Як зібрати змішувач для кухні. Як поміняти кран на кухні: поради та рекомендації

0
487

Одним з головних елементів на кухні є змішувач, який, як правило, встановлюється на раковину. Після покупки якісного приладу виникає наступне питання: як встановити кран на кухні?

Встановити кран можна викликавши фахівця, або ж здійснити роботи по його заміні своїми руками. Для самостійної установки кухонного крана будуть потрібні певні інструменти, і дотримання деяких правил. Знаючи пристрій водопровідного крана, і дотримуючись певних правил по монтажу даного виробу, поміняти змішувач на кухні можна за короткий час.

Установка кухонного крана включає в себе три етапи:

 • роботи з підготовки місця установки;
 • монтаж змішувача;
 • підключення та випробування.

інструменти для заміни крана

Для того щоб поставити кран своїми руками на раковину в кухні, будуть потрібні наступні інструменти:

 • ключ розвідний;
 • викрутка;
 • плоскогубці;
 • гайкові ключі;
 • фум-стрічка.

роботи з підготовки місця для подальшої установки

Перш ніж приступити до виконання монтажу змішувача своїми руками, слід провести ряд попередніх робіт:

 1. перекрити воду за допомогою вентиля, який розташований перед лічильником.
 2. провести демонтаж старого змішувача. Якщо вам необхідно замінити старий змішувач на новий, необхідно відкрутити гайки гнучкого шланга від труб подачі води за допомогою розвідного ключа. Після цього викручуються шпильки, які з’єднують кран і раковину. Провівши такі нескладні процедури, можна демонтувати старий змішувач.
 3. увага: перед початком даного виду робіт, під місце з’єднання гнучкого шланга і труби, встановлюється ємність для води.
 4. посадочне місце очищається за допомогою миючого засобу.

монтаж змішувача

Після проведення підготовчих робіт, можна приступати до монтажу крана:

 1. за допомогою фум-стрічки обмотайте гнучкі шланги. Після чого пропустіть їх через мийний отвір. Далі шланги прикручуються до нового змішувача, при цьому використовуйте гайковий ключ. У нижню частину крана обов’язково встановіть прокладку, яка забезпечить кращу ступінь герметичності.
 2. за допомогою викрутки, в спеціальні отвори, вставляються шпильки. Їх кількість може відрізнятися, в залежності від виробника і конфігурації виробу.
 3. незалежно від виробника, в комплекті крана поставляють щільну гумову прокладку і металеву пластину. На шпильку надівається прокладка, а зверху неї – пластина. Після чого необхідно встановити кран на раковину і зафіксувати в рівному положенні.

Заміна змішувача своїми руками (відео)

підключення та випробування

Після проведення ряду заходів, кран встановлений на кухонній мийці. Після цього потрібно підключити його до водопровідної системи.

Підключення гнучких шлангів до труб: для того щоб зробити дане підключення, будуть потрібні накидні гайки, в кожну з яких попередньо вставили прокладку. Необхідно щільно закрутити їх на трубі і підтягнути за допомогою гайкового ключа.

Увага: закручувати гайки потрібно обережно, щоб не зірвати різьблення гайки і не пошкодити прокладку.

Тепер кран встановлений своїми руками, комунікації підключені, можна перевіряти якість установки:

 1. в першу чергу, потрібно насухо витерти кран і раковину;
 2. відкрити вентиль на подачу води;
 3. пустити воду через змішувач; слід уважно оглянути всі гайки і місця з’єднань крана з раковиною, місця з’єднань труб. Якщо все залишається сухим, можна сміливо стверджувати, що вам вдалося якісно замінити кран своїми руками.

Підвівши підсумки, можна зробити висновок, що встановити кран своїми руками можливо і займає небагато часу, якщо дотримуватися всіх правил по його монтажу, а також прислухатися до наступних порад:

 • поміняти змішувач на кухні слід в тому випадку, якщо він не підлягає ремонту. Перш ніж приступати до виконання будь-яких ремонтних робіт, слід знати пристрій водопровідного крана. Вивчивши інструкцію, яка йде в комплекті зі змішувачем, можна дізнатися, як поміняти кран буксу, як визначити причини течі однорукого змішувача, як замінити прокладку.
 • як правило, в стандартних комплектах змішувачів гнучкі трубки бувають не найкращої якості. В такому випадку, краще відразу замінити їх гнучкими підводами в металевій обмотці.
 • обмотка труб повинна виконуватися тільки за годинниковою стрілкою.
 • перш ніж підключити гнучкі підводи до труб, переконайтеся, що з’єднувальні частини не будуть деформуватися в процесі експлуатації.
 • будьте уважні при підключенні гнучких підводів до труб гарячого і холодного водопостачання. Згідно з нормами, справа знаходиться холодна вода, зліва-гаряча.

Питання про те, як поміняти змішувач на кухні, виникає не так рідко, як хотілося б. Для тих, хто думає, що впоратися з цією справою під силу лише професійному сантехніку, є хороші новини: самостійна заміна змішувача цілком можлива. Потрібно лише запастися набором нескладних інструментів і матеріалів, познайомитися з пристроєм кухонного змішувача, а також вивчити рекомендації фахівців.

Необхідні інструменти і матеріали

Ніяких складних пристосувань для заміни змішувача на кухні, швидше за все, не знадобиться. Із завданням можна впоратися, використовуючи:

 • розвідний ключ (іноді його можна успішно замінити відповідним гайковим ключем);
 • викрутку плоску;
 • викрутку хрестоподібну;
 • ліхтарик;
 • наждачний папір.

Порада: якщо змішувач, який потрібно замінити, був з недорогих моделей, має сенс поміняти також і гнучкі шланги, якими він кріпиться до водопровідних труб. Дорогі моделі комплектуються більш якісними шлангами, вони на момент робіт можуть бути ще придатними для використання. Однак виникає ризик, що шланги зіпсуються раніше, ніж новий змішувач, тому в більшості випадків фахівці рекомендують ці деталі повністю замінити.

Крім того, слід запастися невеликою ємністю, в яку можна буде злити залишилася в сифоні воду. Може стати в нагоді і миючий засіб, щоб одночасно з заміною конструкції відмити накопичилася під мийкою і під змішувачем бруд. Герметик використовують як при монтажі мийки, так і для різьбових з’єднань.

Зверніть увагу: якщо мийка знімна, а не врізна, можливо, її доведеться зняти, щоб проводити демонтаж зіпсованого і монтаж нового змішувача на кухні було зручніше. В цьому випадку можуть знадобитися також додаткові інструменти, необхідний кріплення, герметик і т. П.

Отже, для початку потрібно придбати нову модель, а також підготувати всі необхідні інструменти і матеріали. Потім, озброївшись ліхтариком, потрібно заглянути під мийку і познайомитися з місцем роботи. Весь процес можна розділити на два етапи: демонтаж старого змішувача і установка нового.

Як демонтувати поламану модель?

Демонтаж зіпсованого змішувача починається не на кухні, а в санвузлі. Спочатку потрібно перекрити воду, щоб кухню не затопило.

Перед початком демонтажу змішувача потрібно відключити подачу води. Ручки на кранах повинні знаходитися в положенні, перпендикулярному водопровідній трубі

Після цього можна приступити безпосередньо до зняття зіпсованого змішувача. Для цього потрібно:

1. Відкрити водопровідний кран, щоб злити залишилася в системі воду.
2. Знайти місце з’єднання гнучких шлангів змішувача з водопровідними трубами.
3. Знайти місце кріплення змішувача до мийки.
4. Якщо мийка накладна, її слід акуратно демонтувати.
5. Від’єднати гнучкий шланг від водопровідної труби за допомогою розвідного ключа. На цьому етапі можна використовувати невелику ємність або банку, щоб злити воду, що залишилася в трубах.

Від’єднати гнучкі шланги від водопровідної труби потрібно за допомогою розвідного ключа. Діяти слід обережно, щоб не пошкодити з’єднання

6. Від’єднати нижню частину сифона.
7. Тепер мийку можна зняти.

Після того, як буде від’єднана нижня частина сифона, мийку потрібно дуже обережно перевернути і встановити в зручному для подальшої роботи положенні

8. Розгорнути мийку таким чином, щоб забезпечити доступ до кріплення змішувача.
9. За допомогою розвідного ключа послабити гайку, яка знаходиться на різьбовому штирі.

Перед тим, як приступити до викручування різьбових штирів, необхідно скористатися розвідним ключем і послабити кріпильну гайку на змішувачі

10. Тепер за допомогою плоскоїАбо хрестової викрутки потрібно викрутити сам різьбовий штир. Щоб змішувач не впав, його слід притримувати знизу рукою.
11. Видалити затиск, а потім вийняти змішувач, до якого приєднані старі гнучкі шланги.

Після того, як всі кріпильні елементи зняті, потрібно обережно зняти змішувач. Гнучкі шланги слід акуратно пропустити через монтажний отвір

Зверніть увагу: якщо прийнято рішення залишити колишні гнучкі шланги, їх на цьому етапі потрібно від’єднати від зіпсованого змішувача (знову стане в нагоді розвідний ключ). Потім шланги приєднують до нового змішувача, після чого продовжують установку. При цьому потрібно перевірити стан прокладок кожного шланга. Вони повинні бути цілими, без слідів деформації і розташованими на призначеному для них місці.

Після того, як старий пристрій демонтовано, можна приступати до установки нового змішувача. Однак перед цим не завадить оглянути монтажний отвір і видалити від туди накопичилася бруд, якщо така виявиться.

Встановлюємо новий змішувач

Перед установкою змішувача його необхідно, зрозуміло, зібрати і приєднати елементи підводки до водопровідних труб, тобто гнучкі шланги.

Після цього можна встановити новий змішувач безпосередньо на мийку:

1. Насамперед треба покласти на підставу змішувача кільцеву прокладку. Вона повинна знаходитися точно в призначеної для неї канавці. Якщо на цьому етапі допущені порушення, вода буде протікати під мийку і може пошкодити тумбу, а також розташовані під мийкою елементи.

Кільцеву прокладку необхідно розмістити точно в призначеному для неї поглибленні. Якщо це не зроблено, уникнути протікання практично неможливо

2. Тепер потрібно пропустити гнучкі шланги крізь монтажний отвір для змішувача (знята мийка все ще знаходиться в перевернутому положенні). Змішувач знову потрібно притримувати знизу вільною рукою. Необхідно стежити за тим, щоб кільцева прокладка в цей момент не зрушилася.
3. Встановити гумовий ущільнювач, форма якого повинна відповідати конфігурації притискної пластини.

Спочатку встановлюють гумовий ущільнювач, а потім притискну пластину, конфігурація яких збігається. Змішувач потрібно притримувати, щоб він не впав

4. Встановити зверху на ущільнювач притискну пластину.
5. Через відповідні отвори вкрутити в конструкцію різьбові штирі.

Порада: залежно від пристрою змішувач може комплектуватися одним або двома різьбовими штирями. Важливо простежити, щоб призначені для викрутки шліци залишалися зовні, а не у внутрішній частині змішувача, оскільки цей пристрій також доведеться одного разу демонтувати. Зазвичай на нових змішувачах різьбові штирі вкручуються дуже легко, просто пальцями. Можна скористатися викруткою, але фахівці не рекомендують затягувати їх занадто щільно.

Різьбові штирі вкручуються вільно. Їх можна затягнути викруткою, але не дуже сильно. Після цього розвідним ключем ретельно затягують гайку

6. Тепер за допомогою розвідного ключа потрібно затягнути монтажні гайки. Тут знадобляться додаткові зусилля, оскільки при погано затягнутих гайках змішувач буде «гуляти», обертатися навколо своєї осі.

Таким чином, проблему, як поставити новий змішувач на кухні замість старого, можна вважати успішно вирішеною. Залишається лише встановити демонтовану мийку на призначене для неї місце. Перед цим має сенс зайнятися прибиранням: відчистити місця кріплення мийки до стіни, саму стіну, внутрішню частину тумби і т.п. Після цього мийку встановлюють на місце, приєднують гнучкі шланги змішувача до водопровідної труби, а верхню частину сифона — до нижньої.

Завершальний етап-перевірка роботи нового обладнання. Для цього потрібно знову пустити воду в систему, повернувши вентилі в колишнє положення, відкрити новий змішувач і оглянути всі місця з’єднань. Якщо попередні кроки виконані правильно, ніяких протікань не виявиться. Новий змішувач вірою і правдою прослужить багато років.

Як поміняти змішувач на кухні? перш за все все залежить від обраного типу змішувача і від способу підводки труб гарячої та холодної води. У будь-якому випадку, ці роботи по плечу кожному.

Незалежно від конструкції будь — який змішувач виконує одну і ту ж функцію-він змішує гарячу і холодну воду, що подається відповідними до нього трубами, в певній пропорції і регулює натиск отриманого потоку.

Найбільш поширеними є наступні види змішувачів:

 • одноважільні, або кульові;
 • двохвентильні;
 • термостатичні;
 • сенсорні.

Одноважільні

Балі розроблені в другій половині xx століття і швидко завоювали заслужену популярність. І температура, і натиск в них регулюється єдиною рукояткою — важелем, яка може переміщатися вгору-вниз, регулюючи натиск, і наліво-направо, регулюючи температуру. В основі конструкції-керамічна куля з фасонними отворами для гарячої та холодної води і для вихідного потоку. Повертаючи кулю за важіль, власник поєднує ці отвори з відповідними вікнами в корпусі, створюючи більший або менший просвіт.

Гідність конструкції:

 • довгий термін служби;
 • зручність управління однією рукою.

Недоліки:

 • працюють тільки з водою, вільною від механічних домішок, що вимагає установки додаткових фільтрів;
 • висока вартість.

Замінити одноважільний змішувач легко і просто.

Двохвентильні

Цієї конструкції більше двохсот років. Традиційні змішувачі були винайдені у великобританії лордом кевендішем, відомим вченим. Конструкція досі зберігає популярність завдяки простоті і доступною ціною.

Напір гарячої їх холодної води регулюється окремими вентилями. Змішуються вони в вихідному патрубку.

Вентиль управляється маховиком-рукояткою, її обертання через черв’ячну передачу перетворюється в поступальний рух тарілчастого клапана, збільшуючи або зменшуючи просвіт меду прокладкою і сідлом.

Переваги:

 • невимогливість до якості води;
 • дешевизна змішувача
 • дешевизна прокладок

До недоліків таких змішувачів відносять:

 • незручність користування
 • необхідність частої заміни прокладок.

Покращена конструкція двохвентильного змішувача використовує замість гумових прокладок керамічні диски. Кран відкривається повністю за півоберта рукоятки. Однак такі змішувачі чутливі до якості води.

термостатичні

Механічний термочутливий елемент регулює пропорції змішання гарячої та холодної води так, щоб температура вихідного потоку відповідала заданій. Користувач один раз встановлює комфортну температури і далі йому достатньо тільки включати і вимикати воду, регулюючи її натиск.

Сенсорні

У таких змішувачах до термостата доданий датчик близькості. Досить піднести руки або будь — якої до крана-він сам включить воду заданої температури і напору. Коли руки або предмет прибирають із зони дії сенсора, вода відключається. Такі змішувачі давно використовуються в громадських туалетах, останнім часом вони стали поширюватися і в приватних домоволодіннях. Живиться пристрій від батарейки, якої вистачає не менше, ніж на рік.

До переваг конструкції відносять:

 • зручність користування, після первинної настройки змішувач працює автоматично
 • економія води, вона подається тільки тоді, коли в зоні дії датчика знаходять руки;
 • безпека, виключається ризик залити сусідів через забутого крана.

Недоліки пристрою, такі:

 • складність конструкції виключає самостійний ремонт;
 • необхідність періодичної заміни батарейки;
 • вельми висока ціна.

Зі зростанням популярності пристрою експерти пророкують зниження цін на сенсорні змішувачі.

необхідні інструменти та монтажні комплекти для роботи

Для заміни змішувача своїми руками будуть потрібні наступні інструменти:

 • набір ріжкових гайкових ключів, для більшості змішувачів досить ключів на 10, 11, 22 і 24 мм;
 • пасатижі або переставні кліщі;
 • плоска і хрестоподібна викрутки;
 • газовий ключ (середній)

При установці на нову мийку або в стільницю знадобиться також дриль з кільцевим свердлом-коронкою на 35 мм.для кращої видимості в обмежених місцях знадобиться налобний ліхтарик, що дозволяє звільнити руки для роботи.

Знадобляться наступні матеріали:

 • ущільнення для різьблення: стрічка фум або сантехнічна нитка;
 • силіконовий герметик;
 • аерозоль wd-40 для закислої різьби;
 • плоска ємність (тазик, банку, контейнер) для збору витирають з труб залишків води.

Потрібно також заздалегідь вивчити роз’єми змішувача і порівняти їх з з’єднаннями на трубопроводах. Якщо вони не відповідають, або довжини шлангів з комплекту змішувача не вистачає — слід купити гнучкі підводки з відповідними сполуками. Іноді застосовують перехідники з одного розміру різьблення на інший. При цьому необхідно пам’ятати, що кожне зайве з’єднання — це місце потенційної протікання.

нюанси демонтажу старого змішувача

Перед початком робіт слід перекрити гарячу і холодну воду найближчим до змішувача вентилем. Якщо вони не були встановлені при розводці водопроводу, то потрібно перекрити стояк на введенні в квартиру. Далі послідовність операцій наступна:

 • відкрити кран змішувача повністю, щоб скинути тиск;
 • дати воді повністю стекти;
 • підставити ємність для води під з’єднання підводок змішувача з трубами;
 • розкрутити з’єднання, дати залишкам води витекти в ємність.

Тепер можна приступати до зняття старого змішувача. Якщо його нижня частина знаходиться між раковиною і задньою стінкою модуля мийки — працювати в такому обмеженому просторі буде незручно, та й видно буде погано. Якщо є така можливість-мийний модуль потрібно відсунути від стінки. Для цього доведеться від’єднати слив раковини від каналізаційної труби. Якщо використовується сучасна гофрована гнучка труба-зробити це буде легко і зручно. Зі старовинними чавунними трубами краще не зв’язуватися.

Час, витрачений на відсунення модуля мийки і на повернення на місце, обов’язково окупиться. Якщо буде забезпечений зручний доступ до місця установки змішувача, і старий буде зняти легко, і новий буде встановлений швидко і без помилок, з першого разу.

Якщо мийка врізана в єдину стільницю, то фахівці пропоную демонтувати раковину. Після монтажу змішувача раковину ставлять назад, змастивши по контуру силіконовим герметиком.

При спробі зняти старий змішувач домашній майстер може зіткнутися з неприємною ситуацією: гайки і шпильки, що кріплять пристрій до мийки або стільниці, окислилися, вкрилися нальотом з мінеральних відкладень. Щоб відкрутити таке» закисле » різьбове з’єднання, доведеться обприскати його рідиною wd-40. Якщо з’єднання запущене і з першого разу відкрутити гайку (або шпильку з прорізом під шліц викрутки) не вдалося, обробку потрібно повторити.

Якщо і повторна обробка не дає результат-можна спробувати обстукати гайку з різних сторін частими несильними ударами невеликого молотка або гайкового ключа.

Ну, і, нарешті, якщо нічого не допомагає — доведеться відрізати трубу перед безнадійним з’єднанням, нарізати на ній нову різьбу (або насадити новий фітінг, якщо труба пластикова).

Після демонтажу змішувача корисно оглянути всі різьбові з’єднання і фітинги, оцінити їх стан. Деталі та елементи з ознаками зносу, слідами корозії, частково пошкодженими гумовими прокладками краще замінити, поки все розібрано і забезпечений зручний доступ. Інакше доведеться ще раз все розбирати через деякий час, але вже в умовах локального потопу.

технологія монтажу нового змішувача

Перш ніж починати встановлювати змішувач на кухні своїми руками, слід ознайомитися з його конструкцією і керівництвом по установці. Нові змішувачі випускаються з двома способами кріплення.

В одних фіксація до мийки або стільниці здійснюється за рахунок однієї або двох шпильок з гайками, угвинчуються в корпус змішувача. Ці моделі краще встають в товсті стільниці, товщиною від 22 до 50 мм.

Інші кріпляться широкої гайкою, нагвинчується на корпус пристрою. Таке кріплення переважно при установці в металеві мийки з тонкого листа нержавіючої сталі.

Отвір для змішувача вибирається коронкою на 28 або 32 мм.у дерев’яній стільниці це легко зробити самостійно. Для металевої потрібно високоточна оснащення. З керамічною раковиною самостійно краще не зв’язуватися, щоб не зіпсувати дороге обладнання. Провідні виробники передбачають отвір для змішувача при виготовленні.

з кріпленням на шайбу

Таку конструкцію можна відразу кріпити на мийку, оскільки довгий циліндр в нижній частині дозволить вільно, без перешкод приєднати гнучкі підводки.

 • у коробці зі змішувачем потрібно знайти гумове кільце ущільнювача, і помістити його в спеціально передбачену канавку внизу широкої частини корпусу;
 • акуратно, щоб не збити різьблення на циліндрі, ввести його в отвір мийки або стільниці;
 • перевірити, щоб кільце не випало з канавки і не перекосилося;
 • знизу надіти на циліндр ущільнювальну прокладку з гуми або пружного пластику;
 • наживити широку гайку на різьбу широкою частиною до миття або стільниці, переконатися в тому, що вона не перекосилася;
 • докрутити гайку до упору в стільницю, на якісних змішувачах це можна зробити руками;
 • гайковим ключем або переставними кліщами акуратно затягнути гайку до упору, притримуючи змішувач в потрібному положенні за верхню частину;
 • якщо положення виливу потрібно підправити, гайку слід віддати на піввитка — виток, довернути змішувач і знову затягнути гайку.

Не варто перетягувати гайку-надійність кріплення від цього не підвищиться, зате підвищується ризик зриву різьблення.

Після того, як змішувач надійно закріплений на мийці, настає час ввернути в його корпус гнучкі підводки. Їх різьблення не потрібно обмотувати ущільнювальним матеріалом — герметичність забезпечують гумові кільця, розміщені на торцях штуцерів. Тут теж потрібно дотримуватися обережності при затягуванні різьблення — штуцер вворачивается вручну, після чого робиться один — півтора обороту ключем.

з кріпленням на шпильки

Як правильно встановити таку модель? для них нюанс полягає в необхідності спочатку прикрутити гнучкі підводки, а потім-кріплення змішувача. Якщо спробувати зробити навпаки, то шпильки будуть заважати загорнути штуцера підводок.

Послідовність дій по монтажу наступна:

 • зняти шпильки;
 • закрутити руками і підтягти ключем гнучкі підводки;
 • скрутити зі шпильок подовжені гайки з латуні;
 • вкрутити шпильки в корпус вручну і підтягнути плоскою викруткою за шлицевой проріз на кінці;
 • надіти на змішувач знизу ущільнювальне кільце;
 • пропустити в отвір мийки або стільниці спочатку підводки, а потім і шпильки;
 • надіти на кінці шпильок пружну прокладку і далі-кріпильний фасонне півкільце з комплекту;
 • наживити на шпильки подовжені гайки з комплекту, підтягнути їх вручну;
 • переконавшись в тому, що змішувач правильно орієнтований щодо раковини, по черзі, по кілька оборотів, затягнути гайки на шпильках, домагаючись їх рівного навантаження і відсутності перекосів.

Закріпити мийку на стільниці або в мийному модулі.

підключення змішувача до водопроводу

При приєднанні гнучких підводок змішувача до водопровідних труб намагаються робити це так, щоб гаряча вода була зліва, а холодна справа.

Перед тим, як зробити пробний пуск води, слід відкрутити насадку — аератор, щоб вона не забилася збаламученими частинками іржі та інших мінеральних відкладень. Літрів 20-50 води краще спустити в дренаж, а потім поставити аератор на місце.

Під час пробного пуску потрібно бути готовим негайно перекрити стояк, якщо була допущена помилка при монтажі.

Замінити кухонний змішувач самостійно-досить проста операція. Вона вимагає початкових навичок володіння слюсарним інструментом і цілком по плечу домашньому майстру.

Кухня характеризується інтенсивним використанням всього обладнання та приладів, в тому числі і змішувача. Такий стан справ неминуче призводить до поломок, причому вийти з ладу можуть як дешеві, так і дорогі моделі. Нерідко ремонт кухонного змішувача недоцільний, тому виникає питання, як зробити його заміну своїми руками.

Будь-яких складнощів при його монтажі не виникає, якщо дотримуватися певної послідовності дій. При цьому важливо зробити правильний вибір змішувача, який би відповідав інтер’єру кухні, був надійний і зручний в експлуатації.

Вибір змішувача

При заміні кухонного змішувача необхідно мати уявлення про наявні варіанти конструкцій і особливості приладів. Якщо порівнювати рівень навантаження змішувачів, встановлених в і на кухні, то в останньому випадку умови роботи приладу значно важче.

Вибір вЗалежно від внутрішнього пристрою

Двохвентильна система. до останнього часу дана конструкція була єдиним варіантом змішувачів. Вона складається з виливу, розташованого між кран-буксами. Для регулювання напору води використовуються вентилі.

Вартість подібних пристроїв знаходиться на доступному рівні, експлуатація не представляє незручностей, але виникає необхідність в регулярній заміні деяких комплектуючих. Особливо часто виходять з ладу прокладки через інтенсивну експлуатацію приладу. Інший недолік двовентильних змішувачів полягає в схильності до виникнення протікання. Іноді ситуація складається так, що навіть неможливо щільно його закрити. Витрата води підвищується в зв’язку з тим, що не можна перекрити воду в момент намилювання посуду.

Однорычажная система. такі змішувачі в даний час завоювали найбільшу популярність. Це пов’язано з тим, що відпадає необхідність у відгвинчуванні і загвинчуванні крана. Регулювати подачу води і її температуру можна в один дотик руки. Якщо немає можливості використовувати для цього кисть руки, то можна задіяти лікоть або палець.

Одноважільна система

Подібна конструкція виключає ризик виникнення протікання і зайвої витрати води. Таким чином, одноважільний змішувач можна віднести до економних приладів. Вартість в порівнянні з двохвентильною системою вище, але знаходиться на доступному рівні для більшості споживачів. Відсутність в конструкції прокладок виключає необхідність їх періодичної заміни.

Безконтактна система. змішувачі цієї конструкції — найбільш сучасний і високотехнологічний варіант. Для включення подачі води досить піднести до нього руки. Цей процес контролюється датчиком, який встановлюється в корпусі або в мийці. При роботі приладу відпадає необхідність у вентилях і важелі.

безконтактна система

Вартість таких сучасних електронних змішувачів висока, що виражається в обмеженому попиті. Велика ймовірність поломок і збоїв системи управління.

Виливши змішувача

Висота виливу – важливий параметр, який слід враховувати при виборі змішувача на кухні. Занадто високе його розташування стане причиною розбризкування води під великим напором. Низько розташований виливши призведе до ускладнень при митті габаритної посуду. Таким чином, потрібно зупинити вибір на середній величині.

Розміри конструкції змішувача повинні бути співмірні габаритам раковини. При виникненні сумнівів у правильності їх вибору рекомендується зупинитися на пропозиціях виробників, які дозволяють комплексно вирішувати це завдання. Набір з змішувача, раковини і аксесуарів до них – ідеальний варіант.
Сучасні конструкції змішувачів оснащуються висувним виливом. Він розташовується в гнізді і має довжину 0,6-1,2 м. В них використовується високоякісні матеріали, які забезпечує надійність і довговічність пристрою.

змішувач з аксесуарами

Конструкція сопла

При виборі змішувача слід приділити увагу конструкції сопла, яке служить для подачі струменя в мийку. Існує два їх варіанти: лійка-душ і аератор. Останній з них являє собою картридж, в корпусі якого встановлено ситечко або відхиляє диск. Висувна лійка має два режими роботи, при яких створюється струмінь води або прилад працює як душ. Така конструкція робить експлуатацію пристрою більш комфортною і полегшує догляд за мийкою.

Матеріали для кухонних змішувачів

Вибір матеріалу для виготовлення кухонного змішувача багато в чому визначає довговічність приладу. Пристрій може бути металевим, керамічним або пластмасовим.

Сплави металів. Найбільш дешеві змішувачі виробляються з силуміну, сплаву алюмінію і кремнію. Їх зовнішній вигляд не відрізняється витонченістю, а термін експлуатації відносно невеликий.

підключення нового змішувача

Пластмаса. Матеріал має високу технологічність і має доступну вартість. Він характеризується малою вагою, міцністю і безпекою. Низька теплопровідність пластмас відноситься до недоліків при їх нагріванні. Термін служби нижче в порівнянні з металевими виробами.

Кераміка. Сучасні напрямки дизайну інтер’єру в кухні має на увазі використання штучного каменю, в тому числі і при виробництві змішувачів. Основною особливістю таких приладів є можливість надання будь-якої химерної форми і кольору кухонного приладу. Це дозволяє створювати унікальне оформлення приміщення. Головний недолік матеріалу-це непрактичність і малий термін служби.

Заміна змішувача: покрокова інструкція

Необхідні інструменти і матеріали

Спеціальні пристосування для монтажу кухонного змішувача не потрібні. Досить мати гайковий ключ, викрутки, електричний ліхтарик і наждак.

Рекомендується, при заміні бюджетної моделі, також замінити гнучкі шланги. Більш дорогі і якісні конструкції забезпечені більш надійними шлангами. При цьому виникає ризик виходу з ладу шлангів до того моменту, коли буде потрібно заміна змішувача. Тому бажано здійснювати заміну цих пристроїв одночасно.

Крім зазначених інструментів необхідно підготувати ємність для видалення залишків води з сифона. Не виключається, що доведеться видаляти бруд, що утворилася під мийкою і змішувачем. Для цього потрібно мати під рукою миючий засіб. З метою підвищення надійності з’єднань потрібно герметик.

У деяких випадках проведення робіт з демонтажу і монтажу змішувача вимагають розбирання мийки. Ця обставина обумовлює використання додаткових інструментів, пристосувань і кріплення.

Підбір інструментів і матеріалів повинен відповідати придбаної моделі змішувача. Потім слід ретельно вивчити місце проведення заходу, підсвічуючи затемнені ділянки ліхтариком.

Демонтаж змішувача

Перед початком робіт воду необхідно перекрити, щоб не допустити затоплення. Після цього переходять до видалення аварійного змішувача в порядку, описаному нижче.

Залишки води в змішувачі видаляється шляхом його відкривання.

Визначають з’єднання гнучких шлангів з водопровідними трубами.

З’ясовують місце з’єднання змішувача і мийки.

Якщо мийка накладна, то її демонтують з дотриманням запобіжних заходів.

Для демонтажу гнучких шлангів використовують розвідний ключ. При цьому буде потрібно ємність для зливу води з труб.

Відгвинчують нижню частину сифона.

Після цього з’являється можливість демонтажу мийки. При цьому її обережно повертають в потрібне положення. Це дозволить безперешкодно працювати з кріпленням змішувача.

Гайка, нагвинчена на штирі, послаблюється, штир викручують за допомогою викрутки. Для попередження пошкодження змішувача при падінні його слід притримувати.

Після зняття затиску виймають конструкцію змішувача зі старими гнучкими шлангами. При цьому вони акуратно пропускаються крізь монтажний отвір.

У разі, коли планується залишити старі шланги, їх від’єднують від змішувача. Далі вони з’єднуються з новим приладом. Попередньо необхідно досліджувати стан прокладок. Якщо видно сліди деформації або порушена цілісність, потрібно їх замінити.

Після завершення складання нового кухонного змішувача переходять до його монтажу. Попередньо проводять огляд і очищення монтажного отвору.

установка своїми руками

Установка змішувача

Кухонний змішувач повинен бути зібраний і з’єднаний зі шлангами до початку установки. Подальші дії відбуваються в послідовності, яка описана нижче.

Під основу кладеться кільцева прокладка так, щоб вона потрапила в спеціально виконану канавку. При порушенні положення ущільнення неминуче виникнуть протікання води, які поступово приведуть до руйнування елементів конструкції мийки.

Далі пропускають через монтажний отвір гнучкі шланги. При цьому мийка, яку раніше демонтували, як і раніше перевернута. Ця дія виконують обережно, оберігаючи змішувач від різких рухів, щоб не зрушити з покладеного місця прокладку.

Підбирають ущільнювач з гуми, відповідно до форми притискної пластини, і встановлюють його.

Зверху монтується притискна пластина, що фіксує з’єднання.

Вкручують різьбові штирі в отвори, призначені для них.

Комплектація змішувачів може відрізнятися і містити один або два різьбових штиря. При монтажі необхідно звернути увагу на розташування шліців під викрутку. Правильне їх розташування-зовнішнє. Якщо шліци помилково залишаться у внутрішній частині змішувача, то це істотно ускладнить демонтаж приладу, так як рано чи пізно його доведеться міняти. УІ встановіть на останні вентилі. Тоді в разі необхідності ви завжди зможете перекрити подачу води на мийку і зробити нескладний або замінити кран на кухні.

Після підключення крана до водопроводу обов’язково перевірте правильність виконаних робіт. Відкрийте спочатку гарячу воду, потім холодну. Уважно перевірте всі з’єднання на наявність протікання. Якщо такі є, доведеться міняти ущільнювач. Найімовірніше, ви перестаралися, затягуючи підводки.