Бездзеркальні фотоапарати. Порівняння дзеркальної камери з бездзеркальною

0
324

Давно вже хотів написати про проміжну ланку між цифровими мильницями і дзеркальними камерами, а з виходом на ринок компанії nikon не зробити цього вже просто непробачно. Тому сьогодні я розповім про бездзеркальні камери зі змінною оптикою, такий собі гібрид з корпусом мильниці і можливостями старших камер. Але чи дійсно все так райдужно? на це питання і спробуємо знайти відповідь в статті.

Історія почалася досить давно, а саме в 2008 році з презентації нового формату камер зі змінними об’єктивами компаніями olympus і panasonic. Формат цей називається мікро 4/3 і під час появи він повинен був стати відповіддю на стрімку втрату цими компаніями ринку дзеркальних камер. Технічно, суть полягає в тому, що, замінивши оптичний видошукач функцією live view, можна відмовитися від дзеркала і значно зменшити габаритні розміри камери при збереженні якості зображення на рівні дзеркалок. Крім цього, зменшення відстані від задньої лінзи об’єктива до матриці, позитивно позначилося і на оптиці, що дозволило робити якісні об’єктиви зовсім невеликих розмірів. У теорії все було добре, але особливої популярності ці камери не здобули в основному через високу ціну, повільної, в порівнянні з дзеркальними камерами звичайно, системи фокусування і невеликого кількість пропонованих аксесуарів.

Пізніше до «клубу» приєдналася компанія samsung з камерою nx10. Вона мало відрізнялася за габаритами від дзеркальних камер, хіба що була помітно тонше, до того ж на ринок вийшли дзеркалки початкового рівня за дуже прийнятними цінами і на час про новий стандарт практично забули. Камери звичайно продавалися, але помітного впливу на ринок не надали.

Революцію зробила компанія sony, анонсувавши слідом за samsung навесні 2010 року камери nex — 3 і nex-5. Це був прорив: 14 мегапіксельна матриця формату aps-c (з кропом 1,5) у старшої моделі, робоче значення iso 800-1600, величезний екран в 3 дюйми, просте управління і розміри, що дозволяють покласти камеру в кишеню, правда лише з фікс-об’єктивами. Трохи пізніше вийшли додаткові аксесуари-зовнішній спалах і перехідник під об’єктиви до старших камер серії α.

Ці фотоапарати продавалися, та й зараз продаються дуже непогано і часто ними користуються навіть професійні фотографи, правда в основному в якості підстраховочних камер. За останній час вийшли або анонсовані новинки майже у всіх основних виробників — це olympus pen e-p3, samsung nx200 і sony nex-7. А зовсім недавно масла у вогонь підлила компанія nikon анонсувавши дві камери v1 і j1. Однак перший млинець в даному випадку схоже вийшов грудкою-матриця з роздільною здатністю всього 10 мегапікселів, та ще з кропом 2,7 недалеко пішла від звичайних мильниць, але ж саме ця складова бездзеркальних камер і робила їх цікавими в порівнянні з компактами. Правда інтрига поки не завершена, чекаємо анонса від canon.

Тепер, коли все більш менш ясно з основними гравцями і моделями камер, а так само технічними особливостями, давайте спробуємо розібратися для чого ж потрібні бездзеркальні камери зі змінною оптикою? на мій погляд покупка дзеркальної камери-це якась заявка на подальший розвиток і вдосконалення навичок фотозйомки. Якщо ви не плануєте знімати хоча б в напівавтоматичних режимах, то сенс такої покупки дорівнює нулю. Якраз для таких випадків, коли хочеться красивих знімків, але немає бажання розбиратися з параметрами і режимами зйомки і існують фотокамери типу sony nex. Вони дозволяють отримувати дійсно високоякісні, з точки зору техніки, знімки, не витрачаючи практично ніяких зусиль на налаштування камери і т.п., ви просто наводите камеру і знімаєте. Крім цього виробника часто доповнюють камери цікавими функціями, наприклад автоматичної зшивкою панорам, зйомкою hdr і всілякими творчими ефектами, які помітно спрощують або і зовсім виключають постобробку знімків на комп’ютері. Додатковий плюс-це звичайно компактні розміри, правда з дійсно універсальними об’єктивами типу 18-200, це твердження стає дещо спірним.

Здавалося б суцільні плюси, навіщо взагалі купувати дзеркальну камеру? на жаль через особливості конструкції, а саме через відмову від дзеркала і як наслідок окремої системи фокусування, системні камери мають більш повільний в порівнянні з дзеркальними автофокус. Це дуже помітно при зйомці динамічних сюжетів, коли камера просто не встигає сфокусуватися, а момент вже пропущений. Причому радикального поліпшення ситуації найближчим часом не передбачається, тому що відсутність дзеркала не дозволяє відхилити світло на додатковий датчик фокусування, а безпосередньо перед матрицею його поставити природно не можна.

У будь-якому випадку вибір за вами, але подумайте, чи варто носити з собою дзеркалку, коли під рукою є такий зручний інструмент, як бездзеркальна камера зі змінною оптикою. Можливо вибір на користь останньої допоможе вам заощадити бюджет і придбати не тільки якісний фотоапарат, але і стильний аксесуар.

Професійні камери зі змінними об’єктивами, але як вибрати?

Отже, отримавши сотні лайків в інстаграме, награвшись з мильницями і простими камерами, ви вирішили нарешті купити серйозний, професійний фотоапарат. Такий, який дозволить не просто створювати красиві фото, але і можливо, побудувати бізнес.

Ще кілька років тому вибору особливо не було — для професійної фотографії доводилося купувати дзеркальну фотокамеру . Але вже в 2009 році все змінилося, коли olympus випустив свою першу бездзеркальну камеру pen e-p1.

Правда, не все обмежується кількістю мегапікселів, оскільки розмір матриці залишається найважливішим в цьому плані фактором. Повнокадрові матриці більші і, як правило, готові запропонувати кращу якість. Aps-c обійдуться дешевше, хоча не можна сказати, що вони гірше. Обидва типи матриці можна знайти на обох типах камер.

Мікро 4/3, яка використовується на камерах panasonic і olympus, менше ніж aps-c, менше за розміром і самі камери, і об’єктиви для них. Тому тут питання в тому, що важливіше — розмір або шикарне якість.

 • акумулятор
 • Більшість дзеркальних камер здатне зняти в середньому 600-800 кадрів без підзарядки. Топ камери можуть витримати більше 1000 кадрів (зрозуміло, що вони будуть дорожче). Бездзеркалки в цьому плані слабкіше і здатні зняти за зарядку 300-400 кадрів. Якщо від камери потрібно більше кадрів, доведеться запастися додатковими батареями.

  При такій великій прірві між можливостями дзеркалок і беззеркалок, потрібно чітко розуміти, що для користувача важливіше. Дзеркалка nikon d7200 і бездзеркалка fuji x-t2 приблизно однакові за параметрами. Але перша здатна зняти 1100 кадрів, а друга — 340 за один заряд. Показники серед інших «паралельних» камер будуть вельми схожі.

  Чому саме це відбувається, сказати складно, можливо, справа в механіці, розмірі батареї і експлуатації дисплея.

  Якщо брати дешевий сегмент, то бюджетна дзеркалка забезпечить більше можливостей, ніж аналогічна бездзеркалка. Так що для тих, хто хоче більше і дешевше, дзеркальна камера — як і раніше найкраще рішення.

  Приклад-дзеркальна камера nikon d3300 з бюджетного сегмента, оснащена aps-c матрицею, оптичним видошукачем, ручними настройками, батареєю, здатною витримати 700 кадрів і байонетом, який відкриває доступ до всіх об’єктивів nikon.

  Аналогічна за ціною бездзеркальна sony alpha a6000 оснащена майже такою ж 24мп aps-c матрицею, видошукач у неї електронний. А ось батарея знадобиться запасна.

  На аматорському та професійному рівні відмінності менш помітні. Менше і легше не завжди буде дорівнювати дешевше, але варто пам’ятати, що видошукач буде тільки на більш дорогих бездзеркалках.

  Фінальний вибір на користь будь-якого типу камери зробити неможливо. Тут все цілком і повністю залежить від особистих переваг і цілей. Якщо це фотографія в найсерйознішому сенсі, як професія — найкраще поки не відступати від класики і довіритися вибору професіоналів — дзеркальній камері . Для новачка в фотографії аналогічно, дзеркальна камера дасть більше переваг. А ось коли мова заходить про аматорську зйомку або зйомці відео, краще все ж дати шанс бездзеркальним камерам . Як мінімум, в транспортуванні вони значно легше.

  Зібрав шквал обговорень. Природно, що бездзеркалки не ідеальні, тому в даному матеріалі ми зібрали 10 основних мінусів бездзеркальних систем, через які не варто поспішати переходити на них.

  1. Акумулятор

  Мабуть, головний мінус бездзеркальних фотоапаратів – це їх акумулятор. Точніше, тривалість роботи камери від його повного заряду. Електронний екран та/або електронний видошукачПрацюють постійно і споживають багато енергії, а розміри беззеркалок не дозволяють встановити акуми з великою ємністю і, відповідно, габаритами. Тому батарейка не здатна забезпечити тривалу роботу фотокамери, її заряду вистачає приблизно на 250-300 знімків, в той час як багато дзеркалки можуть похвалитися в 3 рази великими показниками автономності, а професійні моделі – в 6-7 разів.

  2. Час відгуку екрану або видошукача

  Один з плюсів бездзеркалок-електронний видошукач — в той же час є і мінусом даного типу фотокамер. «як так може бути?»- запитаєте ви. Дуже просто. Так, видошукач охоплює все поле кадру і дозволяє спокійно візуватися в яскравий сонячний день. Але в умовах поганого освітлення він може пригальмовувати. А в разі зйомки високодинамічних сцен або, наприклад, об’єкта з проводкою дорогоцінні частки секунди, які загубляться при передачі картинки з матриці на екранчик, можуть запороти весь сюжет. Так що репортаж знімати беззеркалкой складніше, ніж дзеркалкою, хоча цілком можливо.

  3. Система фокусування

  Використання в бездзеркалках контрастних датчиків фокусування, розміщених прямо на матриці фотоапарата, теж даних систем. Але ось швидкість роботи системи автофокусу, особливо в порівнянні з аналогічними моделями дзеркальних фотокамер, поки ще залишає бажати кращого в більшості випадків за рідкісним винятком. З кожною новою моделлю бездзеркалки вчаться наводитися на фокус все швидше, але факт залишається фактом – в загальному і цілому вони все ще повільніше своїх дзеркальних побратимів.

  4. Швидкість реакції

  Знову ж таки, якщо порівняти швидкість відгуку дзеркалок і беззеркалок, останні часто програють першим. Камери, позбавлені дзеркала, в більшості випадків включаються повільніше і реагують на ваші дії теж не поспішаючи.

  5. Робочі значення iso

  Діапазон світлочутливості у бездзеркалок зазвичай більше, ніж у дзеркалок. Але це не означає, що вони знімають набагато краще на високих значеннях iso. Топові бездзеркальні фотоапарати, такі як , можуть ефективно працювати навіть на, а ось більш молодші представники бездзеркального сімейства нехило шумлять вже з iso 3200. Найчастіше це пов’язано з тим, що матриця фотоапаратів постійно працює (зображення на видошукач і екран подається при її безпосередній участі). Через постійну роботу вона нагрівається, що провокує появу шумів. Проблемка є, але включення шумодава дозволяє її значно применшити.

  6. Повний кадр

  Повнокадрові моделі бездзеркалок поки спромоглася випустити лише компанія sony. Її лінійка а7 вже стала революційною, але інші виробники особливо не поспішають складати конкуренцію японському концерну. У дзеркальному світі вибір повнокадрових фотокамер набагато більше.

  7. Ергономіка

  Безсумнівним плюсом беззеркалок є їх невеликі габарити і вага. Але через це часто страждає ергономіка фотокамер-на корпусі залишається менше місця під додаткові кнопки швидкого доступу і колеса управління. А якщо виробники бездзеркалок таки пхають купу кнопок і дисків на корпус, то управляти цим все стає зручно лише людям з маленькими руками.

  8. Хват

  На догоду невеликим габаритам багато моделей бездзеркалок нічим не відрізняються від звичайних компактів (крім топових моделей). І найчастіше це призводить до абсурдних ситуацій. На фото вище відображена фотокамера panasonic lumix gm5 з об’єктивом panasonic lumix g vario 100-300mm f/4.0-5.6 ois (огляд цих девайсів буде на нашому сайті в самий найближчий час). За об’єктивом камеру практично і не видно. А тепер уявіть, як було намагатися утримати її в руці, адже малятко навіть не оснащена ручкою для хвата. Природно, що величезний об’єктив постійно переважував фотокамеру і не давав можливості нормально зробити знімок.

  9. Парк оптики та аксесуарів

  Вироблені не перший рік дзеркалки мають широкий і різноманітний арсенал оптики і аксесуарів. Причому як рідний, так і від сторонніх виробників. Бездзеркалки поки не можуть похвалитися широким розмаїттям об’єктивів і додаткового обладнання за винятком, мабуть, лише системи micro 4/3 (olympus, panasonic). Але і ця система все ще відстає від дзеркальних. В цілому це всього лише справа часу.

  10. Зовнішній вигляд

  В останньому пункті хотілося б виділити непрофесійний зовнішній вигляд більшості бездзеркалок, крім топових. Такий вже склався стереотип, що професійний фотограф повинен мати велику фотокамеру. Так, це всього лише стереотип, але він особливо розвинений в наших широтах, і фотолюбителя з беззеркалкой все ще серйозно не сприймають, дивляться на нього скоса.

  Технології так стрімко розвиваються, що в самому доступному для огляду майбутньому бездзеркалки можуть позбутися наведених мінусів. За останні пару років вони все таки зробили нехилий ривок вперед і вийшли на новий якісний рівень, через що багато фотолюбителів почали активно поглядати в їх бік. Такими темпами в світі фото поряд зі спорами » хто крутіше-nikon або canon?»з’явиться новий холівар, і назвуть його «що крутіше – дзеркалка або бездзеркалка?”.

  Ті, хто хотів би купити цифровий фотоапарат, не раз задавали нам одне і те ж питання:»?». Сьогодні на ринку представлений такий асортимент різної фототехніки, що вирішення спору , це тільки півсправи. Є ще ультракомпактні суперзум фотоапарати з незнімною оптикою, які також можуть втрутитися в цю суперечку. Але навіть якщо не розглядати просунуті компакти, то провівши , покупцеві доведеться зануритися в проблематику вибору конкретної моделі, а там свої особливості. Вообщем, непросте і неоднозначне питання. Щоб зрозуміти , що краще бездзеркальний або дзеркальний фотоапарати, розберемося в їх основних відмінностях.

  Що ж таке бездзеркалка? бездзеркалка, як і дзеркальний фотоапарат має досить велику кількість термінів, які вживаються для їх назви. І, на жаль, єдиного стандарту не існує. Подібні пристрої можуть називатися, як бездзеркальний фотоапарат, однооб’єктивна системна камера, milc-камера, evil-камера, ilc, acil. Всі англійські абревіатури, по суті, описують одне і теж-відсутність дзеркала, змінна оптика, наявність електронного видошукача. Не будемо вносити плутанину і в без того складний спір і будемо використовувати найпоширеніший — бездзеркалка .

  Як же працює бездзеркалка ? та дуже просто. Нехай багато хто говорить, що бездзеркалка і звичайна цифрова компактна мильниця — це різні фотоапарати, але принцип роботи (і тільки принцип) у них однаковий. Світло, проходячи через систему лінз в об’єктиві, потрапляє безпосередньо на світлочутливий елемент (в цифрових фотоапаратах — матрицю). У бездзеркальному фотоапараті на шляху світлового потоку стоїть пентапризма, яка перенаправляє потік на оптичний видошукач для безпаралаксного візування кадру.

  безпаралаксне візування — це така властивість фотоапарата, яке дозволяє фотографу попередньо бачити саме те, що буде зафіксовано матрицею, без будь-яких спотворень. Раніше, коли фотоапарати були ще плівковими, вісь видошукача і вісь об’єктива трохи не збігалися і були певні спотворення. Щоб цього уникнути і була придумана пентапризма з дзеркалом, перенаправляє точне відображення в оптичний видошукач. Але з розвитком цифрових фотоапаратів з’явилася можливість вирішувати проблему паралакса шляхом передогляду зображення безпосередньо з матриці.

  А тепер важливий момент, пов’язаний з тим, як здійснювався перехід від плівкової фототехніки до цифрової. Були і плівкові компактні (з паралаксом через зсув видошукача) фотоапарати, і дзеркальні (без паралакса) плівкові фотоапарати. І туди, і туди поставили матрицю, просто різну за технічними характеристиками. Адже компакти повинні бути менше і дешевше, навіщо їм більш потужні і дорогі матриці. Якби сьогодні відразу винаходили цифровий фотоапарат, то пентапризми і дзеркала взагалі могло і не бути. Всьому виною поетапний розвиток технічної еволюції техніки .

  У компактних мильницях і бездзеркалках візування відбувається за допомогою електронного видошукача, в ролі якого, по суті, виступає дисплей на задній стінці фотокамери. У дзеркалці-за допомогою оптичного видошукача або все того ж дисплея в режимі liveview. До речі, за статистикою ті, хто користується бюджетними і напівпрофесійними дзеркалками до 80% випадків знімають саме в режимі liveview, тобто не використовують дзеркало взагалі.

  До використання оптичного видошукача вдаються в трьох випадках. При зйомці, коли перегляд на екрані утруднений, наприклад, в сонячну погодуЧерез відблисків; при використанні дзеркалок, у яких просто немає режиму liveview (до 2006 року всі дзеркалки були такими); і за звичкою. Існує ще практика використання оптичного видошукача і відключення liveview з метою економії заряду акумулятора і більш швидкого фокусування. І тут, звичайно, дзеркалка виграє у свого візаві.

  Якість відображення на електронному видошукачі (точніше, дисплеї) трохи гірше, ніж у оптики. роздільна здатність будь-якого дисплея поки не досягла максимальних меж, доступних оку людини. У оптики такої проблеми немає, т.к. Там око бачить саме ту картинку, як якщо б людина дивилася на об’єкт безпосередньо. Є і певне запізнювання при відображенні руху на електронному дисплеї. Але ці проблеми найближчим часом будуть технічно вирішені.

  Варто обумовить ще один важливий момент, який при порівнянні дзеркалки і бездзеркалки , дає певну перевагу першому типу. Це різні принципи здійснення автоматичного фокусування. Їх два. У дзеркалці при зйомці з використанням пентапризми спеціальні датчики системи фокусування отримують світловий потік безпосередньо від об’єкта. Така автофокусування називається фазової .

  У бездзеркалках (як і будь-яких компактах) немає можливості використовувати для автофокусування власні датчики (не поставиш же їх перед матрицею). Тому фокусування проводиться програмно, аналізуючи зображення, що потрапляє на матрицю. Така система автофокусування називається контрастна . Так ось, фазова автофокусування набагато швидше і трохи точніше, ніж контрастна. Тому, за даним параметром дзеркалка виграє.

  Тепер розміри камери і вага. Сама система пентапризми і дзеркала робить камеру більше за розміром і важче за вагою. Це і добре, і погано. На більшому корпусі можна розмістити більше органів управління, хват більш зручний, всередині можна помістити більш потужні комплектуючі, акумулятори. Бездзеркалки через свою компактності змушені використовувати програмний інтерфейс управління, боротися за кожен грам і міліметр всередині. Навіть перехід до сенсорних екранів поки програє традиційним кнопкам і коліщаткам дзеркалок. Правда, тут багато що залежить і від звички. З іншого боку, носити габаритну і важку камеру, особливо на виїзді, теж незручно. Компактність-величезна перевага, з яким не посперечаєшся.

  Наступне , на що варто звернути увагу проводячи порівняння дзеркалки і бездзеркалки, це сам момент зйомки. При роботі дзеркалки в момент спуску затвора відбувається механічний підйом пентапризми з дзеркалом, а це додаткова вібрація і банальний шум. Звичайно, не найстрашніше, що може статися, але іноді викликає проблеми. Беззеркали таких проблем не мають. Правда, деякі люблять дзеркалку саме за цей звук. Але це більше питання з розряду психології, ніж техніки.

  Далі — сама матриця. Чим вона могутніше і більше за фізичними розмірами, тим якість знімка вище. Все просто і зрозуміло. Можна звичайно почати філософське обговорення про те, до чого нас приведе ця гонка за мегапікселями, але залишимо це для інших статей. Сьогодні, матриці, що застосовуються в дзеркалках і матриці бездзеркальних фотоапаратів, практично зрівнялися за характеристиками . Так, повноформатних матриць або фулфреймів у беззеркалок поки немає. Тут ніхто не сперечається. Професійна зйомка максимального за якістю зображення можлива лише на дзеркалках. Але це топові фотоапарати ціною в тисячі доларів, які потрібні дуже невеликій кількості професійних фотографів. В іншому — все теж саме. Та й деякі бренди заговорили про плани все-таки випустити скоро і повноформатну бездзеркалку.

  Тепер про об’єктиви. У фотоапарата є такий параметр, як робочий відрізок . Це відстань між крайньою лінзою об’єктива і матрицею. У бездзеркалок він менше, отже, розміри об’єктивів і їх маса також менше, ніж для дзеркалок. Але об’єктивів, призначених для бездзеркалок під той чи інший байонет або форм-фактор матриць просто поки дуже мало. Вибір об’єктивів для дзеркалок набагато ширше. Правда, і це питання можна вирішити шляхом застосування різних перехідників. Не можна сказати, що це просто і зручно, але можливо. До того ж лінійка об’єктивів для бездзеркалок постійно розширюється і з часом проблема піде.

  Ми провели короткий аналіз тих пунктів, які є основними відмінностями і які важливо мати на увазі, вирішуючи, що краще — бездзеркальний фотоапарат або дзеркальний . Але це далеко не все. Проводячи порівняння дзеркалки і бездзеркалки краще говорити про якісь конкретні моделях. Так набагато легше визначити більш важливі для себе переваги або недоліки. Не варто забувати і про такий параметр, як ціни бездзеркальних і дзеркальних фотоапаратів. Тут теж повна «анархія». Сьогодні можна купити дзеркальний фотоапарат, який коштує не дорожче просунутого ультразум компакта, а ціна бездзеркалки може бути вище і напівпрофесійної dslr камери. Знову-таки, краще порівнювати конкретні моделі.

  Висновки. Як не крути, але читачі «фотіксу» все ж чекають відповіді на питання, що краще — бездзеркальний фотоапарат або дзеркальний або хто ж переміг у сутичці . Висловимо суто свою, мабуть, суб’єктивну думку. Будемо вдячні, якщо в коментарях ви приєднаєтеся до обговорення, і висловіть свою думку на захист своєї улюбленої техніки.

  1. однозначного переможця на всі випадки життя немає. Все залежить від того, для яких завдань і умов потрібен фотоапарат;
  2. з точки зору професійної фотографії з отриманням знімків максимальної якості, для ведення репортажної зйомки, для максимально повного управління процесом використання точних ручних налаштувань, отримання художніх ефектів краще буде купити дзеркальний фотоапарат;
  3. для вирішення 90% завдань, які стоять перед просунутими і початківцями фотолюбителями, а також тими, хто використовує фототехніку в комерційних цілях, але не є фотокореспондентом агенства reuters, підійде і та, і інша фотокамера. Ідеально-мати обидві. Той випадок, коли фінально багато вирішить ціна;
  4. якщо важливі компактність і вага, особливо при зйомці за межами студії і щодо нерухомих об’єктів, звичайно краще купити бездзеркалку;
  5. щоб отримувати хороші знімки для домашнього фотоархіву, не сильно вникати в технічні тонкощі фотографії або створення художніх робіт, взагалі варто звернути увагу на компактні псевдозеркальні камери або просто компакти з незнімним об’єктивом.

  І найголовніше. Чи не намагайтеся купити фотоапарат на століття. Передбачити не вийде. Вибирайте, виходячи виключно від поточних завдань і можливостей. Прогрес не стоїть на місці, і вже завтра фотоапарат може змінитися до невпізнання. Але, яким би не був ваш вибір — ви знайдете будь-який зразок фототехніки на нашому сайті.

  04: 58 pm — мій рейтинг протестованих камер зі змінною оптикою

  Для початку хотів би сказати, що це особисто мої висновки , засновані на моїх відчуттях від зйомок цими камерами. Навіщо я в це вплутався і як я для себе оцінював різні камери можна почитати тут: . На підставі цих критеріїв я склав невеликий рейтинг камер, в якому розташував протестовані фотоапарати в порядку убування їх привабливості для мене . Я супроводив кожен пункт короткими коментарями, щоб люди могли зрозуміти чому я поставив кожну систему на ту чи іншу позицію. Ну і щоб кожен міг скласти свій власний рейтинг, відповідно до своїх уподобань.

  Оскільки в єдиний пост все вже не поміщається (заважає обмеження за кількістю символів), та й дивно порівнювати камери різних категорій один з одним (так-так, аргументи саме в такій послідовності), то я вирішив зробити кілька різних постів-рейтингів. Це перший . І він присвячений класу техніки зі змінними об’єктивами (я не буду ділити тут техніку за розміром матриці або по дзеркальності/бездзеркальності).

  Отже.

  1. fujifilm x-e2

  + хороша робота автоматики
  + вбудований wifi-модуль

  Відносно висока ціна камери і об’єктивів
  — незручна робота з вбудованим модулем wifi

  Тут повтор все того ж, що було написано в огляді fujifilm x-e1 . Плюс, у x-e2 сенсор з встановленими на ньому датчиками фазової детекції, новий швидкий процесор, який підняв продуктивність системи на новий рівень і дозволив збільшити розрядність raw-файлів до 14-bit, більш деталізований екран і виправлені огріхи ергономіки, які були притаманні раннім моделям камер x-серії. Загалом вийшов відмінний апарат на кожен день!

  2. olympus om — d e-m5

  Взагалі, дуже важко було визначитися з лідерством, і справа тут не в ангажованості, як багато, навреняка, подумають. Втім, мені абсолютно наплювати, що і хто там подумає. = 🙂 багато в чому ця камераДілить своє місце з x-e2 завдяки наступним якостям як:

  + розвиненість системи micro4 / 3 і наявність великої кількості об’єктивів
  + висока швидкість роботи системи в цілому
  + зручні поворотний сенсорний екран і електронний видошукач
  + дуже хороша робота стабілізатора
  + пило — і вологозахищеність
  + симпатичний дизайн

  Незручне меню і управління додатковими функціями
  — дрібні і не дуже зручні кнопки управління
  — легко обдирається срібна фарба на корпусі камери

  Мабуть, olympus om — d e — m5-це явна удача olympus! камера вийшла настільки хорошою, на мій погляд, що конкурентам явно доведеться її довго наздоганяти. Особливо, якщо враховувати, що для цієї камери є вже багато відмінних і відносно недорогих об’єктивів.

  3. fujifilm x-м1

  Плюси і мінуси:

  + висока якість зображення
  + прекрасні кольори і якісна симуляція плівок, красиве ч / б
  + чудова якість зйомки на високих значеннях iso
  + хороша робота автоматики
  + додаткове управління автоматичними режимами роботи
  + чудові об’єктиви, лінійка яких поповнюється
  + можливість придбання перехідників для будь-яких об’єктивів 35-мм стандарту
  + поворотний екран
  + вбудований wifi-модуль
  + привабливий зовнішній вигляд і висока якість виготовлення

  — безглузде управління wifi-модулем

  Висновки по цій камері досить суперечливі. Шкода, звичайно, що екран повертається тільки щодо однієї осі, але вже сам факт його поворотності — велике благо. Шкода, звичайно, що відрізали електронний видошукач, але при цьому ціна фотоапарата вийшла відносно невисокою (в порівнянні з іншими моделями x-серії, оснащеними таким же сенсором). Шкода, звичайно, що китовий об’єктив вийшов такий звичайний, але завжди є можливість використовувати з цією камерою інші прекрасні об’єктиви fujinon, а через перехідники можна поставити практично будь-яку оптику 135-го формату. Шкода, звичайно, що за показниками швидкості система залишилася на колишньому задовільному рівні, але зате тепер у розпорядженні любителів прекрасний сенсор і купа автоматичних режимів. І так далі тощо.

  Загалом, я вважаю, що в особі x-m1 у fujifilm вийшло зробити чудову камеру початкового рівня в лінійці x-серії. З прекрасним дизайном, високою якістю збірки і, що найважливіше, з відмінним результатом роботи. Хоча, звичайно, шкода, що x-m1 не з’явилася рік-другий тому. =:)

  4. fujifilm x-e1

  Заслужене перше місце, бо:

  + прекрасні кольори і якісна симуляція плівок, красиве ч / б
  + чудова якість зйомки на високих значеннях iso
  + хороша робота автоматики, що дозволяє спокійно знімати в jpeg
  + чудові об’єктиви, лінійка яких поповнюється
  + можливість придбання перехідників для будь-яких об’єктивів 35-мм стандарту
  + привабливий зовнішній вигляд і висока якість виготовлення

  Електронний видошукач хороший тільки для спокійних сцен
  — відносно невисока швидкість роботи системи в цілому
  — незручна система управління зоною фокусування і дрібні огріхи в ергономіці

  В принципі, тут можна було б повторитися і сказати все те ж саме, що було написано в огляді fujifilm x-pro1 , про високу якість в доступному розмірі і за прийнятною ціною. З тією лише відмінністю, що x-e1 ще компактніше і дешевше. Тому повторюватися не буду, скажу лише, що поки ця камера у мене основна — їй можна знімати все, що я знімав раніше фуллфреймовими камерами при порівнянному якості (а то і краще, якщо говорити про кольори, наприклад), але місця в моєму рюкзаку система займає не в приклад менше.

  5. fujifilm x-pro1

  Це місце умовно , тому що x-pro1 повністю збігається з технічної частини з x-e1, тільки в плюсах тут комбінований оптично-електронний видошукач і кращий екран. Ну і старшинство в лінійці. А це призводить до помітного подорожчання… Плюси і мінуси:

  + висока якість зображення, порівнянне з видаваним кращими дзеркалками 35-мм формату
  + прекрасні кольори і якісна симуляція плівок, красиве ч / б
  + чудова якість зйомки на високих значеннях iso
  + хороша робота автоматики, що дозволяє навіть в jpeg отримувати відмінну якість
  + чудові об’єктиви, лінійка яких зростає
  + можливість придбання перехідників на будь-які об’єктиви 35-мм стандарту
  + гібридний оптичний/электроный видошукач
  + привабливий зовнішній вигляд і висока якість виготовлення

  Невисока швидкість роботи системи в цілому
  — незручна система управління зоною фокусування
  — висока ціна

  По картинці, деталізації, передачі кольору і роботі на високих iso у x-pro1 все як мінімум непогано, тому питання компактності починає вже ставати істотним. Наприклад, в мій фоторюкзак, в який вміщається «дзеркалка» плюс три об’єктива і зарядний пристрій, вже нічого об’ємного більше не покладеш. Але в той же рюкзак спокійно можна покласти x-pro1 з трьома аналогічними об’єктивами плюс зарядний і ще залишається половина вільного місця! це означає, що в нетривалі подорожі можна вже їздити не з двома сумками, а з одним фоторюкзаком. Для мене це колосальний плюс системи x-pro1 . А зовсім не в тому, що часто виражається на різних фотофорумах в протяжному стогоні «тю-ю-ю, камера-то велика, в кишеню не прибереш!..»

  Тобто, можна сказати що на сьогоднішній день у fujifilm вийшло зробити дуже серйозну систему, нітрохи не поступається за своїми можливостями громіздким «дзеркалкам», а в чомусь навіть і на голову перевершує їх. Тому, x-pro1 я сміливо зможу рекомендувати і як єдину камеру для захоплюються любителів, так і в якості ще однієї камери для досвідчених в фототехніці професіоналів.

  6. sony alpha nex-7

  Sony alpha nex-7, на сьогоднішній день флагман лінійки nex, що втілює в собі технічні інновації фірми:

  + прекрасне оснащення камери
  + привабливий зовнішній вигляд
  + дуже хороший вбудований електронний видошукач
  + якісний поворотний екран
  + зручне управління
  + практично повноцінний гарячий черевик і аксесуари до нього

  Сліпі кнопки, управління на дотик утруднено
  — ергономічні прорахунки
  — помилки автофокусу при використанні перехідника з фазовим фокусуванням
  — завищена ціна

  Загалом, якщо резюмувати, то sony alpha nex-7 весь такий суперечливий: «ось це добре, але…»або» ось це не дуже, хоча…»практично кожен плюс врівноважується мінусом і навпаки. Фотоапарат-протиріччя, прямо якийсь. Втім, дуже часто саме такий характер і народжує «полюсне ставлення», коли одна група людей практично безапеляційно заявляє: «це прекрасна система і краще не буває!», а інша точно так само безальтернативно стверджує: «ні, система, на жаль, не вдалася!» . Вся любов або нелюбов до sony alpha nex-7 , все буде залежати тільки від ваших уподобань.

  7. sony alpha nex-5

  В принципі, я писав огляд за попередньою моделлю , sony alpha nex-5, але з новою версією не сильно все змінилося, хіба що поправили автофокус, помітно оновили матрицю і додали тачскрін. Якщо зводити всі плюси і мінуси разом, то виходить ось що:

  + одна з найбільш компактних моделей серед всіх бездзеркальних камер з сенсором aps-c
  + можливість роботи з перехідником з фазовим фокусуванням, що підтримує об’єктиви а-mount
  + можливість використовувати оптику сторонніх виробників, встановлюючи її через перехідники
  + повротний екранчик високої якості з тачскріном
  + привабливий зовнішній вигляд
  + адекватна ціна

  — заплутане і не дуже-то зручне меню
  — своєрідний баланс камери, не всім її зручно тримати

  Цю камеру я можу спокійно рекомендувати всім, крім тих, хто хотів би їй знімати ще й в студії. Дуже вдала система вийшла у sony, її б ще трохи довести до розуму… Але тут потрібно щоб маркетологи цієї фірми нарешті перестали боятися, що система nex зжере молодшу лінійку «дзеркальних» камер. Нехай жере, туди їм і дорога.

  8. sony alpha nex-c3

  Загалом, все ті ж всі плюси і мінуси які були у попереднього пункту:

  + одна з найбільш компактних моделей серед всіх бездзеркальних камер
  + висока якість картинки, навіть з «китовими» об’єктивами
  + хороша якість зйомки на високих значеннях iso
  + можливість роботи з перехідником з фазовим фокусуванням, що підтримує об’єктиви а-mount
  + можливість використовувати оптику сторонніх виробників, встановлюючи її через перехідники
  + повротний екранчик високої якості
  + привабливий зовнішній вигляд
  + адекватна ціна

  Відсутність гарячого черевика і нормальної спалаху з поворотною головою
  — заплутане і не дуже-то зручне меню
  — своєрідний баланс камери, не всім її зручно тримати

  Рекомендації ті ж, що і під попереднім пунктом.

  9. nikon 1 j1

  Про камери цієї системи я докладно розповів в огляді. На мій погляд, ціУзнать, как создать красивые грядки на даче своими руками: фото удачных вариантов, которые можно использовать в качестве вдохновения, инструкции и правила проектирования, а также изготовления конструкций для выращивания овощей и зелени на участке. В тексте изложены основные принципы разработки дизайна с учетом ландшафтных особенностей участка, советы по выбору культур и созданию декоративного оформления.

  Грядка представляет собой в относительной степени изолированный участок почвы, где выращиваются растения определенного вида. Дачники выращивают множество культур, которые имеют схожие особенности выращивания или, наоборот, противоречащие друг другу. Путем зонирования участка с помощью грядок можно разделить несовместимые виды растений или объединить те, что характеризуются одинаковой системой ухода.

  Интересные идеи для оформления дачного участка и теплицы. Использование подручных материалов для создания необычных грядок.

  как сделать грядки на огороде: фото правильных вариантов размещения

  На этапе планирования также подбирается тип грядок, характер их размещения на участке и размерные параметры конструкций. Выбор основывается в первую очередь на особенностях почвы, специфике растений, которые будут выращиваться и наличие построек на территории.

  полезный совет! чтобы не ломать долго голову над дизайном можно использовать понравившиеся фото дач с грядками и газонами из журналов по садоводству в качестве основы, от которой будет в дальнейшем отталкиваться оформление огорода.

  Ориентируясь по журнальным фото грядок на даче или картинкам из интернета желательно заранее составить план будущего огорода на бумаге и воспользоваться общими рекомендациями по созданию оптимальных конструкций:

  • приподнятые грядки, не имеющие каркаса в виде короба, рекомендуется строить на участках с черноземом. В этом случае не потребуется покупка грунта;

  • конструкции высоких грядок можно рассматривать в качестве аналога цветочных клумб. Они выглядят декоративно и при этом способны обеспечить растениям защиту от грызунов;
  • теплолюбивые растения нуждаются в особых условиях. Для их выращивания потребуется строительство теплых грядок. Данный вариант изделий будет оптимален, если участок находится в регионе, где преобладает климат с низкими температурами;
  • если дачный участок располагается в засушливом регионе страны, рекомендуется делать высадку растений в ямах;

  • низинную местность и территории с глинистыми почвами лучше использовать для организации высоких грядок;
  • зоны участка, находящиеся в тени, хороши для выращивания зелени;
  • нередко попадаются в сети фото красивых грядок у стены. Допускается размещение конструкций вдоль стен стационарных сооружений, например, дома, летней кухни, сарая, беседки или гаража, но с одним условием − рядки должны размещаться с южной стороны. При этом стены защитят растения от ветра.

  создание грядок на даче своими руками: фото удачных решений

  С учетом общих принципов проектирования можно оценить участок под организацию огорода и спланировать не только форму и тип грядок, но и размерные параметры.
  Общие нормативы по размерным параметрам грядок:

  1. высота – показатель в пределах 40-60 см считается оптимальным, если брать в расчет, что грядки нуждаются в регулярной прополке и поливе. Для проведения этих работ указанная высота считается наиболее удобной.
  2. ширина – максимально допустимый показатель составляет 1,2 м. В противном случае уход за рассадой и обработка почвы будет крайне сложным.
  3. ширина прохода между насаждениями — минимально допустимое значение составляет 0,3 м.

  Обратите внимание! если предполагается , имеющих обрамление, следует оставить между конструкциями не менее 0,6 м. При такой ширине по проходу легко сможет пройти тачка, которую можно использовать для сбора урожая, перевозки удобрения и т.п.

  как сделать красивую грядку с использованием салата

  Каждое растение по-своему уникально и красиво. Совмещение определенных культур на одной грядке позволит создать удивительный растительный дизайн. Композиция может состоять не только из овощей, но и из трав, цветов. Некоторые виды растений способны обеспечить овощным культурам защиту от вредителей и заболеваний.

  Салат – частый гость на красивых фото, как делать грядки на огороде с применением этого растения знают многие дачники. Он декоративен и представлен в большом разнообразии сортов. Этот тип зелени может обладать разной формой листьев и даже расцветкой.

  1. сорт салата «забава» подходит для создания контрастных акцентов на грядке. Его листы имеют красный оттенок и хорошо комбинируются с другими растениями.
  2. сорт «ассоль» представляет собой кочанную разновидность салата-латука. Этот вариант растения имеет зеленую расцветку и красную каемку по краям листьев. Высокая декоративность сорта позволяет использовать его в качестве украшения грядки.
  3. указанные сорта можно комбинировать с овощными культурами. Удачные сочетания получаются с огурцом, морковью, земляникой и редисом.
  4. все сорта салата эффектно выглядят по соседству с базиликом или петрушкой.

  Грядки с травянистыми растениями нуждаются в тени. Выращивая подобные культуры можно обеспечить себя свежей зеленью, и украсить затененные участки двора там, где не может расти большинство цветов.

  создание красивых грядок на огороде: фото необычных решений с использованием капусты

  Капуста – еще вариант растения, красота которого не всегда оценивается по достоинству теми, кто незнаком с особенностями ее сортов. Существует множество технологий, описывающих как красиво сделать грядки в огороде, фото конструкций, засаженных капустой, выглядят не хуже, чем цветочные клумбы во дворе.

  В продаже можно найти несколько сортов краснокочанной капусты, которые успешно могут быть использованы для создания декоративной грядки. К таким сортам относится «михневская красавица», «лангедейкер», «родима f1» и многие другие. Помимо внешней красоты, они подарят щедрый урожай в конце года.

  Цветная капуста с пурпурными головками сорта «фиолетовая королева» станет настоящим украшением

  Сорт капусты «аметист f1» обладает потрясающей фиолетовой окраской, которая расставит яркие акценты на скучных зеленых посадках и сделает их привлекательными. Встречаются и уникальные сорта. Например, цветная капуста «чеддар f1» окрашена в оранжевый оттенок и с легкостью может соперничать с цветущими растениями в отношении декоративности. По соседству с капустой можно поселить и другие культуры: укроп, свеклу, лук, сельдерей.

  полезный совет! капуста также может использоваться для изготовления рамки на грядках в огороде своими руками, фото посадок в ограде из белокочанной капусты выглядят привлекательно, при этом создается уникальный структурный дизайн.

  как сделать красивые грядки на даче: фото примеры декоративных ограждений

  Живые ограждения – самый экологичный способ оформления грядок в декоративном огороде. Разницу в структуре растений или в их расцветке можно эффектно обыграть в дизайне, создав естественную рамку вокруг насаждений. Эта техника также используется для украшения грядки геометрическими узорами или рядами разной высоты и расцветки.

  &1&

  Обрамления для грядок могут быть изготовлены своими руками из любых подручных средств. Для этих целей подойдет лоза, камень, древесина. Допускается даже использование грядок без обрамления. В этом случае дизайн опирается на необычную форму конструкции.

  Для создания естественной границы грядки лучше всего использовать газон. Зеленая трава проста в обращении, послушна и позволяет создавать на участке даже самые сложные формы. Результат выглядит потрясающе, придавая особый дизайн территории.

  &1&

  У этой технологии есть и недостатки:

  1. газонная трава быстро растет и хорошо распространяется. Такому ограждению необходим регулярный уход, иначе газон перекинется на грядку. Чтобы этого не допустить рекомендуется время от времени делать прополку.
  2. зеленый газон не обеспечивает защиты от вредителей и грызунов, которые могут нанести серьезный урон урожаю.
  3. грядка с обрамлением в виде газонной травы со временем теряет форму. Нужно отслеживать ее положение и при необходимости поправлять.

  &1&

  Полезный совет! чтобы не допустить к овощным культурам вредителей можно купить красивые грядки из пластика. Эти изделия прочны,