Флокс бордюрний посадка і догляд. Посадка флокса шиловидного і догляд за ним – вся агротехніка і колоритні фото ландшафтів

0
347

Також важко уявити його і без різнобарв’я» подушок «і» килимів » грунтопокривних флоксів.

Флокс шиловидний ( phlox subulata) — найбільш популярний представник групи сланких флоксів. Майже настільки ж часто в наших садах зустрічається флокс дугласа (phlox douglasii ), рідше — флокси роздвоєний (phlox bifida), багатоквітковий (phlox multiflora) та інші.

Група об’єднує види, батьківщина яких-високогірні і горбисті сухі райони північної америки, що обумовлює особливості їх зростання і вимоги до утримання в саду. Це низькорослі вічнозелені трав’янисті рослини або напівчагарнички, з голчастим листям, що утворюють розповзаються дернинки різного ступеня щільності.

Цвітуть ці види дуже рясно, терміни цвітіння в середній смузі — середина-кінець травня, протягом двох-трьох тижнів. Відцвіла куртина зберігає декоративність протягом усього садового сезону. У теплу довгу осінь можлива друга хвиля цвітіння, але значно більш убога.

Грунтопокривні флокси в дизайні саду

Використання сланких флоксів в саду багатопланово. Вони гарні в , на пологих схилах і, і на . Сланкі флокси не агресивні і добре поєднуються з іншими невисокими багатолітниками і різних термінів цвітіння, ефектно підкреслюють красу .

Флокс шиловидний

Йому потрібно сонячне місце — в тіні рослина виживе, але буйного цвітіння не буде. Грунт повинна бути пухкої ,небагатої (перегодовані флокси активно нарощують зелену масу, але цвітуть бідно) і без застою води. Полив — за необхідності, підгодівля-перед цвітінням і після, коли йде бурхливе відростання нових пагонів. Хворобами і шкідниками флокс шиловидний практично не уражається. Проблемою можуть стати вологі зими, що призводять до випрівання, і , коли випаровування вологи з поверхні листя вже йде, а неоттаявшая грунт не дозволяє коріння ці втрати заповнити.

Флокс шиловидний має значну кількість садових форм і сортів, що відрізняються по висоті (від 10 до 20 см), забарвленням, формою віночка, розміром квітки, а також швидкості розростання і щільності дернинки. Є ряболисті сорти і сорти, що володіють сильним ароматом.

Atropurpurea-рожево-малиновий, яскравий, квітка зірчастий, дуже стійкий і невибагливий. Висота 15 см. Це одна з найстаріших садових форм.

Purple beauty-лілово-фіолетовий, квітка зірчастий. Кущ досить компактний, висотою до 12 см. Цвітіння рясне.

Candy stripes-білий з яскравою рожевою смужкою по середині пелюстки, дернинка пухка, висотою до 15 см, розростається з середньою швидкістю.

G. F. Wilson-світло-бузково-блакитний. Висота до 20 см. Швидко розростається.

Sprite-темно-малиновий, квітка зірчастий. Дернинка середньої щільності.

Maischnee-чисто-білий, дернинка щільна, жорстка, висотою 15 см.

Флокс дугласа

Відрізняється від флокса шиловидного меншою висотою (10-12 см), меншою швидкістю розростання, більш дрібними квітками і листям. Має велику кількість сортів, в тому числі гібридних за участю флокса шиловидного:

Crackerjack-пурпурно-малиновий, квітка зірчаста, висота 10 см.

Tycoon — темно-фіолетовий, висота 10 см.

Zigeuner blut-яскраво-малиновий, полум’яніючий, квітка зірчастий.

Умови вирощування такі ж, як у флокса шиловидного.

Флокс роздвоєний

Утворює вічнозелені дернинки висотою 15-20 см.листя вузькі, сизуваті, стебла опушені. Квітка в діаметрі до 2,5 см, дуже витончений, пелюстки віночка глибоко розсічені на дві частки. Квітучий кущик створює враження пурхають над землею .

Цей вид більш вимогливий до родючості грунту, ніж флокси шиловидний і дугласа. Рекомендується регулярне-раз в три-чотири роки-омолодження живцюванням.

Флокси-яскраве і пишне прикраса саду. Вирощуванням їх займаються для зрізання, декорування ділянок, створення композицій у відкритому грунті. Зі статті ви дізнаєтеся про особливості посадки цієї рослини, а також все про догляд за ним.

Сорти і різновиди флокса шиловидного

Білосніжні, темно-червоні, рожеві, лілові — багато відтінків має флокс шиловидний, посадка і догляд за яким під силу і новачкам. Свою назву він отримав через вузьких, загострених листя, схожих на шила. Цей флокс відноситься до почвопокровним видам, які навесні розпускаються раніше за інших. Квітучий килим гарний не тільки на фото, але і на будь-якому дачній ділянці.

Сорт» кенді страйпс «

Серед сортів шиловидного флокса найбільш цікаві такі:

 1. «кенді страйпс»» біла квітка з рожевою смугою по центру.
 2. «теллярия». Бузковий, у формі зірочки. Дуже довго цвіте.
 3. »майшнее». Сліпучо-біла квітка, один з найпоширеніших.
 4. «дюймовочка». Має насичене рожеве забарвлення. Швидко розростається.

Сорт» дюймовочка »

Посадка і догляд за рослиною

Вибираючи ділянку для шиловидних флоксів, віддайте перевагу сонячному і сухому місцю. Також зверніть увагу на грунт. Він повинен бути неродючим, сухим і пухким. Кислотність-нейтральна або слаболужна. На вологих чорноземах рослини дають багато зелені, але практично не цвітуть. Глибина посадки повинна бути не більше 15 см, тому що коріння у флоксів не дуже довгі. Відстань між кущиками-близько 20-30 см.

Рада. Кращі попередники для флоксів-трави-багаторічники, календула . Чи не вкорінюйте ці квіти після садової суниці: велика ймовірність того, що в грунті залишаються нематоди, які швидко приживуться на нових рослинах.

Догляд за флоксами включає в себе:

 • регулярне розпушування грунту;
 • знищення бур’янів;
 • помірний полив теплою водою (від холодної стебла тріскаються);
 • видалення суцвіть, які зів’яли.

Важливо знати, що флокси не можна поливати холодною водою

Кожні 5 років флокси потрібно пересаджувати, щоб цвітіння їх було пишним і тривалим. Ці квіти вважаються морозостійкими, але за умови, що взимку їх вкриє достатній шар снігу. Тому восени необхідно зрізати бадилля, а коріння присипати землею, перемішаної з торфом. Додатково накрийте їх соломою, ялиновими гілками, опалим листям.

Увага! якщо зимова погода-відносно тепла, без сильних заморозків, з частими відлигами — укриття слід зняти, тому що флокси можуть випрівати.

Добриво і підгодівля флоксів

Однорічні сорти потребують 4-х підгодівлі за сезон, багаторічні — в 5-ти (остання випаде на період дозрівання насіння).

Кілька разів за сезон обов’язково підгодуйте флокси

Приблизна схема внесення добрив:

 1. кінець весни: 25 г рідкого гною на 10 л води.
 2. початок червня. Те ж саме, але з додаванням суперфосфату.
 3. початок липня. Рідкий гній без добавок.
 4. кінець липня. Добриво калієм і фосфорною сіллю. Внесення калійно-фосфорної підгодівлі. Краще робити у вечірній час.

Можна користуватися для добрива флоксів золою. Візьміть 350 г, залийте їх 2-ма л води, кип’ятіть 10 хв. Використовуйте як для кореневого підживлення, так і по листу.

Рада. Після зими полийте флокси гумусом. Це прискорить їх зростання і розвиток коренів.

Розмноження багатолітника

Захист від хвороб і шкідників

Найбільш часто флокси страждають від ряболисті і борошнистої роси. У першому випадку на листках з’являється негарний візерунок, невластивий рослині, у другому — білий матовий наліт. Профілактика цих хвороб-весняна обробка бордоською рідиною. Якщо ж помітили симптоми, видаліть пошкоджені рослини.

Також серед хвороб флокса зустрічаються:

 • септоріоз (ознаки: бурі цятки на листках);
 • фомоз (ознаки: крихкість пагонів, висихання листя).

Пагони флокса, заражені фомозом

При появі симптомів септоріозу, окропити кущі і грунт біля них бордоською рідиною. Повторну обробку зробіть через 14 днів. Розвиток фомозу легше попередити, обприскуючи флокси колоїдної сірої.

Увага! температура повітря при обробці повинна бути не менше + 18º c.

З шкідників найбільше флоксам докучають нематода та інші нитчасті черви. Якщо вони оселилися на рослинах, стебла стають крихкими, листя і квіти деформуються. Уражені флокси потрібно викопати і спалити, а грунт — обробити нематоцидами.

Поєднання флокса з іншими рослинами

Флокси в ландшафтному дизайні

Вдалі композиції флокса з примулою, маком,Едельвейсом, карликовими ірисом і полином, айстрою . Яскраво виглядає ця квітка на тлі хвойніков з чіткою формою: туї, ялівцю, сосни, карликової ялини. Гармонійні поєднання шиловидного флокса з іншими почвопокровними (очитком , молодилом). Однорічні рослини гарні в ансамблі з дзвіночками , левовим зевом, злаками.

Рада. Підбираючи» сусідів » для флокса, приймайте до уваги період цвітіння рослин. Грамотно комбінуючи квіткові культури, ви можете створити барвисту клумбу, яка буде радувати вас з весни і до осені.

Застосування флокса шиловидного в ландшафтному дизайні

 1. в якості газону. Особливо вдало для декорування великих ділянок в саду.
 2. на альпійських гірках і в рокарії . Тут флокси прикрасять верхівки, а також згладять нерівні схили.
 3. для створення бордюрів уздовж альтанок, доріжок в саду.
 4. в міксбордерах (змішаних квітниках). Шиловидний флокс краще буде виглядати на передньому плані.
 5. у проміжках між доріжками, викладеними камінням або плитами, і на кам’яних сходах.
 6. для квіткових композицій в контейнерах. Їх ставлять на балконі або біля входу в альтанку, біля хвіртки.

Флокси на альпійській гірці

Щоб визначитися, що підійде саме вам, подивіться яскраві фото з флоксами. Але будьте впевнені: яке б застосування цим квітам ви не знайшли, вони будуть скрізь виглядати святково і оригінально. Потрібно тільки трохи пофантазувати, щоб зробити свою ділянку ще привабливіше.

Як правильно вирощувати флокси: відео

Види і сорти флокса шиловидного: фото

Назва роду флокс (phlox) перекладається з грецької як «полум’я, багаття» і пов’язане з вогненно-червоними квітками. Втім, рід налічує понад 65 видів, серед яких є найрізноманітніші рослини, що відрізняються не тільки забарвленням, але і особливостями росту.

Почвопокривні флокси не настільки видовищні, як волотисте, але не менш улюблені садівниками за невибагливий характер і можливість створення ефектних, щільних килимів з квітковими візерунками

Почвопокривні флокси утворюють густі подушковидні зарості висотою до 15 см. Ці швидко розростаються рослини відносяться до різних видів, в основному походять з північної америки.

Лише флокс північний (phlox sibirica) в дикому вигляді виростає в східних районах сибіру і далекого сходу, він визнаний зникаючим і занесений до червоної книги. У садах росії частіше зустрічаються зимово-зелені багаторічники: флокс чарівний (phlox amoena), флокс дугласа (phlox douglasii), флокса шиловидний (phlox subuiata) , а також сорти флоксів на їх основі.

Для неспеціаліста всі вони надзвичайно схожі і звичайно їх відрізняють лише за забарвленням суцвіть. Найбільш поширеним і багатим на сорти і сортові форми є флокс шиловидний. Свою назву вид отримав за форму вузьких листочків, що нагадують шильца.

Втім, є і більш романтична назва — мохова гвоздичка.

Цікаво, що флокси, як і гвоздика, мають приємний аромат, тільки відчути його можна, лише понюхавши квітка.

Зробити візерунок виразніше допоможуть більш рослі кущики ф. Чарівного. Висота його близько 20-25 см, але іноді досягає і 35 см. Ланцетоподібні листя також трохи крупніше, тому доцільно підбирати ряболисті сорт саме цього виду.

Флокс дугласа більш компактний, утворені їм густообліственние подушечки з шиловидних листочків розростаються повільно.

Цвіте в травні-червні, трохи пізніше попередніх видів. Особливо підходить для створення квітучих купин з практично постійними межами.

✓ на замітку

Після цвітіння куртину з флоксами рекомендується стригти. Невеликий кущик можна вистригти і садовими ножицями, для підрівнювання масштабних посадок підійде газонокосарка, встановіть ножі на максимальну висоту. Даний прийом дозволяє вирощувати культуру без омолодження 10-15 років. Якщо стрижку не застосовувати, ділити розпатлані кущики доведеться кожну п’ятирічку.

грунтопокривні флокси – інструкція по застосуванню

Коренева система ґрунтопокривних флоксів залягає на глибині 5-10 см, що дозволяє використовувати їх в квітниках як живий мульчі, а також не турбуватися про збереження площі живлення при щільній підсадки інших багаторічників. Флокси відмінно виглядають з цибулинними, які не потребують укриття на зиму, наприклад з азіатськими гібридами лілій.

При сусідстві з цибулинними, що вимагають планової викопування, вибір зазвичай зупиняють на найпоширеніших сортах флокса шиловидного — «marjorie » або рекордсмені зростання «white delight », через те що їх легко відновити в разі втрати.

Куртинка флоксів з неправильними обрисами гармонійно вписується в композицію зі злаками, хвойними рослинами. Вдалим рішенням стане бордюр з чергуються між собою сортів ф.шиловидного: «aurora», «purple beauty», «tellaria». вельми неординарно виглядає сухе озерце або струмок з каменів різної фракції і кольоровий «води» з флокса. Причому зовсім неважливо, чи буде це біла піна («aurora», «maischnee») на блакитному тлі («benita», «emerald cushion blue») або яскраві плями великої колекції сортів. Якщо ви хочете, щоб флокси виглядали кулястої купиною, висадіть їх на невелике піднесення з грунту. Нескладний у виконанні прийом додасть опуклість куртині, і вона придбає добре читається форму, помітну здалеку.

Почвопокривні флокси можуть стати і замінниками газону, правда, по такому покриттю не можна ходити.

Після відцвітання рослини мають вигляд темно-зеленого килима, здалеку нагадує . В цей час проявляють себе включені в асортимент посадок ряболисті сорти і форми: флокс чарівний var. Foliis variegatis, флокс шилоподібний «nettleton variation».

Флокси добре поєднуються з примулами, живучками, мелколуковічнимі рослинами, що збігаються з ними за часом цвітіння.

Вони доповнюють барвисту палітру , декоративнолістних сортів низькорослих і середньорослих чагарників. Так, сорти флокса шиловидного з акцентують на собі увагу строкатими біло-рожевими пелюстками «mikado«, » candy stripe «або квітками з контрастним центром» coral eye«,» amazing grace» елегантно підкреслять красу сусідів в темно-пурпурових, шоколадних і малинових тонах. Якщо ж настільки активна гра кольору не заявлена в програмі, то підійдуть сорти пастельних тонів: лососево-рожевий «ronsdorfer schone «і лавандово-небесний»g. F. Wilson».

грунтопокривні флокси-посадка і догляд

Почвопокривні флокси не терплять замокання, затінення і краще цвітуть на схилах з бідним пухким грунтом нейтральної кислотності. Ставлення до вологи у цих рослин специфічне, наприклад живці, поміщені в водний розчин, загнивають протягом доби.

Тому полив флоксів проводять тільки у виняткових випадках, а процес живцювання проходить з використанням порошкових корнеобразователей і у вологому піску. Висаджують рослини на добре очищене від коренів бур’янів місце.

Флокси відмінно перезимовують, їм не страшні часті перепади температур і відлиги, вони можуть погано зреагувати лише на сильні морози без снігового покриву.

Під час сухої, вітряної і безсніжної весни рослини легко висушуються на сонці. Притените їх натягнутою на дуги мішковиною або лутрасилом.

Після зимового періоду нерідко залишаються оголилися довгі стебла. Їх здорові і сильні кінці пришпилюють, сухі пагони частково вирізують, а частково присипають грунтом для утворення коренів.

флокси грунтопокривні фото

Свою назву цей вид багаторічних флоксів отримав за вузькі, загострені, схожі на шильця листя.

Батьківщиною флокса є північна америка, де його дикі види ростуть на піщаних пагорбах, кам’янистих осипах і під густими чагарниками. Рослина дуже невибаглива, тривало і рясно цвіте. За це користується великою популярністю серед квітникарів.

Стебла флокса шиловидного розстеляються по землі, утворюючи густий зелений килим висотою до 15 см.цвіте з середини травня до другої декади червня. Цвітіння настільки рясне, що навіть не видно листя. Повторне цвітіння — в серпні. Квітки флокса дрібні в діаметрі не більше 2 см, білого, рожевого, лілового, пурпурного кольору з яскраво-вираженими оченятами і без них.

Флокс шиловидний зимостійкий. Навіть під снігом зберігає свою смарагдово-зелене листя. Навесні може обгорати на сонці, але поступово відновлює свою декоративність.

місце розташування і посадка флокса шиловидного.

Незважаючи на невибагливість і пластичність, флокс шиловидний краще садити на сухі сонячні ділянки. Місця з надмірним зволоженням для посадки не підходять.Флокс шиловидний відноситься до вічнозелених рослин , тому місце посадки в зимовий період має бути добре вкрите сніговим покривом.

флокси добре ростуть на бідних, сухих, пухких грунтах. На родючому грунті рослини дають багато зелені на шкоду цвітінню. Кислотність грунту повинна бути нейтральною. Кислі грунти перед посадкою вапнують, вносячи на 1 м2 200-300 г вапняного або доломітового борошна, змішуючи її з землею. На важких або глинистих ґрунтах при перекопуванні вносять річковий пісок. У додаткових добривах немає необхідності.

Основним заходом при посадці флокса шиловидного є видалення з грунту бур’янів, особливо, коренів кульбаби, які проростаючи через дернину, псують зовнішній вигляд посадок, а видалити їх без пошкодження дернини практично неможливо. Також, при вирощуванні красивого килима повинна систематично проводитися ретельна прополка. Щоб через рік-два отримати шикарну дернину, рослини садять на відстані 20-30 см один від одного, направляють стебла в потрібному напрямку, пришпилюють їх і злегка присипають зволоженою землею. Пришпиляні пагони в місцях розгалуження дуже швидко вкорінюються і продовжують займати відведену для них площу.

догляд за почвопокровним флоксом.

Догляд за почвопокровним флоксом зводиться до регулярних прополок, рідкісним поливів і підгодівлі.

перша підгодівля проводиться в кінці квітня перед цвітінням. В цей час вносяться азотно-калійні добрива.

Друга підгодівля флокса шиловидного — в середині літа. У цей період вноситься повне мінеральне добриво.

Рослина добре реагує на підгодівлю зольним розчином, в якому в достатній кількості містяться необхідні мікроелементи. Для приготування розчину 300 г золи заливається двома літрами гарячої води. Можна прокип’ятити протягом 5-7 хвилин. Після того, як розчин охолоне, його слід процідити і розвести в 10л води кімнатної температури. Рослини поливають під корінь або суцільно по куртинах.

Слід пам’ятати, що краще недогодувати, ніж перегодувати. Інакше рослини почнуть жирувати, що негативно позначиться на цвітінні.

Також, рослинам необхідна стрижка , яка проводиться щорічно відразу після цвітіння. Навесні флокс шиловидний стригти не слід, інакше пишного цвітіння не буде. І запізнюватися з цією процедурою теж не варто.

При гарному догляді куртини почвопокровного флокса зберігають свою декоративність до п’яти років. Потім рослинам необхідно омолодження, тому що старі стебла витягуються, одревесневают, а листя на них відмирають. На зеленому килимі з’являються голі ділянки, квітки дрібнішають і рослини виглядають недоглянутими і неохайними.

У північних районах на зиму флокси бажано вкривати. Для цього використовується ялиновий лапник. Листя для укриття не годиться. Під її щільним шаром рослини можуть випріти.

розмноження флокса шиловидного.

Розмножується почвопокривний флокс вегетативним і насіннєвим способами. Насіннєвий спосіб розмноження, як правило, не використовується.

найпростіший спосіб розмноження-діленням куща . Пересадку і поділ найкраще проводити навесні, коли в грунті достатньо вологи і можна обійтися без поливів. На пагонах утворюються додаткові корені, завдяки яким рослина отримує більше поживних речовин і швидко розростається, утворюючи щільну дернину. При розподілі можна просто відкопати частину рослини з корінням і пересадити на інше місце.

Часто під час поділу флокса шиловидного відламуються пагони без коренів. Їх можна використовувати для живцювання . З нижньої частини стебла видаляють всі листочки і садять живці в землю. Грунт навколо живців ущільнюють і поливають. Щоб волога не випаровувалася, живці прикривають тонким нетканим матеріалом, а якщо їх небагато, то можна накрити темними пластиковими пляшками з отворами для вентиляції повітря. Всі живці легко вкорінюються.

Поділ і пересадку флокс шиловидний добре переносить в будь-який час, а ось живцювання краще проводити навесні, до початку або відразу після цвітіння.

флокс шиловидний в садовому дизайні.

флокси шилоподібні вважаються невід’ємним атрибутом альпійських гірок, де їх розміщують на теплих сонячних схилах, вони стануть відмінним доповненням до різних композицій на кам’янистих терасах і в міксбордерах, на газоні за допомогою флоксів можна створити яскраві барвисті плями. Посадка дернин між камінням або між плитами садових доріжок дозволяє згладити різкі лінії каменів і надає їм природний вигляд.

Квітучі рослини використовуються в озелененні присадибних територій не тільки в клумбах, але і в якості сланких різновидів в альпінаріях і на газонах. Грунтопокривні флокси мають стійкість до витоптування, забезпечують тривале рясне цвітіння, дарують незабутній аромат в саду. Пропонуємо розглянути флокс дугласа (phlox douglasii), що радує око раннім цвітінням, початок якого може припадає на кінець травня. Його сорти вибираємо заздалегідь, приблизно в березні-квітні, оскільки доцільний посів на розсаду. У статті розглянемо особливості посадки і вирощування даної квіткової культури — зібраний багаторічний власний досвід і отримані консультації агрономів. А поки можна подивитися фото флокса дугласа в різних варіаціях його використання в ландшафтному дизайні:

Опис і фото флокса дугласа і його сортів

Гірські різновиди цього квіткового сімейства мають певні переваги над рівнинними сортами. Опис флокса дугласа вперше було представлено відомим мандрівником ще на початку вісімнадцятого століття. Саме його ім’я і лягло в основу назви різновиду. Якщо подивитися на фото флокса дугласа і його сортів, то стає зрозуміло, що ця культури з успіхом знайде своє місце в будь-якому ландшафтному дизайні:Починаючи опис, відразу відзначимо, що існує ще одна назва — «мохова гвоздика» і так флокс дугласа назвали зовсім не випадково. У той період часу, коли рослина готується до цвітіння або після його завершення, переплетення його стебел нагадує щільну подушку з моху. Висота стебел може доходити лише до 7-8 см.при цьому вони щільно переплітаються між собою. В кінці весни набирає численні бутони, які розпускаються одномоментно в кінці травня, перетворюючи мохову подушку в яскраве пахуче пляма.Відмітна особливість, цінна для ландшафтних дизайнерів полягає в тому, що стебла рослини відносяться до вічнозелених типів. Восени їх вкриває снігових покрив, але відразу ж після його сходження навесні земля виявляється покрита щільним зеленим килимом. У районах з недостатнім сніговим покривовм рекомендується вирощувати північний сорт (phlox borealis), що володіє стійкістю до заморозків і навіть сильних морозів.


Посадка грунтопокривних флоксів і подальший догляд за ними

Для вирощування потрібно вибрати відповідну ділянку. Посадка грунтопокривних флоксів проводиться ранньою весною методом посіву у відкритий грунт. Щоб отримати ранній період цвітіння в перший сезон слід вирощувати розсадним способом. В цьому випадку посів слід проводити на початку лютого. Посадка флокса дугласа можлива і за допомогою вегетативного розмноження кореневищем або відводками. Весь подальший догляд за ними в цьому випадку не відрізняється.

вибрати відповідне місце на ділянці досить просто — рослини не дуже вибагливі, але кращі рівні сухі ділянки без тіні. Величезна кількість сонячних променів і велика кількість поживних речовин в грунті є запорукою тривалого безперервного цвітіння. Перед посадкою слід забезпечити достатній дренаж і внести розрахункову кількість органічних і мінеральних добрив. Зверніть увагу, що під час весняного танення снігу при великій кількості скопилася води на ділянці флокс дугласа може загинути. Його коренева система не переносить навіть короткочасного перезволоження. Тому при початку сходу снігового покриву навколо посадки слід прокопати глибокі траншеї для стоку води.

при підготовці ділянці для початку вивчаємо склад грунту. Якщо це глина або суглинок, то верхній шар на глибину до 15 см слід повністю зняти. Потім заглиблюємо траншею ще на 30 см.заповнюємо на 5 см щебенем або будівельним піском (битою цеглою, річковою галькою). Потім укладаємо органічне добриво у вигляді перегоною і засипаємо родючої чорноземної землею. Місце для посадки має бути злегка піднесеним над рівнем решти ділянки. Це допоможе уникнути багатьох проблем при вирощуванні флокса дугласа, зокрема, захистити від подпревания в зимовий і весняний періоди.
догляд за почвопокровними флоксами не відрізняється складністю. Це своєчасний полив. У спекотні дні він проводиться щодня в ранкові або вечірні години. Перед початком цвітіння і після його закінчення проводятьсяКореневі мінеральні підгодівлі в рідкому вигляді. Перед догляд на зимівлю необхідно провести обрізку старих пагонів. Також важливим заходом є регулярне розпушування грунту. Але будьте обережні, глибина залягання кореневої системи рослини дуже невелика. Рихлити землю можна на глибину до 7 см.