Розповідаємо про актуальне, тому що попереду нас чекають мінімум півроку холодів

0
32

Якщо ви вирішили перенести радіатор опалення, це стаття для вас. Роман шидлаускас-експерт італійського виробника радіаторів опалення global radiatori-розповідає, як зробити це правильно, щоб потім не було болісно боляче.

Навіщо це потрібно

Основних причини, як правило, дві.

Причина № 1 — розстановка меблів. В цьому випадку батарея переноситься, щоб вмістити щось в конкретному місці, наприклад, диван або тумбочку.

Причина № 2-об’єднання простору. Зазвичай це кімната з лоджією, яка додатково утеплюється.

У першому випадку пересування приладу опалення може бути незначним. Наприклад, потрібно вписати по довжині стіни умовний диван, а там не вистачає буквально двох сантиметрів. Проблему можна вирішити, якщо зрушити батарею, яка звільняє заповітний простір. В цьому випадку перенесення вважається незначним і досить повідомити про нього керуючу компанію будинку.

А ось якщо мова йде про серйозні переміщення, як у другому випадку, це вважається переплануванням, на яку необхідно отримати дозвіл.

Обов’язково так все ускладнювати?

Відразу відповім тим, хто вже подумав: «та ну ладно, можна перенести по-тихому, ніхто не дізнається!»якщо пропустити етап узгодження значного перенесення батарей, при продажу квартири перепланування все одно доведеться узаконювати. А якщо перенесення зроблено неправильно, в будинку можуть виникнути проблеми з обігрівом квартир. І як тільки кк з’ясує, що причина в неузгодженому перенесенні батарей, вам доведеться заплатити штраф і повернути батареї на колишнє місце. Так що краще не ризикувати, а відразу зробити все за правилами.

Так що робити?

перше , що потрібно зробити, — звернутися в проектне бюро, яке підготує проект перепланування з тепловим розрахунком на основі наявного плану квартири. Вже на цьому етапі проектувальники скажуть, якщо бажання замовника неможливо втілити в реальність. Якщо це все ж здійснимо, вони дадуть вам контакти відомств, де потрібно узгодити новий проект.

До речі, план з інтернету не підійде, тому що реальна планування системи опалення в квартирі може відрізнятися від типових картинок. Для підготовки проекту проектувальникам знадобиться технічний паспорт квартири з бті (бюро технічної інвентаризації) не старше п’яти років. У деяких випадках потрібно виїзд проектувальника на місце, щоб врахувати можливі підводні камені.

другий і найскладніший етап-узгодження проекту. Якщо він зроблений правильно, проблем не виникне, просто доведеться витратити час, щоб обійти всі потрібні інстанції. Які саме-скажуть розробники проекту. Як мінімум серед них буде житлова інспекція, як максимум — пожежний нагляд, все залежить від складності перепланування.

Чи може проект не пройти узгодження? може, якщо вам попалися непрофесійні проектувальники, які не врахували якісь нюанси. Наприклад, якщо ви живете в москві, то не можете встановити радіатори на балконі (є відповідна постанова уряду москви). У санкт-петербурзі те ж саме. А в інших регіонах це може бути дозволено.

Якщо все пройшло успішно і проект узгодили, переходите до третього етапу: власне перенесення радіаторів. Головне-переконати робітників робити не так, як їм хочеться або звично, а так, як розписано в проекті.

Нарешті, після завершення перенесення слід чет е етап: приймання відповідно до узгодженого проекту. Потрібно запросити представників жилінспекції та бті, щоб вони підтвердили, що все зроблено точно за проектом. Після ви отримаєте документи на право власності квартири з новим плануванням. І все, ви перенесли радіатори законно!