Вирівнювання підлоги на балконі за допомогою лаг. Монтаж лаг на балконі і лоджії

0
408

Проблема, як вирівняти підлогу на балконі, нерідко виникає, коли робиться спроба перевести балкон або лоджію в категорію житлової площі. В принципі така операція мало відрізняється від подібного заходу в будь-якому іншому приміщенні, але деякі важливі специфічні особливості враховувати необхідно. Такі роботи можна здійснити різними способами. І, що найважливіше, — своїми руками. У той же час при нестачі досвіду краще проконсультуватися з фахівцем.

Чим відрізняється балкон від інших приміщень в квартирі? він спочатку не мається на увазі як житлова площа, а тому не має необхідної теплоізоляції. Його підлога-це не що інше, як залізобетонна плита, яка тільки однією стороною має зв’язок з несучою стіною, в той час, як вся площа поза квартири утворює консоль. Звичайно, розрахунок міцності балкона передбачає можливість перебування на ньому людей і складування речей, але все одно механічна міцність підлогової плити неможливо прирівняти до параметрів поверхового перекриття. Іншими словами, великі обсяги важких будматеріалів, таких як бетон, можуть створити надмірні і небезпечні перевантаження.

Підлога на балконі своїми руками облаштовується з урахуванням призначення архітектурної деталі. Якщо приймається весь комплекс заходів по його утепленню і перетворенню в повноцінну житлову кімнату, то і підлога повинна мати всю необхідну тепло — і , відповідний дизайн і гладкість. Коли балкон залишається місцем з періодичним виходом на нього людини (наприклад, для перекуру), вирівнювання підлоги — це просто ремонт прийшов в непридатність, потрісканого покриття. В таких умовах мова може йти про більш низьких вимогах до якості, але більш серйозних — до факторів, що впливають: перепад температур, підвищена вологість (аж до затікання води), вплив низької температури, висока .

Специфічним параметром є і сам рівень підлоги на балконі. Він нерідко мало пов’язаний з підлогою в суміжній житловій кімнаті, а тому часто знаходиться значно нижче його рівня. З урахуванням такої специфіки, перш ніж вирівнювати балконну підлогу, треба визначитися з тим, чи треба і наскільки піднімати його. Від висоти підйому підлогового покриття багато в чому залежить вибір конструкції.

які підлоги можна обладнати на балконі

У загальних рисах підлога складається з основи (чорновий) і фінішного покриття. Чорнову підлогу на балконі своїми руками може виконуватися такими способами: бетонна стяжка, суха стяжка, стяжка самовирівнюються сумішами, лаги. Підлогове вирівнююче покриття забезпечується керамічною плиткою, фанерою, дошкою, гіпсокартоном, дсп, гвл, osb. Специфічне балконне підлогове покриття-садова плитка, яку можна застосувати на .

Приклад схеми підлоги балкона

Яким способом і матеріалом скористатися, треба вирішувати з урахуванням ряду параметрів. Так, бетонна стяжка має велику питому вагу і значно ускладнює конструкцію, тому вважається, що при висоті підйому більше 5-6 см, застосовувати її небезпечно. З урахуванням цього бетонна стяжка використовується там, де товщина шару становить 4-5 см.при великій висоті підйому рівня підлоги частіше використовується система лаг. Бетонна стяжка не забезпечує якість і при товщині шару менше 3 см, тому що високий ризик розтріскування. При малих товщинах рекомендуються самовирівнюються (самонівелюються) суміші.

На відкритих балконах, де можливе попадання опадів, застосування фанери або дсп недоцільно. Перевага віддається різним стяжкам, керамічній плитці, плитковим деревним матеріалам з вологостійким наповненням (osb). Нарешті, вибір матеріалу для вирівнювання підлоги залежить і від типу фінішного покриття:, ковролін,.

як робиться бетонна стяжка

Для виконання бетонної стяжки бажано мати свій інструмент. Вам знадобиться:

 • кельма;
 • шпатель;
 • кельму;
 • металеве правило;
 • кисть малярська;
 • будівельний міксер для змішування розчину;
 • ємність для розчину;
 • мірне відро;
 • рівень будівельний;
 • рулетка;
 • лінійка металева;
 • валик.

Найбільш простий і поширений спосіб вирівнювання підлоги-бетонна стяжка, тобто заливка піщано-цементного розчину по всій площі підлоги. Спочатку проводиться розмітка висоти підлоги, причому перша мітка ставиться в найбільш високому кутку. Потім за допомогою рівня проводяться горизонтальні лінії по всьому периметру балкона. Якщо підлога облаштовується на балконі відкритого типу, то забезпечується невеликий ухил в бік вулиці — для відтоку потрапила осадової води (достатнім вважається ухил близько 8-10 мм на кожен метр ширини підлоги).

Роботи починаються з ретельного очищення бетонної плити. При наявності тріщин для їх забивання користуються шпаклівкою. Потім наноситься тонкий шар грунтовки, який поліпшить адгезію бетонного розчину і підстави.

Як зазначалося вище, бетонна стяжка виконується на балконі з товщиною в межах 3-5 см.для виключення витікання розчину назовні по периметру балкона встановлюється обмежувальна опалубка з дошки або фанери. Для забезпечення рівної поверхні (горизонтальної або з ухилом) застосовується маячкова система, тобто по поверхні кріпляться пластикові маячки необхідної висоти з кроком 40-55 см так, щоб їх вершини утворили абсолютно рівну поверхню.

Наступний крок-заливка бетоном. Розчин готується шляхом змішування піску і цементу в співвідношенні 3:1, а також води. Консистенція розчину-густа сметана, яка зазвичай досягається при змішуванні 5 кг пісочно-цементної суміші з 1 л води. За допомогою металевого правила розчин вирівнюється по маячках. Опалубку можна знімати через 2-3 доби, а остаточна готовність стяжки, коли можна накладати підлогове покриття, становить 15-25 діб.

як використовується ефект самовирівнювання

Вирівнювання балконної підлоги можна забезпечити за допомогою спеціальної самовирівнюється суміші, яка продається в сухому вигляді. Для використання складу досить суміш розбавити водою відповідно до інструкції. Такий склад забезпечує рівний гладкий шар товщиною 5-30 мм. Роботи проводяться в такому порядку:

 1. підготовка поверхні: очищення від бруду, закладення тріщин, видалення пилу за допомогою пилососа.
 2. грунтовка: малярським пензлем або валиком накладається тонкий шар грунтувального розчину по всій площі бетонної плити, а потім забезпечується сушка протягом 20-40 годин.
 3. підготовка самовирівнюється складу: ретельне перемішування з водою з використанням будівельного міксера.
 4. проводиться рівномірна заливка розчину по всій підлозі з розрівнюванням шпателем, а для усунення повітряних бульбашок — прокатування по всій поверхні рідкої маси голчастого валика.

Необхідний інструмент: шпатель металевий, валик голчастого типу, валик малярський або кисть, міксер будівельний, лінійка металева, щітка для очищення поверхні і пилосос.

формування сухої стяжки

Насипна вирівнює стяжка має одну важливу перевагу — вона забезпечує високі теплоізоляційні параметри. В якості основного матеріалу застосовується керамзит або шлак. Стяжка здійснюється таким чином:

 1. підготовка поверхні і закладення тріщин цементним розчином, великих тріщин — монтажною піною.
 2. укладка по периметру балкона спеціальної кромочной стрічки (демпферний шар) з спіненого поліетилену або аналогічного матеріалу, здатного виконати роль звукоізолятора.
 3. встановлюються профілі, що виконують роль маячків по товщині.
 4. засипка сухої стяжки (найчастіше — керамзиту) товщиною 5-8 см.
 5. укладання плиткового перекриття з дсп, гвл, цсп або osb з бічними пазами.
 6. закладення стиків плит будівельним клейовим складом.

як краще використовувати лаги

Одним з найбільш затребуваних способів вирівнювання підлоги на сухих і утеплених балконах є його за допомогою дерев’яних лаг. Цей спосіб дозволяє на будь — яку висоту, забезпечити надійну тепло-і гідроізоляцію, а також провести будь-які комунікаційні системи. Технологія такого статі заснована на по бетонній плиті з дерев’яних брусів.

Інструмент для виготовлення підлоги на лагах своїми руками:

 • ножівка;
 • рубанок;
 • стамеска;
 • киянка;
 • молоток;
 • електродриль;
 • шуруповерт;
 • ножиці;
 • рулетка;
 • лінійка металева;
 • рівень будівельний.

Порядок проведення робіт:

 1. підготовка поверхні і закладення тріщин цементним розчином.
 2. накладення гідроізоляційного шару з руберойду,Поліетиленової плівки або інших матеріалів, що мають високу водонепроникність.
 3. монтаж дерев’яних брусів: найбільш часто застосовуються бруси розміром 5х5 см, але можуть застосовуватися і інші розміри для забезпечення необхідної висоти підйому підлоги. Крок установки лаг — 40-60 см.кріплення брусів до бетонної плити здійснюється за допомогою дюбелів. Крайній від стіни брус закріплюється на відстані 6-12 см, а всі інші — з обраним кроком паралельно один одному. При подальшій обшивці плитами невеликого розміру можуть додатково встановлюватися поперечні перемички між лагами.
 4. . Між дерев’яними брусами укладається теплоізоляційний матеріал з, пінополістиролу () або інших сучасних матеріалів. Іноді застосовується насипний утеплювач з керамзиту.
 5. укладання чорнової підлоги. До лагам кріпиться настил, який може виконуватися з фанери, дошки, гвл, дсп і т. Д.

Якість монтажу лаг і настилу контролюється за допомогою будівельного рівня, поверх чорнової підлоги накладається фінішне покриття. При благоустрої балкона вирівнювання його підлоги виконує важливу роль. , вибір конкретного-залежить від призначення балкона. У будь-якому випадку таку роботу може виконати кожна людина своїми силами. Важливо правильно підійти до процесу і не створювати непотрібних і небезпечних проблем.

деревина-один з кращих матеріалів для виготовлення підлогового покриття. Вона з однаковим успіхом застосовується для настилу підлог в житлових приміщеннях, на терасах і, природно, на лоджіях і балконах. Від дотику до неї босими ступнями не з’являється почуття дискомфорту, що виникає при виході на голу бетонну плиту. У цій статті мова піде ще про деякі причини, чому на балконі слід влаштувати дерев’яна підлога, і про те, як його зробити своїми руками.

Переваги та недоліки дерев’яної підлоги на балконі

Деревина-матеріал природного походження, традиційно використовується в влаштуванні підлог. Основна її перевага, це слабка теплопровідність. Завдяки цій властивості деревини, дерев’яні підлоги дуже теплі і влаштовуються там, де немає можливості обігріти поверхню іншим способом, наприклад, системою « ».

Інші переваги дерев’яних підлог:

 • естетичність-поєднується практично з будь-яким інтер’єром;
 • дерево легко піддається обробці (розпил, кріплення);
 • екологічність-повністю природний матеріал;
 • міцність. Деякі породи дерева, такі як бук, дуб, модрина, можуть прослужити без змін текстури кілька десятиліть.

У деревини також є чимало мінусів. Наприклад, вона легко запалюється, їй властиво гниття, і її пошкоджують древоточци. Ці недоліки мінімалізуються застосуванням спеціальних складів: антипірени і антисептики. Ще один істотний мінус деревини, це природна властивість вбирати вологу. Можна повністю позбутися від цього недоліку, покривши підлогу лаком або пофарбувавши його. Захисний шар фарби або лаку також зменшить ступінь стирання підлоги.

Важливо. Дерев’яні підлоги, як правило, влаштовуються на закритих балконах з склінням, і експлуатуються в умовах, наближених до житлових кімнат. У деяких ситуаціях їх можна настелити на відкритому балконі, але в цьому випадку за деревиною потрібен більш ретельний догляд.

Підготовка підстави до настилу дерев’яної підлоги

Як зробити цементну стяжку на балконі:


нова стяжка

Якщо підлога на балконі ще міцний і не потребує капітального ремонту, його просто зачищають, закладають розчином тріщини, виправляють інші дефекти, і відразу приступають до пристрою дощатої підлоги.

Існує дві технології монтажу дерев’яної підлоги: на лаги і на бетонну основу. Найчастіше застосовується перший з них, але в певних умовах настил з дерева укладається прямо на цементну стяжку.

Пристрій дерев’яної підлоги на лагах

Якщо балконна плита і підлога в кімнаті з виходом на балкон знаходяться в різному горизонтальному рівні, користуватися балконом не зовсім зручно, оскільки доводиться долати високу сходинку біля порога. Особливо це доставляє незручність маленьким дітям і літнім людям. Влаштувавши дощату підлогу на лагах, можна вирівняти дві поверхні підлоги (в квартирі і на балконі) в одній площині.

встановлюємо лаги для підняття підлоги

Монтаж лаг для підлоги

Для обрешітки під дерев’яну підлогу вибирається рівний, добре просушений брус. Перетин бруса має відповідати висоті, на яку потрібно підняти підлогу, мінус товщина статевої дошки. Далі роботи виконуються в наступному порядку:

 • уздовж стіни і біля кромки балкона паралельно один до одного укладаються два бруса (це попередня підготовка, що не вимагає точної підгонки);
 • брус нарізається на шматки, рівні відстані між двома паралельними брусками. Кількість відрізків вираховується так, щоб поперечки розташовувалися з інтервалом не менше 80 см;
 • нарізані заготовки просочуються антисептиком для деревини, а після висихання обробляються оліфою;
 • бруски розкладаються на балконній плиті і вирівнюються в одній горизонтальній площині за допомогою будівельного рівня. Спочатку виставляються довгі деталі (біля стіни будинку і по кромці плити), а потім бічні деталі з двох країв балкона. Вони скріплюються між собою куточками і саморізами. При необхідності відрегулювати рівень, під брус підкладаються дерев’яні клини або металеві пластини;
 • всередині отриманого каркаса монтуються інші поперечні бруски, які також кріпляться до обрешітки за допомогою куточків і саморізів.

Дерев’яний каркас можна залишити як є, а можна закріпити до підлоги за допомогою дюбелів. Слід врахувати, що в жорсткому положенні буде складно зробити його демонтаж, щоб перевірити стан утеплювача і просушити внутрішні поверхні.

Відмінне відео як правильно змонтувати лаги:

Утеплення підлоги з лагами

Хоча дерев’яна підлога сам по собі теплий, його слід захистити від промерзання знизу, з боку бетонної плити. Утеплення дуже допоможе, якщо балкон знаходиться на першому поверсі або знаходиться знизу балкон не засклений. Як утеплювач використовуються рулонні матеріали на основі мінеральної вати або жорсткі плитні.

Матеріали для утеплення підлоги на балконі:

 • базальтова вата;
 • скловата;
 • шлаковата;
 • екструдований пінополістирол;
 • перлітоцементні плити.

Обраний утеплювач нарізається у вигляді прямокутників і щільно укладається між лагами. Ширина і довжина відрізів повинна бути на 2-3 см більше потрібного розміру, щоб матеріал щільно прилягав до брусків і не пропускав холодне повітря.

утеплення піноплексом

Важливо. Якщо балкон відкритий, і на нього вільно проникають опади, природно, що утеплення проводити не слід. По-перше, від нього не буде ніякого ефекту, а по-друге, проникаюча крізь дощату підлогу волога буде накопичуватися в утеплювачі і сприяти розвитку бактерій і гнилі.

Для утеплення підлоги на лагах також можна застосувати сипучий вид утеплювача: керамзит, вермикуліт, ековату, гранульований пінополістирол або тирса. Насипний матеріал просто засипається в простір між лагами і злегка ущільнюється. Якщо після ущільнення матеріал просів, його додають ще.

Настил дощатої підлоги

Підлогова дошка – найбільш прийнятний матеріал, який використовується в якості покриття для дерев’яної підлоги. Вона виготовляється з вирізаними на крайках замковими кріпленнями, тому легко підганяється під час монтажу. Перед укладанням дошка (так само, як брус) ховається антисептиком, і особливо ретельно обробка проводиться з виворітного боку і з торців, які згодом будуть недоступна для догляду.

монтаж дощок за допомогою саморізів по дереву

Монтаж дощок на лаги:

 • перша дошка укладається пазом до стіни, відступивши від неї 1 см;
 • шип наступної дошки вставляється в паз першої, і обидва елементи щільно притискаються один до іншого, після чого їх прилягання злегка послаблюється;
 • таким же способом проводиться укладання наступних дощок;
 • останній елемент обрізається за розмірами і монтується на місце;
 • якщо мостина збирається з двох шматків, місце стику має припадати на середину лаги;
 • всі дошки прибиваються до лагам цвяхами або прикручуються саморізами. Збірні мостини також прибиваються до лагам в місцях стиків. Слід простежити, щоб капелюшки кріплень втопли в деревині, інакше вони будуть заважати під час прибирання підлоги, і за них буде зачіпатися взуття;
 • по всьому периметру підлоги монтується дерев’яний плінтус, який закриє щілину, залишену на температурне розширення деревини. Оскільки приміщення має невеликі розміри, плінтус також кращеЗробити невисоким.

Фінішна обробка підлоги з дощок

Деревина досить м’який матеріал, тому вона легко стирається. Щоб підлога прослужив досить довго, його слід покрити лаком або фарбувальними складами. Лакофарбове покриття знизить властивість деревини вбирати вологу, а це в свою чергу запобіжить її розбухання і утворення гнилі.

фінішне покриття підлоги

Для обробки дерев’яної підлоги застосовуються лакофарбові склади, призначені для зовнішніх робіт. Якщо дошки добре відшліфовані і мають красиву текстуру, їх краще покрити тонуючим лаком, глибоко проникаючим в структуру дерева. Фарбування підлоги застосовується у випадках, коли для настилу підлоги використовуються не нові різнокаліберні дошки. Суцільний шар фарби приховає нерівномірність в текстурі дерева.

Підлога з деревних плит

Хоча підлога з підлогових дощок має багато плюсів, він не завжди підходить до дизайну балкона. Наприклад, якщо балкон приєднаний до кімнати або в ньому влаштований робочий кабінет, виконаний в сучасних стилях, для обробки підлоги більше підійде лінолеум або ковролін. В цьому випадку для настилу чорнової підлоги краще використовувати суцільні деревні плити: осп, дсп, фанера.

чорнову підлогу з фанери

Лаги встановлюються в тому ж порядку, як і для настилу дощатої підлоги. Відмінність полягає лише в тому, що крок між поперечними брусками становить 40 см. Розкроєні плити укладаються на лаги з мінімальним температурним зазором (1-2 мм) і прибиваються цвяхами (якщо це фанера) або пригвинчуються саморізами (осп, дсп). Стики плит повинні припадати на лаги, а не звисати з них, інакше краю плит будуть прогинатися при механічному навантаженні. Після нанесення захисного шару оліфи на підлогу з деревних плит укладається підлогове покриття.

Рада. Розкрій плит слід зробити таким чином, щоб на поверхні підлоги вийшло якомога менше стиків.

Дерев’яна підлога на стягуванні

На цементну основу дерев’яна підлога настилається в разі, коли балконна плита знаходиться майже врівень з порогом. У такій ситуації установка лаг підніме підлогу вище порога, що з технічної точки зору неприпустимо. Є два варіанти настелити дошку в такій ситуації. У першому випадку в стягуванні вирізаються пази, в них вставляється брус, а потім монтується статева дошка. Застосувати цей метод можна тільки коли висота стяжки дозволяє зробити виїмки достатньої глибини. Принцип укладання нічим не відрізняється від монтажу дощок на лаги, відмінність полягає тільки в тому, що між цементним підставою і дерев’яною підлогою відстань складає всього 1-2 див.

Другий метод полягає в наступному:

 • цементна стяжка промащується гідроізоляцією;
 • прямо на гідроізоляцію укладаються листи фанери, які кріпляться до бетону за допомогою дюбелів;
 • на фанерне підставу укладається масивна дошка;
 • між першою дошкою і стіною залишається тепловий зазор 8 мм;
 • до основи дошка кріпиться за допомогою саморізів з кроком 25 см;
 • щоб не допустити утворення тріщин під час свердління, отвори слід зробити заздалегідь;
 • кріпильні деталі утапливаются у деревину на 5-8 мм, а отримані поглиблення закриваються дерев’яним шкантом;
 • дошку можна покласти на двокомпонентний клей, але при цьому її все одно додатково закріплюють пневмошпильками;
 • проводиться шліфування підлоги і фінішна обробка тонуючим лаком.

Попередження! укладати дошку прямо на цементну стяжку в умовах балкона не рекомендується з двох причин. По-перше, вирівняти підставу до ідеально рівного стану дуже складно, а по-друге, вологість стяжки в зимовий період неможливо підтримувати в межах, допустимих для нормальної експлуатації масивної дошки.

Невелике відео по монтажу підлоги без утеплення:

Досить розібратися з тим, як вирівняти підлогу на балконі, щоб отримати в своє розпорядження кілька зайвих квадратних метрів, які можна використовувати в умовах невеликої квартири з величезною користю.

Великою удачею можна вважати наявність в квартирі балкона. При правильному підході до його облаштування він може стати додатковим приміщенням, в якому нескладно зробити робочий кабінет, скромну домашню майстерню або невелику оранжерею.

Домашня майстерня на балконі

Звичайно, щоб втілити такі плани в життя, доведеться утеплити балкон, зробити на ньому хороший ремонт. Але перед цим слід потурбуватися вирівнюванням підлогового підстави. На старих лоджіях і балконах воно, як правило, порізане численними тріщинами. А в новобудовах підлоги практично ніколи не бувають бездоганно рівними. Такі вже реалії вітчизняного житлового будівництва.

Вирівняти підлогу на балконі зараз можна різними способами. Вибір конкретної методики залежить від того, яким буде функціональне призначення оновленої лоджії. Зазвичай вирівнювання балконних підстав своїми руками проводиться стяжкою (мокрою або сухою) або фанерним покриттям і лагами.

На балконах відкритого типу (незасклені і неопалювані конструкції) підлогове підставу найчастіше вирівнюється за допомогою стяжки. При її облаштуванні слід пам’ятати про те, що підлога обов’язково необхідно робити з невеликим ухилом. Тоді під час танення снігу або опадів вся вода буде стікати, а не залишатися на відкритій лоджії. Тут головне — не перестаратися. Якщо ви зробите надто крутий ухил, стояти на такій поверхні буде дуже незручно.

Перед вирівнюванням підлог бетоном потрібно демонтувати старе покриття. Виконуйте цю процедуру максимально акуратно, використовуючи перфоратор.

Демонтаж старого підлогового покриття

Ні в якому разі не можна допустити пошкодження балконної плити.

Зауважимо, що перфоратор застосовується для зняття старої стяжки і на закритих балконах. Демонтувати її потрібно обов’язково, так як в даному випадку нове покриття здатне серйозно збільшити навантаження на плиту, а це нерідко призводить до обвалення лоджії.

Коли огорожу балкона і його підлогове підставу не мають жорсткого зв’язку між собою, ухил стяжки беруть в межах 4-5°. а ось якщо по торцю плити лоджії розташований бордюр або ж підлогу і огорожу являють собою єдину конструкцію, необхідно буде облаштувати своїми руками спеціальний стік для води. Його нескладно зробити двома способами:

 • вмурувати на зручній ділянці стяжки полівінілхлоридну трубу і зробити до неї ухил;
 • прокласти уздовж стінки невелику канавку, а в її кінці пробити отвір, через яке стане стікати вода.

Перед усіма цими роботами слід добре прибрати підлогу, змести з нього все сміття, а потім закрити гіпсовим або цементним розчином (суміш обраного матеріалу з водою) все зазори і тріщини на підставі, а потім обробити його грунтувальним складом. Після цього приступають до установки . Її роблять, якщо балкон відкритий. Монолітні лоджії в монтажі опалубної конструкції не потребують. Обов’язково законопатьте стики між підставою і встановленої опалубкою (тоді бетонна суміш не втече вниз).

Переходимо безпосередньо до вирівнювання підлог. Порядок виконання робіт своїми руками наступний:

 1. розміщуєте арматурну решітку (робіть її з будь сталевого дроту невеликої товщини) на підлоговому підставі. Уздовж самої протяжної стінки лоджії вмонтовуєте спеціальні маяки. Їх роблять з металевих стрижнів. Монтаж маяків виконується з кроком близько півметра. Їх установка проводиться рівно (використовуйте лазерний або звичайний будівельний рівень). Рівень стяжки, яку ви хочете залити, зобов’язаний збігатися з верхніми торцями маячків. Для більшості балконів в стандартних міських квартирах зазвичай монтують два маяка. Цього цілком достатньо. Фіксація маячків здійснюється гіпсовою або цементною сумішшю. При цьому вони повинні стояти строго по горизонталі. Розчин для кріплення маяків буде сохнути близько 3 годин.
 2. робите суміш з і цементу. Рекомендоване співвідношення цих компонентів-3 до 1. Потім додаєте в отриманий склад воду. Як правило, достатньо 2 літрів рідини на 10 кг цементно-піщаної суміші. На практиці вам потрібно домогтися того, щоб розчин був схожий на сметану великої густоти. Змішування компонентів найзручніше виконувати міксером, надітим на дриль. Якщо таких інструментів немає, замішуйте розчин своїми руками, використовуючи кельму. При бажанні в отриманий склад дозволяється додати невелику кількість керамзитової крихти. Вона поліпшить адгезію розчину і зробить підлогове підставу трохи тепліше.
 3. викладаєте цементно-піщану суміш частинами на підлогу. Вона повинна на 4-5 см покривати змонтовані маячки. Розрівнювання шару робите правилом.

Вирівнювання підлог мокрою стяжкою

Ось ви і зробили стяжку своїми руками. ТеперСпособу і на балконах з гратчастим огорожею. Тимчасова опалубка з дощок надійно утримає розчин до його висихання.

Крім стандартної підготовки плити, щоб залити підлогу на балконі своїми руками потрібно встановити так звані маяки, вони дозволять створити ідеально рівну поверхню. Зробити їх можна з металевого профілю, нарізаного на фрагменти. Вони повинні бути рівні ширині балкона. Маяки встановлюють за рівнем або, в разі, якщо балкон відкритий, з ухилом, але верхня їх частина повинна збігатися з лінією заливки підлоги. Крок маяків-50-60 см.

Виконуючи бетонну стяжку, можна домогтися ідеально рівній поверхні

Цементний розчин розбавляють водою до консистенції густої сметани, важливо дотримати цей нюанс, так як занадто рідка маса буде виливатися через дрібні щілини, а занадто густу буде складно вирівняти. Шар стяжки з бетону повинен бути більше 3-х см, занадто тонке покриття швидко розтріскається.

Залитий на підлогу розчин, відразу вирівнюють по маяках, за допомогою правила. Через добу можна видалити опалубку і маяки, а що залишилися від них сліди замазати. Повністю суху поверхню розрівнюють теркою. Приступати до чистової обробки можна через кілька днів.

Якщо плита на балконі або лоджії має незначні перепади, висотою до 3-х см, можна використовувати сучасний і простий спосіб — зробити наливна підлога. Цей варіант особливо підходить для тих, хто вирішив вирівняти поверхню своїми руками.

Підготовка плити здійснюється аналогічно, але немає необхідності використовувати маяки, так як стяжка на балконі вирівнюється сама. У розчин додають воду до текучої консистенції. Вилиту на підлогу суміш прокочують спеціальним валиком з голками, щоб випустити бульбашки повітря. На великих за площею лоджіях поверхню додатково розрівнюють шпателем.

Наливна підлога можна зробити не тільки ідеально рівним, але і оригінальним

Чистову обробку можна зробити як мінімум через тиждень, але використовувати простір балкона дозволено вже через 2 — 3 дні.

Суха

Трудомісткий і копіткий процес виконання сухої стяжки, повністю виправдовується ефектом, який вона дає:

 • підлогу можна відразу покривати чистовим покриттям;
 • служить надійним утепленням;
 • підходить для відкритих і закритих балконів і лоджій.

Під час підготовки підстави, уздовж стін слід помістити звукоізоляційну стрічку, щоб при ходінні підлогу не видавав звуків, а також прокласти гідроізоляцію у вигляді міцної плівки. Обов’язково слід зробити маяки, щоб шар засипки мав рівну поверхню. Між профілями укладають шар керамзиту товщиною кілька см.

Для покриття необхідно використовувати матеріали оснащений пазами, так як при цьому способі вирівнювання не можна прикріпити листи до підлоги. Їх укладають щільно до стін і фіксують між собою клеєм або саморізами. Приступати до укладання декоративного покриття можна відразу ж.

Вирівнювання лагами

При наявності великих перепадів і нерівностей використовувати стяжки не можна. Виправити поверхню своїми руками можна за допомогою лаг. Крім того, одночасно з вирівнюванням, є можливість добре утеплити підлогу і не погіршити його.

Для роботи буде потрібно дерев’яний брус, будь утеплювач і покриття з фанери, дошки або osb. Перед початком робіт, якщо в цьому є необхідність, прокладають гідро — і теплоізоляцію з плівки і пенофола. Бруски коригуються за рівнем і фіксуються до підлоги і між собою. Далі прокладають утеплювач, наприклад мінвату або пінопласт і обшивають листами облицювання.

Існують і інші способи як вирівняти підлогу на балконі або лоджії своїми руками, наприклад, якщо нерівності зовсім незначні допустимо просто укласти кахельну плитку на розчин, тим самим заощадивши час і кошти.

Гарний балкон — це дороге задоволення. Пол на балконі так само важливий, як у вітальні або на кухні. Його можна зробити своїми руками або витратити на робітників не менше 50000 рублів.

На підлогу лоджії можна покласти різні покриття. Вибір залежить від засклення лоджії. Для теплих засклених балконів вибирають паркетну дошку, паркет, шпунтовану дошку, ламінат

Підлога на балконі потрібно робити міцним, якщо господарі хочуть використовувати балкон в якості оранжереї або кабінету.

Базова поверхня робиться на першому етапі виготовлення. Всі меблі виноситься і знімається старе покриття. Цементна основа очищається від старого клею, бруду і сміття. Стяжка допомагає збалансувати рівень заливки плити. Роблячи балкон, слід пам’ятати, що це ненадійна конструкція і вона не здатна витримати весь вантаж, як, наприклад, покриття в звичайному будинку. Вплив на балконну плиту має бути щадним. Пол на балконі можна вирівняти, зберігаючи цілісність конструкції. при цьому використовується не традиційна бетонна стяжка, а новий розчин з полегшеною структурою. Пінопластові включення з новими цементними стяжками на балконі мають хороші показники. Гіпсові розчини теж дуже легкі.

Рівність підстави визначається будівельним рівнем, далі відбувається вирівнювання за допомогою стяжки. Для стяжки знадобляться кілька маяків. Вони поділяються по всій ширині балкона рівномірно. Поперек підстави розподіляються маяки з кроком в 60 см.рівність маяків визначається будівельним рівнем, якщо знадобиться, то підкладають шматки оргалита. Якщо підлога встановлюється на відкритій лоджії, то потрібен ухил від стіни будівлі. Спочатку вирівнюють маяки, потім вирівнюється на лоджії. І так кожен окремо, в кінці загальне вирівнювання.

З установкою маяків не потрібно поспішати. Рівність покриття залежить від установки і точності маяка. Маяки кріпляться нерухомо.

Цементний розчин кладеться в місцях, де був підкладений оргаліт. Розчин застигає дві години. Щоб стяжки утримували розчин, замість кам’яного парапету встановлюються металеві перила. На краю зовнішньої сторони підстави кріпиться дерев’яний брус. Між брусом і підлогою щілину замазується герметиком.

Стяжка допомагає підняти рівень на балконі. Для кращої адгезії добре грунтують підставу. Розчин стяжки виготовляється зі спеціальних сухих сумішей. Розчин робиться згідно з інструкцією, доводиться до однорідної маси. Для стяжки сухі розчини вирівнюються самостійно. Рівність контролюється за встановленими маяками.

Ось так нескладно встановити своїми руками стяжки для покриття.

Можна встановити своїми руками дерев’яна підлога в лоджії. Коли стяжка готова, можна приступити до укладання декоративного покриття. Дощатий настил має значну популярність. Дерев’яна підлога на балконі, зроблений своїми руками, має природне тепло, хорошу циркуляцію повітря. Для відкритої лоджії рекомендується встановлювати вуличні дерев’яні щити. Відмінно підійде палубна дошка. Дошка не псується протягом багатьох років. У закритому приміщенні дошки підійдуть будь-які.

вирівнювання лагами

Встановлювати і вирівнювати підлогу на балконі своїми руками нескладно. Робиться лати, на яку кладуться дошки. Решетування забезпечує стік дощової води. Зберігається природна циркуляція повітря, так продовжується термін служби. Після деревина покривається лаком.

На лоджії укладаються різні покриття. Вибір залежить від засклення лоджії. Для теплих засклених балконів вибирають паркетну дошку, паркет, шпунтовану дошку, ламінат.

Укладання керамічної плитки своїми руками:

 1. знадобиться шпатель-гребінка, плитковий клей.
 2. підлога очищається від пилу і сміття. Клейовий розчин замішується згідно з інструкцією.
 3. з дальнього кута починається укладання.
 4. на тильну сторону плитки наноситься клей, вирівнюється гребінчастим шпателем, удалются надлишки клею, плитка кладеться на підставу і злегка притискається.
 5. таким же чином укладаються залишилися плитки, контролюється зазор між плитками за допомогою фіксації пластиковими хрестиками.
 6. крайні плитки підрізаються за допомогою плиткоріза.

Інші види покриттів встановлюються простіше.

Іноді доводиться своїми руками вирівнювати підлогу з бетону, причому без стяжок. Для цього стане в нагоді система вирівнювання по дерев’яних лагам:

 1. вичищається все сміття, пил, бруд, залишки старого покриття.
 2. будівельним рівнем визначається висота, і ставляться позначки на стінах по всьому периметру балкона.
 3. можна використовувати не тільки готові виробничі лаги, а й хвойні бруси певного розміру.
 4. встановлюються лаги з відстанню між осями до 50 см.
 5. для потрібної установки лаг підкладають бруси, а між ними шматки руберойду для гідроізоляції.
 6. на необхідному рівні лаги встановлюються строго горизонтально шляхом поступового переміщення брусків.
 7. за допомогою анкерів лаги кріпляться до бетону.
 8. після кріплення лаг на поверхню настилаються листи фанери. Листи закріплюються за допомогою саморізів. Фанера покривається водовідштовхувальними складами, так як є ймовірність попадання води, вологи.

Раз вже почалося вирівнювання, то можна їх же утеплити, проте утеплення збільшує навантаження на конструкцію. Для легкості використовуються піноплекс і пенофол. Не варто економити на матеріалах для утеплення, так як це може привести до реконструкції балкона. Тут потрібно проконсультуватися з фахівцями.

На ринку представлена велика різноманітність утеплювачів: нагрівальні мати, кабельні нагрівальні секції, плівковий підлогу. Утеплювачі встановлюються тільки на рівну поверхню.

теплий плівковий підлогу

Теплий плівковий підлогу монтується під лінолеум, ковролін, ламінат і т.д. Плівковий не має додаткового навантаження, прогріває поверхню рівномірно і швидко. Встановлювати теплий плівковий підлогу бажано на вирівняні покриття, що полегшить укладання даного виду.