Ідеальна тераса для будь-якої погоди: огляд матеріалів для підлоги

0
68

Тераса-частина будинку, схильна до екстремальних умов, а значить, варто з особливою увагою поставитися до вибору будівельних і облицювальних матеріалів. У цій статті ми пропонуємо огляд самих практичних і красивих підлогових покриттів з відгуками і думками реальних людей

Коли мова заходить про матеріали для тераси, а тим більше її підлогового покриття, на чільне місце зазвичай ставлять такі якості, як зносостійкість, безпека, стійкість до вицвітання, естетику і, звичайно, дорожнечу. І якщо останні дві характеристики носять суб’єктивний характер, то інші цілком піддаються аналізу і порівнянні. Ми спробуємо об’єктивно описати переваги і недоліки конкретних матеріалів.

Один з найбільш поширених, але далеко не найпростіший варіант — звичайна масивна підлогова дошка. Тут вирішальну роль відіграє вибір породи дерева і спосіб його обробки. Так, кращою породою для відкритих дерев’яних елементів вважається модрина, тик або дерево іпе (бразильський горіх). Найбільш привабливою ціною може похвалитися модрина — приблизно 1 000-2 000 рублів за квадратний метр в залежності від класу («екстра», «а», «в» і «с» — відповідно до кількості дефектів). Сама деревина смолиста, завдяки чому відмінно чинить опір гниттю і комахам-шкідників. Однак велика кількість смоли буває і недоліком-іноді вона може виступати з деревини. Тому краще використовувати просушену в сушильній камері дошку. До того ж ймовірність того, що просушену дошку поведе, істотно нижче. При рясному виділенні смоли можна застосовувати спеціальні засоби для знезолювання.

При покупці дошки слід звернути увагу не тільки на ступінь просушеності деревини, але і на характер рельєфу. Хорошим варіантом стане рифлене покриття — так званий вельвет.

Модрину, якщо її правильно обробити, не закрутить. Ще багато що залежить від кріплення. До речі, вельвет міцніше буде, ніж гладка дошка.

Олександр, компанія «сибірське дерево»

Такий рельєф робить дошку менш слизькою і більш стійкою до деформацій. Обробляти дерево слід спеціальним маслом або воском, попередньо знявши тонкий шар поверхні шліфувальною машинкою. Процедуру просочування маслом слід проводити не рідше разу на рік. Пам’ятайте, що дерево руйнується в основному від перепадів вологості і температури, тому якщо ви живете в м’якому кліматі, у дерева більше шансів прослужити довгі роки.

Тік і іпе також стануть відмінним, хоча і недешевим варіантом. Так, ціна за квадратний метр цих порід може досягати 10-15 тисяч рублів.

Деревно-полімерний композит (дпк)

Під словом «декінг» розуміють як будь-яке дощате покриття підлоги, так і власне дошки з дпк, широко застосовується в облицюванні. Цей матеріал складається з суміші деревної тирси, полімерів (наприклад поліетилену або пвх), пігментів, уф-протекторів і має безліч переваг:

 • візуально дуже схожий на дерево;
 • хімічно інертний, не горючий;
 • довговічний;
 • не ковзає, володіє хорошими теплоізоляційними властивостями;
 • не вбирає воду, не гниє;
 • не вицвітає на сонці.

Подивіться на дошку. Структура дошки повинна бути однорідною і одноколірної з вкрапленнями деревини. Категорично не повинно бути здуття, вищерблін, раковин, бульбашок, кольорових вкраплень. На спилі дошка не повинна кришитися, розшаровуватися. Спіл повинен бути рівним і гладким. Спробуйте пальцями відламати шматочок дошки на місці спила. У вас це не повинно вийти.

Фахівці компанії «майстер дек»

Дошки на основі поліетилену володіють істотно більшою гнучкістю і вмістом дерева, ніж на основі пвх. Їх можна кріпити шурупами наскрізь, в той час як тендітні дошки на основі пвх потрібно встановлювати або на плаваючі кліпси, або з зазорами, щоб уберегти від розтріскування при перепаді температур і забезпечити вентиляцію. Дошки з композиту настилають на монтажні лаги, закріплені на бетонній основі.

Термодерево

Термодерево — вельми перспективний матеріал, одержуваний шляхом нагрівання деревини в спеціальній камері. При цьому частина органічних сполук (в основному цукрів) руйнується, а залишився матеріал має цілу низку переваг:

 • не вбирає вологу і практично не гниє;
 • не розсихається і не тріскається;
 • має гарний, насичений колір.

Є у термодерева і недоліки.

Якщо говорити про термодерева, то крім його позитивних властивостей, про які всі говорять, потрібно відзначити і мінуси. А саме: під впливом високих температур деревина не тільки набуває стійкість до гниття, але і стає крихкою. Набагато більш крихкою, ніж звичайне дерево.

Василь ткачов, менеджер зі збуту компанії deceuninck

Крихкість термодерева допускає використання його в якості підлогового покриття тільки з великою обережністю і при наявності надійної опорної системи. Рекомендується використовувати термоясень, оскільки термососна і термобереза не володіють достатньою міцністю. Серед інших недоліків можна відзначити вицвітання під ультрафіолетом, для захисту від якого обов’язково потрібно застосовувати захисні лаки, і порівняно високу ціну — від 2 500 до 7 000 рублів за квадратний метр. Таким чином, ціна термоясеня виявляється порівнянна з цінними породами дерева, підлога з яких при належному догляді прослужить вам не менше. Проте термодерево практично не вимагає регулярного догляду.

Керамограніт

Керамограніт-матеріал, що володіє рекордною зносостійкістю. До його переваг можна віднести:

 • високу твердість і зносостійкість;
 • хорошу теплоізоляцію;
 • шорсткість покриття, що особливо актуально взимку;
 • різноманітність кольорів і фактур, включаючи імітацію дерева, бруківки та каменю.

Серед недоліків керамограніта-мабуть, тільки крихкість. Вибираючи керамограніт для вулиці, варто звернути особливу увагу на таку його характеристику, як слизькість. Вона позначається буквою r з цифрою від 0 до 13, де 0 відповідає найбільш слизькій поверхні, а 13 — найменш слизькою.

Зверніть увагу, якщо застосовуєте керамограніт на вулиці, щоб поверхня була антиковзаюча. Як правило, такі поверхні мають коефіцієнт від r10 до r13. Можна також купити керамограніт саме для ступенів сходів, тоді на ньому вже нанесені спеціальні ризики. Але я б додатково зробила антиковзаючі накладки на ступені.

Інна панкіна, дизайнер

Не менш важлива характеристика керамограніта — стираність. Вона вимірюється за шкалою від 1 до 5, де 5 — найбільш стійка поверхня. Укладають керамограніт на вирівняне бетонну основу. Обійдеться таке покриття приблизно в 400-1 200 рублів за квадратний метр.

Клінкерна плитка

Клінкер-цілком керамічна плитка. Незважаючи на те що керамограніт багато в чому перевершує клінкерну плитку, є чимало прихильників саме цього матеріалу. Основні проблеми виникають зазвичай навіть не з самою плиткою, а з клеєм — так, через кілька суворих зим клей може перестати тримати плитку і вона відвалиться. Не можна використовувати плитку, покриту глазур’ю.

Основна відмінність клінкеру від керамограніта — висока морозостійкість. Пов’язана вона з тим, що клінкерна плитка накопичує набагато менше води, ніж керамогранітна — через високу паропроникності. Накопичена керамогранітом вода може призводити як до розтріскування в мороз, так і до високої слизькості поверхні.

На ганку лежить клінкер, у ванній — керамограніт. Клінкер на дотик набагато приємніше.

Олексій, підприємець

Ціна на імпортний клінкер може досягати 6 000 рублів за квадратний метр, але зазвичай знаходиться в межах 1 500 рублів.

Бетон

Якщо бетон асоціюється у вас виключно з грубою сірою поверхнею, настільки несподівано оголилася після падіння штукатурки, вам пора переглянути свої погляди. Зараз існує можливість використовувати як фігурні бетонні плитки, так і штампований бетон.

З одного боку, бетонна плитка підкуповує різноманітністю форм, кольорів і фактур, зносостійкістю і легкістю укладання. З іншого-бетонна плитка вимоглива до якості підстави (фундаменту) і вимагає разуклонкі.

Набагато більш цікава технологія-штампований бетон. Основна ідея полягає в тому, що ще не застиглий бетон віддруковують спеціальним відбитком, надаючи йому бажаний рельєф і фактуру. Зверху бетон покривають акриловим лаком-герметиком, тому така поверхня може трохи блищати. Основні переваги такого бетону-морозостійкість і міцність, серед недоліків можна назвати складну технологію заливки, яку краще довіритиПрофесіонал.

Деякі види штампів мають гладку поверхню і можуть бути слизькими, тому рекомендуємо використовувати протиковзку добавку в лак. В америці до цього дуже педантично ставляться, тому для зовнішніх робіт рекомендуємо цю добавку застосовувати завжди.

Петро, decorative concrete technologies

Камінь

Самий природний і романтичний варіант — натуральний камінь. На жаль, недоліків у нього досить багато, хоча для вас, може бути, естетика справжнього каменю переважить всі труднощі. Наприклад, камінь дуже холодний і слизький, тому після дощу прогулюватися по терасі доведеться з обережністю. Але камінь не боїться води, сонця та інших кліматичних явищ, і якщо старіє, то робить це красиво. Ціна каменю варіює в дуже широких межах: від 200 рублів за квадратний метр до десятків тисяч.

Інші варіанти

Існують і інші, менш поширені варіанти матеріалів для підлоги. Прикладом може послужити гумова плитка, яка не отримала широкого поширення через обмежені естетичних властивостей, і пластикова плитка — довговічна, але слизька.