Армування плити 150 мм. Армування плитного фундаменту: схема, приклад розрахунку

0
631

Існує кілька видів фундаментів. Найбільш міцний і надійний з них – монолітна плита. Він може використовуватися і для звичайних будівель, але тільки він є незамінним для пучинистих, піщаних і нестійких грунтів. Міцності і стійкості до тріщин йому надають пояси з арматури.

роль армування

Один з найнадійніших фундаментів – монолітний у вигляді бетонної плити – заливається в попередньо викопаний котлован. Його ще називають «плаваючим» через здатність повторювати рухи грунту без нанесення шкоди будівлі. Під таку основу роблять подушку з піску, граніту, вкривають її гідроізоляцією. Наступним етапом є обов’язковий елемент, без якого плита просто трісне – армування двома поясами (каркасами) у вигляді сіток із сталевих прутів у верхній і нижній її частині.

Навантаження на монолітну цільну бетонну плиту спрямована зверху вниз, вона розподілена рівномірно по всій бетонній заливці. Без правильного армування бетонна плита трісне, не витримавши рухів грунту і ваги будівлі.

Основне навантажувальне зусилля припадає на шари арматури. Вона забезпечує плиті високі показники міцності на розтягування і стиснення. Правильно армована плита буде мати деякий рівень еластичності і не трісне ні від рухів грунту, ні від тяжкості знаходиться на ній будови.

Для фундаменту у вигляді монолітної бетонної плити рекомендують два армованих пояси. Арматура виступає сполучною ланкою в будь-яких залізобетонних конструкціях. Вона підсилює бетонну конструкцію, а також економить розчин, якого потрібно менше при наявності арматурних поясів в плиті.

умови, матеріали та обладнання для армування

Для армування потрібні такі матеріали та обладнання:

 • арматурні прути. Вони повинні мати ребристу поверхню. Така поверхня надійно зчіплюється з бетоном. Найбільш надійні сталеві, використовуються також і полімерні, але вони не рекомендуються для плаваючого фундаменту. Для армування цільної плити вибираються сталеві штирі діаметром 10 мм і більше.
 • важливо враховувати навантаження на грунт: монолітна основа повинна мати деяку ступінь еластичності. Для слабких, пухких грунтів з високим ступенем рухливості застосовують арматурні штирі від 12 мм.для фундаменту на стійких грунтах підійдуть стрижні перетином 10 мм;
 • м’яка дріт для в’язки;
 • підставки. Вони піднімають армовані пояси на необхідну висоту при заливці бетону. У плиту зазвичай закладають каркас з двох поясів арматури, але для складних умов і товстих підстав використовують посилене армування ще однією сіткою у верхній третині бетонної плити.

Вимоги до прутів: вони повинні бути цілісні, ребристі, чисті не пошкоджені іржею, не змащені солідолом і іншими речовинами. В іншому випадку, розчин буде відставати від них, в ньому утворюються тріщини.

правила армування

Пояси створюються на рівномірній відстані знизу і вгорі всередині заливки. Використовують прутки діаметром 8-14 мм при товщині основи в 150 мм.співвідношення розміру перетину стрижня до товщини фундаменту становить 5%. Якщо підстава відчуває серйозні навантаження, беруть прути діаметром в 12-16 мм.

Якщо плита має в товщину від 150 мм і більше – два армованих каркаса обов’язкові. Параметри осередків не повинні перевищувати 200х200 мм і не бути менше 150х150 мм для звичайного підстави товщиною 150-200 м.

Застосовуються арматурні штирі однакового перетину. Для посилення поясів іноді використовують стрижні довжиною 400-15000 мм.

Арматурні сітки розташовують строго без перекосів в середині бетонної плити. Захисний шар розчину від опалубки до поверхні стрижнів повинен становити 1,5–2 см, деякі будівельники рекомендують 5 см.

У сітці прути повинні утворити цільну конструкцію без будь-яких розривів.при недостатності довжини прутів підв’язують додаткові стрижні з нахлестом і пов’язують їх в’язальним дротом. Причому в’язку роблять в декількох місцях або суцільний по всій довжині з’єднання. Рекомендована довжина для нахлеста — не менше 40 діаметрів самих стрижнів. Наприклад, при армуванні прутами з перетином в 10 мм, з’єднання нахлестом роблять протяжністю в 400 мм.

Стики розташовують в шаховими квадратами в розбіг. Межі верхнього і нижнього поясів з’єднуються п-образними підсилювальними прутами, це необов’язково, але рекомендовано, так як додасть цілісності і міцності конструкції.

Плаваюче підставу тримає весь спектр навантажень на стиск, скручування і ін нижня його частина більше схильна до розтягування, верхня – стиску, тому важливіше нижня арматурна сітка.

розрахунок арматури

Існує проста методика розрахунку необхідної кількості прутів арматури. Розглянемо її на прикладі плити 8х8. Найбільш часто використовуються стрижні перетином в 10 мм. Зазвичай арматурна сітка викладається з кроком 200 мм.маючи зазначені параметри, розраховують необхідну кількість арматури.

Показник ширини майбутньої бетонної заливки ділиться на ширину кроку в метрах. До вийшла цифрі додають 1 прут: 8/0, 2+1=41. Щоб утворилася сітка штирі, укладають також і перпендикулярно, отже, отримана цифра множиться на два: 41х2=82.

У плаваючому фундаменті має бути як мінімум два армованих пояси, тому отримана цифра множиться на два і виходить 164 стрижня. Стандартний арматурний прут має довжину в 6 м. Якщо перевести кількість прутів в метри, то вийде: 164х6=984 м.

Подібним способом обчислюють кількість сполучних прутів між шарами арматури. Такі з’єднують штирі розташовуються вертикально в точках перетину горизонтальних прутів арматури. Кількість цих точок легко визначити, якщо кількість штирів помножити на той же показник: 41х41=1681.

Нижній арматурний пояс укладають в 5 см від основи плити. Товщина монолітної бетонної заливки становить 200 мм. Знаючи ці цифри легко визначити довжину з’єднує стрижня: вона становить 0,1 м. Виходячи із зазначених цифр, визначаємо кількість матеріалу в метрах для всіх сполук: 0,1х1681=168,1 м.

Для проведення всіх будівельних робіт з армування плити необхідно: 984+168,1=1152,1 м арматурних стрижнів.

Для розрахунку навантажень іноді потрібно знати і вага арматури в фундаменті. Зазвичай при покупці прутів вказується їх вага. Один стрижень має вагу в середньому 0, 66 кг. Для нашого прикладу вага арматурних прутів складе: 0,66х1152,1=760 кг.

процес армування

Армування монолітної плити робиться, коли вже готовий котлован, зроблена подушка, покладена гідроізоляція і споруджена опалубка.

 1. спочатку розраховуються параметри сітки арматури, визначається розмір її осередків. Далі, вона збирається з прутів вже на місці всередині підготовленого котловану. Чим масивніше будівля, тим менше розмір осередків. Найбільш часто використовують осередки з відстанню прутів в діапазоні 200-400 мм, але не менше 150 мм.

Збирають сітку просто: прути укладаються один на інший на підставки, щоб утворився каркас з рівними осередками.

Стрижні в процесі в’язання з’єднують нахлестом один до одного. Стик обв’язується в трьох місцях. Існує кілька способів в’язки арматури. Найпопулярніший наступний. Відрізок м’якого дроту в 30 см складається вдвічі, так щоб один кінець утворив петлю. Дріт накладається на перехрестя з прутів навскоси. Вільні кінці простягаються в петлю і закручуються в’язальним гачком. Вузол повинен бути досить тугим, щоб прути не їздили. Дріт обмотують з трьох сторін: в нижній частині вертикального штиря, потім по краях (праворуч і ліворуч) горизонтального стрижня.

Для того щоб вузол краще тримався, використовують пасатижі і гачки для в’язки. Слід зазначити, що занадто тугий вузол також не рекомендується: дріт може лопнути. Існує також і автоматичне обладнання для в’язки, але багато будівельників вибирають саме ручний спосіб.

Є спеціальна в’язальний дріт, але можна використовувати також і звичайну сталевий дріт діаметром 0,5-1,2 мм.

 1. після складання першого пояса до нього прикручують в’язальним дротом вертикальні з’єднувачі з арматурних штирів. Їх готують попередньо і вони повинні бути однаковими по висоті. Для них використовують ті ж арматурні прути або прути менше діаметром, наприклад, перетином в 8 мм.
 1. до з’єднувачів прикручується дротом друга сітка арматури. Робити це легше, так як не потрібно виставляти розмір осередків: друга сітка автоматично повністю повторює параметри першої.

Армована сітка не повинна торкатися до грунту або лежати на гідроізоляції. Її обов’язковоУкладають на спеціальні підставки. Для цього придатні як саморобні, так і вже готові заводські. Одним з їх видів є спеціальні фіксатори тарілчастої форми.

Шар розчину до сітки арматури знизу роблять не менше 50 мм, в деяких випадках, 15-20 см – це залежить від товщини плити. Збирають каркаси всередині готової і встановленої опалубки так, щоб і з боків від її стінок до прутів був зазор такої ж товщини. Прути повинні повністю покриватися бетоном.

 1. останній етап-заливка бетоном. Перед нею потрібно перевірити стійкість каркаса: прути не повинні їздити і зміщуватися в сторони під час заливання бетону.

Удосконалення і розвиток сфери індивідуального будівництва призводить до появи нових матеріалів і способів їх застосування на будівництві. Одне з таких нововведень-це самостійне армування і заливка монолітних плит для перекриття будинку.

Плита перекриття є одним з найпоширеніших залізобетонних виробів в будівництві.

Армування монолітної плити необхідно проводити строго за технологією. Так як нижній шар арматуру несе на собі основне навантаження, плита її не витримає при неправильному армуванні.

Робоче навантаження на готову монолітну плиту для перекриття спрямована зверху вниз. Від точки прикладання вона розподіляється рівномірно по всій плиті. Без правильного армування така плита не витримає навантажень. Основне навантаження припадає на нижній шар арматури. Він працює на розтягнення, тому повинен володіти особливою міцністю. Верхня частина плити відчуває при цьому стиснення, яке бетон і без армування переносить добре.

Монолітні бетонні перекриття, їх армування можна при великому бажанні зробити своїми руками. Але це зажадає великих витрат часу і сил. Перед початком роботи необхідно провести точний розрахунок виготовлення монолітного перекриття. Такий розрахунок фахівці роблять на комп’ютері за допомогою підключення спеціального програмного забезпечення.

Правильний розрахунок монолітної плити для перекриття та її армування має ряд переваг:

 • перекриття з монолітної плити буде володіти високою несучою здатністю;
 • точний розрахунок дасть оптимальний варіант вибору арматури, товщини плити, марки і кількості бетону. Все це в сукупності дозволяє економити фінансові кошти і час;
 • професійний розрахунок дає можливість в якості опори монолітного перекриття використовувати не тільки стіни, але також і колони, розташовані всередині приміщення;
 • розрахунок видасть всі необхідні обсяги робіт і їх вартість;
 • можна розрахувати плиту перекриття нестандартної геометричної форми;
 • термін служби перекриття, спорудженого в суворій відповідності з розрахунками армування, практично необмежений.

Загальні правила

Армування необхідно виконати в два шари. Щоб з’єднати стрижні в сітку, знадобиться в’язальний дріт в 1,5 мм.

Виконати професійний математичний розрахунок під силу далеко не кожному. Але існують загальні правила спорудження і армування саморобного монолітного перекриття. Згідно з цими правилами товщина плити повинна дорівнювати 1/30 довжини перекривається прольоту. Наприклад: при довжині прольоту 600 см товщина готового монолітного перекриття буде дорівнює 20 см.збільшення товщини призведе тільки до перевитрати дорогого бетону. Якщо довжина перекриваються прорізів не перевищує 7 метрів, то можна вдатися до стандартного варіанту розрахунку. За таким розрахунком монолітну плиту слід армувати двома шарами арматури. Обидва шари виконуються з арматурних стрижнів а-500с. Вони мають діаметр 10 мм. Стрижні укладаються з кроком приблизно 150-200 мм. З’єднання прутів в сітку зі стороною квадрата 150-200 мм виконується в’язальної м’яким дротом діаметром близько 1,2 – 3,0 мм.можна плиту армувати із застосуванням зварної стандартної сітки, наявної у продажу.

При визначенні розмірів монолітної споруди слід врахувати величину захоплення. Це та частина плити, яка буде спиратися на стіну. Якщо стіни цегляні, то величина захоплення повинна бути 15 см або трохи більше. Для стін з газобетону ця величина становить 25 і більше сантиметрів. Арматурні стрижні обрізаються так, щоб їх торці були залиті шаром бетону не менше 25 мм завтовшки.

Після зв’язування арматурних сіток необхідно правильно рознести їх по висоті. При товщині плити монолітного перекриття від 180 до 200 мм довжина перекривається прольоту може досягати 6 метрів. У таких плитах відстань між верхньою і нижньою сіткою арматури становить від 105 до 125 мм.для дотримання цієї відстані з обрізків арматури товщиною 10 мм робляться своєрідні фіксатори. Верхні і нижні горизонтальні частини фіксаторів робляться довжиною близько 350 мм. Висота вертикальних елементів дорівнює 105-125 мм.ці фіксатори можна згинати за допомогою саморобного пристосування. Готові фіксатори встановлюються між верхньою і нижньою арматурною сіткою з кроком близько метра. У зоні опори плити на стіну ця відстань зменшується до 400 мм.

Для розведення арматурних сіток по висоті використовуються фіксатори, які встановлюються в шаховому порядку з кроком в 1м.

Найпростіший розрахунок показує, що при правильному армуванні на кв. М монолітного бетонного перекриття товщиною 20 см потрібно приблизно 1 куб. М бетону марки м200 і вище (краще м350), 36 кг арматури марки а-500с, що має діаметр 10 мм.

Під нижньою сіткою для армування монолітної конструкції повинен залишитися шар бетону приблизно в 25-30 мм або трохи більше. Таким же шаром покривається верхня арматурна сітка. Для дотримання цього розміру під перетину нижніх арматурних прутів підставляються пластикові фіксатори з кроком близько 1 метра. Ці фіксатори продаються в магазинах будівельних матеріалів. Їх можна замінити дерев’яними брусочками, прибитими або прикрученими саморізами до опалубки. Якщо їх не закріпити таким чином, то вони можуть спливти при заповненні опалубки бетонною масою. Це загальні правила. Але точний розрахунок може зробити тільки професіонал.

спорудження опалубки

Для виготовлення монолітної плити потрібно встановити опалубку. Робиться вона з деревини. Під опалубку встановлюються спеціальні телескопічні стійки на міцних триногах. Стійки слід надійно закріпити. Кількість їх має бути таке, щоб опалубка не прогиналася під вагою бетону. Вага його досягає 300-500 кг на кв. М при товщині шару 200 мм. Розташовуються стійки зазвичай через кожні 120-150 см.при відсутності спеціальних стійок їх можна замінити стійками з бруса 100х100 мм перетином або кругляка такого ж діаметру.

Опалубка повинна розташовуватися строго горизонтально і не мати щілин між дошками.

Низ опалубки становить шар листового ламінованого матеріалу. Для цього годиться ламінована фанера. Математичний розрахунок рекомендує використовувати листи товщиною 18-20 і більше міліметрів. До ламінованої поверхні бетон не прилипає. Можна також використовувати просту товсту фанеру, пофарбовану олійною фарбою. До неї бетон теж не прилипає. Такий матеріал дозволяє отримати абсолютно гладку і рівну нижню поверхню плити перекриття. У найпростішому варіанті можуть використовуватися звичайні оброблені дошки. Товщина їх повинна бути 50 мм.до стійок фанеру або дошки прикріплюють шурупами.

Важливо проконтролювати абсолютну горизонтальність опалубки за допомогою рівня або інших доступних засобів. Між щитами фанери або дошками не повинно залишатися щілин. Можна зверху опалубку застелити поліетиленовою плівкою, щоб рідкий бетон не просочився вниз. Плівка також не дасть волозі з бетонної маси вбратися в дерево опалубки. Втрата вологи зменшує міцність бетону. Недбало змонтована опалубка призведе до нерівностей нижньої поверхні монолітної плити і до додаткових труднощів при остаточних оздоблювальних роботах.

Низ майбутньої плити складається з шару бетону для ізоляції арматури товщиною близько 20 мм.на нього через опори укладається арматурна сітка. Вся конструкція заливається бетоном марки м200 або вище.

При ширині перекриваються прольотів більше 8 метрів перекриття армують високоміцними канатами. Якщо при цьому монолітна плита буде спиратися на колони, то на місцях опори монтується додаткове армування. Опалубка робиться на всю довжину плити.

бетонування арматури

Щоб при застиганні бетон не розтріскувався, його необхідно змочувати водою протягом першого тижня.

Бетон укладається на всю площу перекриття відразу. Бетонну суміш краще використовувати промислового приготування, яка доставляється спеціальними машинами-міксерами в потрібній кількості. Такий бетон краще саморобного. Він проходить контроль якості, до його складу входять спеціальні добавкиРодич.

 • склад або холодильник, забитий ласощами, побачений уві сні-сприятливий сон, який обіцяє розкішне життя.
 • Що говорить сонник фрейда?

  • за сонником фрейда, червона ікра уві сні-символ вишуканого життя.
  • червона ікра на красивій тарілці-вас чекає спокуса, від якого буде дуже складно відмовитися. Якщо сновидець все ж піддасться спокусі, його чекають проблеми.
  • побачити ласощі в холодильнику-охолодження почуттів між партнерами.
  • купувати баночку з делікатесом – до романтичного побачення, яке закінчиться інтимною близькістю.


  Побачити в мріях смачні ласощі-позитивний сон, який обіцяє достаток і благополучне життя. Якщо трактування сну виявилася несприятливою, не варто впадати у відчай, адже будь-які життєві неприємності швидко проходять, достатньо лише перечекати несприятливий момент.

  Ікра-це не просто делікатес. Вона вважається символом багатої і благополучного життя. Саме на цьому базуються всі тлумачення в сонниках цього символу. Але якщо ви побачили сон з ікрою, то обов’язково згадайте всі нюанси сновидіння і знайдіть найближчу за значенням трактування.

  Ікра – тлумачення сну

  Як відомо, ікра буває різних видів, тому саме це часто змінює смислове навантаження сновидіння в цілому. Дуже часто такий делікатес символізує плодючість і є ознакою продовження роду. Саме тому багато тлумачень ікри в сновидінні пов’язані з описом взаємин з протилежною статтю і народженням дітей.

  Отже, до чого сниться червона ікра? це досить поширений продукт, може бути, тому він досить часто з’являється в сновидіннях. Якщо вам сниться, що ви купуєте червону ікру, то це дуже хороша ознака. Воно вказує на те, що незабаром ви отримаєте великий прибуток або займете значуще становище в суспільстві. Але якщо за сюжетом нічних мрій вам довелося відкрити банку з ікрою, але в ній виявилося щось інше, то в житті вас чекають непередбачені витрати або чекає розчарування в цьому-небудь.

  Якщо в сновидінні ви їсте червону ікру, то в найближчому майбутньому життя вам буде підносити справжні насолоди. Для молодої дівчини такий сон віщує вагітність. Якщо ви займаєтеся бізнесом. То все угоди після сновидіння, в якому ви їли червону ікру, будуть успішними.

  Не дуже сприятливим знаком сон з червоною ікрою є для жінки у віці. Він вказує на те, що наяву вона опиниться в центрі пліток і пересудів. Щоб уникнути цього слід менше часу проводити в галасливих компаніях і ділиться зі знайомими людьми інформацією про себе.

  Інші трактування сюжетів сновидінь можуть бути наступними:

   бачити червону ікру у відкритій банку — брати участь в найближчому майбутньому в грандіозному святковому заході.бачити чорну ікру в вазочці на порожньому столі — успіху в новому розпочатому справі досягти не вдасться.їсти красиві бутерброди-мати можливість повністю реалізувати власні природні таланти.їсти млинці з ікрою — захворіти незабаром.виймати ікру з риби — очікувати приємного сюрпризу від близьких людей.отримати в подарунок ікру — зустріти багатого і дуже привабливого чоловіка; їсти ікру ложкою — випаде можливість наяву брати участь в дорогих розвагах.є сиру ікру прямо з риби — очікувати в житті велике здивування.

  Якщо вам сниться, що ви відкриваєте холодильник, який зверху донизу завалений червоною ікрою, то незабаром ви зробите дорогу покупку. А якщо в холодильнику ви в нічних мареннях виявили одну ікринку, то наяву вам належить почати прибуткову справу.

  Для чоловіка червона ікра в сновидінні є символом бажання продовжити свій рід. Також такий сон може вказувати на незвичайні сексуальні переваги молодої людини.

  Коли вам сниться зіпсована червона ікра, то цей сон попереджає про те, що партнер по бізнесу збирається вас обдурити. Привиділася уві сні ікра, викинута на смітник, вказує на те, що ви втомилися від роботи, а значить, вам потрібно повноцінно відпочити.

  До чого сниться чорна ікра

  Іншим частим питанням є, до чого сниться чорна ікра. Як правило, більшість сонників таке сновидіння пов’язує зі стабільним життєвим періодом. Якщо вам привиділася чорна ікра в нічних мареннях, то вам нічого не загрожує наяву, і ви можете бути спокійні за свої доходи.

  Дуже хороші зміни в діловій сфері обіцяє чорна ікра, побачена в нічних мареннях. Вона завжди віщує. Що настає дуже вдалий період для будь-яких починань і укладення ділових угод. Але при цьому сновидіння з ікрою завжди акцентує уваги сновидіння, що для успішного просування до мети потрібен чіткий план дій.

  Для жінки чорна ікра в сновидінні віщує поповнення сімейства або ж одужання, якщо представниця прекрасної половини людства бореться з серйозною хворобою. Для вагітної жінки сон з чорною ікрою вказує на те, що пологи пройдуть успішно, без будь-яких ускладнень.

  Сон з чорною ікрою може приснитися чоловікові перед діловою зустріччю. Він вказує на те, що переговори будуть успішними, і він проявить себе з вигідного боку, що сприятиме зміцненню його авторитету.

  Інші можливі трактування сновидінь можуть бути наступними:

   бачити чорну ікру на тарілці на накритому стравами столі — отримати визнання в житті і стати багатою людиною.пробуючи ікру, явно відчувати її смак-отримати можливість відпочити в дуже оригінальному місці.купувати ікру-прийняти правильне рішення.їсти даний продукт в гостях-відчувати гордість від того, що у вашому оточенні є впливові люди.пригощати ікрою друзів-допомагати своїм родичам і близьким.

  Коли в нічних мареннях ви милуєтеся чорною ікрою, виставленої на вітрині магазину, то це вказує на те, що ви мрієте про краще життя. А якщо ви бачите даний продукт всередині риби, то це означає, що ви не боїтеся ніяких труднощів і впевнено рухаєтеся до поставлених цілей.

  Якщо в нічних мареннях ви бачите, як ви купуєте баночки з чорною ікрою, то це означає, що вас чекає несподіване багатство. Наприклад, це може бути виграш в лотерею або отримання спадщини.

  Зіпсована ікра — сонник

  зіпсована ікра сниться в життєвий період, коли у сновидіння є шанс розбагатіти. Будьте уважні наяву, надану долею можливість обов’язково потрібно використовувати. Але коли ви бачите апетитну свіжу ікру, то це всього лише віщує те, що вас покличуть в гості.

  Ікру їсть ваш обранець

  якщо вам приснилося, що ікру їсть ваш обранець, то значить, він готовий перейти до нового етапу відносин. Для тих, хто серйозно хворіє даний продукт сниться до повного одужання. А для літніх людей сновидіння з чорною ікрою віщує довге життя.

  До чого сниться сира ікра

  сира ікра, без будь-якої обробки, завжди віщує прибуток. З таким сновидінням часто пов’язують отримання цінних подарунків і везіння у вирішенні найскладніших фінансових питань.інші види ікри в сновидіннях можуть тлумачитися наступним чином:

   кабачкова ікра уві сні є символом того, що в реальному житті настає період розчарувань. Саме тому в даний час не слід починати відповідальні справи.ікра оселедця віщує те, що життєва ситуація може прийняти абсолютно несподіваний для сновидіння оборот.будь-яка овочева ікра вказує на те, що збудете жити в достатку, хоча розбагатіти вам не вдасться.

  Риба мече ікру уві сні

  якщо за сюжетом сну вам довелося бачити, як риба мече ікру, то це вказує на те, що незабаром до вас гості приїдуть близькі вам люди з дітьми. А якщо ви добуваєте ікру самі, то це свідчить про жорсткість вашого характеру. Будьте обережні і контролюйте свої вчинки, щоб вони не були, наповнені жорстокістю.у більшості випадків будь-яка ікра, побачена в сновидінні, має позитивне тлумачення. І якщо навіть такий символ попереджає, про якісь негативні події в реальному житті, їх потрібно просто пережити. Образно кажучи, таке сновидіння завжди дарує надію на те, що незабаром настануть щасливі часи.

  Сукупна витрата арматури складе 515,2 погонних метра 12-міліметрових арматурних прутків і 56 метрів 8-міліметрових прутків.

  зв’язування арматурного каркаса

  Якщо до проведення будівельних робіт були проведені розрахунки максимального навантаження, створюваної конструкцією будівлі на фундамент, спосіб з’єднання виноситься безпосередньо в робочий креслення. Але на практиці для об’єднання елементів металевого каркаса застосовується метод зв’язування або зварювання. При цьому від зварювання будівельники поступово відмовляються, оскільки нагрів металу стає причиною його деформації і зміни структури. Метод зв’язування позбавлений подібних недоліків, забезпечуючи решітку додатковою гнучкістю.

  Найкраще для зв’язки прутків підходить сталевий дріт діаметром 4 мм.володіючи необхідною міцністю, вона залишається гнучкою, з нею досить просто працювати, застосовуючи звичайні плоскогубці.

  Кілька порад щодо правильної в’язки арматури:

  • при з’єднанні прутків по довжині залишається нахлест близько 250 мм або більше;
  • використовуючи стрижні різного діаметру, більш тонкі слід розташувати зверху;
  • в’язка краще зварювання, тільки у виняткових ситуаціях слід переходити на зварювальний метод;
  • в зонах підвищеного прогину конструкція посилюється додатковими прутками.

  Порядок зведення каркаса для армування фундаментних плит:

  • створення опалубки по зовнішньому периметру, установка рулонного гідроізолюючого матеріалу;
  • монтаж горизонтального пояса арматури на висоті 50 мм від нижерасположенной піщано-гравійної подушки. Необхідно стежити, щоб прутки не торкалися стінок опалубки і подушки;
  • установка вертикальних прутів з кроком 20-40 см.вони зв’язуються з елементами горизонтального пояса в нижньому підставі. По кутах вертикальні прутки можна встановлювати з меншим кроком, зміцнюючи їх поздовжніми прутками, щоб збільшити міцність конструкції;
  • для елементів горизонтального пояса краще вибрати інтервал в 15 см або менше (в залежності від товщини плити);
  • верхня кромка вертикального пояса повинна знаходитися вище плити, щоб об’єднати армуючий шар плити фундаменту з конструкцією стін.

  опис схем армування

  армування по ширині плити

  Найчастіше армування плитного фундаменту здійснюється по основній ширині плити за допомогою сітки з однаковим розміром осередку. При розрахунку кроку сітки враховується розмір фундаменту і величина навантаження, яку він на себе прийме після зведення будівлі. Допускається використання прутків різного діаметру, при цьому більш товсті стрижні укладаються під низ конструкції. Армування по основній ширині рекомендується задіяти для нижньої частини плити, щоб розподілити навантаження по всій площі.

  у торцевих частинах укладаються стрижні п-подібної форми, що зв’язують нижній і верхній армуючий куля в єдине ціле. Дані елементи додатково зміцнюють конструкцію, компенсуючи руйнівний вплив крутних моментів.

  створення перекриття по профнастилу

  цікава технологія, що дозволяє створювати перекриття з високою несучою здатністю. Для роботи підходять профільовані листи н-60 / н-75. Листи монтуються таким чином, щоб після заливки внизу вийшли ребра. Армована сітка встановлюється поверх листа на відстані 150 мм.у ребрах встановлюється пруток діаметром 12-14 мм, для монтажу стрижнів слід використовувати фіксатори з пластика.

  Тверда плита

  дана технологія використовується, якщо необхідно створити плитний фундамент або проліт товщиною не більше 200 мм.каркас складається з двох сіток, розташованих в паралельних площинах. Для монтажу сіток підійдуть прутки діаметром 10 мм.в середині конструкції в нижній сітці встановлюються додаткові підсилюють елементи довжиною від 40 см. Періодичність установки підсилюючих елементів повинен дорівнювати кроку основної сітки.

  Точки опори плити необхідно оснастити додатковим армуванням, встановивши його у верхній частині конструкції. Торці сітки також скріплюються п-образними елементами об’єднання сегментів.

  послідовність установки монолітної плити

  Для забезпечення збереження залізобетонної плити протягом тривалого терміну, вона повинна розташовуватися на подушці з піщано-щебеневої суміші, і захищена утеплювачем і гідроізолюючим шаром. Загальний хід робіт можна розділити на наступні етапи:

  1. попереднє очищення будівельної ділянки від рослинності і сторонніх предметів;
  2. викопування котловану, параметри якого розраховуються згідно снип, з урахуванням маси будівлі і особливостей грунту;
  3. дно котловану оснащується канавами для дренажу, поверхня канав покривається геотекстильним матеріалом;
  4. по всій площі котловану засипається піщаний шар товщиною 30 см, поверх нього розміщується 20-сантиментровий шар щебеню;
  5. поверх утворилася подушки укладається додаткова прокладка з руберойду;
  6. монтаж опалубки, що складається з дощок товщиною 2 см, скріплених разом цвяхами за зафіксованими зовнішніми підпорами;
  7. зведення армуючого каркаса, відстань між металевими прутками і дерев’яною опалубкою не повинно бути менше 5 см;
  8. після заливання бетону, його обробки і застигання проводиться демонтаж опалубки і починаються основні будівельні роботи.

  заливка і заземлення плити своїми руками

  Після завершення монтажу армованого каркаса монолітної плити необхідно провести заземлення. Дана процедура передбачає установку зовнішнього кільця з оцинкованої стрічки. Дане кільце буде виступати зовнішньою стороною плити, будучи її складовою частиною. Заземлення оснащується приєднувальними шинами, до яких будуть кріпитися елементи дощового зливу і громовідвід. Також шини можна вивести в місці підключення електричної мережі до будинку, щоб забезпечити заземленням внутрішню електричну проводку.

  заливка фундаменту проводиться після завершення всіх робіт, пов’язаних з монтажем армуючого каркаса. В процесі замішування розчину в бетон можна додати фіброволокно, якщо вимоги снип припускають додаткове посилення бетонної основи. Процес заливки здійснюється в безперервному режимі до заповнення всього обсягу. По його закінченню суміш необхідно звільнити від бульбашок повітря за допомогою вібропресування. Плита знайде необхідну міцність після закінчення 4 тижнів.

  часті помилки, що допускаються в процесі армування

  Щоб забезпечити плиту необхідними властивостями, захистити її від передчасного руйнування слід чітко дотримуватися технологічний процес армування монолітної фундаментної плити. Нижче наведено невеликий перелік помилок, що допускаються недосвідченими будівельниками:

  • на залиту бетонну суміш не встановлюють поліетиленову плівку. Її відсутність провокує витікання цементного молочка крізь щілини в опалубці. В результаті застиглий розчин покриється поверхневими тріщинами.
  • після засипання пісочно-щебеневої подушки її не утрамбовують і не накривають плівкою. В процесі експлуатації фундамент почне деформуватися, виникнуть глибокі тріщини.
  • при монтажі опалубки не закладаються щілини, крізь які свіжий розчин почне витікати. Дана помилка призведе до утворення нерівностей в плиті.
  • відсутність шару гідроізоляції між плитою і поверхнею грунту призводить до швидкого руйнування фундаменту, яке можна зупинити лише за допомогою дорогих робіт.
  • використання каменів як фундаментних спейсерів.
  • прути арматури в процесі монтажу армуючої сітки фіксуються в грунті, в результаті чого метал почне досить швидко руйнуватися під впливом корозії.
  • при облаштуванні фундаменту не насипається піщано-щебенева подушка, що знижує характеристики міцності плити. Також часта помилка-використання для подушки тільки щебеню, тоді як мінімальний вміст піску в суміші має становити 40%.
  • крок сітки при армуванні плитного фундаменту перевищує максимальну межу в 40 см, або він не відповідає розрахункам по навантаженню на фундамент.
  • відсутній захисний бетонний шар з боку торців арматури, через що вона покривається корозією.
  • під несучими стінами і колонами відсутні вертикальні стрижні, в результаті навантаження від ваги будівлі розподіляється неправильно.

  Ми перерахували лише самі грубі помилки, які обов’язково позначаться на експлуатаційних характеристиках фундаменту. Існують і більш неочевидні нюанси, проЯких знають лише досвідчені будівельники. Саме тому рекомендуємо довіряти таку важливу роботу як армування плитного фундаменту тільки майстрам з хорошою репутацією.

  Висновок

  Якісний монтаж армуючої решітки для монолітного фундаменту вимагає дотримання технології будівництва і снип, знання властивостей задіяних матеріалів, вміння правильно розраховувати параметри конструкції (особливо крок сітки, довжину і діаметр стрижнів). Щоб освоїти технічну інформацію рекомендуємо вивчити кілька практичних прикладів у вигляді проектів будівництва: на схемах вказуються результати розрахунків габаритів армуючої конструкції, відстані між її елементами. Тільки дотримання викладених в даній статті правил дозволить спорудити довговічний фундамент, який згодом не потребуватиме доопрацювань, ремонті або реконструкції і прослужить протягом багатьох десятиліть.

  Будь-яка будівля зводиться з використанням бетону. Для посилення застосовують дротяну сітку або арматурний каркас. Поширені монолітні перекриття, для формування яких виконується заливка бетонним розчином опалубки, встановленої між несучими опорами. Для підвищення навантажувальної здатності потрібно посилити бетонну плиту. Для цього виконується додаткове плит перекриттів, яке повинно відповідати вимогам проекту. Важливо виконати розрахунки з урахуванням відстані між стінами, підібрати кількість і діаметр армування.

  що таке армування монолітної плити

  Поширеним елементом житлових і виробничих будівель є , для посилення якого застосовують великого діаметру. Для з’єднання елементів арматурної решітки або просторового каркаса не рекомендують використовувати зварювання, послаблює конструкцію. Місця з’єднання стрижнів необхідно пов’язувати відпаленої дротом. Частина моноліту, укріплена арматурою, здатна сприймати значні навантаження. Армування перекриття — це комплекс заходів щодо посилення бетонної конструкції.

  найбільш використовуваним перекриттям при будівництві індивідуальних малоповерхових будівель є залізобетонні вироби

  Послідовність дій наступна:

  1. спочатку розробляють проект і виконують розрахунок армування, що враховує розміри перекриття, величину діючих зусиль. На підставі розрахунків розробляється схема посилення.
  2. після підготовки щитів опалубку встановлюють між капітальними стінами. При монтажі опалубної конструкції встановлюють опорні елементи, що підвищують навантажувальну здатність опалубки.
  3. далі нарізають заготовки, пов’язують каркас і встановлюють в щитову опалубку. Виготовлення та складання металоконструкції виконують згідно попередньо розробленої проектної документації.
  4. на завершальній стадії здійснюється заливка в опалубку бетонного розчину. Після бетонування ущільнюють сформований бетонний масив. Для нормального набору твердості бетон періодично зволожують.

  При розробці схеми посилення бетонної плити передбачається установка додаткових сталевих прутків в проблемних ділянках:

  • в зонах контакту монолітної плити з опорними колонами, капітальними стінами і арочними конструкціями;
  • в місцях зосередження зусиль, пов’язаних з установкою опалювальних приладів, важких меблів або масивного обладнання;
  • по контуру вихідних прорізів на верхні поверхи, а також навколо отворів для вентиляційних магістралей і димовідвідних труб;
  • в центральній частині бетонної плити, яка є одним з найбільш ослаблених ділянок перекриття.

  Для запобігання корозійних процесів арматурна решітка розташовується на спеціальних підставках всередині бетонного масиву, не доходячи до поверхні 30-40 мм.з урахуванням цього фактора підбираються довжини прута і забезпечується нерухомість силової конструкції при бетонуванні. Володіючи технологією армування нескладно забезпечити підвищені властивості міцності бетонного перекриття, а також його тривалий ресурс використання.

  розрахунок товщини армування перекриття залежить від його довжини

  як правильно армувати – вимоги щодо посилення бетонної плити

  Армування монолітної плити перекриття-відповідальний процес, до виконання якого пред’являється комплекс вимог.

  При виконанні робіт по формуванню посиленої залізобетонної конструкції перекриття дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • використовуйте для з’єднання сталевих прутків в’язальний дріт діаметром 1,2-1,6 мм. Використання електричного зварювання неприпустимо у зв’язку з порушенням структури металу в місцях з’єднання;
  • забезпечте необхідну товщину бетонного масиву перекриття по відношенню до відстані між капітальними стінами. Товщина залізобетонної конструкції в 30 разів менше відстані між опорами. При цьому мінімальна товщина плити становить не менше 15 см;
  • робите укладання елементів металевого каркаса з урахуванням розмірів перекриття по вертикалі. При мінімальній товщині плити укладання арматури виконується одним шаром. При товщині більше 15 см виконуйте посилене армування двома шарами;
  • використовуйте для заливки в опалубку бетонну суміш з маркуванням м200 і вище. Бетон даних марок володіє хорошими експлуатаційними характеристиками, здатний сприймати значні навантаження і відрізняється доступною ціною;
  • застосовуйте для виготовлення сталевої сітки арматурні прути діаметром 0,8-1,2 див. При виконанні армування двома шарами використовуйте збільшений розмір перерізу сталі в нижньому ряду. Можливий варіант використання покупної сітки;
  • споруджуйте опалубну конструкцію з струганих дощок або вологозахищеної фанери. Ретельно герметизуйте стикові ділянки. Для посилення опалубки застосовуйте дерев’яні стовпи діаметром до 20 см або металеві стійки телескопічного типу.

  Дотримання зазначених вимог при виконанні заходів з армування забезпечить характеристики міцності споруджуваного перекриття.

  армована платформа, виконана з урахуванням технологічних тонкощів, прослужить не один десяток років

  додаткове армування перекриттів – переваги і слабкі сторони

  Необхідність посилення бетонних перекриттів пов’язана з характеристиками бетону. Бетонний масив здатний сприймати підвищені стискають навантаження, проте сприйнятливий до розтягують зусиллям і впливу згинальних моментів. Бетон не здатний самостійно демпфувати навантаження і вимагає додаткового армування. Для компенсації розтягуючих зусиль і збереження цілісності залізобетонних конструкцій виконується додаткове армування плит перекриттів.

  Бетонна плита, міцність якої збільшена за рахунок додаткового армування, — надійна конструкція, що відрізняється рядом переваг. Основні переваги:

  • тривалий ресурс експлуатації. Завдяки збільшеному запасу міцності, термін використання посиленої залізобетонної конструкції обчислюється десятиліттями;
  • відсутність стикових швів, а також гладка поверхня стель і підлог. Відсутня необхідність у виконанні дорогих і трудомістких оздоблювальних робіт;
  • зменшена маса монолітної конструкції перекриття в порівнянні з покупними залізобетонними панелями. Це значно знижує навантаження на фундаментну основу;
  • підвищені характеристики міцності. Поєднання властивостей сталевої арматури і бетону дозволяє підвищити міцність підстави і забезпечити його цілісність при підвищених навантаженнях;
  • збільшена надійність залізобетонної конструкції. Стійкість до впливу навантажень, що діють в різних напрямках, досягається за рахунок армування. Посилені перекриття здатні сприймати від 0,5 до 0,8 т на кожен квадратний метр поверхні;
  • пожежна безпека. Використання негорючих будматеріалів забезпечує вогнестійкість конструкції. Плита здатна тривалий час зберігати цілісність під впливом підвищеної температури і відкритого вогню;

  така конструкція важить помітно нижче в порівнянні з готовими залізобетонними плитами, однак, на її міцність даний фактор не впливає

  • зменшений обсяг витрат в порівнянні з використанням для формування перекриттів стандартних панелей. Витрати на спорудження монолітного перекриття істотно менше в порівнянні з аналогічною конструкцією збірного типу;
  • відсутність необхідності у використанні спеціальної вантажопідйомної техніки і такелажної оснастки. Для формування монолітної плити не потрібно підйомний кран;
  • рівномірна передача зусиль відМонолітної плити на несучі стіни будівлі або опорні колони. В результаті вирівнювання навантажень знижується ймовірність утворення тріщин.

  Серед інших переваг слід відзначити можливість заливки перекриття нестандартної конфігурації. Це дозволяє зводити будівлі різного рівня складності з нестандартним плануванням. Серйозним плюсом є можливість виконувати міжповерхові отвори і комунікаційні отвори на етапі бетонування.

  Поряд з достоїнствами є також і слабкі сторони:

  • підвищена трудомісткість виконання заходів по збірці арматурного каркаса;
  • збільшена тривалість процесу гідратації цементу і, відповідно, набору бетоном експлуатаційної міцності.

  Професійні будівельники часто віддають перевагу монолітним перекриттям, які поряд із зазначеними перевагами стійкі до впливу підвищеної вологості і надійно звукоізолюють приміщення.

  який використовується матеріал для виготовлення посилених елементів перекриття

  Для формування посилених перекриттів необхідні наступні будматеріали:

  • бетонна суміш, виготовлена на основі цементу м300, дрібного піску і середньофракційного щебеню;
  • сталеві прутки з рифленою поверхнею, виготовлені з арматурної сталі класу а4.

  платформа знаходить своє застосування для перекриття великопрольотних і сильно навантажених конструкцій

  Також будуть потрібні наступні матеріали, інструменти та обладнання:

  • відпалений дріт для з’єднання арматурних стрижнів;
  • спеціальне пристосування для зв’язування арматури;
  • вологостійка фанера або дошки для виготовлення опалубки;
  • оснастка для згинання арматурних заготовок;
  • болгарка або спеціальні кусачки для різання стрижнів.

  Не забудьте підготувати рулетку, за допомогою якої виконуються необхідні виміри.

  розраховуємо монолітну плиту під збільшене навантаження

  Розрахунок цільної залізобетонної плити виконується на підставі попередньо розробленої схеми з урахуванням вимог будівельних норм і правил.

  За результатами розрахунків визначаються наступні характеристики:

  • товщина залізобетонного перекриття;
  • сортамент арматури і кількість рядів посилення.

  Зупинимося окремо на кожному виді розрахунків.

  як розраховується товщина бетонної плити

  Товщину формованої залізобетонної конструкції перекриття визначайте за наступним алгоритмом:

  1. проведіть завмер відстані між несучими стінами.
  2. розділіть отриману величину на 30.
  3. помножте результат на коефіцієнт запасу, рівний 1,2.

  Наприклад,для будови з відстанню 600 см між капітальними стінами товщина плити складе: 600:30х1, 2=24 см. При проектуванні навантажених конструкцій бажано довірити виконання розрахунків фахівцям, які врахують всі нюанси.

  монолітна плита не підтримує горіння і здатна витримати вплив відкритого полум’я тривалий час

  підрахунок кількості рядів арматурних прутів

  Кількість рівнів армування визначається в залежності від товщини перекриття:

  • одноярусна посилення допускається при мінімальній товщині залізобетонної конструкції, дорівнює 150 мм;
  • дворівневий арматурний каркас споруджується при збільшенні товщини перекриття вище вказаного значення.

  Діаметр верхньої і нижньої арматури становить 8-12 мм. При зв’язуванні стрижнів формується решітка з осередками у вигляді квадрата зі стороною 200-400 мм.

  конструкція і креслення верхнього перекриття

  Конструктивно монолітне перекриття являє собою збірну конструкцію з марочного бетону, всередині якого розташована силова решітка. Схема армування монолітної плити перекриття розробляється на етапі проектування.

  У ній представлена інформація наступного характеру:

  • габарити армуючої решітки;
  • розміри і перетину арматурних прутків;
  • профіль використовуваних стрижнів;
  • метод з’єднання арматури;
  • інтервал між арматурними прутами;
  • конструктивні особливості пояса посилення.

  На підставі схеми розраховується кількість будматеріалів і планується черговість будівельних заходів.

  додаткове армування плит перекриттів-підготовчі заходи

  Плануючи, як армувати монолітну плиту, слід ретельно підготуватися до виконання робіт:

  1. виконати міцнісні розрахунки.
  2. розробити схему посилення.
  3. визначити потребу в будматеріалах.
  4. підготувати матеріали та інструмент.
  5. нарізати арматурні заготовки.
  6. приготувати щити для складання опалубки.

  Слід звернути увагу на підготовку бетонного розчину в необхідному обсязі.

  приклад армування монолітної плити перекриття

  Розглянемо, як правильно армувати монолітну плиту на прикладі перекриття для будови з габаритами 6х6 м з товщиною залізобетонної платформи 0,24 м.

  Порядок дій:

  1. зберіть щитову опалубку.
  2. герметизуйте щілини.
  3. наріжте арматуру.
  4. зв’яжіть двоярусну решітку з осередком 20х20 см.
  5. встановіть решітку в опалубці на спеціальні підставки.

  Після виконання зазначених операцій зробіть заливку бетону.

  як армувати плиту перекриття-покрокова інструкція

  Армування плити-відповідальна операція, що виконується за наступним алгоритмом:

  1. наріжте арматурні заготовки необхідних розмірів.
  2. зв’яжіть силову решітку нижнього ярусу.
  3. розташуйте її з зазором 30-40 мм до поверхні опалубки.
  4. надійно закріпіть вертикальні прутки.
  5. прив’яжіть до них арматуру верхнього рівня.

  Для забезпечення жорсткості фіксації елементів використовуйте в’язальне пристосування. Після забезпечення нерухомості арматурного каркаса приступайте до бетонування.

  Підводимо підсумки

  Знаючи, як армувати плиту перекриття, нескладно самостійно виконати роботи і заощадити при цьому грошові кошти. Важливо правильно провести розрахунки і дотримуватися технологію.

  Без такого елемента, як армовані плити перекриття, в сучасному будівництві обійтися практично неможливо, навіть якщо мова йде про невеликому приватному будинку. Армування плити перекриття цілком здійсненно своїми силами, навіть якщо ви новачок в будівельній справі.

  Армування перекриття – що потрібно знати?

  Армування-прийом, який зустрічається повсюдно. Так роблять сходові сходинки, арочні перемички і, звичайно ж, монолітні плити перекриття. Прийом полягає в поєднанні двох різних за структурою матеріалів – бетону і арматури. Якщо бетон міцний, але досить крихкий, то метал, з якого зроблена арматура, володіє достатньою еластичністю, щоб витримувати коливання і вібрації. Арматура, по суті, є скелетом бетону – без неї він би дуже швидко розсипався на шматки.

  Товщина арматури варіюється в залежності від сфери застосування, при житловому будівництві зазвичай використовують перетин від 8 до 14 мм, тоді як товщина самої плити передбачається до 150 мм.

  Якщо ви купуєте плити, врахуйте, що за структурою поперечного перерізу вироби бувають суцільні, ребристі і пустотні. Останні користуються найбільшою популярністю, оскільки серед їх достоїнств числиться порівняно невелика вага, вони мають високі показники тепло — і звукоізоляції і досить добре переносять деформацію. Однак всі покупні вироби мають одним істотним мінусом-наявністю стиків, які не завжди збігаються, утворюючи сходинки. При створенні монолітної плити ви отримуєте рівну і однорідну поверхню.

  Можливості армування-економія і утеплення

  Використання армованих конструкцій дозволяє не тільки домогтися істотного утеплення всієї споруди, але і помітно прискорити процес зведення всієї будівлі. Невелика вага армованих плит та інших конструкцій значно знижує навантаження на фундамент, при цьому сама конструкція виходить досить міцною і без праці витримує велику напругу і тривалий вплив вогню. Згідно зі статистикою, дерев’яні перекриття здатні виконувати свої функції при вогневому впливі близько 25 хвилин, тоді як монолітні плити витримають більше години.

  Використання цієї конструкційної складової дозволяє коштувати будівлі будь-яких розмірів і складності. За допомогою плит перекриття можна виправлятиНеправильну геометрію приміщення і створювати нестандартні за габаритами перекриття. Можливості планування будинку зростають в рази, оскільки опорою для подібного типу перекриття можуть служити не тільки самі стіни, але і внутрішні арки і колони.

  Майстри сайту сайт підготували для вас спеціальний калькулятор . Ви легко зможете розрахувати монолітне перекриття.

  Монолітна плита перекриття своїми руками-схема армування

  Щоб дізнатися товщину майбутнього перекриття, будівельники користуються простою формулою-довжину прольоту ділять на 30, отримана цифра і буде оптимальною товщиною. Традиційна система армування плит полягає в розташуванні робочих стрижнів внизу і вгорі плити, перерозподіляє навантаження арматури і упори з катанки. Якщо товщина плити буде не більше 80 мм, досить для армування всього одного шару дротяної сітки. Важливо так підняти сітку, щоб вона виявилася як би всередині бетону, як мінімум на 2-3 см.

  Сітка може бути як скрученої дротом, так і скріпленої зварюванням – останній спосіб доцільно застосовувати при діаметрі арматури не менше 6 мм. Якщо товщина плити досягла або перевищила межі в 150 мм, армування необхідно здійснювати в 2 шари, розташувавши їх один на одному і зв’язавши між собою дротом. Розмір осередків повинен бути не менше 150*150 мм, але і не перевищувати 200*200. Для найбільш міцного результату бажано використовувати арматуру однакового перетину, якщо ж ви хочете зміцнити плити ще більше, використовуйте в прив’язці до основної конструкції прути довжиною 40-150 см.

  Навантаження на конструкцію розподіляється наступним чином: основні навантаження припадають на нижню арматуру, тоді як верхня відчуває стискає навантаження, так само як і бетон. Процес армування слід виконувати на всю площу монолітної плити, в обов’язковому порядку застосовуючи опалубку, яка традиційно виконується з дерева або фанери. Стійки опалубки повинні бути закріплені якомога міцніше, адже тільки один квадратний метр перекриття може досягати у вазі 300 кг! для надійності набагато краще використовувати телескопічні стійки, які здатні витримувати на собі 2 тонни ваги.

  Своїми руками: армування монолітної плити перекриття від а до я

  При армуванні рекомендується до використання гарячекатана сталева арматура класу а3 – її діаметр становить в залежності від передбачуваних навантажень від 8 до 14 мм. Перша сітка закладається в нижній частині плити, відповідно друга – у верхній. Опалубку потрібно виставляти так, щоб сітки розташовувалися всередині плити, а захисний зовнішній шар бетону досягав близько 2 см.пов’язують арматуру в сітку звичайної в’язальним дротом, створюючи осередки 200*200 або 150*150.

  Іноді замість дроту використовують зварювання, однак це вихід з положення тільки в тому випадку, якщо у вас є зварювальний апарат і ви володієте хорошими навичками роботи в цьому напрямку. Сварка прутів арматури здатна дуже сильно їх стоншувати в місцях зварювання, що згодом може привести до порушення цілісності конструкції.

  Арматура в сітці повинна без розривів, якщо ж довжини однієї арматури не вистачає, підв’язувати додаткову слід з відчутним нахлестом не менше півметра. Стики слід розташовувати в шаховому порядку, краю ж сіток слід пов’язувати в п-подібному форматі. Якщо необхідно виконати вигин арматури, робити це потрібно лише із застосуванням механічних засобів, без нагріву прутів. Нагрівання здатний вплинути на структуру металу, який згодом може просто лопнути. Місця особливих навантажень армуються додатковими прутами, тому дуже важливо врахувати розташування важких елементів і скупчення отворів, які також необхідно посилювати. Посилити верхню сітку слід над несучими стінами, об’ємні посилення потрібні і в місцях опори на колони.

  Готову сітку з арматури найкраще заливати бетононасосом. При невеликих обсягах роботи можна обійтися і своїми силами, але в такому випадку повинна бути організована швидка подача готового бетону і його замішування як мінімум за допомогою ручної бетономішалки, тобто вам знадобляться як мінімум 2-3 помічника. В обов’язковому порядку після заливки слід ущільнити бетон-на великих ділянках для цього використовують глибинний вібратор, в домашніх умовах можна обійтися ритмічним і частим постукуванням молотка по опалубці або ще відкритих елементах сітки.

  Затвердевая, бетон відчутно вмощується, а при занадто швидкому висиханні усадка збільшується, що може послужити причиною появи мікротріщин. Тому після заливки бетоном монолітну плиту слід поливати водою, особливо в жарку погоду. Уникайте прямого струменя, намагайтеся розбризкувати воду над усім перекриттям. Досить часто, щоб уникнути розтріскування бетону на нижній шар укладається полімерна сітка, поверх якої вже і виконується основна конструкція. Полімерну сітку використовують і для армування бетонних стяжок, коли застосування дроту або арматури просто неможливо.