Як зробити гес для підзарядки акумуляторів

0
32

Вітаю всіх любителів помайструвати, пропоную до розгляду інструкцію з виготовлення досить потужної гідроелектростанції. Такий саморобкою можна одночасно заряджати кілька повербанков, живлячи при цьому прожектор. Саморобка зібрана з колеса від велосипеда, на якому встановлені лопаті, колесо крутить моторчик, він і служить генератором. Поставити такий генератор можна на швидкому струмку або на греблі. Якщо саморобка вас зацікавила, пропоную вивчити її більш детально!

Матеріали та інструменти, які використовував автор:

список матеріалів: — мотор для генератора;- велосипедне колесо;- зірочки і ланцюги (для збільшення оборотів);- труби;- каналізаційна труба для лопатей;- листовий метал;- перехідник на вал моторчика;- ручна циркулярна пила

список інструментів: — токарний верстат;- дриль-шуруповерт;- стрічковий відрізний верстат;- болгарка 125;- зварювальний апарат;- рулетка, маркер та ін.

Процес виготовлення саморобки:

крок перший. Установка ланцюгової передачі на вал моторчика ставиться перехідник, що збільшує його діаметр. Ну а далі зверху надівається і приварюється маленька зірочка. Перехідник автору довелося трохи обточити на токарному верстаті, щоб можна було встановити зірочку.

Провідну зірочку ставимо на вісь колеса, вона повинна бути великого розміру, щоб отримати напругу і струм достатньої величини. Тут автору довелося виготовити з листової сталі перехідник для кріплення зірочки.

крок другий. Виготовлення та встановлення лопатей виготовляємо лопаті, для цього автор нарізав шматки сантехнічної труби. Ну а далі лопаті прикручуємо гвинтами або саморізами до колеса. Як підсумок, отримуємо відмінне колесо, яке легко і просто буде штовхатися потоком води. Лопаті кріпимо надійно, щоб їх не змістило потоком води, відмінно підійдуть болти з гайками, гайки потрібно застопорити.

крок третій. Виготовлення вилки і збірка генератора автор виготовив вилку з труби, а також приварив місце для установки двигуна. Ставимо двигун-генератор на своє місце, натягуємо ланцюг. Обертаючи колесо рукою, автор випробував саморобку первинно. Навіть при невеликих оборотах генератор запалює потужні світлодіодні стрічки. Але щоб ще більше підняти напругу, автор вирішив встановити на вісь мотора зірочку побільше.

крок четвертий. Виготовлення фіксуючої конструкції далі автор зварив раму і зробив ніжки, щоб генератор можна було встановити на струмку. Сам генератор піднімається по висоті і фіксується болтами, що дозволяє заглибити його на потрібну глибину. Тут важливо не забувати про те, що сильна течія або вітер може легко здути генератор, так що кріпити все потрібно надійно.

крок п’ятий. Установка генератора і випробування автор прибув на струмок з помічником, в дно річки були забиті труби, а до них був прикручений генератор. Вийшла цілком надійна конструкція, вітром не здує. Моно випробовувати, до генератора був підключений довгий кабель. Так як генерується напруга буде нестабільне, потрібен стабілізатор, а вже через нього можна заряджати акумулятори, телефони і так далі.

На цьому проект завершено, сподіваюся, вам саморобка сподобалася, і ви знайшли для себе корисні думки. Удачі і творчих натхнень, якщо вирішите повторити подібне. Не забувайте ділитися з нами своїми ідеями і саморобками!джерело (source)

Ставайте автором сайту, публікуйте власні статті, описи саморобок з оплатою за текст. .