Як правильно почистити апельсин: відео, інструкція, лайфхаки

0
41

Апельсин поєднує яскравий освіжаючий смак з багатим хімічним складом і користю для здоров’я. Цей цитрус дуже популярний в якості десерту і самостійного блюда, але красиво подати його виходить не завжди. Нерідко виникають труднощі з тим, щоб почистити апельсин, не пошкодивши м’якоть і не забруднившись соком. Насправді, нічого складного в цьому немає, якщо правильно вибрати цитрус і слідувати покроковим інструкціям.

Вибір і підготовка апельсина

Найпростіше почистити зрілий фрукт. Про його стиглості свідчить гладка шкірка однотонного насичено-оранжевого кольору, без плям і «вкраплень» інших відтінків. У блідих і зеленуватих апельсинів шкірка дуже щільно прилягає до м’якоті, почистити їх, не забризкавшись соком, майже нереально. Те ж саме можна сказати про цитрусах з «зморшкуватою» і «горбистою» кіркою.

Ще один критерій, за яким оцінюють, наскільки легко буде почистити апельсин, – його вага. Коли він очевидно важче або легше цитрусів тих же розмірів, краще відмовитися від покупки. У першому випадку м’якоть вже явно почала гнити і перетворюватися в неапетитну кашку, у другому – висохла і втратила соковитість.

У нестиглих, перезрілих, зіпсованих апельсинів не тільки смак залишає бажати багато кращого, їх ще й складно почистити

Важливо! на дотик апельсин повинен бути досить щільним, але не «дерев’яним». Якщо натиснути на шкірку пальцем, вона злегка подається і» пружинить», але вм’ятин не залишається.

Підготовка апельсина перед тим, як його почистити – необов’язковий етап. Але деякі вважають, що після неї процес йде легше, а м’якоть стає соковитіше. Цитрус розкручують на обробній дошці, кришці столу, інший горизонтальній поверхні протягом 10-15 секунд, злегка притиснувши, але не натискаючи розкритою долонею.

важливо! зрозуміло, не можна приступати до чищення апельсина, не вимивши сам цитрус і руки. Особливо ретельної така підготовка повинна бути, якщо обраний спосіб передбачає витяг однієї тільки м’якоті.

Як швидко і легко почистити апельсин

Почистити апельсин швидко, просто і акуратно можна декількома способами. Але деякі з них вимагають наявності додаткових «пристосувань», тому до них вдаються не завжди.

Як почистити апельсин швидко і без бризок

Коли естетичність результату особливої ролі не грає, можна почистити цитрус будь-яким ножем з досить тонким і гострим лезом, залишаючи на часточках білі плівки і частина щільної «прошарку» між ними і цедрою. Для цього в першу чергу зрізають «денце» і «кришку» біля плодоніжки. Частину, що залишилася кірку в ідеалі потрібно зняти однією цілісною стрічкою, але так виходить не завжди, особливо при відсутності практики. Немає нічого страшного і в тому, щоб почистити апельсин, зрізавши шкірку декількома смугами.

Плід тримають в руках і поступово повертають. Рухаються по спіралі, знімаючи ножем не тільки цедру, але і якомога більше білого прошарку під нею. Орієнтовна товщина «зрізу « — 2-4 мм.точно так же чистять картоплю, тому необхідний» базовий навик» є у всіх.

Їдять апельсин, розрізавши на невеликі часточки і як би «вивертаючи» кожну, одночасно знімаючи залишки білого прошарку під шкіркою

Як швидко очистити апельсин від плівки

Біла плівка на часточках робить апельсин більш «непривабливим». Деякі взагалі вважають, що вона непридатна в їжу. Але знімати її вручну з кожної часточки незручно – це займає багато часу, м’якоть пошкоджується.

Щоб очистити апельсин від шкірки швидко, не забризкавшись соком і не забруднивши руки, потрібно гостро заточений ніж з досить тонким лезом, без закругленого кінчика і плоска тарілка, блюдо або обробна дошка.

Алгоритм дій простий:

 1. ретельно вимити і витерти насухо руки і сам апельсин.
 2. зрізати «денце» і «кришку», створюючи «площину» у вигляді кола діаметром 2-3 см.це забезпечить цитрусу необхідну стійкість. Також ця операція дозволяє оцінити товщину кірки, щоб в процесі мінімально торкнутися м’якоть.
 3. поставити цитрус на тарілку або іншу горизонтальну поверхню. Рухаючись по колу і зверху вниз пластами шириною 2-2, 5 см знімати шкірку і прошарок під нею. Одночасно цей спосіб дозволяє почистити цитрус від білих плівок. Чим гостріше і тонше лезо ножа, тим менше соку виділяється в процесі.
 4. акуратно покласти фрукт на бік і послідовно вирізати кожну часточку, проводячи кінчиком леза ножа між білою плівкою і м’якоттю.

Якщо почистити апельсин ножем, вийшло «філе» дуже підходить для прикраси випічки та інших десертів

Важливо! найзручніше почистити ножем апельсин правильної форми, середнього або великого розміру, з досить товстою і щільною шкіркою. Якщо вона зовсім тонка, зростає ризик зрізати багато м’якоті.

«базовий» спосіб, що дозволяє почистити апельсин без всяких додаткових пристосувань. Тут велику роль відіграє якість цитруса. Вручну проблематично почистити фрукти і з дуже товстою, і з особливо тонкою кіркою, явно недозрілі. А для апельсинів зі зморщеною, висохлої шкіркою без помітних пошкоджень м’якоті і бризок соку це майже неможливо.

Зберегти руки чистими, намагаючись почистити цитрус без ножа та інших пристосувань не вийде. При будь-якому механічному пошкодженні цедри вона виділяє «сік«, насичений ефірними маслами і» відповідальний» за характерний аромат. Якщо чистити відразу багато фруктів, він навіть забарвлює подушечки пальців і лунки нігтів в блідо-жовтий колір. Причому позбутися небажаного відтінку непросто-доведеться вимити руки мінімум 3-4 рази.

Як правильно очистити апельсин від шкірки вручну, без ножа та інших пристосувань:

 1. ошпарити цитрус окропом, витерти насухо. Після цього, якщо почекати пару хвилин, почистити його буде легше – шкірка почне відставати від м’якоті.
 2. нігтем великого або вказівного пальця (як зручніше) підчепити кірку у плодоніжки апельсина, надірвати її різким, але плавним і злитим рухом. Там її найлегше «підняти», не пошкодивши м’якоть і не забризкавшись соком. Незважаючи на приблизно однакову товщину «прошарку«,» надійність кріплення» шкірки до цитруса тут найменше.
 3. свіжий і стиглий апельсин можна почистити, знявши з нього шкірку однією стрічкою по спіралі, від плодоніжки до «основи». На частіше виходить відривати окремі смуги або навіть невеликі шматочки. Нічого страшного в цьому немає, головне – не пошкодити м’якоть.

В принципі, таким способом можна почистити і недозрілі апельсини. Але у них найчастіше, коли знімається шкірка, крім плівки на часточках, залишається ще й досить щільна біла «прошарок». Прибрати її, не пошкодивши м’якоть і не забризкавшись соком, навряд чи вийде – доведеться розрізати цитрус на часточки ножем і є так.

Процедура чищення цитруса вручну знайома кожному з дитинства

Як очистити апельсин за 10 секунд

Кумедний і досить ефектний «фокус», що дозволяє чистити апельсин дійсно швидко (відео, зняте тими, хто його практикує, це підтверджує). Але ніхто не гарантує, що при цьому вдасться не забризкати соком себе і оточуючих. Естетичність результату теж під великим питанням. До цього методу вдаються, тільки якщо планується з’їсти м’якоть незабаром.

Алгоритм дій такий:

 1. вимити апельсин і руки, ретельно витерти насухо.
 2. зрізати «кришку» і «денце», захоплюючи не тільки шкірку і білу прошарок під нею, але і трохи плівки з м’якоті, щоб визначити положення часточок.
 3. гострим тонким ножем зробити поздовжній надріз до центру цитруса. В ідеалі потрібно потрапити точно між двома часточками, не пошкодивши їх м’якоть, але це вимагає певної практики.
 4. вставити в надріз великі пальці обох рук.
 5. різким, досить сильним «ривком «в різні боки як ніби» вивернути» апельсин навиворіт. Якщо все зроблено правильно, результатом буде ряд цілих, відокремилися один від одного часточок на суцільному «пласті» шкірки. Щось подібне виходить, якщо нарізати цитрус кружечками, а потім надірвати кірку і «розгорнути» її в смугу.

Такий спосіб почистити апельсин не підійде ні для незрілих, ні для переспілих цитрусів. У першому випадку, щоб» вивернути » міцну, щільно прилеглу до часточок шкірку доведеться докласти значних зусиль, м’якоть при цьому обов’язково помнеться. У другому-вона і так вже м’яка, навіть при незначному натиску пальцями «розкривається» апельсин забризкає соком і того, хто намагається його почистити, і оточуючих.

Як почистити апельсин ложкою

Корисний лайфхак, що дозволяє почистити апельсин з мінімальними ушкодженнями м’якоті. Шкірка з нього знімається двома цілими половинками. Тому спосіб затребуваний, наприклад, садівниками, які використовують їх як «горщики» для вирощування розсади, господинями дляОригінальної подачі фруктового салату, морозива.

Почистити апельсин ложкою нескладно, тривалої практики для відпрацювання навичок не буде потрібно:

 1. зробити поперечний надріз приблизно посередині цитруса, намагаючись захопити тільки шкірку і білу «прошарок» на ній, але не плівку на часточках.
 2. акуратно ввести в надріз чайну ложку або її держак, «пройтися» їм по колу, відокремлюючи кірку від м’якоті.
 3. те ж саме повторити з другою половиною. Якщо все зроблено правильно, то кірка відділяється від часточок практично повністю, її скріплюють з апельсином тільки залишки білої «прошарку» у плодоніжки і підстави.
 4. зняти половинки шкірки, взявши цитрус в руки і повернувши їх в різні боки.

Важливо! якщо апельсин дуже великий, а шкірка – товста, рекомендується зробити кілька поперечних надрізів, і поступово знімати кірку «концентричними кільцями».

При чищенні апельсина ложкою ризик окропитися соком або обзавестися неестетичними жовтими плямами від соку на руках зводиться до мінімуму

Висновок

Акуратно і швидко почистити апельсин від шкірки і плівок цілком реально. Детально ознайомитися з різними способами допоможуть покрокові інструкції, наочності додадуть відео. В принципі, методи підходять для будь-яких цитрусів, але якщо важлива естетичність результату, необхідно правильно вибрати фрукти.