Як виготовити з фанери гнуту деталь. Гнутоклеєні панелі та деталі мдф, гнуті фасади гнутоклеєні вироби з дерева

0
414

Гнутоклееная фанера широко поширена в меблевому виробництві. Використовується для створення виробів з вигнутими елементами.

переваги та застосування

 • гарний зовнішній вигляд. Натуральна деревна структура або облицювання декоративними елементами сприяє створенню барвистих і оригінальних конструкцій.
 • різноманітні форми. Завдяки застосуванню різних технологічних процесів з’являється можливість виробляти елементи в найскладніших варіаціях. При цьому декоративні якості матеріалу не зникають.
 • відсутність впливу механічних навантажень. Високий рівень стійкості до навантажень ударного характеру.
 • рівень вологостійкості. У порівнянні зі звичайною деревиною, гнуті елементи мають рівень гідрофобності нижче приблизно в два рази, що дозволяє використовувати їх в будівлях з високою вологістю і при обробці зовнішнього фасаду.

Увага! не радять застосовувати фанеру підвищеної вологостійкості фсф для обробки на вулиці.

 • відсутня викривлення і знижується можливість гниття.
 • легко застосовується у власноручних виробах, так як матеріал добре піддається обробці.
 • стійкість до ультрафіолету, що не сприяє вигоранню під сонцем.
 • оптимальна вартість, що поступається натуральному дереву, при цьому перевищує багато її технічні показники.
 • простота в догляді. При очищенні поверхні може застосовуватися побутова хімія.
 • матеріал екологічно чистий, що тягне повну безпеку для людського здоров’я. Можна застосовувати вироби з такої фанери і для створення інтер’єру в дитячих кімнатах.
 • фанера не здатна псуватися в тому місці, де відбуваються часті контакти зі сторонніми предметами.
 • відрізняється тривалим терміном служби.

Увага! для створення оригінальної конструкції слід підкреслити наявність унікальної можливості домагатися плавних вигинів і форм.

особливості виготовлення

Елементи фанери виробляють шляхом склеювання шпонів лущеного типу. Вихідним матеріалом може служити береза, модрина, бук, сосна і мдф. Верхній шар облицьовують за допомогою струганого шпону з якісної породи дерева. Це може бути червоне дерево, бук, горіх та інші. Саме ці породи здатні надати готовим листам вишуканість і багатство у зовнішнього вигляду.

Увага! виготовляються гнутоклеєні деталі з фанери шляхом склеювання шарів шпону в потрібному положенні, після чого їх залишають до повного висихання. Таким чином зберігається бажана форма.

якими способами згинають фанеру?

Волокна при здійсненні вигинів не потрібно розміщувати поперек шару шпону, адже через це може статися злам. Існує 2 способи:

1. Вигини шарів в процесі їх склеювання

Гнутоклееная фанера у виробництві виконується цим методом. Відзначають такі його особливості:

 • використання спеціальних криволінійних прес-форм, прогрітих за допомогою пари і електроструму.
 • приміщення всередину проклеєних і зігнутих в потрібну форму листів шпону, при цьому вологість не повинна бути більше 20%.
 • знаходження в такому положенні елементам необхідно до повного висихання, поки остаточно не вийде бажана форма.

При відсутності в домашніх умовах необхідного обладнання потрібно виконати наступне:

 • нанесенням столярного клею з’єднати тонкі листи фанери;
 • власноруч зігнути їх в потрібну позицію;
 • за допомогою епоксидного розчину зафіксувати з боків;
 • дочекатися повного висихання.

Увага! при виконанні процесу згинання в будь-якому випадку потрібне застосування саме тонкого шпону.

2. Метод згинання листів по закінченню склеювання

Цей спосіб буде доречним для згинання товстих виробів, які не так просто привести до потрібної форми. Їх обробляють для розм’якшення, тоді матеріал стає слухняним. Після листи легко гнуться за рахунок приміщення їх в попередньо підготовлені криволінійні шаблони.

Обробляють гнутоклеєні вироби з фанери такими способами:

 • на фабриках за допомогою промислових парових установок;
 • будинки застосовують пар для маленьких фрагментів або побутової парогенератор;
 • фрагменти великих розмірів опускають в гарячу воду, щоб надати еластичність. При цьому радять стежити, щоб текстура не розшарувалася.
 • великою кількістю води намочити заготовки, зігнути в потрібне положення і за допомогою праски пропрасувати. Потім їх знову промокають, згинають і видаляють вологу. Так роблять до отримання потрібної форми.

Вже оброблені елементи згинають так:

 • за допомогою розпірки і ременів для фіксації поміщають матеріал в каркасні шаблони.
 • завдяки прив’язуванню обробленого фрагмента до сталевої смузі отримують потрібний кут створюваної деталі.
 • для товстого виробу використовують пропили. Роблять надрізи в потрібному місці, згинають лист і заповнюють щілини клеєм.

для чого згинають фанеру?

Завдяки зазначеним способам домагаються плавної форми, міцно тримається після висихання елементів. Таким шляхом створюється і арка в дверному отворі, і закруглений кут між стінками. Першим за ступенем поширення вважається пункт виробництва меблів. Процес згинання важливий для створення наступних умов:

 • отримання мінімального числа травмонебезпечних кутів.
 • сприяє створенню естетичного інтер’єру.
 • надає монолітність об’єкту за рахунок відсутності великої кількості деталей для фіксації, адже це сприяє посиленню міцності і надійності виробу.

виробництво стільців

Гнутоклееная фанера для стільця виконується за основними ергономічними вимогами.

Прогини спинок виконує гнутоклееная фанера для шкільних стільців з правильним ідеальним повторенням форми хребта. Кути спинок і сидінь закруглюються і стають абсолютно безпечними, не дозволяють отримати дитині травми. Це один з основних критеріїв дитячих меблів для установ.

При виготовленні сидіння гнутоклееная фанера по передньому краю отримує плавний вигин, а це зручно і корисно для підколінних областей.

Стільці для школярів частіше виробляють з покриттям безбарвним лаком або матовою непрозорою фарбою неяскравих колірних відтінків. Не допускається фарбування шкільних меблів темними тонами, щоб уникнути негативного відображення на психіці дітей. Адже темні кольори поглинають велику кількість світла. Білий колір також не підходить для забарвлення, він утворює дуже яскравий, він відблискує і засліплює при сонячному освітленні.

Важливо! виробництво меблів для дітей працює виключно за відповідними гостівським стандартам, поділяють її розміри по ростовим категоріям від 0 до 6.

Спеціалізовані компанії займаються виготовленням вищевказаного типу меблів. Найчастіше її виробляють за індивідуальним замовленням, з урахуванням вікової категорії, кількості і параметрів бажаних виробів. При замовленнях беруть до уваги і той факт, що меблі в дитячих установах повинна бути мобільною і здатною до оперативної зміни розташування.

Де купити

Дізнатися адреси компаній, що здійснюють продаж і доставку гнутоклеєної фанери, можна нижче, використовуючи список реквізитних даних.

Фірма » формекс»

22.05.2015

Гнуто клеєні заготовки виготовляють шляхом склеювання пакетів шпону в обігріваються прес-формах з одночасним їх гнуттям. В таких умовах пакет деформується і набуває форму заготовки, яка закріплюється в результаті затвердіння клею і зменшення вологості пакета при гарячому склеюванні.
Матеріал. для виготовлення гнутоклеєних заготовок застосовують лущений шпон переважно з деревини берези, вільхи та інших листяних порід, рідше — з деревини хвойних порід. Товщина шпону залежить від складності профілю, конструкції пакета, кутів і радіусів вигину і становить 0,95-2,2 мм.
Найчастіше використовують кусковий шпон шириною понад 100 мм і довжиною, що відповідає розміру заготовки. При виготовленні меблевих заготовок в залежності від їх призначення в якості зовнішніх шарів застосовують лущений шпон ав і вв, а також струганий шпон i і ii сортів товщиною 0,6-1 мм, облицювальні плівки на основі декоративного паперу та інших листових або облицювальних матеріалів. Для внутрішніх шарів застосовують лущений шпон iii сорту. Сортність шпону для виготовлення будівельних гнутоклеєних профілів залежить в основному від прийнятих для них розрахункових опорів і в меншій мірі — від естетичних якостейКонструкція.
Вологість шпону з точки зору його деформативності повинна бути максимально допустимою. Вона залежить від необхідної вологості готового виробу, відповідної рівноважної вологості в умовах експлуатації. Вологість шпону залежить також від виду застосовуваного клею і умов склеювання. Для виготовлення гнутоклеєних заготовок меблів шпон повинен мати вологість 8±2%, а будівельних — до 12%.
Склеювання шпону у виробництві гнутоклеєних заготовок проводиться швидкотверднучими клеями, чим досягається підвищення продуктивності процесу в умовах склеювання заготовок значної товщини в малоповерхових пресах.
Для виготовлення меблевих заготовок застосовують карбамідоформальдегідні клеї на основі смол марок м-70, сфк-70, кф-ж-ф, кф-мт-ф та ін., а для будівельних — фенолофор-мальдегідні марок сфж-3013, сфж-3014, сфж-3011, бакелітову плівку. Використовувані клеї в’язкістю 90-230 с по вз-4 за рецептурою не відрізняються від застосовуваних при виготовленні фанери.
Технологічний процес. включає в себе наступні етапи: підготовку шпону, нанесення клею і складання пакетів, склеювання пакетів, механічну обробку заготовок.
Підготовка шпону. шпон після сортування за якістю і товщині розкроюють відповідно до розмірів заготовок і конструкцією пакетів. Для виготовлення заготовок складного профілю змінного перерізу його розкроюють по розмітці або за шаблоном пакетами, товщина яких залежить від виду застосовуваного обладнання та напрямки волокон щодо напрямку пропилу або різу.
Пакети шпону товщиною до 130 мм розкроюють на круглопилкових верстатах при швидкості різання 45-55 м/хв, швидкості подачі при повздовжньому розкрої 15 м/хв, при поперечному — 6 м/хв. На гільйотинних ножицях типу нг-30 або паперорізальних машинах брп-4м шпон розкроюють при швидкості переміщення каретки верстата 5,9 м/хв. Найбільша товщина пакетів при розкрої на гільйотинних ножицях вздовж волокон 90 мм, поперек — 30 мм, на паперорізальних машинах — уздовж волокон 100 мм, поперек — 80 мм. В процесі розкрою шпону контролюють розміри і конфігурацію заготовок. Відхилення по довжині і ширині заготовок не повинні перевищувати 5 мм на 1000 мм вимірюваного розміру.
Нанесення клею і складання пакетів. клей на шпон наноситься в клеенаносяш, їх вальцевих верстатах кв-9, кв-14. Робоча довжина вальців цих верстатів 900 і 1400 мм, мінімальна довжина оброблюваних заготовок 350 і 500 мм.швидкість подачі заготовок 15 і 30 м/хв. Витрата клею, в залежності від складності конфігурації гнутоклеєних заготовок і якості шпону, 90-130 г/м2.
Підготовка до склеювання полягає в витримці листів з нанесеним клейовим шаром або зібраних пакетів протягом 15-20 хв, в залежності від характеристик шпону і клею. Збірку пакетів виробляють найчастіше вручну, що обумовлено нерідко їх конструкцією і застосуванням малоформатного шпону. Збірку ведуть відповідно до геометрії гнутоклеєної заготовки і будовою пакета шпону, що визначається умовами навантаження деталей при експлуатації. Принципи композиції пакетів шпону враховують також термопружні напруги, що виникають в склеєних гарячим способом пакетах.
Найвища міцність деталі в одному напрямку досягається при кількості поперечних шарів 8-10 % від числа поздовжніх. Поперечні шари слід розміщувати ближче до центру перетину, при цьому кількість і розташування поперечних шарів має забезпечити пружно-геометричну симетрію перетину. Паралельне розташування всіх шарів в пакеті допустимо в тих виробах, поперечні розміри яких значно менше їх довжини і не перевищують 100 мм, наприклад ніжка стільця. Для деталей, що працюють на зрушення, переважно чергування поздовжніх і поперечних шарів шпону (наприклад, для спинки або сидіння стільця).
Пакети збирають з шпону товщиною, що залежить від необхідних радіусів і кутів вигину заготовки. Допустимим вважається такий внутрішній радіус заготовки, при якому не відбувається руйнування деревини шпону. Він залежить від товщини, породи і вологості деревини шпону, конструкції і кута вигину пакета (табл. 41).
Використання для зовнішніх шарів тонкого, а для внутрішніх товстого шпону дозволяє виготовляти гнутоклеєні заготовки з невеликим радіусом кривизни, знижуючи при цьому трудовитрати і витрата клейових матеріалів.
Щоб уникнути небезпечних радіальних напруг, що виникають після зняття тиску пресування на пакет, відношення внутрішнього радіуса вигину до зовнішнього повинно бути більше 0,5. При складанні пакетів необхідно витримувати їх товщину. Відхилення пакетів по товщині при склеюванні в жорстких прес-формах призводить до досить нерівномірного перерозподілу тиску по площі пакета.
Якщо товщина пакета менше розрахункової, тиск пуансона передається в основному в його центрі. При товщині більшої розрахункової основне зусилля передається на краю пакета (рис. 80). У першому випадку середня частина заготовки надмірно упресовується, а краю виявляються під недостатнім тиском, а в другому — навпаки. І в тому і в іншому випадку якісного склеювання досягти неможливо. Товщина пакетів при виготовленні гнутоклеєних заготовок встановлюється з урахуванням їх упресовування при склеюванні рівною 7-8%. Змінна товщина профілю досягається укладанням шпону в пакет з нахлесткой або застосуванням додаткових шарів шпону (рис. 81, а). Деталі невеликого перетину(ніжки стільця, підлокітники крісел, вішалки та ін. 5, б, 3, н) виготовляють з багаторазових заготовок шляхом складання пакетів з шпону відповідного формату (рис. 81, б). Це дозволяє раціональніше використовувати обладнання, сировину і матеріали, зменшити трудовитрати. В процесі складання контролюють витрату клею, конструкцію пакета.
Склеювання пакетів. при формуванні гнутоклеєних профілів з шпону дуже важлива рівномірна передача тиску на склеюється пакет. Гнутоклеєні заготовки виготовляють в пресах, обладнаних прес-формами, що складаються зазвичай з пуансона і матриці. Якщо глибина профілю велика, що часто обумовлює застосування складної прес-форми, в прес встановлюють одну прес-форму, при малій глибині прес обладнають багатоповерховими прес-формами.
Найбільш проста по конструкції-цілісна жорстка прес-форма. При пресуванні симетричних заготовок в жорстких цілісних прес-формах зусилля пресування р розподіляється на площі пакета нерівномірно (рис. 82, а). На похилих або криволінійних ділянках воно дорівнює
Зі збільшенням кута нахилу, тиск на цю ділянку профілю зменшується і, при а = 90° (наприклад, при пресуванні профілів з вертикальними стінками), взагалі відсутня.
Одночасно з дією зусилля р» на пакет діє поперечна сила р», яка прагне зрушити листи шпону відносно один одного. Зрушення листів відбувається за умови, що
При виготовленні несиметричних профілів (рис. 82, б) зусилля пресування, що діють нормально до похилих майданчиків, рівні
Для забезпечення однакового тиску пресування на похилих ділянках довжиною l1 і l2 необхідно орієнтувати прес-форму щодо напрямку дії зусилля пресування р таким чином, щоб
Різниця в тиску пресування посилюється похибками прес-форм і відхиленнями в товщині склеюються пакетів. Нерівномірність розподілу тиску на пакет-основний недолік жорстких прес-форм і обумовлює неоднакову якість склеювання і різнотовщинність пакетів. Тому жорсткі цільні прес-форми застосовуються тільки при формуванні неглибоких профілів.
Більшої рівномірності тиску на пакет можна домогтися застосуванням жорстких прес-форм з розчленованими матрицею або пуансоном (рис. 83, а, б). При роботі за схемою а попереднє формування профілю і створення тиску на горизонтальну частину пакета 2 здійснюється при русі вниз плунжера 1, який через рухоме підставу 3 матриці 4 впливає на важелі 5. Важелі жорстко пов’язані з бічними шарнірно закріпленими стінками 6 матриці, що забезпечують тиск на бічні частини пакета.
При роботі за схемою б складовою пуансон з шарнірно закріпленими на вертикальній штанзі 1 пресуючими частинами опускається в матрицю 2, формуючи профіль пакета 3. Нижня частина пуансона 4 впирається в пакет, і з цього моменту при подальшому переміщенні штанги 1 за допомогою шарнірних важелів 5 проводиться розсування бічних частин пуансона 6. Таким чином, забезпечується відносно рівномірний тиск на пакет.
Досягти відносно рівномірного тиску на пакет можна за допомогою багатоплунжерних пресів (рис. 83, в), кожен з плунжерів 1 яких обладнаний частиною матриці або пуансона. Таким чином, отримують, наприклад, заготовки стінок напівящиків, ніжок табуретів і стільців та ін.
Пресування гнутоклеєних заготовок проводиться і в прес-формах з металевими шинами у вигляді стрічок товщиною 1,5-2 мм (рис. 83, г, д). Шина забезпечує вирівнювання тиску, яке спрямоване по радіусу кривизни. Вона щільно прилягає до пакету і деформується разом з ним. В таких умовах усуваєтьсяТертя ковзання між шиною і зовнішніми шарами пакета, ніж запобігає їх руйнування. При вигині пакета нейтральна вісь його зміщується до шини, в результаті чого зменшуються напруги в розтягнутій зоні, тому цим методом можна формувати профілі з меншими радіусами.
При склеюванні в прес — формі за схемою г при опусканні пуансона 1 відбувається формування профілю пакета 2, а при подальшому натягу стрічки 3 — послідовний обтиск криволінійної ділянки стрічкою, а прямокутних-бічними притисками 4. Формування профілю за схемою д проводиться на обертовому пуансоні 1, навертає на себе пакет 2 разом з шиною 3.
Недоліки прес-форм з шинами-малий термін їх служби, неоднакове тиск на пакет, взагалі відсутнє на прямолінійних ділянках, неможливість формування профілів з декількома кутами перегину.
Найбільша рівномірність тиску досягається при пресуванні гнутоклеєних елементів методом еластичної передачі тиску на пакет (рис. 83, е). Формоутворюючий елемент пакета 1 такий прес-форми-пуансон 2. На робочій поверхні матриці 3 розміщуються одна або кілька плоских еластичних камер 4, в які під тиском подається робоча рідина (наприклад, гаряче масло) або стиснене повітря. Пристрій на матриці декількох камер ефективно при виготовленні складних профілів. Послідовне включення камер від середини до країв профілю забезпечує його нестесненное формування, запобігає появі розривів і складок на шпоні заготовок. Завдяки гідростатичному тиску на пакет досягається висока якість склеювання, можливе отримання заготовок найскладніших профілів.
Склеювання із застосуванням еластичних діафрагм проводиться також у вакуумних або вакуум-пневматичних прес-формах (рис. 83, ж). У них профіль пакета 1 формується жорстким пуансоном 2 в матриці 3. При цьому пакет виявляється в герметичній камері а між пуансоном і діафрагмою 4. З камери через канали 5 вакуум-насосом видаляється повітря, і атмосферне повітря з іншого боку діафрагми забезпечує тиск на пакет. Гідність таких пресових пристроїв — їх мала металоємність через відсутність реакцій на станину преса. Крім того, процес затвердіння клею при гарячому склеюванні у вакуумі відбувається більш інтенсивно, ніж при атмосферному тиску, із зони пресування видаляються шкідливі газоподібні продукти склеювання (фенол, формальдегід). Якщо тиск пресування у вакуумі (до 0,1 мпа) виявляється недостатнім, додатковий тиск створюється нагнітанням повітря зі зворотного боку діафрагми через канал 6.
Прес-форми в залежності від обсягу виробництва, способу їх обігріву, конструкції виготовляють зі сталі, силуміну, дюралюмінію, фанерних плит, деревних шаруватих пластиків, пластмас. Еластичні камери і діафрагми виготовляють з термостійкої гуми, силіконового і фторкаучуку. Для підвищення міцності і зносостійкості ці матеріали армують чефером, металевою фольгою. Необхідний тиск на пакет залежить від способу його передачі (жорсткий або еластичний), конфігурації профілю. При пресуванні в жорстких прес-формах тиск дорівнює 1-2 мпа, при еластичній його передачі — 0,1-0,5 мпа.
Склеюють пакети зазвичай гарячим способом, що забезпечує більшу продуктивність процесу і малу формоізменяемость досягнутої форми профілю. Пакети нагрівають кондуктивним способом і рідше — в поле струмів високої частоти (твч). Кондуктивний нагрів забезпечується подачею пари в канали прес-форми, трубчастими електронагрівачами, також поміщаються всередині прес-форми, електроконтактними плоскими нагрівачами у вигляді металевих стрічок, що знаходяться на робочих поверхнях неметалевих прес-форм. При товщині пакета до 8 мм електроконтактні нагрівачі розміщують з одного боку, при більшій — з обох сторін. Нагрівачі у вигляді стрічок товщиною до 3 мм виготовляють зі сталі марок 08; 10, латуні марок л62, л68, бронзи марки бр.оф 65-0, 85, ніхрому марок х15н60, х20н80 і ін. Пакет в цьому випадку нагрівається за рахунок виділення тепла при проходженні по стрічці струму при напрузі до 36 в. Температура нагріву робочих поверхонь прес-форм при кондуктивному способі передачі тепла до пакету 110-135°с.
Більш ефективний, особливо при склеюванні заготовок великої товщини, нагрів в поле твч. Це обумовлено тим, що температура по перетину матеріалу наростає однаково. Склеювання пакетів в поле твч бажано проводити в неметалевих прес-формах, щоб уникнути втрат потужності генератора. Такий нагрів застосовується, наприклад, при виготовленні царг стільця замкнутого профілю. Температура клейового шару при високочастотному нагріванні досягає 100-120°с.відносна собівартість процесу склеювання при нагріванні в полі твч, паровому і електроконтактному відноситься як 1,0: 1,05: 1,08.
Тривалість склеювання пакета залежить від способу його нагрівання, температури, робочої поверхні прес-форми при кондуктивному нагріванні, товщини пакета, характеристик клею. При кондуктивному способі обігріву і температурі робочої поверхні прес-форми 110-135°с питома тривалість склеювання карбамідоформальдегідними клеями дорівнює відповідно 0,65-0,5 хв/мм.у разі електроконтактного нагріву до тих же температур тривалість його дорівнює 0,75-0,6 хв/мм. Тривалість склеювання в полі твч залежить від величини підводиться потужності. Для нагріву застосовують генератори твч з коливальною потужністю 10-60 квт і робочою частотою 5-25 мгц.
В якості пресового обладнання у виробництві гнутоклеєних заготовок застосовуються одноплунжерні і багатоплунжерні преси (табл. 42).
Завантаження пакетів в прес і вивантаження з нього заготовок, особливо при виготовленні їх складного профілю, великогабаритних, проводиться зазвичай вручну. При виробництві заготовок нескладного профілю і невисоких вимоги до геометрії профілю (наприклад, спинка стільця) в кожен проміжок преса завантажується два-три пакети.
Ділянка склеювання організовується нерідко таким чином, що пакети на одному робочому місці збираються одночасно для склеювання в декількох пресах (рис. 84). Пропонуються також схеми ділянок, що забезпечують механізоване складання пакетів, їх транспортування, завантаження в прес, вивантаження заготовок з преса.
Погонажні гнутоклеєні профілі (куточки, швелери) виготовляють на потокових лініях на базі гусеничного або вальцьового преса прохідного типу.
Після склеювання гнутоклеєні заготовки до механічної обробки витримують протягом 1-3 діб. Це визначається необхідністю релаксації в них усадочних напруг,ви-зиваюш, їх деформації заготовок. Деформації особливо значні поперек волокон і в місцях перегину профілю. У початковий момент витримки кут вигину профілю в порівнянні з номінальними збільшується,в последуюш, ем — зменшується. Формоізменяемость заготовки після пресування повинна враховуватися при проектуванні прес-форм.
В процесі склеювання контролюють параметри режиму склеювання. Після склеювання контролюють геометричні розміри заготовок, міцність склеювання шляхом визначення межі міцності при сколюванні по клейовому шару, міцність при вигині прямолінійних ділянок профілю і розгині (згині) криволінійних.
Механічна обробка заготовок. механічна обробка гнутоклеєних заготовок полягає в основному в їх обрізку або обробці по периметру, розкрої багаторазових заготовок на деталі. Обрізка проводиться на круглопильних або стрічкопильних верстатах, а обробка по периметру — на фрезерних верстатах за шаблоном. Багаторазові заготовки напівящиків, задніх ніжок стільців та ін.розпилюють на спеціалізованих багатопильних верстатах з механічною подачею. В процесі механічної обробки контролюють геометричні параметри деталей і візуально-відсутність розшарування, тріщин у вигинах профілю.
Виробництво гнутоклеєних заготовок з шпону високоефективно. Залежно від виду профілю гнутоклеєних заготовок витрата сухого шпону на 1 м3 гнутоклеєних деталей становить 1,9-3 м3 (витрата деревини на виготовлення столярних деталей складного профілю досягає 5 м3/м3), рідкого клею-117-118 кг.в середньому трудовитрати на виготовлення гнутоклеєних заготовок знижуються на 25-35 %, а собівартість продукції (в основному за рахунок зниження вартості сировини) — на 20-30%.

З такого матеріалу, яким є деревина, виготовляють безліч різних предметів. Нерідко серед виробів з деревини зустрічаються гнуто-клеєні елементи (ламелі). Призначення даних елементів — це виконання ролі деталей меблів, що стримують експлуатаційні навантаження, які можуть виникати в результаті користування цими меблями. Гнуто-клеєні елементи (ламелі), вже, судячи зі свого найменування, мають непрямолінійну форму і певний профіль. Отримання профілю певної форми досягається шляхом обробки деревини на спеціальних верстатах, зазвичай стрічкових або фрезерних. Вигин підОбставина.

Це дає підстави для звернення до суду з метою захисту прав, покарання образителя і відшкодування моральної шкоди. Звертаючись до суду з позовною заявою про захист честі і гідності, слід спиратися на положення статей 12, 150-152, 1099-1101 цивільного кодексу.

Образа почуттів віруючих (стаття 148 кк рф)

Також в законодавстві розглядаються дуже цікаві випадки. Наприклад, що належить злочинцеві, який незаконно перешкодив діяльності релігійних організацій або аналогічним подіям? як не дивно, але це діяння теж розцінюється як образа почуттів віруючих (кк рф). І, зрозуміло, до порушників обов’язково застосовуватимуть певні запобіжні заходи повторного злочину. Наприклад, штраф. Це, як можна помітити, міра, що застосовується в більшості випадків. І не тільки при образі свобод і віри. На практиці вона призначається вкрай часто. При незаконному учиненні перешкод для проведення релігійних обрядів, а також перешкоджанні законній діяльності віросповідаючих об’єднань, покладається грошове стягнення. Воно точно таке ж, як і при звичайному образі, — або 300 000 максимум, або заробітна плата / дохід засудженого за період, що не перевищують 24 місяців. В принципі, багатьох вже дана міра стимулює.

Суспільна праця за вчинене правопорушення теж має місце. Обов’язкові та примусові роботи — їх ніхто не відміняв. Так, на практиці образа почуттів віруючих (кк, 148 стаття, рф) подібними покараннями майже не карається, але відповідно до закону, вони мають місце.

Чи можна засудити роботодавця за образи

Перш ніж подавати заяву про притягнення винного до покарання, слід з’ясувати чи не стало поведінка дитини провокуючим фактором для образи. Природно, це не звільняє від відповідальності, але часто діти перші починають ображати дорослої людини. У подібному випадку, за діяння дитини (якщо він не досяг 16 років) відповідатимуть батьки.

 • всі непристойні або нецензурні вирази (зазвичай це матерщина, лайка);
 • різні порівняння-наприклад, з тваринами або предметами;
 • небажані, цинічні дотики;
 • непристойні жести;
 • рухи, в результаті яких з жертви може бути зірвана одяг або її частина.

Чи можна засудити за погрози

Так, для цього потрібно встановити автоматичний визначник телефонних номерів і звукозаписний пристрій, які задокументують ваші дзвінки і бесіди.

 • якщо потрібних пристроїв немає, спробуйте докладніше записати розмову на аркуші паперу. Необхідно якомога більше дізнатися про зловмисника — для цього з ним слід поговорити.

  16.10.15 загрози по смс-мілена, г. Тімашевск (1 відповідь) нам написали на паркані повернути борг сторонньої людини який не живе і не прописаний і надсилають погрози по смс що підпалять будинок! до цього приходили… 18.05.15 надходять погрози по смс про заборгованість перед банком із зазначенням номера справи. (1 відповідь) ніяких кредитів я не брала, поручителем не була, ні в яких банківських документах не розписувалася. Як припинити цькування? 08.07.16 і там написані огидні речі ((((що робити,? (3 відповіді) дзвонять від імені компанії і починають погрожувати і пропонують відпрацювати борг (я думаю ви зрозуміли про що я)?теперб начели приходити погрози по смс.

  24 лип 2018 118

 • Кожен з нас періодично про щось мріє. Але, лише деякі знають, що мрії містять в собі енергію, і те, як ми будемо її використовувати, визначає наше майбутнє. Мрії можуть бути корисними для нас і нашого життя, але крім цього, вони можуть привести людину в глухий кут і загнати в депресію. Але, якщо правильно підійти до цієї справи, мрії обов’язково стануть корисними і змінять ваше життя. Давайте розглянемо, чому корисно мріяти.

  1. Мрії народжують цілі.

  Всякий раз, коли ми про щось мріємо, і якщо ми робимо це продуктивно, в нашій голові народжується мета. Цілі-це те, без чого неможливо бути максимально успішним. Якщо наші мрії залишаються мріями, вони не приносять належного результату. Мета — це та точка, в яку ми хочемо потрапити, і побачити її можна тільки за допомогою мрії.

  2. Мрії вивільняють енергію.

  Коли людина мріє про те, чого хоче досягти, в його життя вивільняється необхідна енергія для руху вперед. Мрія відкриває в нас джерело внутрішньої енергії, яка допомагає рухатися вперед і дає сили на подолання складнощів. Завдяки мрії, яка палахкотить в нашому серці, ми розкриваємо своє мислення, а енергія, допомагає зробити його більш ефективним. За рахунок тієї енергії, яка вивільняється разом з мріями, наш мозок може побачити тисячі варіантів виходу зі складних ситуацій на шляху до її досягнення.

  3. Мрії розвивають творчість.

  В процесі мріяння розкривається наш творчий потенціал, і задіюються ділянки мозку, пов’язані з уявою. Мрія активує творчість, і з часом людина стає більш креативним. Зміни відбуваються на фізіологічному рівні — мозок людини поповнюється великою кількістю нейронних зв’язків.

  4. Мрії породжують рух.

  Мрії допомагають людині встати з дивана і почати робити щось для їх досягнення. Людина, яка ні про що не мріє, складно береться за будь-яку роботу. Йому цього не хочеться. Все починається з мрії, адже якщо нічого не хочеться, то навіщо щось робити. Мрія допомагає подолати лінь, і робити щось щодня для того, щоб вона реалізувалася.

  5. Мрії допомагають у важкі моменти.

  Якщо у вас є мрія, вона буде зігрівати ваше серце на шляху до мети. З якими б труднощами ви не зіткнулися, завжди яскравим світлом вдалині вас буде підтримувати ваша мрія і давати сил на те, щоб долати труднощі і продовжувати свій шлях.

  6. Мрії надихають.

  Стан натхнення важко описати і практично неможливо викликати штучно. Але, мрія завжди наповнює людину натхненням, окрилює його і дає легкість. Тому, мріяти корисно! корисно не тільки для вас, але і для вашої справи. Натхненні люди здатні творити великі справи і створювати шедеври з нічого.

  7. Мрії закохують в роботу!

  Ніхто не відміняв працю! однією мрією досягти мети неможливо! але, перевага в тому, що мрія допомагає закохатися не тільки в результат, але і в сам процес досягнення бажаного. Мрія народжує любов до щоденної праці, адже людина розуміє, яка нагорода очікує його в той момент, коли він зробить все для її реалізації.

  8. Мрії збуваються!

  Ось ще одна вагома причина, чому варто мріяти. Так, нехай не всі наші мрії стають реальністю, але людина, що відмовляється від них, не матиме навіть ту частину збулися бажань!
  Мріяти корисно і це може змінити наше життя. Але, варто пам’ятати, що мрії можуть приносити і шкоду. У тих випадках, коли мрія залишається лише плодом уяви і стає мрією, енергія, дана нам разом з нею, перегорає. Результат таких непродуктивних мрій-розчарування і втрата інтересу до діяльності.

  Ви напевно марили про прекрасного принца, блискучою професійній кар’єрі і прекрасної зовнішності. Можливо, ви настільки йшли в мріяння, що забували про реальність. Ваші мрії забирали масу часу, який можна було б використовувати з толком: на навчання, підвищення своєї кваліфікації, заняття у фітнес клубі або прогулянки з подружками. Мрії мріями, а сидячи вдома і кручена в хмарах, навряд чи зустрінеш чоловіка. Не докладаючи певних зусиль, неможливо зробити кар’єру. І фігура ваша краще не стане, якщо ви будете поглинати бабусині пиріжки, перебуваючи в мріях про своє прекрасне життя. В принципі, це взагалі дуже шкідливо, постійно міркувати, нібито так якби, може бути, а ось пощастить, і так далі. Це неефективно, поступово у вас виробляється звичка нічого не робити, а тільки подумки міркувати, і ви перетворитеся в зануду. У своїх мріях ви будете безцільно проводити безцінний час (особливо якщо це відбувається в молодості, коли життя повинна бити ключем), і повертаючись з мрії в реальність, терпите розчарування.

  Потрібно робити реальні речі, ставити цілі і досягати їх. І тоді ви зможете наблизитися до своєї мрії. І тоді не важливо, наскільки реальна чи ні ваша мрія. Якщо вона досить примітивна і цілком вирішувана, наприклад, краса. Тоді, доклавши певних зусиль, ви обов’язково досягнете успіху, і ваша мрія здійсниться.

  Отже, як тільки мрії нахлинуть на вас, подумайте про те, що:

  Мрія забирає ваш час

  ви вирізаєте зі свого прекрасного життя великий шматок часу, якого вам вистачило б на активні дії. А потім дивуєтеся, чому не встигаєте зробити справи протягом дня. А може бути, ви просто провели дорогоцінні хвилини або години на безглузді мріяння. Мрія може призвести до депресії. У мрії у вас все прекрасно, там все ідеально. Ви іноді так глибоко йдете в своїМрії, що втрачаєте зв’язок з реальністю. А справжнє ваше життя вас зовсім не задовольняє. Вченими встановлено, що чим менше людина задоволена своїм життям, тим більше він мріє. І навпаки. Тому, утворюється замкнуте коло. Особливо романтичними і мрійливими особами є саме жінки. Так ось, замість того щоб зайнятися пошуком цікавої роботи, скинути зайві кілограми або зайнятися пошуком своєї другої половини, вона тільки сидить і мріє про це. Щоб розірвати це коло, потрібно реально щось робити. Не робити дурниць і змінювати своє життя докорінно, а почати з малого. Якщо ви мрієте стати успішною і багатою бізнес-леді, треба записатися на курси в бізнес-школу або почати невеликий бізнес, виходячи зі своїх можливостей. Якщо ваша рожева мрія-величезний будинок на березі моря, почніть з того, що наведіть капітальну прибирання в своїй квартирі і купите який-небудь дорогий і красивий предмет інтер’єру, який трохи наблизить вас до того світу, в якому ви живете, мріючи вечорами.

  Життєва мета нерідко замінюється мрією

  між даними поняттями існує значна різниця. Адже мрія-це стан душі, воно не вимагає ніяких реальних зусиль. Просто мрій і все. А ось мета-це вже зовсім інше, вона передбачає активні дії. Ось чому, зазвичай, якщо людина встановлює певну мету, він її рано чи пізно досягає. А мрія так уявною мрією і залишається. Додайте до своєї мрії реальний план дій і дотримуйтесь його. Таким чином, всі ваші фантазії перетворяться на дійсність.

  Мрія знижує життєву активність

  на мрії теж витрачається енергія, і на реальне життя не залишається ні сил, ні часу.

  Мрія заважає вам радіти життю

  мріючи, ми втрачаємо можливість цінувати в повній мірі те, що маємо. Ми пригнічено мислимо, що ось, як могло б бути, і паралельно з цим, бачимо серйозні недоліки свого реального життя. Але ж в ній, безсумнівно, дуже багато хорошого і прекрасного. Потрібно реально дивитися на світ. Справедливо поставтеся в тому, що вас оточує. Радійте тому, що є: життя, здоров’я, молодість, люблячі рідні та вірні друзі. А те, що щось не виходить-це і є стимул до прогресу. Будьте активні і життєрадісні, і мрії обов’язково почнуть збуватися!