Варіанти використання туї в ландшафтному дизайні

0
25

Рідко можна зустріти двір, ділянку, палісадник, де не росла б туя. Це дерево улюблене ландшафтними дизайнерами і домовласниками за вічнозелений акуратний вигляд, красу і інші достоїнства. Сайт rmnt розповість, як саме можна використовувати тую в ландшафтному дизайні.

Про те як потрібно висаджувати туї і про догляд за хвойними рослинами в перший рік після посадки rmnt.ru розповідав докладно. Наш майстер-клас і покрокова інструкція допоможуть вам виростити здорову і красиву тую, зупинятися на цьому моменті ми не будемо. У цій статті з’ясуємо, як туя може прикрасити вашу ділянку, де її застосовують ландшафтні дизайнери.

Для початку відзначимо, що в росії найчастіше висаджують сорти західної туї. Її батьківщина-канада, кліматичні умови цієї країни дуже схожі з російськими. Тому західні туї менш примхливі і краще переносять зими, ніж їх східні «родички», чиєю батьківщиною є азія.

туя західна смарагд

У середній смузі росії найбільшою популярністю користуються такі сорти туї, як ауреа, еллоу ріббон, міккі, альбоспіката, смарагд, міріам, брабант, глобоза, рейнголд, даніка, хозері, вудварді, філіформіс, віпкорд, санкіст, колумна, янтар. Є туї з більш жовтою хвоєю, є досягають 10 метрів у висоту, а є карликові — до 1 метра. Є витягнуті пірамідальні і конічні, є у вигляді кулі, більше схожі на класичний фонтан, тільки зелений. Вибір сортів великий, перед тим як придбати дерево, потрібно визначитися, з якою метою воно буде посаджено на ділянці і яке місце буде займати.

даніка (danica)

golden smaragd (голден смарагд)

бурштин

колумна

Переваги посадки туй на ділянці незаперечні:

 • рослина дуже невибаглива, переносить російські зими, не потребує поливу. Тільки в перший рік після посадки необхідно в спекотні дні поливати молоду тую. Мульчувати грунт практично не потрібно, дерево саме зробить це своєю опадає хвоєю.
 • вибір сортів великий, кожен домовласник може вибрати свій для поставленої мети.
 • дерево декоративне, красиве, з щільною, але м’якою хвоєю, прикрасить будь-який двір.
 • можна надавати форму, підстригати, створювати топіарії.
 • хвоя виділяє фітонциди, які корисні для здоров’я людини і знезаражують повітря.

Мінусів практично немає. Іноді власники нарікають, що хвоя падає на доріжки, доводиться замітати, але з листяними деревами, що скидають листя щоосені, ще клопіткіше.

У ландшафтному дизайні туя використовується дуже широко:

 • дуже добре підходить для вирощування живоплоту. Можна створити справжню зелену стіну. Або просто посадити кілька досить високих туй уздовж паркану, щоб закритися від очей перехожих і сусідів.
 • для створення композицій, наприклад, зі сланкими ялівцями, трояндами. Туя може стати центром дуже красивою клумби.
 • карликові і кулясті дерева зазвичай висаджують уздовж садових доріжок, щоб зонувати простір.
 • невисокі сорти туй можуть стати частиною рокария.
 • у парадній зоні, наприклад, з боків від воріт або хвіртки, туї зустрічатимуть гостей.
 • просто в палісаднику, де недостатньо місця для плодового дерева, а квіти господарі висаджувати не стали.

Туї доречні в ландшафтному дизайні будь — якого стилю-як в японському кам’яному саду, так і в строго вистриженому французькому. Універсальне дерево, яке не втрачає красу взимку, що дуже важливо для російських домовласників.

Відео по темі