто в готових конструкціях зимових холодильників можна виявити наскрізний отвір, яке застосовувалося для припливу холодного повітря. Не варто його повністю ліквідувати, досить буде зовні закріпити решітку, а в отвір укласти мінеральну вату. Вона обмежить приплив, але дозволить зберегти хорошу температуру всередині холодильника.

Якщо немає особливого бажання мати таку конструкцію зимового холодильника, то його можна повністю ліквідувати. Для цього нішу необхідно закладе цеглою і обштукатурити, а потім приступати до фінішної обробки. Не можна готовий холодильник зсередини закладати за допомогою гіпсокартону. Він зруйнується від постійного впливу вологи і буде розвиватися грибок. Якщо було прийнято рішення залишити невелику нішу, то в неї можна помістити радіатор опалення. Її також можна використовувати для зберігання домашнього начиння. У отвір, де раніше був холодильник, встановлюється кілька поличок, на яких можна розмістити банки з соліннями.

Є й інший варіант використання ніші, де раніше розташовувався зимовий холодильник. Її можна не закладати, а залишити як є. Але додатково потрібно утеплити її екструдованим пінополістиролом. Завдяки цьому вдасться змістити точку роси за межі кімнати. У готову нішу можна встановити електричну духовку або мікрохвильовку, при цьому буде зекономлено значний простір. Можна демонтувати підвіконня і в нішу, що утворилася, помісити газову плиту. Це забезпечить відмінну вентиляцію при готуванні, а також звільнить місце для установки повноцінного холодильника. Цікавим рішенням є монтаж французького вікна. Його висота буде від підлоги і до стелі. Але для його монтажу потрібно прибрати залишилася цегляну перегородку. Завдяки такому рішенню кухня візуально буде виглядати більше.

Резюме

Як видно, зимовий холодильник може бути незамінним помічником в домашньому господарстві. Крім того, нішу яку він займає, можна легко і зі смаком переобладнати. Хтось використовує підвіконня, як продовження стільниці, при цьому в нішу поміщаються висувні ящики. Якщо зимовий холодильник в хрущовці зроблений з прозорими склопакетами, тоді всередину можна встановити підсвічування з герметичною світлодіодної стрічки. Замість прозорих стекол, можна змонтувати дзеркала, які розширять простір кухні. Цікаві ідеї того, як можна використовувати простір від зимового холодильника, можна залишити в коментарях до статті.

За нішами під підвіконнями старих цегляних будинків споруди 50-70-х років минулого століття, які були облаштовані на кухні, міцно закріпилася фольклорна назва «хрущовського холодильника». У роки безпросвітного дефіциту, нерозвиненість легкої промисловості, низького рівня життя переважної більшості населення, інженери-проектувальники будинків типових серій, розроблених в кінці 50-х початку 60-х років хх століття і будувалися в цегляному виконанні, знайшли хороший вихід із ситуації — влаштовувати в стіні будинку нішу, відокремлену від вуличного простору тонкої цегляною кладкою, а зі сторони квартири – закривається дерев’яними дверцятами. Функціональне призначення холодильника під вікном-зберігання в холодний період року продуктів і консервації.

Часи і рівень життя населення в xxi столітті радикально змінилися, а мільйони квадратних метрів житла, побудованого в епоху н.с. Хрущова, і виробив свій ресурс міцності, донині продовжують справно служити величезній кількості росіян, не дивлячись на саркастичні відгуки про його якість і планування.

недоліки холодильника під вікном

Найістотнішим недоліком, який має зимовий холодильник під вікном, є низькі теплоізоляційні властивості матеріалу двері – дерев’яної рамки з полотном з дсп або двп. З настанням холодів ніша стає придатною для зберігання швидкопсувних продуктів, але одночасно з’являється проблема постійних протягів, що виникають через нещільне прилягання дверцят холодильника або її промерзання. На кухні стає холодно і незатишно.

Інший істотний недолік-наскрізний отвір, що з’єднує внутрішній обсяг холодильника з зовнішнім середовищем. Деякі холодильники обладнувалися жалюзійної гратами, що дозволяла регулювати надходження зовнішнього повітря всередину холодильника, більшість же просто мали отвір, не закрите ніякої заслінкою. При зниженні температури повітря на вулиці до мінусових температур продукти в холодильнику замерзали, банки з консервацією – лопалися, а дверцята, що закриває холодильник, покривалася шаром інею.

Ці недоліки змушували власників хрущовських «хором» боротися з холодом будь-якими доступними підручними засобами:

 • отвір на вулицю затыкалось ганчірками або замуровывалось наглухо;
 • стінки ніші зсередини обкладалися картоном або ватином;
 • дверцят утеплювати старими ковдрами;
 • щілини у дверцятах обколачивались кошмою або гумовими ущільнювачами.

Але ці заходи не виключали промерзання внутрішнього простору холодильника під вікном в сильні морози і протягів по підлозі в тих випадках, якщо дув фронтальний вітер.

Це призводило до того, що, придбавши електричний холодильник, люди переставали використовувати холодильник під вікном за прямим призначенням і використовували його як ящик для непотрібного мотлоху або просто закладали його цегляною кладкою або забивали пінопластом.

переваги холодильника під вікном

Планування»хрущовок» передбачала дуже маленькі за площею кухні: 4,5 – 6 м 2 . Розмістити на такій площі кухонні меблі та побутову техніку надзвичайно складно. Кожен сантиметр на рахунку. Тому, наявність ніші під підвіконням може бути дуже корисно. Але для цього необхідно зробити деякі зусилля і переробити її з урахуванням змінених будівельних матеріалів і технологій.

У період з жовтня по квітень в середньоєвропейській кліматичній зоні вуличний холодильник, надійно захищений від промерзання, з успіхом може використовуватися для зберігання овочів і зимових консервованих заготовок, економлячи скромну кухонну площу.

можливі варіанти реконструкції

Ми не будемо зупинятися на радикальному способі – закладання холодильника під вікном цегляною кладкою або теплоізолюючим матеріалом і повну ліквідацію його як корисного в господарстві обсягу.

Так само не будемо зупинятися на напівфантастичних проектах ремонту з перетворенням кухонного вікна на кухні в хрущовці у «французьке вікно» від стелі до підлоги. Мало того, що це зажадає отримання дозволу на внутрішнє перепланування житлового приміщення, зовсім не реально отримати дозвіл в органах архітектурного нагляду на зміну фасаду будівлі. А французьке вікно саме таким і є.

Зупинимося на способах ремонту та утеплення ніші під вікном з тим, щоб зробити холодильник корисний в господарстві і не доставляє незручностей мешканцям проблемою з холодом.

Для цього можна задіяти один з трьох способів:

 • утеплення зовнішньої стіни;
 • утеплення дверцят холодильника;
 • комплексний підхід.

утеплення зовнішньої стіни і внутрішнього простору

Типові проекти «хрущовок», що будувалися в цегляному виконанні, представлені майже десятком різних варіацій, основна відмінність між якими полягало в поверховості і у внутрішньому плануванні квартир.

Основні параметри-зовнішні несучі стіни кладкою в 2,5 цегли залишалися незмінними. Враховуючи, що розміри білої силікатної цегли складають 250 х 120 х 60 мм, товщина зовнішньої стіни в цегляній «хрущовці» становить 620-650 мм.

Товщина зовнішньої стінки хрущовського холодильник-0,5 цегли, тобто 120 мм.

Внутрішній максимальний обсяг холодильника міг становити:

 • висота max-800 мм;
 • ширина max — 1000 мм;
 • глибина max – 500 мм.

Ці розміри могли значно відрізнятися від максимальних, в залежності від конкретної серії і сумлінності будівельників. Але, в будь-якому випадку, обсяг холодильника під вікном не перевищував 400 літрів. На практиці – значно менше.

Це об’єм сучасного двокамерного холодильника.

Оскільки використання об’ємних утеплювачів, таких як пінопласт або мінеральна вата, неминуче приведуть до критичного скорочення обсягу і зроблять нерентабельним вкладення коштів в його реконструкцію, слід вибирати такі матеріали, які при мінімальній товщині мають найнижчий коефіцієнт теплопровідності.

Такими є:

 • пінополіуретан-рідкий утеплювач, полимеризующийся під впливом водяної пари, що містяться в атмосферному повітрі.
 • пенотекс-екструдований пенолітстерол.
 • ізофол – пенофол, ізолон) — рулонний фольгований утеплювач.

Використання в побуті в якості утеплювача пінополіуретану утруднено, оскільки його нанесення на поверхню, що утеплюється вимагає спеціального обладнання. Тому, розглянемо утеплення вуличного холодильника за допомогою пенотекса і пенофола.

послідовність виконання робіт

При виконанні утеплення своїми руками слід дотримуватися наступної послідовності:

 1. повністю звільнити нішу. Прибрати полки і кріплення для них.
 2. очистити поверхню від старого утеплювача або фарби.
 3. очистити вентиляційний отвір і встановити на ньому металеву решітку жалюзійного типу (з можливістю регулювати надходження зовнішнього повітря).
 4. обштукатурити поверхню стін.
 5. заґрунтувати висохлу поверхню акриловою ґрунтовкою для стін на 2 рази (з інтервалом в 3-4 години).
 6. у вирізаному за розмірами аркуші пенотекса зробити отвір, розташоване навпроти отвору в задній стінці холодильника. Отвір слід вирізати конусоподібної форми, зверненої вузьким кінцем до вулиці. Утворився конус слід забезпечити ручкою-петлею і використовувати для регулювання надходження холодного повітря в сильні морози;
 7. з допомогою клейової мастики («рідких цвяхів») наклеїти на задню стінку холодильника лист пенотекса завтовшки 30-40 мм
 8. обклеїти пенотексом верхню (під підвіконням) стінку.
 9. поверх пенотекса наклеїти листовий утеплювач пенофол товщиною 3-10 мм. Так само обклеїти пенофолом бічні стінки стелю і підлогу холодильника (товщина пенофола не грає істотного значення, головна його функція – екранна).
 10. всі стики між пенофолом проклеїти фольгованим скотчем.

На цьому, обробка внутрішнього простору холодильника під вікном закінчена.

утеплення дверей холодильника

Якщо ви плануєте замінити існуючі дверцята холодильника, то вибір слід зупинити на виробі з металопластику. Замовити їх виготовлення можна в будь-якій фірмі, що спеціалізується на виготовленні пластикових вікон. Дверцята краще робити орними, одне або двостулковими – в залежності від зручності використання і розташування меблів на кухні.

Фурнітура-проста, без можливості відкривати на провітрювання.

Внутрішню поверхню дверцят і рами з пвх – так само обклеїти пенофолом фольгованим шаром назовні – щоб при закритих дверцятах він був звернений всередину холодильника.

Якщо ви живете в кліматичній зоні з суворими холодними зимами, не зайве буде оснастити модернізований холодильник електропідігрівом. Для цього можна використовувати звичайну електричну лампу розжарювання потужністю 60-75 w, яку слід встановити у вологозахищеному патроні в нижній частині холодильника під вентиляційним отвором. Зовні лампу необхідно закрити металевим сітчастим плафоном. Її потужності буде цілком достатньо, щоб в сильні морози підтримувати всередині холодильника температуру близьку до 0 °с.

Висновок

Невигадливий ремонт, зроблений за пару днів, дозволить без побоювання використовувати перероблений холодильник в зимовий час, не боячись, що в ньому замерзнуть овочі і позбудетеся від настирливих протягів по підлозі.

Холодильний відсік, розташований під кухонним підвіконням можна зустріти практично у всіх хрущовських квартирах. Багато господинь знаходять таке відділення для зберігання продуктів досить зручним і практичним. Але первісна його конструкція, яку придумали ще в 20 столітті, абсолютно не вписується в сучасний інтер’єр і вимагає деяких доопрацювань. Виправити ситуацію допоможе якісна обробка холодильника під вікном, яку нескладно виконати самостійно.

Ідея спорудження ніші під вікном виникла в минулому столітті. Причиною тому став дефіцит побутової техніки. Не кожна сім’я могла дозволити собі купити холодильник. До того ж випускаються в той час моделі були досить габаритними і абсолютно не підходили за розмірами до невеликих хрущовським кухням.

Вихід з ситуації, що склалася знайшли інженери-проектувальники. Варіант вбудованого під вікном холодильника став відмінним економічним рішенням.

Досить простора ніша не займала місця на кухні. Використовували її для зберігання продуктів в зимовий час. Тонка стінка з цегли всередині шафки дозволяла наповнити простір холодом при зниженій температурі повітря на вулиці. Завдяки двом щільно закриваються дверцят з боку кухонного приміщення у відсіку зберігався необхідний режим.

В наші дні такі ніші часто називають хрущовськими холодильниками. Для господинь малогабаритних кухонь просторий шафка під вікном просто знахідка. У ньому можна зберігати консервацію та інші не швидко псуються продукт. При цьому холодильне відділення абсолютно не займає місця на кухні.

Плюси і мінуси

Холодильник під вікном – це просте і зручне в експлуатації спорудження. Його використання має чимало переваг:

 • конструкція холодильного відділення вбудована в стіну, за рахунок чого забезпечується економія простору;
 • взимку при досить низькій температурі можна використовувати нішу в якості морозильної камери;
 • відсутність витрат на електроенергію;
 • простота обслуговування і прибирання холодильного відділення.

Зручну нішу під вікном для зберігання продуктів цілкомНескладно зробити своїми руками. До того ж на її спорудження і ремонт не потрібно багато дорогих матеріалів.

До недоліків, які в основному відносяться до старих хрущовським конструкцій можна віднести:

 • перепади температури сприяють утворенню вологи в холодильному відсіку, що згодом призводить до появи грибка і цвілі;
 • зберігати швидкопсувні продукти можна тільки в зимовий час при досить низькій температурі повітря на вулиці;
 • при використанні вбудованого шафки в якості морозилки холодні потоки проникають в приміщення, сприяючи зниженню його теплоізоляції.

За рахунок постійного скупчення вологи нішу необхідно регулярно чистити. Старі холодильні відсіки абсолютно не підходять до сучасних інтер’єрів кухні. Але всі недоліки нескладно виправити за допомогою сучасних будівельних матеріалів.

варіанти обробки

Ніша під кухонним підвіконням – це додаткове місце для зберігання. Можна поліпшити конструкцію такого відділення і зробити більш сучасне холодильне відділення або зробити повне перепланування відсіку і використовувати його на свій розсуд.

покращені конструкції

Варіантів обробки отвору під вікном досить багато. Найчастіше з просторих ніш роблять такі досить практичні елементи інтер’єру:

 1. шафа для посуду та інших кухонного приладдя.закривається додатковий відсік для зберігання речей ніколи не буде зайвим, особливо на кухні з невеликою площею.
 2. французьке вікно. Так як перегородка з цегли не є несучою, то її можна просто видалити і зробити велике красиве вікно до підлоги. Якісні склопакети допоможуть зберегти тепло і створять хорошу звукоізоляцію. Французький варіант вікна повністю перетворить кухонне приміщення і додасть дизайну естетичний вигляд.
 3. ніша для опалювальних приладів. Частково заклавши цегляну стіну можна зробити поглиблення для установки радіатора. Таке оформлення дозволить додатково забезпечити теплом кухню. При цьому батарея, захована в ніші, займає менше місця. Замість радіатора можна використовувати електрокамін. Він буде не тільки гріти, а створювати імітацію вогню, що додасть приміщенню більш затишні нотки.
 4. відділення для посудомийної машини. Проблемою малогабаритних кухонь є установка додаткових побутових приладів. Ніша під вікном – це прекрасний варіант для установки машини для миття посуду. Для здійснення цього плану слід провести електричне живлення до вікна і організувати подачу і злив води.

Існує варіант реконструкції відділення під вікном в шафку з мийкою. Для цього потрібна заміна старого підвіконня на більш широку модель і установка в нього раковину. Ніша під вікном буде служити як відділення для підведених комунікацій.

перепланування в шафу

Найбільш простіше і досить практично зробити з відділення під вікном шафа. Для його споруди необхідно:

 • демонтувати старий короб з дерева;
 • всі внутрішні поверхні очистити від бруду, пилу і обробити грунтовкою;
 • згідно з розмірами ніші потрібно з панелей мдф або дсп спорудити новий внутрішній короб шафи і дверцята;
 • внутрішні стіни отвору утеплити теплоізоляційним матеріалом;
 • вставити новий короб з полками в нішу;
 • всі щілини закрити монтажною піною.

Такий варіант підходить при наявності зовнішнього утеплення стіни. Якщо його немає, то рекомендується укладання одного шару цегли.

Шафка можна зробити самостійно або підібрати за розміром готовий в магазині. Також непоганим варіантом є пластиковий короб з герметично закриваються скляними дверцятами. Завдяки утеплювачу в такому відсіку для зберігання кухонного приладдя не буде накопичуватися волога.

технологія реконструкції холодильника для зберігання продуктів

У хрущовських цегляних багатоповерхових будинках товщина стінки згідно будівельним нормам становить 51-64 сантиметри. Причому чим нижче знаходиться квартира, тим ширше кладка. Товщина стіни в отворі під вікном, який використовувався в якості холодильника, становить 45 сантиметрів.

При будівництві таких будинків для утеплення стін використовувався шлак. Його засипали в зазори між цегляними рядами. У багатьох нішах часто залишали отвори для вентиляції.

Щоб спорудити хороший хрущовський холодильник, в якому не буде зайвої вологи необхідно провести повну реконструкцію старої ніші. При цьому досить важливим етапом є його зовнішнє оформлення. Весь процес обробки холодильника можна виконати самостійно.

підготовчі роботи

Щоб холодильна шафа був досить просторим, слід спочатку видалити шар штукатурки і один ряд цегляної кладки. При цьому не можна чіпати горизонтально розташовані бетонні перемички, так як вони є несучими елементами стіни.

Після звільнення внутрішнього простору товщина перегородки виходить назовні стане 25 сантиметрів. Потім потрібно її очистити всю внутрішню частину отвору від бруду і пилу.

Стяжка

Коли процес підготовки ніші закінчено, можна приступати до вирівнювання стін. Для цього використовується цементно-піщана стяжка. Вона дозволяє не тільки вирівняти всі поверхні, а й закрити присутні в кладці щілини. Після повного висихання будівельного розчину стіни необхідно покрити ґрунтовкою.

Будівельна шпаклівка і гіпсова суміш для внутрішніх робіт не підійде, так як вона не здатна витримати вплив завмерлого конденсату. Для циркуляції повітря необхідно залишити вентиляційний отвір, на яке одягається захисна решітка.

утеплення зовнішньої стіни і внутрішнього простору

Оптимальним варіантом є утеплення холодильника з вулиці. Для створення зовнішньої теплоізоляції використовується пінополістирол. Плити з цього матеріалу укладаються на попередньо вирівняну поверхню стіни. Допустимий перепад — не більше 1 сантиметра.

пінополістирол-матеріал для зовнішньої теплоізоляції

Матеріал кріпиться на спеціальний будівельний клей і додатково фіксується до стіни дюбелями. Всі стики герметично закладаються герметиком або монтажною піною. Зверху пінополістирол армується сіткою і фінішною обробкою.

Щоб максимально зберегти простір в холодильному відсіку для внутрішньої теплоізоляції слід використовувати досить тонкі утеплювачі з низьким рівнем теплопровідності. Такими якостями володіє рулонний фольгований ізофол і пенотекст.

Процес утеплення виконується в такій послідовності:

 1. вирізати лист пенотексту за розміром задньої внутрішньої стінки ніші. У підготовленому матеріалі зробити на рівні вентиляційного проходу отвір у формі конуса, який повинен виходити вузькою стороною на вулицю. Для регулювання температури в сильні морози його постачають спеціальною ручкою у вигляді петлі.
 2. підготувати теплоізоляційний матеріал для поверхні під підвіконням.
 3. всі викроєні листи пінотексту закріпити за допомогою «рідких цвяхів» або будівельної піни.
 4. зверху на приклеєний утеплювач зафіксувати ізофол товщиною до 10 міліметрів. Такими фольгованими листами також оформити бічні стіни.

Всі місця з’єднань матеріалу виконує екранну функцію закрити спеціальним скотчем.

Для підтримки температури в зимовому холодильнику можна використовувати невеликий вентилятор, який встановлюється у вентиляційний отвір. Такий пристрій дозволить примусово пригнічувати холодне повітря в холодильне відділення, а також захистить від його застою всередині.

Важливе значення також має утеплення дверей. Внутрішня їх теплоізоляція виконується за допомогою фольгованого ізофолу. Таким не тільки стінки дверцят, а й їх рами.

декоративне оздоблення

При виборі внутрішнього облицювання холодильника під вікном і підборі матеріалу для дверцят слід враховувати не тільки практичність а й естетичні якості. Добре підійдуть для обробки ніші такі матеріали:

 1. керамічна плитка. Такий варіант є ідеально підходить для внутрішньої обробки. Укладання плитки слід проводити клейовий розчин з морозостійкими властивостями. Особливо красиво виглядає керамічні вироби з малюнком, що імітує природні камені.
 2. пластик. Це може бути вагонка або вирізані за розміром листи пластикового матеріалу. При виборі облицювального виробу слід враховувати його міцність і якість.
 3. гібсокартон. Для обробки внутрішнього простору використовують тільки вологостійкі листи. Зверху їх просочують ґрунтовкою і покривають фарбою.

Щоб зимовий холодильник мав

Бачити пари щурів, що розгулюють по вулиці, як люди, — передвістя того, що в 2020 році захисники природи оголосять рік недоторканності живих істот.

Бачити корабель, яким керують щури, — цей символ означає, що перед епохою загального процвітання доведеться пережити важкий період, який почнеться з повені в 2066 році.

Бачити людей, які готують страву з щурів, — означає, що 2008 рік ознаменується повальним поклонінням перед щурами, досліди над якими дозволять відкрити ліки, дуже потрібне для людини.

Бачити людей з щурячими хвостами — знак, який попереджає про хворобу, повинен навести на думку про здоров’я і турботу про безпеку життя.

Бачити, що щури готуються до нападу, — передвістя агресії з боку великобританії.

Сонник-щур

Щури сняться до сварок, так що намагайтеся не загострювати ні з ким відносини.

Якщо уві сні ви схопили щура, то зможете гідно здолати своїх ворогів.

Вбили уві сні щура – станете переможцем в будь-якій справі і в будь-якій ситуації.

За нострадамусом, щур – символ розбірливості, вибагливості, плодючості, удачі і… Загибель.

Сон, в якому величезна кількість щурів поїдає посіви, говорить про неврожай.

Побачили незвично красиву білу щура, що їде в екіпажі, – майте на увазі, що зовнішність оманлива і схильність до розкоші не свідчить про силу характеру і про схильність до компромісів.

Наснилися люди з щурячими хвостами – подбайте про своє здоров’я і безпеку.

Д.лофф писав: «у сучасному світі до щурів практично повсюдно ставляться з презирством.

Для більшості людей сни про щурів вказують на їх побоювання перетворитися на таких же самотніх пожирачів покидьків – втратити друзів і стати знедоленими.

За іншою версією, сплячий відчуває, що його громадська безпека дала текти. На відміну від крадіжки, яка відбувається з блискавичною швидкістю, щури знищують навколишнє оточення поступово».

Сонник-щури

У сучасному світі до щурів практично повсюдно ставляться з презирством. Репутація харчуються покидьками рознощиків зарази завжди випереджає їх, де б вони не з’являлися. Однак деякі люди тримають щурів в якості домашніх тварин, їх ставлення до них, звичайно, інше.

Для більшості людей сни про щурів вказують на їх побоювання перетворитися на таких же самотніх пожирачів покидьків — втратити друзів і стати знедоленими.

За іншою версією, сплячий відчуває, що його громадська безпека дала текти. На відміну від крадіжки, яка відбувається з блискавичною швидкістю, щури знищують навколишнє оточення поступово.

В реальності ви сприймаєте щурів як домашніх улюбленців або як небезпечних хижаків?

У вашому сні щури являють собою серйозну загрозу вашому здоров’ю і майну або своєю присутністю просто створюють незручність?

Сонник — щур

Бачити щурів – до великої кількості ворогів.

Жінка бачить, як тримає щура, — до народження дитини.

Зловити щура — до знайомства з ненадійною людиною або до того, що люди готують вам неприємності.

Бачити, як кішка зловила щура – — до благополуччя.

Бачити щура в норі – до пограбування вашого будинку.

Якщо чоловік бачив, що його вкусив щур, — бути біді.

Сонник-щури

До чого уві сні щури? ось наснилися вам щури… Взагалі, щури, як і інші «переносники зарази» (!) сняться виключно до хвороб.

Зверніть увагу на розмір щурів уві сні! як вони поводяться, на їх кількість, якість… Якщо щурів уві сні 2-3, то і хвороба буде не довгою і не сильною; якщо ж щурів багато, особливо, якщо вони великі, і ще гірше, якщо щури шиплять, накидаються, атакують вас, і навіть намагаються зжерти (а бувають і такі розміри, це ж сон!), то справа погано: вас чекає або гостра, або затяжна хвороба або ж її переддень… Почавши.

Сонник-щур

Щури уві сні — це небезпечні вороги. Вони також можуть означати наших близьких, що доставляють нам постійні клопоти і засмучення. Вбити щура уві сні-символ перемоги над ворогом або неприємностями. Такий сон також означає, що ви нетерпимо ставитеся до людських слабкостей і не станете миритися з підлістю, боягузтвом, лицемірством. Гладити щура уві сні-передвісник неприємностей від людини, якого ви вважали своїм другом і якому ви довірилися. Біла щур уві сні — ваш прихований ворог. Дивіться тлумачення: тварини, звірі.

Здирати з неї шкуру уві сні означає, що ви зумієте обхитрити підступного ворога і поживитися за його рахунок. Головне, щоб уві сні шкурка не порвалася, тому що це найцінніше, що є у щура.

Сонник-щур

Приснилися щури — це таємні або явні вороги, від яких важко позбутися.

Такі сни — до нещасть, невдач, хвороб.

Можливі сварки з сусідами, партнерами, колегами.

Боротися з щурами-страждати від обману, грубості, нахабства, зради.

Зловити щура — до великої удачі.

Вбити щура — здобути перемогу над противником.

Білий щур — прихована небезпека, чиєсь розташування, абсолютно вам не потрібне.

Сонник-щур

Бачити уві сні щурів — означає, що ви будете обмануті і побиті вашими сусідами. Можливі також сварки з вашими компаньйонами.

Схопити уві сні щура-означає, що ви будете зневажати людську ницість і гідно здолаєте своїх ворогів.

Вбити уві сні щура — знак перемоги в будь-якій справі і в будь-якій ситуації.

Сонник-щур

Поява щурів уві сні – до серйозних сварок і зіткнень з сусідами. Можливі також конфлікти з вашими колегами. Схопити щура уві сні означає з презирством ставитися до людської ницості. Ви проявите гідність в зіткненнях з вашими противниками. Вбити уві сні щура-знак перемоги в будь-якій справі і в будь-якій ситуації.

Багато мертвих зъмей

Сонник багато мертвих зъмей наснилося, до чого сниться уві сні багато мертвих зъмей? для вибору тлумачення сну введіть ключове слово з вашого сновидіння в пошукову форму або натисніть на початкову букву характеризує сон образу (якщо ви хочете отримати онлайн тлумачення снів на букву безкоштовно за алфавітом).

Зараз ви можете дізнатися, що означає бачити уві сні багато мертвих зімей, прочитавши нижче безкоштовно тлумачення снів з кращих онлайн сонників будинку сонця!

Сонник-мертвий

Побачений уві сні мрець віщує абсолютно несподіваний фінал вашого любовного роману.

Бачити уві сні мертву дитину – до занепокоєння і розчарування в найближчому майбутньому.

Мертвий актор або актриса у вашому сні віщує крах планів в результаті трагічної події.

Бачити уві сні небіжчика – знак здоров’я і довголіття, якщо ця людина насправді живий і благополучно живе. Якщо побачений уві сні небіжчик насправді давно покинув цей тлінний світ-таке сновидіння передрікає вам зміну в справах в гіршу сторону.

Сон, в якому ви бачите повішеного або повісився людини, — це передвістя образ і образ, які доведеться почути від близьких людей. Бачити потопельника-вам належить відчайдушна боротьба за свої права, яких вас спробують позбавити в реальному житті.

Бачити уві сні муміфікований труп означає, що серйозна хвороба зруйнує ваші плани. Бачити уві сні, як бальзамують тіло небіжчика, передрікає швидкі зміни у вашому положенні в гіршу сторону. Якщо бальзаміруете ви або муміфікують вас-наяву ваша дружба з близьким чоловіком виявиться нещасливою, принісши безліч неприємностей на роботі і вдома, так і погіршення становища в суспільстві.

Бачити уві сні труну з мерцем у себе квартирі віщує чвари в сім’ї на грунті пияцтва або розпусти.

Говорить мрець, прівідевшійся уві сні, – до підлим наклепів і злобної наклепі на вашу адресу. Якщо він при цьому просить у вас пити-стало бути, вам треба як слід помолитися за упокій його душі і поставити свічку.

Лежить на підлозі мертва людина передрікає в найближчому майбутньому ганьбу або серйозну хворобу. Спіткнутися об нього і впасти – наяву отримаєте звістку про смерть когось із дуже близьких вам улюблених людей.

Виявити бездиханну людину у себе в ліжку означає, що вам гарантований успіх у майже безнадійній справі.

Якщо мрець у вашому сновидінні оживає – це до повернення колись втраченого, на що ви вже давно перестали сподіватися. Одягати мерця в костюм — до хвороби.

Бачити безліч мертвих людей на полі битви – до головного болю і візиту в поліклініку.

Ховати уві сні мертвих людей — до веселого випадку, нести при цьому вінки з ялинового гілля – до важкого похмілля.

Побачити уві сні мертвим свого чоловіка – дуже нехороший знак, який обіцяє суцільні неприємності і розчарування. Якщо ви його при цьому цілуєте-це до розладу справ, бідності і втрати найкращих друзів.

Сон, в якому ви бачите мертву черницю, віщує сильний відчай через подружнюРама. Дверцята встановлюють максимально щільно, як тільки можна. Робота імпровізованого рефрижератора залежить від герметичності. Саме тому розсувні полотна і стулки з пластика з гумовими герметиками виявляться краще.

Малюнок дверцят підбирають виходячи з габаритів і економії. Не завадить в цьому плані маленька глуха секція і велика відкривається. Місткі сховища закривають 2 рухомими полотнами. Покупці можуть знайти собі і системи з готовою внутрішньою обробкою. Не бажають витрачати додаткові кошти самостійно роблять пази і встановлюють туди петлі для кріплення дверцят.

реставрація старих дверей

Така потреба зазвичай виникає в 3 випадках:

 • холодильник гуде;
 • пристрій не зберігає постійну температуру;
 • виникає полій.

Реставрацію зазвичай починають з ремонту або заміни ущільнювача. На дефект, крім перерахованих вище причин, вкажуть провисання і занадто легке відкривання. У першому випадку доводиться також регулювати стулки. Що стосується ущільнювача, то насамперед шукають саму деформовану частину. Її нагрівають звичайним феном і надають потрібну форму. Під нагріту частину кладуть поролон або шматочок гуми. Здійснюють всі ці дії на підлозі, тобто ущільнювач доведеться акуратно відірвати від стулки. Одночасно вивчають варіант кріплення. Ущільнюючий елемент монтують на спеціальні затискачі, клей, болти або в прорізи. Відразу після установки відремонтованого ущільнювача перевіряють положення дверки/дверцят. Перед відповідними діями їх звільняють від продуктів. Перевіряють кріплення дверцят: виявляють петлі, які скриплять під час руху полотна. Прямо туди капають невелику кількість машинного масла.

металопластикові двері

Для так званого «хрущовського» холодильника застосовують 2 варіанти теплоізоляції: неповну і повну. Перший спосіб передбачає збереження функції холодильника з використанням морозилок. Після повної теплоізоляції холодильник більше підійде для ролі теплої шафи. При потребі приховати вміст міні-холодильника вибирають дверки з сендвіч-панелями. В інших випадках беруть матові або гладкі скла, з ламінують плівками для колірного розмаїття. Має сенс домагатися максимальної економії місця і використовувати розсувається механізм. Металопластикові конструкції бувають з імпостом і без, що зручно для планування простору всередині рефрижератора. Вироби при цьому мають стандартну фурнітуру пластикових дверей / вікон, включаючи ущільнювачі для підвищеної герметичності. Рівень проникнення світла можна регулювати знову — таки в плані вибору між склом і панелями.

двері з лдсп і мдф

Для самостійної установки дверцят підходять мдф і лдсп. В процесі холодильник будемо встановлювати в короб-пенал і потім-навішувати дверки. Деревні матеріали перед початком робіт віддаємо на розпил і кромкування. Далі знадобиться вибрати кулькові напрямні на ширину фасаду, металеві куточки, металовироби, рівень і лінійку. Отже, задню стінку і полку з’єднуємо конфірматами. Задню частину також кріпимо куточками до стійок каркаса. Ставимо каркасну конструкцію туди, де вона повинна стояти, при потребі з’єднуємо з сусідніми тумбами, якщо вони є. Куточками кріпимо стійки до стіни для посилення жорсткості. На стінки монтуємо петлі під фасади. Робимо в одній зі стійок отвір для підключення.

Готуємо другий набір пристосувань:

 • лдсп або мдф 16-міліметрової товщини;
 • меблеві ручки;
 • мініфікси;
 • конфірмати;
 • саморізи.

Після цього вбудовуємо майже готову конструкцію і приступаємо до установки дверцят. Відзначаємо місце для монтажу направляючої. За допомогою кріплень встановлюємо дверцята.

розсувні дверки

Стулки розсувних (відкатних) дверних систем рухаються паралельно рамі. З «холодильним» варіантом відкатних полотен використовують фіксатор зсувається стулки-щоб розстановка продуктів не супроводжувалася складнощами. Встановлюють також механізм самостійного закриття з принципом дії на основі противаги. Корисність системи буде проявлятися в момент, коли господарі забудуть закрити холодильник. По периметру встановлюють обігрівальний механізм для запобігання прихоплювання дверцят до рами. Тепловтрати знижують завдяки стулкам зі скляними профілями і повітрям посередині. Основи вибирають з товщиною 4 або 6 мм.для кухні найкраще підійде конфігурація з 2-3 дверцятами з рухом в обидві сторони. В якості керуючих елементів для полотен використовують великі гумові ручки.

внутрішнє наповнення-виготовлення полиць

Скляні полички виявляться кращим варіантом. Вони мають високу міцність при невеликій товщині, що також дозволяє економити місце. Зовнішній вигляд» начинки » теж буде краще. Пластикові полки в принципі теж виглядають «симпатично», але їх надійність — це лише тимчасова якість з урахуванням навантажень всередині холодильника.

Отже, вибираємо скло від 5 мм завтовшки, в ідеалі загартоване, у якого міцність до 6 разів вище. При покупці відразу ж просимо нарізати фрагменти потрібного розміру. Там же слід замовити шліфування торців. У разі чого можна самостійно, за допомогою середньозернистого наждачного бруска відполірувати кромки до практично ідеального стану. Тоді кладемо скло на гладку поверхню і один край залишаємо над підлогою, на довжину приблизно 15-25 см, а наждачний брусок — занурюємо в воду. Далі шліфуємо кромки акуратними прямолінійними рухами. Періодично полощемо брусок у воді. Готовність полиць визначаємо візуально.

ідеї оформлення в інтер’єрі кухні

Нагадуванням про зростаючу технологічності в умовах сучасності стануть прозорі дверцята, одночасно з насиченим освітленням всередині камери. Зручність і практичність при цьому варіанті гарантовані. Під дуже широким підвіконням знайдеться місце для повноцінного холодильника з горизонтальною конфігурацією морозильного і холодильного відсіків. Висувні ящики зі зниженою температурою повітря стануть ергономічно привабливим варіантом і рішенням для ледачих людей, які не люблять докладати зусиль в пошуку потрібних предметів. Рефрижератор з однією-єдиною дверцятами не завадить оформити як імітацію люка. Цікаво виглядають вбудовані холодильники за розділової кухонної стійкою. У свою чергу, до розсувних моделей рефрижераторів застосовують більш дизайнерський підхід з використанням привабливої панельної обшивки.

Один із сценаріїв передбачає використання готової ніші. У цьому сенсі потрібно лише забезпечити отвори для комунікацій, зробити вентиляцію і обігрів дверцят/дверцят.

Другий метод означає частковий демонтаж. Прибираємо старий короб, очищаємо поверхні і грунтуємо їх перед облицюванням. Займаємося вимірами для подальшого монтажу нової конструкції і холодильника всередині неї. Новий короб вставляємо в нішу, і туди — холодильну камеру.

У третьому випадку демонтуємо підвіконня. Все очищаємо. Замінюємо зіпсовані цеглини на нові. Застосовуємо штукатурку і глибоку ґрунтовку для високої адгезії і зміцнення існуючої обробки. Потім робимо гіпсокартонну обшивку.

Якщо вікно виходить у внутрішній двір і під ним немає несучої залізобетонної балки, то вдасться отримати дозвіл на установку віконного блоку. У випадку з південною стороною все ж нічого не вийде, тому що вплив сонця в літній період в сумі з теплом, що виділяється холодильником назовні, зроблять це місце кухні занадто розпеченим.

Висновок

Невеликий простір під вікном, передбачений або створений штучно, може забрати частину навантаження з класичних кухонних шафок і переповненого холодильника. В окремих випадках від рефрижератора і зовсім позбавляються. Для продуктів з теплим або прохолодним режимом зберігання передбачають прості шафки, іноді з утепленням, електропідігрівом або вентиляцією. Посилений варіант провітрювання з доступом вуличного повітря потрібен для імпровізованих холодильних камер. Морозилку вдасться поставити в тому випадку, якщо буде забезпечено харчування для неї, а також — усунені обігрівають елементи на зразок батарей і камінів. Самостійна підготовка ніші може включати розширення доступного місця. У будь-якому випадку знадобиться захисно-санітарна обробка штукатуркою і гладким лицьовим покриттям. Матеріалом дверцят найчастіше вибирають металопластик, мдф і лдсп. Від маленького шафки зазвичай не відмовляються, а великий простір під широким підвіконням завжди використовують по повній.