Селагінелла, або воскресаюча рослина-диво зі світу рослин, яке можна виростити вдома

0
37

Селагінелла — незвичайна рослина з тонкими стеблами і м’якими листочками всіх відтінків зеленого. Не цвіте.

До якого таксону належить селагінелла?

Плаунок, або селагінелла-спорова пустельна рослина роду плаунок. Морфологічно-це перекотиполе-невелика розеткова рослина.

зміст матеріалу про селагінели

Селагинелла, або плаунок

Види селагинелл, підходящі для кімнатної культури

У природі існує близько 700 видів селагинелл, але в квіткових магазинах ви смоежет знайти сорти селагинелл мартенса і краусса, рідше зустрічаються селагінели чешуелістная і безножковая.

Селагинелла чешуелістная, або «воскресаюче рослина» (selaginella lepidophylla)

Знамените воскресаюче рослина — це селагинелла чешуелістная, або плаунок чешуелистный , рослина родом з пустель, де росте на великій території від арізони до перу. Вперше описана вільямом гукером і робертом гревіллом в 1830 році.

Селагінелла, або воскресаюча рослина, також троянда єрихону, динозаврова рослина

Чому селагінеллу назвали воскресаючою рослиною або єрихонською трояндою?

При низькій вологості пагони лускатої селагінелли згинаються, утворюючи щільну кулю. В такому стані рослина може провести довгий час, але при появі води, воно оживає, як би воскресаючи. Для повного відновлення їй потрібна доба.

Інші імена селагінелли лускатої: троянда єрихону, єрихонська троянда, spike мосс, динозаврова рослина, диво рослина, доісторична рослина, siempre viva (live forever), воскресаюча рослина.

Селагинелла чешуелістная або воскресаюче рослина

Причини по яким просто необхідно придбати селагинелла лускату, або воскресаюче рослина

  1. це саме незвичайне рослина, яке ви взагалі можете мати вдома
  2. це кращий живий экспериметрн, який ви можете провести вдома з дитиною
  3. завдяки рослині, ви можете зробити кращу пропозицію руки і серця своїй дамі. Вкладіть всередину рослини кільце і подаруйте обраниці.

Християнські легенди про єрихонську троянду

Є легенда про те, що свята діва поклала троянду на вбрання немовляти христа, і він знайшов безсмертя.

Ще одна легенда свідчить, що день різдва троянда єрихону розкрилася, а в день розп’яття — засохла. Тому доброю традицією вважається оживляти її на великдень.

Особливості змісту троянди єрихону будинку

Ця рослина — не зовсім кімнатна культура, це для подиву, але все таки вона цілком може рости і вдома. Щоб відкрити воскресаючу рослину, налийте теплої чистої води в неглибоку плашку і покладіть в неї сухий грудочку селагінелли.

Розкриття — «воскресіння» селагінелли

Після того як троянда розкриється, через деякий час вона почне проростати молодими пагонами. Посадіть селагінеллу з молодими рослинками в невисокий горщик з субстратом з піску і камінчик. Великі дітки можна відсадити окремо. Можна посадити у флораріум.

Тримайте рослину в теплі і в тіні. Горщик візьміть неглибокий і поставте його у великий піддон з керамзитом, в який регулярно додавайте води. Можна поставити поруч з зволожувачем повітря.

Селагінелла луската дуже вибаглива, але все-таки вона варта того. При найменшій посухи вона починає підсихати і згортатися.

Селагінелла крауса / краусса, або плаунок краусса (selaginella kraussiana)

Селагінелла крауса утворює килим з перистих, сланких пагонів. Вид висотою до 30 см, з глянцевим листям, родом з південної америки.

Селагінелла крауса стійка до низьких температур, взимку її можна утримувати в прохолодному приміщенні (з температурою не нижче +5 °с), при цьому вона не дуже страждає і в кімнатах з центральним опаленням.

Зустрічаються різновиди з жовтувато-зеленим листям (var. Aurea) і біло-строкатими верхівками листя (var. Variegata).

Селагинелла мартенса, мартенси або плаунок мартенса (selaginella martensii)

Рослина, рясно розростаючись, створює ефект пишного високого килима. Повітряні коріння спускаються від стебла і вкорінюються в грунті.

Видова рослина з темно-зеленим листям, але є кілька ряболисті різновидів з жовтими (watsoniana) і білими (jori, джорі, йорі) плямами.

Селагинелла мартенса йори

Селагинелла безножковая, або плаунок безножковый (selaginella apoda)

Рослина, що утворює жовтувато-зелені дернинки, в природі росте в східних районах північної америки, де переносить морозні зими під товстим шаром снігу.

Незважаючи на це, її не варто вирощувати у відкритому грунті середньої смуги росії.

Догляд за селагінеллою

Більшість видів селагінелл мешканці дощових тропічних лісів: їм потрібно зовсім мало світла, і вони селяться в таких місцях, де практично не зустрічають конкурентів. Пагони селагінелл можуть по кілька місяців перебувати майже в повній темряві і довго перебувати у воді, не загниваючи.

Крім тіньолюбних зустрічаються і тіньовитривалі види. Також серед селагінелл є і епіфіти, що живуть на стовбурах дерев. Ці ж види ростуть в ущелинах скель, на каменях по берегах річок і водоспадів.

Місце селагінелл в кімнаті

Розміщують в глибині добре освітлених кімнат , в групі з горшкових, в тіні більших рослин. Відповідні умови можна створити у флораріумах.

Полив і підгодівлі селагінелл

Селагінеллам бажано обприскування і регулярний полив. Полив краще здійснювати через піддон.

Підживлення проводять раз на місяць спеціальними добривами для декоративно-листяних культур.

Бонсай з селагінелли

Посадка і пересадка селагінелл

Розмножують діленням куща навесні при пересадці.

Пересаджують раз на два роки, коли коріння рослини повністю заповнять горщик. Після пересадки грунт не утрамбовують. Вона повинна добре пропускати вологу.

Грунт для селагінелл

Краще використовувати слабокислу грунтову суміш з торф’яної землі, листової землі і піску (1:1:1). Необхідний хороший дренаж.

Стрижка селагінелл

Для підтримки декоративності у рослини, його можна періодично підстригати звичайними домашніми ножицями, надаючи потрібну форму і видаляючи засохлі листя.

Селагінелли добре піддаються стрижці і формує обрізку

Отже, 5 правил вирощування селагінелл

  1. постійна температура в районі + 20 °с цілий рік.
  2. на підвіконнях треба захищати рослини від прямого сонячного світла, а найкраще тримати близько північних або східних вікон або в глибині світлих кімнат.
  3. не ставити поруч з батареєю-тепле сухе повітря згубний для селагінелл.
  4. рясно поливати водою кімнатної температури і регулярно обприскувати. Воду необхідно використовувати відфільтровану.
  5. періодично робити обрізку, видаляючи не менше половини довжини втечі. Тоді з сплячих бруньок відростуть бічні пагони.

Розмноження селагінелл

У природі селагінелли розмножуються за допомогою спор і вегетативно.

У кімнатних умовах для розмноження використовують поділ кущика або живці. Живці селагінелли добре вкорінюються в суміші торфу і піску. Для кращого вкорінення живцям селагінелли потрібно притінення і обприскування.

Коренева система у селагінелли неглибока, тому найкраще її вирощувати в низьких широких низьких мисках.

Селагінелли — прекрасні почвопокровнікі, партнери для великих діжкових культур

Селагінелли вирощують як почвопокривні рослини в оранжереях, теплих зимових садах, вітринах, карликових садах і скляних судинах.

Їх можна висаджувати в окремі ємності, створюючи «живі килими», або поєднувати з іншими квітами.

Важливо! селагінелли несумісні зі світлолюбними посухостійкими рослинами, сукулентами.