Старець отець ілій як до нього потрапити. » це однокурсник глави рпц… Він зцілює від раку і багато ще чудес показує…

0
348

1 кажуть, що сьогодні в росії зовсім не залишилося старців. Священнослужителя ілля називають останнім, хто може удостоїтися такого звання. Відомий в народі і церковному середовищі старець ілій ноздрін, незважаючи на похилий вік, як і раніше приймає відвідувачів і є персональним патріарха московського.

Шлях до любові і віри

Віра в іллі, якого при народженні батьки нарекли олексієм опанасовичем ноздріним, здається була завжди. Ще хлопчиськом олексій ходив до церкви, молитися богу хлопчик почав вже в три роки.

Народилася ця унікальна людина в селі становий колодязь. Після закінчення школи в 50-х роках вступив служити в армію. Там був зарахований до лав комсомольців, про що по поверненню до цивільного життя сильно шкодував.

Каяття так захопило олексія, що він зважився спалити партійний квиток. І знову звернувся до віри, як до єдиного джерела благодаті і праведності.

Потім олексій опанасович навчався в технікумі. Працював у місті камишин. Після роботи молодий чоловік часто приходив до місцевої церкви до священика івана букоткіна. Він то і порадив олексію вступити до духовної семінарії.

Навчаючись в семінарії в санкт-петербурзі, олексій став близько спілкуватися з майбутнім патріархом кирилом. У 1966 році від рук митрополита никодима отримав постриг у чернецтво. В цей же час був названий духовним ім’ям іліан на честь одного з сорока святих мучеників севастійських. Тим же митрополитом був призначений в сан ієромонаха. Служив у різних ленінградських церквах, монастирях і парафіях.

Був направлений в оптину пустель в 1989 році для роботи духівником, де настоятель обителі постриг його у велику схиму з ім’ям ілій. Там живе старець ілій ноздрин і сьогодні.

Схиархімандрит вкрай негативно ставиться до будь-яких проявів комунізму. Сталін і ленін для нього – найлютіші вороги народу і віри. Його суспільні погляди являють собою наступне:

Оптинський старець веде просте життя. Він багато молиться і займається регулярним прийомом людей, які потребують його раді.

Уклад життя в оптиної пустелі досить суворий. Духівник ілій носить звичайний підрясник. Виглядає худим і згорбленим. Але всі, хто потрапляє до нього на прийом, навперебій твердять про ту святість, яка виходить від цього воїна христа.

Старець ілій говорить тихим голосом і простими словами. Але вони ніби проникають в серце, відгукуються там чимось вже давно відомим, але поки до кінця не усвідомленим. Священнослужитель ілій дуже добре знає біблію, церковну історію, житія святих. Він розбирається в багатьох мирських проблемах. І часто переїжджає з місця на місце у своїх церковних справах. І скрізь його знаходять люди, охочі отримати від старця благословення.

Хто такі духовні старці?

Тих, хто тільки вступає працювати до церкви, називають новоначальними. Отакими духовними немовлятами, тільки що ступили на шлях віри.

А хто ж тоді духовні старці? звання старця не можна отримати за чиїмось наказом. Старцями стають ті священнослужителі, які прагнуть до єднання з богом, живуть згідно божим законам і відзначені божою милістю. Ці люди проходять складний шлях віри і любові. Вони наділені прозорливістю, але не показують її без міри, їх мудрість тиха, а віра дуже глибока.

Старці вміють вселити в людину духовну силу, щоб він міг впоратися зі своїми проблемами самостійно. Вони лише вказують напрямок і діляться своєю благодаттю з віруючими.

Справжні старці чисті душею як діти. Вони дійсно сповнені любові до світу, позбавлені пристрастей, спокійні і смиренні. Такий стан досягається людьми тоді, коли вони багато працюють духовно, займаються духовним розвитком. Все перераховане вище є і в іллі ноздрином. І підтвердженням цьому служить той нескінченний людський потік, який ніби не вичерпується поруч зі старцем.

Оптинський старець ілій ноздрін є прикладом високодуховної людини. Його діяння прості і позбавлені пафосу, а результати від них перевершують всі очікування. Чи будуть надалі в росії старці, подібні йому? на це питання відповісти складно. Але християнство, як і весь світ, безперервно розвивається. Тому надія на таку духовну опору залишається завжди. Адже з року в рік все більше людей приходить . Можливо, віра когось із них буде настільки сильна, а життя чисте, що з’явиться новий старець, який буде невпинно допомагати людям вирішувати їхні проблеми, підтримувати їх і направляти по правильному шляху.

Цього року виповнилося 85 років. Народився він через 15 років після революції саме в день її початку. А день ім’янаречення, який за православною традицією припадає на восьмий день після появи на світ, для нього збігся зі святкуванням державної ікони матері божої. Все життя його відзначена заступництвом пресвятої, і все, що він робить, — на виконання волі государині про зміцнення держави.

Сьогодні, на пам’ять 40 севастійських мучеників, у батюшки ілля тезоіменитство.

Війна

Ще до революції в рідному йому селі становий колодязь, що на орловській землі, його дід іван був старостою покровської церкви, побудованої на особисті кошти місцевих селян і діючої понад століття. Однак до моменту народження онука в сім’ї сина афанасія і його дружини клавдії в цьому храмі служби відбувалися хіба що таємно, а то і зовсім десь по домівках. Тому новонародженого і хрестили в сусідньому селі яковлево в храмі казанської ікони матері божої. Нарекли алексієм на честь алексія, людини божого.

Вже в наші дні в 2001 році приїхав якось до тоді ще схиигумена іллю, який повернувся вже з афона в відроджується оптину пустель, тракторист-комбайнер з орловщини валерій олексійович кравець-порадитися з одного сімейного питання — та обмовився, що храму в окрузі немає. А батюшка і каже:

Приступай до будівництва!

У того-очі по блюдечку.

Бог, — каже схимник, — все управить.

Як любить пояснювати в таких випадках батюшка ілій: «будувати буде бог, я буду молитися», — тобі-то, мовляв, і робити нічого…

Так дивом божим практично без відриву від поточних сільгоспробіт тракториста-комбайнера храм і піднявся.

Відродили з благословення батюшки ілля покровський храм і в його рідному селі становий колодязь. А в дитячі роки батюшки, коли йому ще належало сісти за парту, закритий храм в школу переобладнали. Раніше селянські діти в церкві грамоту по псалтиря і осягали. Та ось тільки за радянської влади вхід прорубали прямо через вівтар, а ступені виклали з надгробків, зрівнявши з землею кладовище, що було околиць. Дітвора, звичайно, про це нічого не знала. А дорослі все більше мовчали. Рік, коли майбутній схіархімандрит пішов у перший клас, припадав на найлютіші репресії.

Навчали дітей відповідно до приписів радянської пропаганди. Багато капостей говорилося про царську сім’ю. Але різдво і великдень у селі все одно святкували, незважаючи ні на які заборони. Хіба що глибинний сенс цих урочистостей у відриві від богослужінь все більше для односельців вихолощувався.

Альоші пощастило: у нього дуже віруючою була тітка, що живе в москві. Вона часто гостювала у них. З усіх племінників — а це ще старший брат іван та молодші сергій і сестричка аня-найбільш чуйним до всього релігійного і святого з малих років був олексій. З ним-то вони і виходили всі відкриті ще в рідних краях храми, їздили в діючі церкви орла. Як підріс, тітка привозила олексію вже рідкісну тоді духовну літературу, наставляла в церковнослов’янській грамоті.

Так що, відучившись потім, вже після школи, в 1955-1958 роках, в машинобудівному технікумі в серпухові і опинившись за розподілом на споруджуваному бавовняному комбінаті в місті камишин нинішньої волгоградської області, юний олексій насамперед поцікавиться: «а де тут храм?»

«а нас-то вже і намітили туди їхати», — згадує зараз батюшка ілій.

Пізніше, — каже зараз, — відповідаю йому.

Сам-то отець єремія відправки на афон чекав цілих 14 років, і батюшка починає розповідати, яким застав його, приїхавши на святу гору через всього лише півтора року. Взагалі охочіше говорить про інших, ніж про себе. У цьому він весь-точно розчинений в увазі до іншого…

Отець єремія на півтора роки раніше мене приїхав на афон. Журився, що тільки до 60 років вибратися туди вдалося. Трудився і змирявся. То дрова пиляв, то штукатурив, то їздив за продуктами в салоніки. Це потім вже стало побільше братії в монастирі, а раніше-то ми як жили? вивантажать нам припаси на пристань. Ми тільки через добу їх підберемо. А платили і то через місяць, напевно. Нас було чоловік 10, навіть менше. Всі не встигали. А потім отець єремія на всіх закуповувався, возив продукти. Дуже турботливий був, на братію ніколи голосу не підвищував. Хоча роботи у нас тоді було невпроворот.

— зруйновано все було?

Так,Звичайно, все було вже застаріле. Після революції з радянської росії на афон нікого не пускали, та й греки перешкоди чинили, занепад обителі означав передачу російського монастиря їм. До того ж дві пожежі сталося.

— це при вас?

Ні, не при мені. Ліс горів біля готелю ще раніше.

— як зберігалися чернечі традиції?

Ми наших попередників, можна сказати, і не застали. З колишніх там тільки карпатороси були. Хоча вони не набагато раніше нас приїхали. Це братія із закарпаття. Подвизалися всі ми, як могли.

— а там лайка сильна?

Так. Звичайно, ворог пристає. Диявол воює скрізь. Але в такому святому місці молитися, звичайно, легше.

— як братія протистояла бісівським нападкам?

Молитвою і протистояла. Служба там щодня відбувається. Хоча нас було і небагато, але служили в двох храмах. Там вони розрізняються: покровський в давньоруському стилі збудований, а пантелеімонів вже носить печатку початку xix століття. Коли братія перейшла з русика, тоді й збудувала цей пантелеімонів собор. Хоча раніше ченці хотіли будувати інший, ще більший собор своєму покровителю. Але потім почалася революція, 1917 рік. Нічого не вийшло. Багато зі старої братії повмирали, поки в росії всі ці нестроенія були. Останнім часом, коли готувалися до торішнього святкування 1000-річчя перебування росіян на афоні, на русику відновили невеликий храм. Він був освячений в 1920 році. І однотипний побудований був ще в іллінському скиту.

«працюючому ченцеві один біс докучає, а на дозвільного сотня навалюється»

Якщо постійно перебувати в працях на послуху, це теж допомагає в боротьбі з бісівськими нападами. Працюючому ченцеві один біс докучає, а на дозвільного сотня навалюється.

— батюшка, а ви на русику несли послух?

Був я і там недовгий час. А так в основному в самому пантелеімоновому монастирі. Не так часто, але доводилося відвідувати ксилургу — це місце, де російське святогірське чернецтво зароджувалося. Бував і в нашому скиту круміца: коли був на афоні, частенько залишався там.

— а які послухи ви на афоні несли?

Все, що стосувалося життя монастиря. Тому що нас спочатку було небагато, за все бралися. Потім вже потихеньку під’їжджати стала братія. А спочатку треба було все відновлювати. Келію старця силуана мені допомогли відтворити.

— на млині?

— батюшка, а на млині яке у вас було послух?

Млин як такий тоді вже не працював. Хоча раніше там було три секції, позмінно борошно мололи, але тоді і ченців в монастирі було багато. А нас-мало, так що ми зосередилися на відновленні храмів, а в процесі цієї роботи ще й старцю силуану приділ зробили. Дах самі у соборів перекривали, а то вона вже зовсім могла впасти. Спочатку самі працювали, потім вже стали робочі з’являтися.

Я останнім часом в канцелярії послух ніс. Звичайно, раніше в монастирі багато було людей, і служіння в канцелярії було різноманітним: хтось відповідав за папери по паломникам, хтось в ігуменському служив, інший по братії-а мені з усім цим самому управлятися доводилося.

— ви ж ще й обов’язки духівника братії виконували?

— а з іншими монастирями спілкувалися? якось досвіду святогірського набиралися у них?

Звичайно, і до нас братія з інших монастирів приїжджала, і ми відвідували інші обителі.

— з ким спілкувалися?

У болгарському монастирі зограф мені тоді, бувало, доводилося служити. Нещодавно паломничали на афоні, і знову служив у зографі. У грецькому монастирі дохіар біля ікони божої матері «скоропослушниця» часто бували. З ігуменом монастиря ксенофонт алексієм давно тісно спілкуємося. Монастир ксиропотам любили відвідувати.

— а зі старцем паїсієм зустрічалися?

А де він був?

— у нього остання келія панагуда недалеко від монастиря кутлумуш.

Так, був у нього. Його ж нещодавно канонізували? приходив я до нього. Правда, він російську не знав. А я по-грецьки не дуже розумію. Але те, що він говорив людям, можна і в його книгах прочитати. Головне-спілкування, побачити один одного, помолитися разом.

— а в симонопетрі були? зі старцем еміліаном (вафідісом) спілкувалися?

Був. Як зі старцем паїсієм, так і з ним спілкувався. І там, і там завжди багато росіян було.

— що з афону можна нам зараз перейняти?

Що-що?! подвиг! на афоні життя-завжди подвиг. Там постники і трудники живуть. Коли туди наші розбалувані мирські мужики приїжджають пожити, їм, звичайно, буває важкувато. Вночі-служби. Кухня мізерна, не завжди відповідає запитам тих, хто в ресторанах звик харчуватися. Фізично ще працювати треба.

— а ви, коли жили в пантелеімоновому монастирі, як прожиток знаходили?

Ми не голодували, особливої потреби не було. Завжди якось знаходилося щось на трапезу.

— братія самі себе забезпечували?

Так. Працювали і молилися. Господь не залишав.

— яке у ченців правило на афоні?

У всіх по-різному.

— а у вас яке правило там було?

Молитви, канони.

— зараз багато літератури про афонських подвижників. Там пишеться навіть про святогірську норму поклонів по 1000, мінімум по 300 поклонів в день. Да?

Ми зараз всі слабкі. Таким — не більше 12. Скільки хто зможе. Зараз-більше, звичайно.

— батюшка, а як ви на афоні молитві вчилися?

Нас там постійно займала служба. Ісусову молитву, звичайно, читали і в келіях, і в храмі, і на послух. Взагалі келейно завжди дуже ретельно готувалися до служби, молилися, перш ніж піти в храм.

— ісусовою молитвою невпинно молилися?

Як виходило.

— як у світі навчитися молитися?

Господь дає молитву молиться. Молишся? ось молись!

— дай бог вранці і вечорами. А ісусовою молитвою-як?

» господь дає молитву молиться. Молишся? ось молись! і ще: треба намагатися жити більш відчужено і розмірено»

Сучасна людина в мегаполісі багато зайнятий розумовою діяльністю. Та ще ночами за комп’ютером сидить. Треба намагатися жити більш відчужено і розмірено. Благословитися жити за статутом, розписати: що, коли. Не завжди, звичайно, точно в світі вдасться дотримуватися статуту, але треба все одно намагатися, щоб життя було більш впорядкованим.

Своя земля

Від того-то батюшка ілій і благословляє жити на землі, повертатися з міста в село. Тут людина більш вписаний у встановлені богом ритми зміни зими, весни, літа, осені. Читає, як батюшка ілій часто нагадує слова михайла васильовича ломоносова, книгу природи, відкриту нам, як і, самим творцем.

У селі легше увірувати, повернутися до своїх церковних коренів. Тут тобою вже не помикає спустошлива нервування мегаполісу, споживчий диктат реклами, нескінченний офісний цейтнот. Людина на землі самодостатня. Тут відчутніше те, як бог благословляє праці людини, і він цим живе. Які б не відбулися світові катаклізми: відключення електрики, а заодно і скасування тотального панування в житті сучасника інтернету і телекомунікацій, крах фінансової системи, санкції… — людина на землі проживе! ця внутрішня апріорна незалежність з духовної точки зору дуже важлива. Тут лінія опору антихристової цивілізації вавилона.

Тому і при відродженні оптиної пустелі, куди через 10 років подвигу на афоні був відправлений батько іліан, увага приділялася не тільки відродженню чернечого гуртожиткового статуту, а й розвитку власного монастирського господарства: оптинська братія завжди годувалася від своїх праць.

Тут батюшка був уже пострижений у велику схиму з ім’ям іншого севастійського мученика ілля (в перекладі з грецького» сонце») і отримав благословення відроджувати традицію старчества, якою завжди славилася оптина.

Народжений і виріс в селі, він знає, наскільки сільське життя важке, але і наскільки рятівна. Цей досвід вистражданий поколінням старця ілля. Він пам’ятає, як цілеспрямовано російської людини «відбивали» від землі. Насильно людей зганяли в колгоспи, де навіть зарплати не платили, змушуючи працювати за галочки-трудодні. Обкладали при сталіні, чиї роки правління якраз припали на дитинство батюшки ілля, непомірними податками будь-яку домашню живність, кожне плодове дерево, кожен кущ смородини в саду. Так що люди просто все повирубали і відмовлялися вже розводити домашню птицю і худобу. При будь-якій можливості бігли в місто. А в свідомості на покоління закріплювався стереотип неприйнятності життя на землі.

Але навіть у той важкий час , згадує, також відзначає в цьому році 80-річний ювілей, була у людей якась внутрішня сила і життєздатність, діти в селах виховувалися в головній християнській чесноти-в дусі подяки. Цінували їжу, бо бачили, як важко вона видобувається. Поважали працю, тим більше батьків, а значить, росли у виконанні заповіді про шанування батька і матері (див. 20: 12).Взагалі, каже, цінували все: одяг, дах над головою, інструменти праці. Тому що не було нічого. Зате була взаємовиручка. Діти змалку вчилися ділитися. Будь-якої дрібниці-раділи! а сьогодні дух пересичення народжує апатію і зневіру, незважаючи на всю суєту.

«більше працюйте на землі-ніколи вам буде нудьгувати »

У вас же сім’ї! діти! ось розіб’єшся або калікою станеш-вони ж пропадуть. Треба сільське господарство піднімати. Почніть працювати! більше працюйте на землі — ніколи вам буде нудьгувати. А на мотоциклі ганяти не треба.

Приїхала ксенія додому та переказала все чоловікові. Вже не знає, як це опосередковано благословення подіяло, але батько до того моменту вже двох дітей більше на стрибки з парашутом не їздив, а, на подив усіх, зайнявся сільським господарством. А незабаром з благословення батюшки в родині народилася довгоочікувана після восьмирічної перерви третя дитина.

Многочадие — це те, від чого так само, як і від рятівного життя на землі, цілеспрямовано відучували російський народ. Жінку, всупереч апостольському вмовлянню, що врятується вона чадородієм (див.: 1 тим. 2: 15), навантажували «суспільно корисною працею», будь то перевиконання плану в колгоспі або на міському виробництві, а немовлят їм доводилося здавати в інкубатори-ясла, потім — в дитячі садки.

Євгенія ульєва з благословення батюшки ілля народила вісьмох дітей. Першої дочки старець точно передбачив її зустріч з майбутнім чоловіком за п’ять років до цього, зараз вона сама вже стала мамою. А з другою дочкою взагалі цікава історія. Приїхали вони якось з мамою до батюшки іллю, а він і каже:

Поїдете в село бурнашево, знайдете там іру, у якої корови, і виходь, — звертається до дочки, — заміж за її сина максима.

Поїхали туди, розшукали будинок, познайомилися з мамою і сином…

Найдивовижніше, — розповідає євгенія, — що молоді полюбили один одного з першого погляду! і ми незабаром зіграли весілля. Тепер вони живуть в селі, ростять вже двох діток, щасливі, у них своє стадо корів.

Благословення перебратися в село тепер не натішиться і сім’я колись москвичів костянтина і алли полуніних. Їхні діти тепер навчаються вдома, і з типових «затюканих» столичних школярів, як каже мама, перетворилися на переможців багатьох олімпіад. Не кажучи вже про те, що стали просто набагато здоровішими.

А сім’ю федора і софії бєлавіних батюшка благословив вести фермерське господарство. Монастир оптина пустель їм навіть за невелику плату поступився старенький комбайн, на якому вони обробляють землю і збирають урожай по сусідству з обителлю. У свої молоді роки ростять вже трьох дітей.

Є в столиці і навчальні заклади, наприклад приватна школа» інтеграція», директора якої аксану в’ячеславівну долгалеву батюшка благословив купити заміську ділянку і організувати велике навчально-дослідне господарство.

Починайте, — напучував. — буде важко, але робіть!

Діти повинні хоча б просто знайомитися з життям на землі. За нею оздоровлення і фізичних, і моральних сил народу, протверезіння від усіляких привидів, химер, залежностей і утопій як минулого, так і сьогодення століття.

Батюшка ілій, учень пітерської духовної школи, благословляє виконувати пророцтво-заповіт одного з її стовпів: росія житиме від землі.

Зрештою, для кого ж відвойовували руську землю ці героїчні покоління? для кого вимолюють мир і життя досі?

добрий день! дуже багато років знаю про старця, і завжди хотілося побачити його і попросити про допомогу у важких ситуаціях, але не вмію просити. І раптом побачила о. Ілля по телевізору на богослужінні в храмі христа спасителя в великдень і випадково зайшла на ваш сайт і захотілося попросити, що батюшка помоліться, будь ласка, за р. Б.ольгу і р. Б. Георгія і благословіть нас, будь ласка, на зачаття і народження дитинки. Дякую.
підкажіть, будь ласка, як потрапити на прийом до старця іллі — дуже важкі обставини, потрібна порада. Дякую. E-mail: [email protected]
здрастуйте, підкажіть, будь ласка, як можна потрапити до старця іллю (оптина пустель)? спасибі велике. Мій номер телефону: 89209302440.
здрастуйте! дуже прошу, допоможіть потрапити до батюшки іллі, дуже серйозна ситуація з моїм чоловіком, у мене 6 дітей. Тел.: 89610686571, 89096878561, олена.
добрий день! підкажіть, як можна потрапити старцю іллю, коли можна прийти на службу до нього?
хто може, допоможіть, будь ласка, потрапити на прийом до старця іллю. Мій телефон: 89601016806. E-mail: [email protected]
потрібна допомога, рада дуже складна ситуація, я не знаю виходу. Як попросити поради у ілля? заздалегідь вдячна. Мій телефон: 89228386086.
буду вдячна всім, хто підкаже як побачити і отримати пораду у старця іллі. Дякую, моя пошта: [email protected] 2015-01-18
здрастуйте! я дуже хочу зустрітися і запитати у батюшки ілля ради, як вчинити. У мене не виходить завести дітей. Чи потрібно продовжувати спроби або перестати ходити до лікарів, чи потрібно зберігати сім’ю або однієї взятися за усиновлення? я впадаю у відчай і не знаю, що робити. Дякую.

Великий піст, який цього року розпочався 23 лютого, для віруючих — не тільки утримання від певної їжі, а й час особливих духовних випробувань. У спілкуванні зі священнослужителями хтось задає питання про душу, про життя, хтось прагне зміцнити віру, а хтось отримати настанову і надію на зцілення.

Про отця іліє кажуть, що він один з тих праведників, на яких тримається світ. Їх називають старцями, і вони завжди займали особливе становище в російській православній церкві.

Люди з усіх куточків країни приїжджають до них за допомогою, зціленням, благословенням, настановою, кожне слово старця сприймають як пророцтво. Вважається, що його молитва має подвійну силу, тому як це молитва просвітленого.

До знаменитого старця отця іллю раніше їздили в оптину пустинь. Але з 2009 р., коли помісний собор обрав його духівником патріарха московського і всієї русі кирила, потрапити до нього можна в патріаршій резиденції в підмосковному передєлкіно.

преображенський храм в передєлкіно —
Резиденція патріарха московського і всієї русі кирила

У преображенському храмі розповіли, що розкладу приїзду отця ілія немає, додавши, що в перші два тижні великого посту він зазвичай не приїжджає. Чи знаходиться він в передєлкіно, можна дізнатися, зателефонувавши за телефоном храму + 7 495 435-53-67 або помічнику батюшки георгію богомолову +7 920 871-71-62 . Також на сайті «одинцово-інфо» читачі діляться інформацією , коли о.ілій буває в одинцовському районі.

Старець ілій

Кажуть, щоб потрапити до батька іллю, люди приїжджають в передєлкіно жоден раз. Але віруючі не впадають у відчай, так як вважають, що зустріч відбудеться тоді, коли повинна відбутися, з волі божої. У день старець приймає всього кілька людей-бесіди займають багато часу. Та й приїжджає він майже завжди тільки на богослужіння, а приймає після нього.

Як дістатися до храму в передєлкіно

На автобусі № 468 зі станції «одинцово» до платформи «передєлкіно».

На електричці (або автобусі) зі станції «одинцово» до станції «баківка». Далі-пішки, перетинаючи мінське шосе, уздовж асфальтованої дороги, що з’єднує мінське і борівське шосе.

На електричці з москви до станції «передєлкіно» з київського вокзалу їхати приблизно 20 хвилин.

До преображенського храму від станції» передєлкіно » потрібно йти по ходу руху електрички вздовж автомобільної дороги, шляху не переходити. Біля переїзду повернути праворуч. Далі пройти через ворота-храм резиденції буде зліва від вас. Проходити на територію подвір’я потрібно через арку, яка зліва від храму.

На машині вперед можна дістатися по боровському або мінському шосе. З одинцово через лісове містечко виїхати на мінське шосе , розвернутися на найближчій розв’язці в бік москви, і в районі села баківка згорнути наліво (на світлофорі) на будьонівське шосе і їхати до передєлкіно приблизно 2 км.

Приймає о. Ілій в преображенському храмі в філіпповському приділі (зліва) після богослужіння з 9 годин ранку. Зазвичай на бесіду до нього люди потрапляють в будні і несвяткові дні. Радять перед походом до старця спочатку помолитися на службі (7:30-9:00).

Старець приймає в храмі або в приміщенні трапезної. Ближче до 16 години отець ілій віддаляється відпочивати, о 18:00 іноді повертається, а іноді й ні.

Адреса преображенського храму: місто москва, 7-а вул.лазенки, 42.

Як дістатися в оптину пустель (калузька область) детально описано на сайті монастиря . Дізнатися, чи знаходиться о. Ілій в оптині, можна, зателефонувавши за телефонами:

Https://www.сайт/2014-07-07/eto_odnokursnik_glavy_rpc_on_iscelyaet_ot_raka_i_mnogo_eche_chudes_pokazyvaet_foto

Особистий духівник російськогоПатріарха прилетів в єкатеринбург

«це однокурсник глави рпц… Він зцілює від раку і багато ще чудес показує…». Фото

отець ілій – ліворуч) — напевно, єдина людина, яка знає всі таємниці патріарха кирила (праворуч)

У православному співтоваристві єкатеринбурга і свердловської області сталася велика подія. В уральську столицю прибув старець ілій. Біографія цієї людини, яка, по суті, є другою за впливовістю персоною в рпц, схожа на легенду. Його дід погрожував відірвати голову сталіну, а сам майбутній старець, згодом став духівником російського патріарха, вплинув на результат курської битви. Але це далеко не все…

В єкатеринбург схиархімандрит ілій (олексій ноздрін), якого називають одним з найвідоміших сучасних священнослужителів, приїхав з паломницькою метою. Як розповів сайт секретар митрополита єкатеринбурзького і верхотурського ігумен веніамін( райніков), 84-річний старець провів богослужіння в храмовому комплексі на ганіній ямі – місці знищення останків сім’ї імператора миколи ii. Сьогодні в супроводі митрополита єкатеринбурзького і верхотурського кирила старець ілій відвідує верхотур’я, де поклоняється мощам святого симеона верхотурського, і алапаєвськ, де розташований монастир новомучеників російських, також побудований на місці страти членів сім’ї романових і їх наближених.

Для православної спільноти візит отця ілля-велика подія, так як ця людина користується великим авторитетом. В анонсі зустрічі, що публікувався на офіційному сайті єпархії, говорилося, що «така подія трапляється не часто» і що для багатьох ця зустріч може виявитися «доленосною». За словами ігумена веніаміна, зустріч пастви з гостем проходила в духовно-просвітницькому центрі єкатеринбурзької єпархії. «ми не встигли якісно проанонсувати зустріч, так як в приїзді батька ілля ми остаточно переконалися тільки тоді, коли він сів у літак до єкатеринбурга, але при цьому послухати його зібрався повний зал, люди навіть стояли в проході», – розповів він.

Біографія старця надзвичайно захоплююча і місцями схожа на апокрифи. Так, повідомляється, що народився майбутній духовний лідер 8 березня 1932 року в заможному селі становий колодязь орловського району орловської області в селянській родині. У миру майбутній духовний лідер був названий олексієм, а молитися, за власним визнанням, почав з трьох років. Дід олексія-староста покровської церкви іван ноздрин-категоричний не хотів вступати в колгосп. Тоді йому було запропоновано переселитися з родиною з села на хутір, що вони і зробили. Однак потім нововведення революції дісталися і туди: сім’я повернулася в село, а дід іван на знак протесту зварив собі залізні чоботи і в них ходив по селу. «міг прямо сказати:» я самому сталіну за правду голову відірву!». Такою була людина»

Майбутній батько ілій навчався в школі в рідному селі. У православному співтоваристві з вуст в уста передається легенда, що, будучи 11-річним хлопчиськом, він в 1943-му році вплинув на результат курської битви. Нібито хлопчик молився поза домом, а повз нього на мотоциклі проїжджали по сільській дорозі п’яні німці і упустили планшет з картою укріпрайону на курській дузі, хлопчик карту підняв і передав дорослим, а ті передали її нашим. Вранці фашисти стали прочісувати околиці в пошуках документів, але нічого не знайшли. Чи дійшли секретні відомості до мети, достеменно невідомо, проте командувач центральним фронтом маршал костянтин рокоссовський, користуючись інформацією з чотирьох незалежних джерел, завдав по позиціях вермахту потужний попереджувальний удар.

Після закінчення школи ноздрін служив в армії, де старшина умовив його вступити в комсомол. Як говориться в біографії старця, після повернення додому він глибоко каявся в цьому, бачачи в цьому гріх, і негайно спалив свій комсомольський квиток.

Потім ноздрін навчався в машинобудівному технікумі в серпухові, а після закінчення був розподілений на роботу в місто камишин волгоградської області. Відвідував єдину в місті діючу церкву на честь святого миколая, де його першим духівником став священик іоанн букоткін, який рекомендував молодій людині вступити в саратовську духовну семінарію. Після закриття саратовської семінарії олексія ноздріна перевели в ленінградську духовну семінарію, а пізніше він закінчив ленінградську духовну академію, де митрополитом никодимом (ротовим) був пострижений в чернецтво з ім’ям іліан (на честь одного з сорока мучеників севастійських). Відомо, що ленінградську духовну семінарію, а потім і академію, закінчував і володимир гундяєв, який тим же митрополитом никодимом був пострижений в чернецтво, отримав ім’я кирило, а зараз очолює рпц.

Десять років ієромонах іліан ніс послух в монастирі на святій грецькій горі афон, а на початку 90-х був направлений у відновлювалася оптину пустель. Там він прийняв постриг у велику схиму, тобто дав обітницю дотримуватися особливо суворі аскетичні правила поведінки, і отримав ім’я ілій. Протягом 20 років ілій відроджував старече служіння, яким завжди славився монастир. Серед парафіян швидко поширили чутки про те, що отець ілій володіє даром цілительства і передбачення. Так, пишуть, що він передбачав трагедію, яка сталася в оптиній пустелі на великдень 18 квітня 1993 року, коли троє ченців були вбиті культпросвітпрацівником миколою аверіним, який виявився сатаністом. Розповідають, що з оптиної пустелі отець ілій змушений був піти після того, як не зійшовся з іншими ченцями в точці зору на кінець світу.

Зараз отець ілій як духівник патріарха кирила в основному проживає в передєлкіно на території подвір’я троїце-сергієвої лаври.

Протодиякон андрій кураєв, який у багатьох аспектах критикує рпц, називає батька ілія «чудовою людиною». Однак у бесіді з кореспондентом сайт кураєв зазначив, що в останні роки навколо старця стало дуже багато політизованих персон, що «дуже сумно». Так, на сторінці «вконтакте», яку, ймовірно, ведуть послідовники ілля, викладалися висловлювання старця про кризу на україні, в яких він просить бога «позбавити малоросію від «западенців» і американо-бандерівської смути».

» під час зустрічі з єкатеринбуржцями, яка транслювалася по каналу «союз» плачуча жінка запитала у батька ілля: «батюшка, син у мене зібрався на україну в ополчення поїхати. Як бути?». На це батюшка відповів: «ну, справа і настрій це, звичайно, хороше, але хто знає…». Незрозуміло, навіщо духівнику патріарха публічність. Адже люди, які вірять в близькість їх духовних відносин, будуть вважати, що тепер вони дізналися справжню позицію патріарха», — зазначив кураєв.

Втім, ігумен веніамін з єкатеринбурзької єпархії зазначає, що політичні питання в ході зустрічі майже не обговорювалися. «він — не політичний, а духовний діяч, а коли на україні вбивають людей – то це вже не політична, а духовна проблема», – завив ігумен.