Як облаштувати квітник під деревом: оформлення пристовбурних кіл. Що можна садити поруч з вишнею в саду, сумісність з іншими рослинами і правильне сусідство якими квітами красиво посадити фруктові дерева

0
345

Яблуні-дерева-довгожителі. Часто їх зберігають в саду як добру пам’ять про батьків і дідів, які заклали сад. Навряд чи знайдеться людина, якій не приносило б задоволення споглядання їх брутальних зморшкуватих стовбурів і чудовою зимової графіки крон. Якщо такі дерева здорові, ні в якому разі не прибирайте їх.

Квіткова композиція з популярних багаторічників

Фото: видавництво «ексмо»

Асортимент

 1. флокс волотисте (phlox paniculata), сорт ‘rayonant’
 2. хоста (hosta), сорт ‘frisian pride’
 3. хоста (hosta), сорт ‘bridal falls’
 4. лилейник (hemerocallis)
 5. седум побегоносный (sedum stoloniferum)
 6. тіарелла, або тіарка серцелиста (tiarella cordifolia)
 7. астильба китайська (astilbe chinensis), сорт ‘visions’
 8. астильба китайська (astilbe chinensis), сорт ‘visions in pink’
 9. астильба китайська (astilbe chinensis), сорт ‘visions in red’

Розмір композиції 7×4,5 м

Фото: видавництво «ексмо»

Квітник розміщується під яблунею на тлі газону. Він має неправильну форму з чіткими межами і добре виглядає з усіх боків: це так звана острівна клумба. Сама яблуня не служить елементом композиції: вона залишається трохи осторонь.

Найвищі рослини під яблунею — куртини флокса волотистого, наприклад сорту ‘rayonant’ , чиї сірувато-бузкові квітки з великим карміновим вічком зібрані у великі щільні суцвіття. Він відмінно росте в півтіні і цвіте з другої половини липня. Навколо флоксів висаджені три кущі лилейника з лавандово-рожевими квітками. Острівний квітник добре підходить для демонстрації колекцій, в даному випадку це квітучі в серпні сорти астильби китайської з відносно нової серії ‘visions’ висотою близько 50 см. Вони мають однаковий габітус, густі щільні пишні волоті ромбічної форми фіолетового, рожевого і пурпурного забарвлення і блискучі темно-зелене листя. Перед астильбами посаджений седум побегоносний-добре відчуває себе в тіні килимок, квітучий з червня по серпень світло-рожевими зірчастими квітками. На передньому плані розміщена і тіарелла серцелиста, що прикрашає композицію куртинами щільної красивої зелені, над якою в травні-червні ширяє квіткова хмара. У цей миксбордер посаджена ще одна міні-колекція рослин, що складається з сортових хост з золотистими і жовто-зеленим листям.

Астильба. Фото: з особистого архіву/ олександр кабанов

Пік декоративності цієї композиції-друга половина літа, коли цвітуть не тільки флокси, а й астильби, лилейники і хости, проте хороша вона і в інший час — прекрасні великі листя хост, витончена різьблена листя астильб, вузькі листя лилейников, що контрастують один з одним кольором, формою і фактурою. Навесні можна милуватися буйним цвітінням старої яблуні. Для посилення «звучання» весняної картинки під хости можна посадити крокуси, а на порожні місця між іншими багатолітниками — нарциси: нарослі рослини потім прикриють їх пожовклу «бадилля». А у вересні ще продовжує цвісти астильба, волоті якої цікаві і після відцвітання.

Лилейник. Фото: з особистого архіву / марія юрасова

Особливості вирощування

Мабуть, єдине вимогливе до догляду рослина в композиції — це флокс. Для того щоб отримати пишне цвітіння, його необхідно правильно підгодовувати. Перший раз це роблять навесні-азотними добривами в період інтенсивного росту. Влітку потрібно зробити мінімум дві підгодівлі флоксів: в період бутонізації і цвітіння комплексним добривом з великою дозою калію і фосфору і після цвітіння комплексним добривом зі збільшеною кількістю фосфору для підготовки рослин до зими. Після цвітіння слід зрізати відцвілі» шапочки » флоксів, квітконоси хост і лілійників. Восени, після перших заморозків, прибирають листя хост, а на порозі зими обрізають флокси, астильби і лилейники.

Хоста. Фото: з особистого архіву / олена кожина

Композиція в стилі кантрі

Іноді людям, втомленим від напруженого міського життя, хочеться сільської ідилії.

Фото: видавництво «ексмо»

Асортимент

Розмір композиції 4,5 х 1,2 м

Фото: видавництво «ексмо»

Яскравий і життєрадісний квітник в сільському стилі розташовується під дорослою яблунею. У пристовбурному колі посаджений ароматний запашний горошок, який в’ється по шнурах, прив’язаним до дерева. Він цвіте з липня по вересень, і хоча найкраще відчуває себе на відкритих місцях, але цілком виносить і невелике затінення. Подобається в півтіні і наперстянкам з великими білими, рожевими, кремовими або пурпуровими квітками на високих квітконосах. Багатьох квітникарів зачаровує квітучий в липні дельфініум. Щоб його стебла не падали, їх обов’язково підв’язують. На деякій відстані від дерева висаджені плетистая троянда з жовтими квітками на опорі, а під нею — кущі троянд садової групи флорибунда. У сільському квітнику обов’язково знайдеться місце і для лілій: після відцвітання їх прикриває велика хоста. Композиція декоративна з весни до осені. У травні цвітуть обрієта і армерія приморська. З червня естафету приймають аквилегии, наперстянки, дельфініуми, гібридні гвоздики і троянди, що продовжують цвісти до заморозків. У липні зацвітають лілії азіатські і астильби.

Аквілегія. Фото: з особистого архіву/ олександр кабанов

Особливості вирощування

В кінці травня набувають розсаду однорічників і висаджують її за схемою з відстанню між рослинами близько 20 см.в цей же час сіють у відкритий грунт на постійне місце замочені на добу насіння запашного горошку. Аквилегия-малолітник, і щоб вона не зникла, її теж необхідно періодично підсівати.

Після цвітіння обрієти її треба обрізати, тоді кущики будуть компактними і рослина повторно зацвіте восени. Запашний горошок необхідно два-три рази за сезон підгодувати рідкими органічними добривами, в жарку суху погоду йому потрібно полив. Кілька разів за сезон потребують підгодівлі троянди. За ними треба уважно спостерігати, вживаючи заходів при перших ознаках появи шкідників і хвороб. Важливо також підгодувати і підв’язати дельфиниуми.

У вересні плетистую троянду знімають з опори і укладають на землю, підстеливши лапник. Після перших заморозків однорічники відправляють в компост, а багаторічники зрізають. На порозі зими вкривають всі троянди, засипають сухим листом обрієту і гвоздику.

Для того щоб всі плодово-ягідні дерева в саду приносили хороший урожай, потрібно враховувати потрібні кожному з них умови грунту і освітленості, а також сусідство. Досвідчені садівники складають «карту» — схему ділянки, де позначені всі дерева, їх вік. Правильне сусідство забезпечить культурам рясне плодоношення і захист від хвороб і шкідників. Розберемо, що з дерев і кущів можна посадити поруч з вишнею, щоб забезпечити їм найкращі умови.

У власному саду або городі можна виростити вишню в сусідстві з будь-якими іншими рослинами, якщо розмістити їх на безпечній відстані один від одного.

Вибір місця для рослин відбувається за кількома критеріями:

 • склад грунту;
 • глибина залягання грунтових вод;
 • освітленість;
 • продувність вітрами;
 • вплив на сусідні культури.

Поруч садять дерева, коріння яких залягають на різній глибині, щоб вони не конкурували за поживні речовини. Важливо, щоб крони сусідніх дерев не перекривали світлолюбну вишню. Також враховують, які дерева можуть служити запилювачами сусідніх.

з чим сумісна вишня?

Кісточкові культури, посаджені поруч один з одним в саду, — вдале рішення. Простий вихід-посадити групами різні сорти вишні, щоб більш високі не перекривали світло низьким і на достатній відстані одне від іншого. Дружить вона і з іншими кісточковими, наприклад, сливами. Можна садити поруч черешню, таке сусідство підвищить врожайність.

Через широку поверхневої кореневої системи не рекомендується садити поруч чагарники смородини та малини, щоб коріння не перепліталися, не було дефіциту мінеральних речовин і харчування з грунту.

Розглянемо приклади вдалої сумісності з поширеними в садах рослинами.

Черешня

Кісточкові культури добре сусідять, не варто розташовувати поруч тільки карликові і високорослі сорти, щоб гілки не закривали сонце. Якщо в саду ростуть гібридні сорти, вони будуть запилюватися від близької черешні, що позитивно вплине на врожайність обох культур.

Залежно від висоти і діаметра

Підключення tomahawk tw 9020 своїми руками. Як налаштувати автозапуск сигналізації tomahawk

Рішення про покупку автосигналізації виникає відразу ж після придбання автомобіля, так як в наш час будь-який транспортний засіб потребує охорони. Підібрати надійну сигналізацію можна з асортименту компанії tomahawk. У статті розбирається 9010, 9020 і 9030, разом з її інструкцією по експлуатації та установці своїми руками.

Охоронні системи tomahawk представлені в широкому асортименті за доступною ціною. Всі моделі оснащені автозапуском, зворотним зв’язком. Набір стандартних функцій присутній на кожній сигналізації, але в залежності від моделі функціонал може відрізнятися.

[ приховати ]

Tomahawk 9010

Модель tw-9010 має хороші технічні характеристики і функціональні можливості, але при цьому у неї досить низька вартість. Дистанційне керування функціями авто здійснюється за допомогою брелока.

керівництво по експлуатації

Основні функції системи

Дана автосигналізація tw-9010 є бюджетним варіантом, але при цьому має ряд основних функцій, які забезпечують надійний захист:

 • протиугінні функції антиграббера і антисканера;
 • зворотний зв’язок через програмований брелок з рк-екраном;
 • , дверей, багажника;
 • автоматичну, тиху, аварійну постановку і зняття з охорони;
 • вбудований іммобілайзер;
 • програмоване управління центральним замком;
 • різні режими охорони;
 • автозапуск.

Перераховані основні функції, але модель tw-9010 оснащена безліччю додаткових, що полегшують водієві керування автомобілем.

Tomahawk 9020

Сигналка tz 9020 відноситься до середнього класу, відрізняється високою якістю і надійністю. Модель дозволяє використовувати різні режими охорони з різними способами оповіщення та реагування на спробу викрадення. Крім того, у неї є функція блокування реле двигуна. Якщо злочинець проник в авто і завів його, то система відразу реагує і посилає повідомлення на брелок. Власник зможе відключити двигун.

керівництво власнику

У комплект сигналізації входить керівництво, що містить інструкцію по установці, налаштуванні та експлуатації. Навіть автолюбителі без досвіду зможуть розібратися в схемах і встановити, запрограмувати або перепрограмувати сигналізацію своїми руками.

Основні функції системи

Модель tz 9020 має всі стандартні функції, які встановлюються на сигналізації tomahawk.

Крім того, в ній реалізовані додаткові можливості:

 • запуск двигуна на відстані;
 • система реагує на відстані до 1,2 км;
 • є датчики удару, вібрації;
 • попередження про відкриті двері;
 • отримання оперативної інформації про стан охорони і показників датчиків;
 • запобігання помилкового спрацьовування;
 • можливість постановки на охорону різними способами і в різних режимах.

Великий плюс системи tz 9020 те, що при її покупці водієві видається індивідуальний код. Це дає додатковий захист, так як кодграббер його не розпізнає. Автозапуск дає можливість за допомогою брелока прогріти двигун і салон взимку, а влітку включити кондиціонер.

Tomahawk 9030

Модель tz 9030 є новітньою розробкою, тому сильно відрізняється від моделей 9010. Вона може бути встановлена на будь-який транспортний засіб, з будь-якою коробкою передач.

посібник користувача

Як і у всіх комплектах моделей цього бренду, tz 9030 має інструкції з експлуатації. У ньому міститься основна інформація, що стосується цієї моделі охоронної системи: основні функції, докладну інструкцію по установці, схеми підключення і основні настройки (автор відео e96ru).

Основні функції системи

Має наступні функції:

 • повний набір функцій по взяттю і зняттю на охорону зі зворотним зв’язком;
 • можливість програмування брелока і функцій системи;
 • контроль і передача інформації власнику авто про стан охоронної системи;
 • запуск і відключення двигуна на віддаленій відстані, можливість прогріву двигуна до заданої температури;
 • можливість контролю і підтримки в салоні певної температури;
 • захист від сканування і кодграббера;
 • радіус дії становить 1200 метрів.

Таким чином, сигналізація tz 9030 забезпечить надійну охорону транспортного засобу, для водія створює комфортні умови до початку руху, власник завжди може отримати інформацію про стан авто та охорони.

посібник з установки

Охоронні системи tomahawk tw 9010, tz 9020, tz 9030 мають стандартну схему підключення.

Спочатку потрібно вибрати місце для установки основних елементів сигналізації.

При цьому керуватися наступними правилами:

 • вибирати непримітні місця;
 • поблизу не повинно бути джерел тепла і вологи;
 • обмежити вплив штатної електроніки, щоб уникнути перешкод в подальшій роботі сигналізації.

Підключення сигналізації починається з установки основних елементів охоронної системи:

 1. перед установкою потрібно відключити електроживлення.
 2. центральний блок управління встановлюється в салоні, у важкодоступному місці. Зазвичай його поміщають за панеллю приладів.
 3. антену слід встановити якомога вище, щоб вона стикалася ні з якими металевими предметами і електропроводкою.
 4. сирену встановлюють в моторному відсіку в недоступному місці, ізолювавши її від попадання вологи і джерел тепла. Рупор слід направити вниз.
 5. і капоті. Вони повинні бути захищені від вологи.
 6. датчик температури краще встановити близько мотора, щоб мати достовірну інформацію про температуру двигуна.
 7. всі сильноточні дроти потрібно захистити плавкими запобіжниками. З’єднувальні контакти пропаиваются. Зверху потрібно встановити спеціальні термоусадки.
 8. далі необхідно зробити монтаж світлодіодної лампи. По ній можна буде визначити, що машина знаходиться під охороною.
 9. датчик удару розміщують всередині машини, ідеальним місцем є центр, кріплять його до металу за допомогою стяжки або двостороннього скотча.

Приєднання кольорових проводів до роз’ємів центрального управління блоку, датчиків і інших елементів системи виконується згідно зі схемою в інструкції. На заключному етапі потрібно налаштувати чутливість датчика удару. Починати треба з мінімуму, збільшуючи чутливість. Потім потрібно налаштувати запуск двигуна дистанційно, функцію щоденного запуску мотора, запрограмувати брелок. За допомогою кнопки override можна налаштувати деякі функції без використання брелока.

Після установки і налаштування сигналізації tomahawk своїми руками її потрібно перевірити на працездатність. Для цього потрібно натиснути червону кнопку тривоги і перевірити, чи реагує система. Якщо пролунав звуковий сигнал оповіщення, значить, установка пройшла успішно.

Сигналізація tomahawk tz 9020 наділена окремим роз’ємом, що дозволяє виконати підключення з автозапуском. Схожий роз’єм передбачений у всіх системах, що випускаються під брендом томагавк і відносяться до сімейства «90xx». Схема підключення роз’єму залежить від моделі. Розглянемо, як ця схема виглядає для однієї сигналки – tz 9020.

контакти замка запалювання

У простому варіанті замок запалювання містить три різних контакту. Вони позначаються так: «30», «50», «15». На 30-й напруга надходить з акб, з 15-го струм йде в лінію запалювання, ну 50 – я клема-це контакт стартера. Далі список може бути доповнений. На контакті «15/2«, наприклад, напруга відсутня в момент роботи стартера, що відрізняє його від клеми»15». А ще в іномарках є лінія «acc», що живить аксесуари.

4 лінії, комутовані замком

Щоб завести мотор автозапуском, сигналізація повинна «емулювати» лінії, що проходять через контакти замку. У багатьох авто, проте, можна не підключати лінію «acc«, а також» другу» лінію запалювання.

У конструкції деяких авто присутні дві стартерні лінії. Розробники вашої автосигналізації передбачили і такий варіант. «синій» шнур, що виходить з силового роз’єму, підключають до другої лінії стартера. Але такий спосіб підключення вимагає виконання настройки. Детальніше про це розказано далі.

різні варіанти схем

Силовий клемник сигналки tomahawk tz 9020 містить 6 контактів. Базова схема для них показана нижче:

Роз’єм автоматичного запуску і живлення

Стрілками тут позначені т-образні підключення.Відкритий грунт на постійне місце замочені на добу насіння запашного горошку. З травня по липень округлими суцвіттями цвіте армерія приморська. У травні рясно цвіте, після цвітіння її потрібно обрізати, тоді її кущики будуть компактними і вона рясно зацвіте восени. Не забудьте підгодувати і підв’язати дельфиниуми, це дуже важливо. Зніміть зимове укриття з троянд і прикріпіть плетистую троянду до опори, дайте їй першу азотну підгодівлю.

 • літо. З червня цвітуть аквилегии, наперстянки, дельфиниуми і гібридні гвоздики. Аквилегия-малолітник, щоб вона не зникла, необхідно періодично підсівати її. Після закінчення заморозків на початку червня висаджують розсаду однорічників, якщо не зробили це в кінці травня. Починаючи з липня рясно і тривало цвіте . Два-три рази за сезон його потрібно підгодувати рідкими органічними добривами, в жарку суху погоду необхідний полив. Починаючи з липня цвітуть також, астильби, гвоздики і троянди. Кілька разів за сезон потрібно підгодувати троянди і уважно спостерігати за ними, при перших ознаках захищаючи від шкідників і хвороб.
 • осінь. Після перших заморозків прибираємо стебла однорічників в компост і зрізаємо багаторічники. У вересні знімаємо з опори плетистую троянду і укладаємо її на землю, підстеливши лапник. Вкриваємо все троянди, сухим листом засипаємо обрієту і гвоздику.
 • зима. Взимку тут дивитися нема на що, укриті троянди малоестетичні.
 • Дачники, які вирощують на своїй ділянці вишню, нерідко стикаються з проблемою вибору сусідів для цього фруктового дерева. Адже такий підхід дозволяє значно заощадити місце в саду, а іноді і позитивно позначається на врожайності рослин. Тому кожному садівникові потрібно знати, що можна посадити під вишнею.

  Правильний вибір рослинних сусідів на ділянці дуже важливий для збору багатих врожаїв. Крім того, висадка культур з урахуванням їх особливостей здатна оздоровити ділянку і навіть збагатити грунт корисними речовинами. Вирішуючи, що посадити в саду поруч з вишнею, потрібно враховувати ряд факторів:

  1. характеристика грунту. Кожна культура віддає перевагу грунту певного складу. Для того щоб рослини активно розвивалися, поблизу них варто садити ті особини, коріння яких розташовуються на іншому рівні.
  2. освітлення. Багаті плодові врожаї можна збирати тоді, коли всі зростаючі в саду особини будуть рівномірно і в однакових кількостях отримувати сонячне світло, а тінь від їх крони не заважатиме зростанню чагарників, висаджених під ними.
  3. сумісність. Деякі культури створюють певні речовини, які пригнічують зростаючі поблизу дерева і чагарники. Правильно організувавши сусідство культур, можна навіть оздоровити сад і город.

  з чим дружить вишня

  З чим садити вишню? найкраще висадити дерева групами, в кожній з яких буде знаходитися певний вид кісточкового. однак, з боку така посадка виглядає просто і непривабливо. Тому зазвичай садівники вивчають властивості рослин і тільки після-висаджують їх поряд.

  З чим можна садити поруч вишню? ця культура є кісточкової, тому відмінно «уживається» з собі подібними. Наприклад, черешня, черешню можна успішно вирощувати поблизу кісточкового рослини. А ось представники зерняткових, висаджені неподалік, можуть затінити плодове дерево, так як мають пишною кроною. Саме тому яблуню потрібно висаджувати на відстані не менше 5-6 метрів. Точно так же потрібно діяти, якщо ви поруч з кісточковими буде рости терен, алича, слива. Вони відмінно уживаються, але тільки при дотриманні дистанції.

  «друзями» рослини також є виноград, глід і горобина. Вони не заважають рости один одному, не роблять негативного впливу на врожайність, і не доставляють клопоту господарям ділянки. Черешню зазвичай висаджують неподалік від вишні, вишня використовує її як природний запилювач. Крім того, в результаті такого сусідства збільшується врожайність обох культур.

  Під деревом можна висаджувати тіньовитривалі багаторічні трав’янисті рослини, наприклад, проліски.

  Чи можна садити жимолость поблизу кісточкового рослини? навіть потрібно, так як вони є відмінними сусідами. Чагарник через своїх невеликих розмірів, буде комфортно почувати себе під кроною. Мінімальна дистанція між рослинами-1,5-2 метри.

  з чим краще не садити вишню

  Вишня-невибаглива культура. Однак, деякі рослини, висаджені неподалік, можуть і їй завдати істотної шкоди. Які культури не можна садити поруч з вишнею? не варто сіяти поблизу неї баклажани, помідори, перець. Утриматися варто і від посадки пасльонових овочів, які переносять небезпечні для плодового недуги.

  Не кращими сусідами виступають липа, береза, дуб і клен. Тому висадка цих саджанців, м’яко кажучи, небажана. Чи не» любить » культура також деякі чагарники: малину, обліпиху, агрус. Коріння цих кущів» розповзаються » і негативно впливають на зростання кісточкових. Також небажано сусідство зі смородиною, смородину під вишневим деревом можна висаджувати тільки деяких сортів (тіньовитривалих).

  Чи можна садити поруч з фруктовим деревом абрикос? незважаючи на те що він є кісточкової культурою, все ж має специфічний догляд, тому близьке розташування до інших представників сімейства небажано.

  що посадити під вишнею

  Багато дачники висаджують рослини в нижніх ярусах фруктових дерев. Таке вирощування овочів, фруктів і чагарників досить продуктивне і допомагає використовувати ділянку максимально ефективно.

  Найкраще прикрасити місце навколо стовбура посадками грунтопокривних рослин: барвінку, будри, живучки повзучої. нерідко дачники успішно вирощують в пристовбурних колі м’яту і мелісу.

  Чорна смородина, посаджена біля культури, не завжди радує врожайністю. Чагарник віддає перевагу грунту іншого хімічного складу. Однак, якщо забезпечити чагарнику належний догляд, він буде радувати стабільними смачними врожаями.

  Отже, вишня досить вибаглива у виборі рослин-сусідів. Висадити інші плодові дерева рядами — не найкращий варіант, так як вони можуть бути несумісні і негативно впливати один на одного. Однак, правильно підібрані висаджені поблизу культури здатні позитивно впливати на врожайність кісточкового і оздоровити ділянку в цілому.

  відео » які рослини уживаються один з одним»

  З цього відео ви дізнаєтеся про те, які рослини уживаються один з одним.

  Крона дорослої яблуні поширюється на істотну частку корисної площі ділянки, що особливо відчутно в умовах шести соток. Досвідчені городники знають, що можна посадити під яблунею, щоб раціонально використовувати пристовбурні кола.

  правила посадки рослин в пристовбурні кола

  При виборі посадкового матеріалу для розміщення в пристовбурному колі яблуні слід враховувати , їх вплив на грунт, особливості кореневої системи. Якщо яблуня стала погано плодоносити, то можна підібрати такі культури, які складуть з нею відмінний симбіоз: оздоровлять коріння плодового дерева, впливаючи на склад грунту, відлякають шкідників, а яблуня, в свою чергу, створить рослинам сприятливу для їх зростання півтінь.

  Основні правила:

  • вільний радіус від кореневої шийки дерева повинен становити не менше 20 см;
  • не потрібно густо засаджувати пристовбурні кола, оскільки в нього доведеться наступати, щоб зібрати впали яблука;
  • якщо яблуні обробляються хімічними препаратами, то під ними краще посадити квіти або рослини-сидерати;
  • земля пристовбурового кола перекопується не глибше, ніж на половину багнета лопати, краще використовувати вила;
  • не висаджуються під яблуню рослин з потужною кореневою системою, а також чагарники.

  Підживлення плодових дерев проводиться не в пристовбурні кола, як багато хто помилково вважає, а по його контуру, де розташовуються усмоктувальні коріння. Для цього по периметру горловиною вниз вкопуються кілька пластикових пляшок з обрізаним дном. Підживлення проводиться саме в них. Через пару років пляшки зсуваються, а ямки закладаються дерновиною.

  Не слід садити під яблуню наступні рослини:

  • м’яту;
  • петрушку;
  • морква;
  • білокачанну капусту.

  Вибір культур для вирощування під яблунею визначається також формою крони, яку періодично корисно проріджувати.

  квіти, декоративні рослини

  Якщо на ділянці несприятливий інфекційний фон, внаслідок чого яблуні в період вегетації потребують періодичного обприскуванні хімічними препаратами, то пристовбурні кола безпечніше заповнити декоративними рослинами і квітами.

  Дикорослі

  Деякі квітиЗовсім не обов’язково купувати або вирощувати розсадою – їх можна викопати на узбіччі дороги або на лузі.

  До популярних декоративних «дикунів» відноситься пижмо. Це високорослий невибагливий квітка-багаторічник, що утворює пишні ажурні кущі, добре ростуть в тіні. Основна його цінність полягає не в красі оригінальних жовтих суцвіть, а в здатності відлякувати від яблуні тлю і плодожерку. Розмножується пижмо самосівом, тому з кожним роком ареал її проживання буде збільшуватися.

  Пристовбурні кола яблуні можна засіяти . Він утворює м’який, на якому зручно відпочивати в літню спеку, а в міру дозрівання врожаю опадають яблука збережуться в чистоті і не будуть побиті. Крім того, біла конюшина – відмінний медонос, що привертає велику кількість бджіл, що необхідно для якісного запилення яблуні. Ще одним бонусом при посадці даної рослини в пристовбурні кола є його здатність насичувати грунт азотом і захищати коріння дерева від атаки личинок.

  На багатьох ділянках росте чистотіл. Городники вважають за краще його не винищувати повністю, оскільки це лікарська рослина є природним йодом: для дезінфекції досить припекти ранку соком з надламаною гілочки. Стане в нагоді чистотіл і яблуні в якості ефективного засобу від попелиці. Ці комахи втрачають активність (засипають) від виділяються рослиною речовин.

  Чистотіл після цвітіння швидко втрачає декоративність, тому його бажано розбавляти іншими посадками.

  Деякі дачники на своїх ділянках наполегливо борються з заростями люпину, який активно сіється і проростає буквально всюди. Але саме ця квітка здатний істотно підвищити врожайність яблуні, якщо посадити його в пристовбурному колі. Головне-вчасно видаляти увядающие квітконоси, щоб уникнути неконтрольованого розмноження. Є сидератом, активно накопичує азот. Восени ці рослини можна подрібнити і замульчувати грунт (але не вкопувати).

  Пристовбурні кола яблуні можна засіяти і , яка є хорошим медоносом і сидератом одночасно.

  Не слід висаджувати в пристовбурні кола яблуні конвалії: коренева система цих рослин буде пригнічувати коріння дерева, а впали яблука в заростях знайти досить складно.

  культурні квіти

  Ефектно декорувати пристовбурні кола яблуні можна за допомогою . Ці невибагливі квіти не тільки захищають грунт від грибка і нематоди, але і своїм запахом відлякують багатьох небажаних комах. Дачники відзначають, що після посадки чорнобривців під яблунею припинили гніздитися мурахи, відповідно, пропала і переноситься ними попелиця.

  Красиво буде виглядати яблуня і в оточенні пишного килима з настурції, який буде вкривати пристовбурні кола до перших заморозків. Ця квітка добре притіняє грунт, служачи живою мульчею, а також відлякує клопів, листоїдів, білокрилку.

  Оживить простір під яблунею і календула. Ця лікарська рослина в період цвітіння віджене багатьох шкідників і приверне сонечок – головних винищувачів попелиці.

  Добре розвиваються в ажурній півтіні, лилейники,. Можна також посадити купальницу, печеночницу, примулу. Багато дачники висаджують в пристовбурні кола яблунь весняні квіти, що прикрашають ділянку, поки дерево не покрилося листям: нарциси, тюльпани,.

  Популярними тіньовитривалими рослинами з високою декоративністю листя є і . З їх допомогою можна створювати ефектні композиції. Під яблунею також комфортно себе почувають очиток, живучка,.

  Не слід садити під яблуню барвінок. За спостереженнями садівників, цей почвопокровник пригнічує плодове дерево, віднімаючи масу поживних речовин.

  городні культури і трави

  Якщо яблуня протягом літа не потребує періодичного обприскуванні хімікатами, то в пристовбурні кола можна садити рослини, що вживаються в їжу. Багато з них добре розвиваються в півтіні.

  До числа сприятливих для яблуні сусідів відноситься часник. Посаджений під зиму, він зберігає кореневу систему дерева від під’їдання щурами, а влітку виділяє в грунт оздоровлюючі фітонциди. Головки при цьому формуються стандартні, а зелень набагато багатше, ніж на сонці.

  У пристовбурні кола можна посадити горох і (крім різновиду «вігна» − вона дуже примхлива). Ці культури ефектно виглядають, якщо їх підв’язати до нижнього ярусу гілок. Додавши в грунт трохи торфу і піску, можна з успіхом .

  Багатим урожаєм можуть порадувати розміщені під яблунею щавель і . Ці культури в півтіні утворюють потужні розлаписті кущі з соковитими листям за умови, що грунт досить поживна і добре зволожена. Також добре будуть рости різноманітні види листових салатів.

  Огірки

  Багато городників активно діляться досвідом успішного вирощування під яблунями огірків. Подібне цілком реалізовано, якщо крона дерева правильно сформована, проріджена, а нижні гілки знаходяться досить високо від землі. Посадка огірків проводиться не ближче ніж за метр від стовбура, а краще – ближче до краю пристовбурного кола. У грунт попередньо вноситься перепрілий гній. Але найкраще не турбувати коріння яблуні перекопуванням, а поставити навколо дерева кілька бачків або відер без дна. Вниз насипається грубий компост, потім хороший перегній в суміші з грунтом, куди і висаджується огіркова розсада.

  Батоги огірків легкі, тому їх можна підв’язувати до нижніх гілок яблуні. Це корисно не тільки з точки зору чистоти овочів, але і для продовження плодоношення: безпосередньо у землі температура повітря нижче, ніж на відстані 1-2 м, тому осінні нічні похолодання батогам деякий час будуть не страшні.

  Огіркові вуса охоче чіпляються за дерево, пробираючись в крону. Листя яблуні захищає їх від холодної роси і частково від дощів, тому батоги набагато рідше уражаються несправжньої борошнистою росою.

  Огірки під яблунею будуть давати більше жіночих квіток, якщо підгодувати їх «заграла водою»: кілька пліснявих шматків хліба замочуються у відрі води, яке виставляється на сонці. При появі бульбашок розчин кілька разів перемішується, потім використовується для поливу огірків.

  Гарбузи і кабачки

  Гарбузи і кабачки також цілком можна розмістити під яблунею, якщо пристовбурні кола добре відкритий і кілька годин висвітлюється сонцем.

  Приклад варіанту посадки:

  1. площа під яблунею мульчується товстим шаром перепрілого гною в суміші зі стружкою;
  2. у мульчі робляться лунки, які заповнюються родючим грунтом;
  3. у лунки розкладаються пророщені насіння або висаджується розсада.

  Не слід садити і гарбуза, і кабачки під одне дерево.

  Винахідливі дачники прилаштовують під яблуні вкорінені пасинки томатів, які шкода викидати після обробки кущів в теплицях. Деякі спочатку садять в пристовбурні кола кілька помідорів для відлякування шкідників (плодожерка не переносить запах бадилля), але бонусом отримують ще й пристойний урожай плодів.

  Слід врахувати, що вирощування томатів в незахищеному грунті – прерогатива південних районів. У більшості регіонів росії такі експерименти можуть закінчитися провалом: зростання кущів буде пригнічений, їх рано наздожене фітофтора, плодів мало, дозрівають повільно. Але в вдале літо урожай цілком може порадувати.

  ягідні рослини

  У пристовбурні кола яблуні можна посадити суницю або полуницю. Найкраще підійде дика суниця з лісу, кілька кущиків якої за допомогою вусів незабаром утворюють під деревом живий килим з світло-зелених різьблених листя, квітів і дуже корисних ягід. Щоб суниці не загрожували нематода і гниль, досить посадити між кущами кілька зубків часнику.

  Майже аналогом суниці є індійська дюшенея. Але цвіте вона не білими, а жовтими квітами, ягоди в їжу непридатні. Висаджувати цю рослину можна виключно з декоративною метою і для захисту грунту від висихання.

  Немає універсального переліку культур, які б однаково добре росли в тіні яблунь на всіх ділянках будь-якого регіону. Кожен садівник створює екологічні ніші на своїй землі методом проб і помилок. У ряді випадків підводить структура грунту, форма крони плодового дерева, погода.

  У перший рік в пристовбурні кола яблуні можна спробувати висадити відразу кілька різнорідних рослин з однією метою – перевірити ступінь їх комфорту. Потім в наступні сезони використовувати перевірені культури. Не слід також забувати про своєчасне проріджування крони яблуні і грунтові підгодівлі.