Як відремонтувати вимощення навколо будинку

0
34

Вимощенням називають бетонну або асфальтову смугу по периметру будівлі. Багато хто недооцінює її функціонал, хоча ця конструкція впливає на ряд технологічних і естетичних факторів споруди. З вимощенням будівництво виглядає завершеним, що підкреслює архітектурний задум будівлі. Також конструкція нерідко використовується як доріжка. Крім цього, споруджуючи «відливи» уздовж споруди, ми вносимо потрібні корективи в дизайнерське рішення: вимощення виконує не тільки захисні функції, але і служить протектором для фундаменту і всієї будівлі в цілому.

Але навіть готова конструкція з часом втрачає зовнішній вигляд і втрачає функціональність. Це трапляється не тільки через фактори навколишнього середовища або неправильно підібраного верхнього покриття. Руйнування вимощення може відбуватися при відсутності температурних швів, якщо неправильно розрахована товщина захисного шару. Існує ряд вимог для побудови вимощення; певні правила і навички при її будівництві також грають свою роль. Як бути, якщо відлив вже давно введеного в експлуатацію будинку вимагає реставрації, які технології існують для ремонту вимощення?

Давайте розберемося, як усунути вади в уже готової конструкції, як, не зачіпаючи стару, зробити нову. У статті розповімо, як приготувати розчин і правильно закрити шви між фундаментом і вимощенням. Ми розглянемо, як уникнути повторних помилок і отримати функціональну з довгостроковими експлуатаційними характеристиками захисну конструкцію.

Як відремонтувати вимощення навколо будинку без демонтажу старої

Через кілька сезонів вимощення може зажадати ремонту, і це нормальне явище. В результаті опадів, а іноді через усадки будинку або порушення технології укладання конструкція може дати тріщини або почати кришитися.

Кожен власник в такому випадку виявляється перед дилемою: провести повний демонтаж старої вимощення або, не зачіпаючи її, частково оновити основу фундаменту. Перший варіант менш бюджетний і більш трудомісткий. Розберемо, як провести реставрацію зруйнованої вимощення навколо будинку без демонтажу старої.

Буде потрібно певний арсенал матеріалів та інструментів: цемент, щебінь, пісок, арматура, гідроізоляція і грунтовка, а також відро, лопата, шпатель, кельма, перфоратор і рівень. процедура наступна:

 1. попередньо очищаємо поверхню від піску, сміття, пилу.
 2. обробляємо всі тріщини ґрунтовкою глибокого проникнення (за допомогою кисті).

Процес реконструкції багато в чому залежить від того, з яких матеріалів зроблена опалубка: бетон, декоративна плитка або асфальтобетон – звертаємо на це увагу.

Нюанси ремонту залежать від того, на якому грунті знаходиться споруда. З цими параметрами тісно пов’язані ширина і висота вимощення.

у нашому випадку можливо не буде потрібно армування завдяки жорсткості підстави:

 1. якщо відливи розміщені на напівжорсткому покритті з клінкерної цегли або брущатого каменю, використовується гідроізоляційний шар.
 2. м’яке підставу вимощення-це менш ефективний спосіб-з піску і щебеню. Фахівці рекомендують такий варіант лише для тимчасових будівель і дачних споруд.
 3. універсальний спосіб: м’яка вимощення складається з геотекстилю, фільтруючого шару і ущільнювача, зверху заливається бетон.

Від» начинки » опалубки вашого будинку повністю залежить процес поетапної реконструкції. Також варто врахувати всі технологічні етапи спорудження вимощення-це так само важливо при ремонті, як і при первинному будівництві. Потрібно провести розрахунок параметрів траншеї, опалубки і розміру рейок для температурних швів, якості цементу і вірно підібраною консистенції розчину

всі вищеописані моменти впливають на тривалість процесу реконструкції і витратність ремонту старої вимощення:

 1. при мікротріщинах (пошкодження поверхні не більше 25% і місцевої локалізації) готують розчин і замазують відколи.
 2. глибокі і масивні тріщини розшивають, обробляють будь-яким антикорозійним складом арматуру всередині бетонної стяжки і накладають шар цементної стяжки на пошкодження.
 3. коли відколи і тріщини займають більше 50% поверхні вимощення-потрібно масштабна переробка. Проводять частковий демонтаж старої опалубки (зберігаючи траншею). Знову армують, встановлюють новий бордюр і укладають гідроізоляцію (наприклад, з поліетиленової плівки і руберойду). Потім проводять заливку всієї поверхні підстави бетонним розчином (або будівельним пластичним розчином з додаванням клею пва).
 4. заливають вимощення з самої верхньої точки, враховуючи нахил і ширину підстави.
 5. процес висихання вимагає особливої уваги. Всю поверхню накривають мішковиною (або будь-який інший ганчіркою), регулярно збризкуючи водою. Це дозволить рівномірно висушити вимощення і виключити появу тріщин. На ніч ділянку накривають плівкою (від впливу опадів), залишаючи зазори для доступу повітря.
 6. якщо покриття потріскалося в результаті усадки грунту-вимощення повністю демонтують, заповнюють траншею дренажем, укладають арматуру, опалубку і гідроізоляцію, тільки після цього заливають підставу.
 7. обов’язково враховують присутність температурних швів. Вони компенсують руйнування поверхні в результаті перепаду температури навколишнього середовища.
 8. у деяких регіонах потрібно утеплення вимощення.
 9. після вилучення рейок опалубки (зазвичай це 2 тижні після заливки бетону) шви заповнюють бітумною мастикою з добавкою мінерального наповнювача.

читайте також про основні етапи ремонту квартир.

Чим закрити щілину між вимощенням і фундаментом будинку

Якщо тріщини з’явилися між кладкою і вимощенням, найчастіше проводять повну реконструкцію. Але така процедура буде витратною і займе багато часу. Щоб провести ремонт відшарування вимощення від фундаментної стяжки-попередньо проводимо всі розрахунки і аналізуємо причини появи тріщин. Якщо технологія будівництва конструкції дотримана-експерти рекомендують залити пошкодження пінополістиролом і ізолювати щілину за допомогою спеціального будівельного герметика.

Потім всю відремонтовану поверхню затирають цементною стяжкою.

Який потрібен розчин для ремонту вимощення

Для розчину варто придбати бетон м 200 або м 400. Також буде потрібно пісок і щебінь. Найзручніше розчин з бетону готувати в бетономішалці, так як консистенція такої суміші густіше, ніж звичайний цементний розчин.

приготування бетонного складу вимагає особливої уваги:

 1. у розчині не повинні потрапляти великі нерозчинні фракції-в результаті отримуємо однорідну пластичну масу.
 2. суворо дотримуємося послідовність додавання інгредієнтів.
 3. дотримуємося пропорції:цемент – щебінь – пісок додають в співвідношенні 1:4: 2 і половина всього обсягу становить вода.
 4. суміш цементу і води вимішують в бетономішалці, потім додають пісок і щебінь.
 5. розчин слід використовувати протягом 1,5-2 годин.

У сильну спеку бетонну стяжку рекомендується поливати водою, але тільки на наступний день після її заливки.

Железнение вимощення своїми руками

Щоб поліпшити зносостійкість і міцність поверхні, проводять залізіння – процес обробки моноліту спеціальним складом. Відомо два способи: мокре-одночасно із заповненням температурних швів герметиком, або сухе железнение – відразу після заливки бетону.

Перший варіант схожий на перший, але він передбачає додавання рідкого скла, вапняного молочка, при необхідності рідких пігментів. Цей спосіб більш складний, так як потрібно точне дотримання пропорції при виготовленні розчину для железнения. Термін висихання поверхні при цьому збільшується в два рази. Також будуть потрібні пневматична установка або спеціальні щітки для нанесення сметанообразного розчину, і звичайно, певні навички.

У другому випадку в сухий цемент і пісок замішують спеціальні багатокомпонентні суміші, що володіють захисними функціями (гранітний або кварцовий наповнювач, полімери, колоїдні частинки). Бетоновану поверхню засипають сумішшю-шар 0,3 — 0,5 см (не пізніше доби з моменту заливки) і дають застигнути. Цей варіант не підходить для вертикальних споруд.

В якості посилення поверхні і для додання привабливого декоративного вигляду можна використовувати технологію штампованого бетону.

читайте також, як недорого зробити ремонт будинку.

Можливі помилки в спорудженні вимощення

Навіть при вірних розрахунках і маючи досвід ремонту бетонної вимощення, можна зіткнутися з деякими проблемами іНаробити помилок.

ось основні нюанси, які потрібно врахувати заздалегідь:

 1. щоб вирівняти ухил: проводять розрахунок, за допомогою подушки з щебеню і армованої сітки нарощують висоту і в колишній послідовності проводять заливку вимощення.
 2. температурний шов у цоколя формують зі складених смуг руберойду з сумарною товщиною близько 5-8 мм.
 3. причиною появи тріщин іноді стає відсутність компенсаційного шва між бетонною вимощенням і цоколем. При перепадах температури, в бетоні біля стіни виникають сили внутрішньої напруги, які призводять до появи тріщин.
 4. найчастіше експерти радять в бетонних вимощеннях поєднувати температурні шви з технологічними.
 5. навіть при реставрації пам’ятаємо, що відлив повинен бути ширше пазухи котловану на 0,4-0,5 м.
 6. не забувайте, що фахівці рекомендують вкрити бетон після заливки, протягом чотирьох годин, а протягом 14 днів – обов’язково зволожувати.

Не забувайте, вимощення може постраждати як від дощу і перепаду температури, так і через тварин або неналежної експлуатації стяжки (механічні пошкодження). При проведенні ремонту вимощення обов’язково дотримуйтесь технологію будівництва конструкції і використовуйте тільки якісні матеріали.