Як проводиться кування власноруч

0
379

Це стандартний інструмент для холодного кування. Якщо дивитися на назву, то він дає можливість вигинати заготовку під потрібним кутом. Також гнутик допомагає виробляти елементи у формі дуги з різними радіусами.

Равлик

Назва цього інструменту говорить сама. За допомогою равлики є можливість створити різноманітні елементи у формі спіралі. Спіраль проводиться за певними шаблонами, які якщо потрібно можна міняти з одного на інший, з різними радіусами.

Ліхтарик

Даний верстат призначається для того, щоб створювати декоративні елементи, що мають однойменну назву.

Хвиля

Відкриває можливість створювати елементи у формі хвилі. Під час протискування через даний верстат в результаті виходить цікава заготовка синусоїдного типу.

Твістер

За своїм принципом роботи даний прилад схожий на ліхтарик, але в порівнянні з ним твістер тільки скручує заготовку по осі.

Верстат для кілець

Тут можна не описувати і за назвою стає зрозуміло для чого цей верстат.

Крім вище перерахованих є також і універсальні прилади, призначені для:

 • вирізки;
 • клепки;
 • опресування;
 • додання обсягу.

Всі верстати можна купити або зробити своїми руками. Ясна річ, що верстати, зроблені своїми руками будуть поступатися за рівнем якості виробленим на заводі, але це можна компенсувати тим, що на них зроблені унікальні елементи. Для того щоб самостійно зробити верстати можна знайти креслення в мережі або купити їх у фахівців.

Важливо!!!

Важливо! для кування холодного типу верстати можуть бути ручними або мати електричний мотор. Навіть якщо у них є передавальні шестерні, холодна ручна кування досить трудомісткий і довгий процес, і для того щоб отримати ковані елементи найкраще зробити верстат з елетродвигуном.

Окремо необхідно сказати про верстати промислового виробництва. Такі верстати дорогі і їх вартість близько 6000 у. О., але якщо ви придбаєте один такий верстат, то повинні знати про те, що один такий верстат може виконати всі операції з холодного кування.

Як проводиться кування власноруч

Під час кування, щоб надати заготівлі деяку форму застосовують найрізноманітніші методи і прийоми. Для того щоб виконати кожен з них застосовується своя технологія і інструменти для кування металу. Технології кування металу різними методами сильно відрізняється. Як вже говорилося, для кування гарячого типу необхідно нагрівати заготовки для того, щоб змінити їх форму, а під час кування холодного типу заготовка просто вигинається. Грунтуючись на це головні прийоми, знаючи про які можна починати займатися куванням металу власноруч.

Кування холодного типу

Проводиться кування холодного типу власноруч не так складно і не вимагає особливих зусиль. Всі роботи розбиваються на певні етапи:

 • розробка ескізів або креслень для майбутньої деталі;
 • купівля матеріалів;
 • процес кування заготовок.

Креслення можна створювати на пк, встановивши на нього спеціальне пз, а також купити готові проекти або просто намалювати самостійно. У мережі можна відшукати безкоштовні креслення або запитати такі у фахівців. За своєю суттю креслення несе в собі кілька цілей. В першу чергу, він допоможе визначитися які саме деталі слід зробити за допомогою кування холодного типу. Якщо у вас на руках буде креслення, ви зможете розрахувати необхідну кількість і вид заготовок, які вам знадобляться, наприклад, прути, труби профільного типу та інші. Також креслення необхідний для того, щоб зібрати всі деталі разом.

Окремо варто розглянути деякі елементи кування холодного типу, з яких буде складатися проект. На сьогоднішній день можна відшукати безліч елементів кування, всі вони об’єднуються в певні групи.

Лапки

Даний елемент є розкатаним в будь-якій формі кінцем прута з металу. Сюди можна відносити піки. Навіть з урахуванням їх загостреного кінця, вони виробляються за подібною технологією.

Завитки

В дану групу відносять такі елементи як равлик, волюта, червонка. Бублик або волюта – це прут, краї якого загинають в одну сторону. Червонка — це прут, краї якого загинають в різні боки. Даний елемент деякі майстри називають «доларом» через те, що він нагадує цей знак. Равлик або кома — це звичайний завиток, що має один загнутий кінець, а другий залишається прямим.

Кільця

Даний елемент створити просто: основу склянки накручують прут з круглим або квадратним перетином, а в підсумку виходить пружина, і її потто розрізають на кільця.

Торсіон

Даний елемент дуже легко пізнаваний, так як він скручується уздовж своєї осі гвинтовим методом. Варіантів даний елемент має дуже багато і один з них, який найбільше поширений – це ліхтарик, і простий прут гвинтоподібної форми для решіток і огорож.

Основні технології кування

Сам процес виробництва всіх елементів заснований на таких стандартних технологіях, як витяжка, скручування і згинання.

Весь процес даної технології полягає в тому, щоб збільшити довжину заготовки за допомогою зменшення перетину. При куванні холодного типу застосовується один з методів витяжки-це розкочування. Якраз, використовуючи її створюють різні піки і лапки. Для виробництва лапок застосовують спеціальні верстати для розкочування. Край заготовки заводять всередину його і потім запускають механізм розкочування, в результаті край розплющується з нанесенням рельєфу або без нього. Для того щоб виготовити піки застосовують пресувальні верстати. Процедура проходить також, але в кінці виходить обпресований і розкатаний з певною формою.

Гнучка

Дана технологія кування являє собою загинання країв або інших частин заготовок під певними кутами. Сам процес згинання проводиться практично на будь-якому верстаті, призначеному для кування холодного типу. Спочатку один з країв заготовки поміщають всередині спеціальних шаблонів після чого його загинають на необхідну кількість градусів. Така робота проводиться на верстаті під назвою равлик.

Закручування

Дана технологія кування передбачає скручування заготовок по їх осі. При холодному куванні цей процес можна поспостерігати на верстаті під назвою твістер, на ньому виготовляють торсіони. Для цього один з країв заготовки поміщають в тески, а другий з них провертають по осі. Окремо варто сказати про такий елемент як ліхтарик. Для нього застосовують два або більше прутів, які спочатку скручують по осі, а потім по осі стискають, в результаті прути в певних місцях розходяться в різні боки.

Збірка всіх деталей в одну конструкцію

Збірка елементів в єдину конструкцію проводиться за допомогою зварювального апарату на спеціальному столі для складання. На сьогоднішній день апарат для зварювання доступний всім і він обов’язковий для сучасного коваля. Саморобна кування холодного типу дуже актуальна серед початківців. Адже для неї не потрібні особливі знання, навички і величезне приміщення для роботи.

Відео про холодне кування

Кування металу гарячого типу своїми руками

Якщо порівнювати даний вид кування з іншими, то цей процес набагато складніше і від майстра буде потрібно досвід роботи з певними інструментами і хороша фізична підготовка. Процес роботи поділяється на певні етапи:

 • розробка ескізів або креслень;
 • купівля необхідного матеріалу;
 • кування.

По суті, холодна і гаряча кування відрізняється в технологічному процесі обробки металевих заготовок. В першу чергу це відноситься до обробки.

Для кування гарячого типу можна використовувати заготовки з будь-якого металу. Але для більш зручної роботи використовують вже підготовлені прути з квадратним або круглим перетином.

Крім цього при гарячому художньому куванні немає ніяких обмежень для виробництва елементів для готової конструкції. Природно можна дотримуватися виробництва стандартних елементів, але кування гарячого типу відкриває можливість використовувати всю фантазію майстра, а це відкриває по істині не обмежені можливості.

Будь-які вироби з металу при гарячому куванні створюють за допомогою таких технологій для обробки металу:

 • розрубка;
 • нанесення малюнка;
 • набивання рельєфів.

Осадка

Осаду використовується під час кування металу для того, щоб збільшити перетин поперечного типу по всій довжині заготовки або на певній її частині. Під час кування залежно від необхідності проводять повний або частковий нагрів заготовок для проведення опади.

Цей процес полягає в тому, щоб збільшити довжину заготовок за допомогою зменшення їх перетину. Це виконується як ударами ручником або кувалдою, так і з застосуванням розкочування металу між валами на спеціальному верстаті. У порівнянні з куванням холодного типу виробництво пік за допомогою витяжки зажадає більш точних і акуратних ударів.

Гнучка

Такого роду операція проводиться для того, щоб надати заготівлі загнуту форму. Тут необхідно врахувати, що згинання заготовок більш товстих може спотворити їх і для того, щоб повернути їм колишні форми потрібно буде робити осадку. Для процесу гнуття використовують найрізноманітніші шпераки, ріг на ковадлі, кондуктори і фасонні молотки.

Закручування

Така методика кування передбачає закручування заготовок по їх осі. Як і при куванні холодного типу заготовка затискається в лещата і прокручується. Але в порівнянні з холодним куванням, заготівля нагрівається локально, що відкриває можливість з легкістю виробляти локальне скручування.

Подібні методики кування як розрубування, набивання рельєфів і нанесення малюнка використовується в куванні художнього типу із застосуванням різних зубил. По краях нагрітих заготовок, залежно від проекту, метал закручують кліщами або розсікають зубилом. Ще поки заготовка повністю розпечена, на поверхні набивають малюнки та візерунки.

Під час кування металу гарячого типу слід знати про температурний режим нагріву металу. Це допомагає обробити метал більш якісно. Чорний метал кується при температурах 800-1250 градусів. Ясна річ, що перевірити температуру заготовки звичайним градусом неможливо, так що доведеться визначати температуру по тому, який колір має заготовка.

Відео про гаряче кування

Кування металу власноруч є захоплюючою справою, яка вимагає регулярного вдосконалення. Це в першу чергу відноситься до створення різноманітних декоративних і художніх деталей. Тим, хто бажає почати зайнятися куванням, необхідно буде багато працювати, щоб їх вироби мали правильну форму і високий рівень якості.

Милуючись красою ажурною металевої огорожі або захоплюючись неймовірним крученим візерунком на перилах залізних сходів, мало хто замислюється про те, що виготовлені вони методом холодного кування. Навчиться втілювати красу в металі можна без особливих зусиль. Для цього достатньо володіти мінімальними навичками роботи з металом і мати спеціальні верстати для холодного кування.
Що таке холодна ковка? які потрібні для неї верстати? що можна виготовити на цих верстатах? відповіді на ці питання ви знайдете в нашій статті.

Холодну ковку правильніше буде назвати-механічним згинанням металевого прута на спеціалізованих верстатах, для надання йому форми задуманої виробником. Згинання прутів в верстаті, можна проводити як в ручну за допомогою важелів, так і з застосуванням електромоторів. Крім металевого прута, методом холодного кування можна згинати труби невеликого діаметру, вузькі залізні смуги і арматуру. Із застосуванням методу холодного кування виробляються:

 • кручені огорожі.
 • прикраси для житлових споруд.
 • візерункові ворота.
 • огорожі для балконів і сходів.
 • металеві садові лавки.
 • прикраси для альтанок і ліхтарів.
 • велика кількість варіантів решіток.
 • елементи виготовлені методом холодного кування
  Освоївши метод холодного кування, в з легкістю зможете почати свою справу з виробництва виробів з металу. При цьому, початкові фінансові вкладення вам будуть потрібні тільки на закупівлю верстатів, а якщо ви виготовите верстати своїми руками, то можна обійтися мінімальними витратами.

  Нижче ми наведемо вам інструкції по самостійній збірці верстатів для холодного кування.

  Верстат «равлик»

  Виготовлення верстата «равлик», це один із прикладів самостійного конструювання, при цьому давати поради з точним зазначенням розмірів всіх деталей не має сенсу. Вам потрібно орієнтуватися на своє уявлення про роботу верстата, як і що буде гнутися, яка кількість витків спіралі буде достатньо для якісної роботи, якого розміру буде важіль зі стільницею. Якщо ви зрозумієте суть процесу виготовлення верстата, то сама збірка не викличе особливих труднощів.
  верстат «равлик»

  Виготовлення основних вузлів верстата

  Каркас.

  Процес згинання залізного прута, піддає верстат сильним навантаженням, тому при виготовленні каркаса для «равлики», використовується тільки металеві куточок, швелер або товстостінна труба. Не робіть каркас з дерев’яних брусів, такий стіл не витримує тривалих навантажень і руйнується.

  Стільниця.

  Стільниця для «равлики» робиться з металевої плити вирізаної у формі кола, товщиною не менше 4мм. З цієї ж плити, вирізається друга стільниця, що повторює форму першої. На другий стільниці будуть розміщуватися сегменти равлики і проводиться згинання виробів. В процесі холодного кування, стільниця приймає на себе основну частину навантаження, тому не потрібно економити і робити її з більш тонкого листа заліза.

  Основний вал і важіль.

  Основний вал розміщується по центру між стільницями і кріпиться до основи за допомогою чотирьох прямокутних трикутників. Виготовити вал можна з товстостінної труби потрібного діаметру.
  Важіль кріпиться до валу за допомогою кільця і обертається навколо нього, додатково на важіль встановлюється ролик для згинання прутів на верхній стільниці.
  схема верстата

  Розмітка і монтаж навісних деталей

  Залежно від того чи бажаєте ви виробляти тільки однотипні зразки або вам будуть потрібні більш художні вироби, існує три варіанти пристрою «равлики».
  Варіант №1.
  Це найпростіший з трьох варіантів, суть його в тому, що на стільниці промальовується контур спіралі.
  креслення сегментів » равлики”
  За своєю суттю це малюнок майбутніх виробів які ви будете виробляти на верстаті. Після нанесення схеми, досить вирізати з товстих смуг заліза різної ширини, кілька сегментів, що повторюють лінію малюнка і приварити їх по розмітці до стільниці. На такий статичної «равлику» ви зможете виробляти найпростіші вигини.
  Варіант №2.
  Другий варіант є найпопулярнішим серед саморобних верстатів, він має на увазі виготовлення розбірний равлики зі знімних частин. Уздовж контурів розмітки висвердлюються отвори, в яких нарізається різьблення. Далі, з картону або фанери виготовляються шаблони для сегментів-упорів і по ним з металу робляться накладки. На завершення, в накладках висвердлюються отвори, які повинні збігтися з посадочними гніздами на стільниці. Для закріплення сегментів, використовуються в основному болти, але ви можете зробити і циліндричні упори. Дана конструкція «равлики», дозволить на одному верстаті виробляти спіралеподібні заготовки з різними радіусами.
  «равлик» зі смуг металу
  Варіант №3.
  У третьому варіанті замість розбірних сегментів-упорів, виготовляються кілька знімних модулів з різними варіантами равлики, які змінюються в міру необхідності. Модуль робиться шматка заліза на який наварені сегменти повторюють частини спіралі.
  модулі » равлики”
  Збірка верстата.

 1. встановіть каркас на місці де ви будете мати вільний доступ до верстата з усіх боків.
 2. забетонуйте ніжки каркаса в підлозі або закріпіть каркас іншим доступним способом.
 3. приваріть до каркасу основну стільницю.
 4. встановіть основний вал приваривши його до стільниці і зміцнивши трикутниками.
 5. надіньте на вал обертовий важіль.
 6. встановіть верхню стільницю, приваривши її до основного валу.
 7. встановіть на стільницю сегменти равлики.

Після складання проведіть пробне згинання прута.
Що б більш докладніше дізнатися про збірку верстата для холодного кування «равлик» ознайомтеся з відеороликом:

верстат торсійний

Даний верстат призначений для одноосьового поздовжнього скручування заготовки з прутка поперечної або квадратної форми.
верстат торсіонний
Для основи торсіонного верстата використовуються швелер або двотавр. До нього за допомогою зварювання приєднують товсту залізну смугу, на яку встановлюють лещата для затиску нерухомої частини прута. Лещата закріплюються чотирма болтами діаметром м16 або більше. Для збільшення міцності затиску прутка, на лещата наварюються рифлені пластини з листової сталі. З протилежного боку підстави встановлюються напрямні ролики, до яких приєднується затискний вузол для рухомої частини заготовки. Його виготовляють зі сталевої втулки, в якій необхідно передбачити отвори для затискних болтів розташованих під кутом 120 градусів. Болти повинні мати плоский торець і бути виготовлені з якісної сталі. Обидва затискних пристрої повинні розташовуватися співвісно, дляЦього їх необхідно перевірити за допомогою рівня, слюсарного косинця і штангенциркуля.
види верстатів
Далі необхідно виготовити ручку для провертання рухомої частини затиску. Її важіль повинен бити якомога довше, для зниження прикладається зусилля. Саму рукоятку краще зробити з гумовою втулкою, для виключення прослизання руки під час роботи.
Після повного складання верстата його перевіряють на надійність роботи рухомих елементів і точність виробництва деформації прутка. Після перевірки верстат кріпиться до опорної рами.
проста модель торсіонного верстата
Як зробити торсіонний верстат своїми руками дивіться в ролику:

Верстат «гнутик «

Щоб якісно сформувати кут у виробі виробленому методом холодного кування, вам знадобиться верстат під назвою»гнутик». Він складається зі сталевої пластини з рухомим упором на яких знаходяться два опорних вала і важіль.
верстат » гнутик”
Заготівля поміщається між клином і опорними валами. Після цього, за допомогою важеля відбувається зміщення клина у напрямку до валів, що призводить до вигину заготовки.
комп’ютерна модель верстата
Виготовити такий верстат досить просто, головне слідувати наведеному кресленню і використовувати інструментальну сталь, оскільки під час роботи на частині пристрою проводиться велике навантаження.
Як зробити верстат «гнутик» ви також можете подивитися у відеоролику:

Верстат» хвиля »

Правильніше назвати даний верстат — керована хвиля. Оснащення верстата складається з пари сталевих дисків діаметром 140 мм., які кріпляться за допомогою болтів до робочої стільниці. На провідному диску закріплена вісь обертання універсального воротка.
верстат » хвиля”
Управління хвилею відбувається в слідстві зміни відстані між дисками. При обкатуванні воротком прутка навколо ведучого диска, відбувається формування візерунка, після цього, пруток знімається з кондуктора і формується візерунок з іншого боку.
Подивитися роботу верстата ви можете у відеоролику:

Верстат-прес

Для формування наконечників прутів необхідний прес. Цей верстат працює за принципом маховика, на початку обертаючи штангу з вантажами відводять гвинтовий бойок назад до упору. Після цього вставляють в гніздо змінний штамп і ставлять заготовку. Далі, швидко розкручують штангу в зворотну сторону і залишають його вільно обертатися. У висновку бойок сильно б’є по хвостовику штампа, за рахунок цього розвивається зусилля достатнє для штампування.
прокатний прес
Що стосується ручного прокатного стану, то його можна зробити самостійно, але вам все одно доведеться замовляти — валки зі спеціальної сталі, підшипникові втулки і вали, а шестерні купувати в магазині. Виготовити на такому верстаті можна тільки наконечники «гусяча лапка» і «лист».

з’єднання і фарбування деталей

Елементи вироблені методом холодного кування, з’єднуються двома способами:

 • сварка-деталі приварюються один до одного, а окалина сточується «болгаркою» або інший шліфувальною машиною.
 • хомути-такий вид з’єднання виглядає набагато красивіше. Для хомутів використовують проштамповані смужки металу товщиною від 1,5 мм.

Фарбування готових виробів виробляють ковальськими емалями або фарбами для металу на акриловій основі.
з’єднання деталей за допомогою зварювання

вироби вироблені методом холодного кування

Пропонуємо вам ознайомитися з варіантами виробів які ви можете зробити використовуючи метод холодного кування:

Як видно з усього перерахованого вище, метод холодного кування не вимагає великих фінансових витрат і досить легкий в освоєнні, тому якщо ви вирішили почати навчання ковальській справі саме з цього методу, то ви вчинили правильно.

Спочатку трохи фізики. Кування як процес в цілому-це обробка металів за допомогою їх розігріву. Молоти, ковадла, печі, могутні ковалі в шкіряних фартухах – це все про гарячу ковку і класичне ковальська справа. Там професіонали, дороге обладнання, окремі приміщення – заняття не з дешевих. Ми ж говоримо про зовсім інший процес-холодного кування.

Якщо розібратися, ця технологія куванням не є. Правильніше її було б називати згинанням металевих прутів, іноді її називають»гнучкою». Але, оскільки в численних рядах майстрів робіт по металу вже устоявся термін» художня холодна ковка», то ми з вами будемо використовувати загальноприйняті терміни.

Вся художня ковка складається з суцільних вигинів, хвиль, завитків – всі вони різної величини, в різноманітному поєднанні. Руками метал не погнути, навіть якщо він найм’якший. Тому головний єдиний метод холодного кування-обробка металу верстатом. Для кожного металевого елемента існує свій інструмент.

Приклади художньої ковки.

Насамперед потрібно обзавестися ними, але спочатку розібратися з видами верстатів для холодного кування. Складність такого обладнання невисока, вартість-теж.

Якщо ви збираєтеся займатися ковальським творчістю для себе, вам буде цілком достатньо кілька пристосувань з ручним приводом. Темп роботи на ручному обладнанні повільний, зате набагато нижче витрати на виготовлення і використання. Електричні приводи знадобляться тільки у випадках комерційної кування на замовлення, тоді овчинка буде коштувати вичинки.

Спеціальні верстати для холодного кування-це цілий букет варіантів, вони бувають з ручним керуванням або з електромоторами, саморобні або покупні. Щоб втілити в металі всі мислимі і немислимі художні ідеї, цілком вистачить 5-7 видів. Як мінімум, половину з них можна виготовити самостійно.

Головне-пам’ятати, що холодна кування металу по плечу будь-кому, у кого є бажання і завзятість. Перед тим, як прийняти рішення про початок робіт з холодного кування, потрібно розібратися з деякими нюансами цієї технології і видами спеціального обладнання.

класифікація верстатів

Види верстатів для холодного кування.

Верстати для холодного кування діляться на чотири основних види:

 • твістери або равлики закручують спіралі з плоскою поверхнею і вузькими ядрами, найчастіше ці верстати використовуються для ручного холодного кування.
 • торсіонні види пристосувань призначені для виготовлення скручених об’ємних спіралей.
 • гнучкі види — для спіралей з широкими ядрами.
 • інерційно-штампувальні – для декоративних хомутиків і обробки кінців всіх елементів.

Перед детальним описом кожного виду пройдемося за технологіями холодного кування, їх всього три:

 • витяжка: це розкочування і подовження металевої заготовки, процес схожий на розкочування тіста качалкою. У куванні таким чином працюють пресувальні валики. Цією технологією готують лапки, хомутики, піки.
 • крутіння : скручування деталі вздовж осі, див.нижче докладний опис.
 • гнуття: вигини металу за шаблонами в різних напрямках.

твістери або равлики?

Опис верстатів для кування.

І ті, і інші – це одне і те ж. Найпопулярніший верстат для холодного кування серед широких мас ковальської громадськості. Справді: на перший погляд верстат здається надто примітивним.

Але в ньому простота об’єднана навпіл з геніальністю:

 • його легко зробити самим;
 • він дешевий;
 • він надзвичайно зручний в роботі;
 • з його допомогою можна виготовити цілі масиви найкрасивіших металевих мережив.

За принципом дії твістери є різновидом згинальних верстатів, про них див. Нижче, з деякими удосконаленнями, на них спокійно можуть працювати новачки. Одним словом, равлик або твістер – вражаючий верстат за всіма можливими критеріями: простоті виготовлення, широким художнім можливостям, дешевизні і зручності в роботі, інших таких просто немає.

Твістери зустрічаються в двох інженерних варіантах:

У цієї равлики є слабкі сторони, куди ж без цього. Вся справа в складеному лемеші: важливий і правильний матюкав, з якого його потрібно робити, і складність виготовлення зчленувань ланок лемеші. Ці зчленування повинні бути надзвичайно точними — саме ними виконується форма завитка. У конструкції і матеріалі зчленувань потрібно враховувати багаторазові повторення поворотів з серйозною робочим навантаженням. Друге і останнє слабке місце-ексцентриковий затиск деталі.

З урахуванням частоти використання равлики і її слабких сторін найрозумнішим буде її купити, а не робити самому. Якщо ж мова йде про дебют в холодному куванні, і вибір верстата робиться для абсолютного новачка, то найоптимальнішим варіантом буде другий інженерний варіант равлики.

 • чемпіон за популярністю і позитивним моментам в роботі! важільна равлик з нерухомим шаблоном і

  Пассия в православии. Вечерня с чином пассии

  Сегодня великопостное православное богослужение не мыслится без такой, уже ставшей привычной, службы, как пассия. Очень красивая и запоминающаяся служба, которая еще задолго до страстной седмицы позволяет прожить, точнее даже, прочувствовать страстную седмицу. Но, при этом, пассия — служба совершенно неуставная, где встречаются песнопения страстной седмицы и звучит составленный много позже (а ведь акафисты постом читать нельзя, не так ли?). И уж неумелые борцы с латинским засилием завсегда упомянут свт. Петра могилу, стараниями которого служба эта была как будто полностью взята из латинского богослужения и вставлена в православное. Попробуем найти место для пассии в составе православного богослужения и дать ей оценку, является она самостоятельным православным творением, или «засланным казачком».

  Пассия, собственно как и некоторые другие любимые народом службы (погребение богородицы, или последование иконе божией матери «живоносный источник», чин прощения) не имеет под собой никаких оснований в уставе богослужения (типиконе). Но, далеко не всегда то, чего нет в типиконе — это плохо. Просто живая богослужебная мысль не стоит на месте, в отличии от неуемных ревнителей православного благочестия, ставящих типикон превыше всего. Если богослужение живо и молитва животворит церковную общину, то обязательно появятся искусные люди, творящие на острие церковной жизни. В настоящее время таким жанром, в котором происходит постоянное творение нового, является жанр акафиста.

  Собственно, если смотреть на пассию со стороны ее богослужебного строя, то эта служба окажется обыкновенной вечерней с молебном и чтением акафиста, собственно, способ такого служения достаточно распространен, например, у нас, в свято-вознесенском архиерейском подворье аналогичная служба служилась несколько лет. А в храме иоанна кронштадтского при казанской духовной семинарии, аналогичная служба — параклисис пресвятой богородицы, служиться и поныне. Конечно, состав великопостной службы отличается от служб вне поста, но на этом все отличия и кончаются.

  Во многих местах появление пассии приписывают митрополиту петру могиле, трудами которого многие элементы латинской обрядовости вошли в сокровищницу православного богослужения, но самого последования пассии, написанного рукой святителя, до сих пор не найдено, да впрочем, было ли оно? если задаться целью и выяснить, что понималось под пассией у католиков, то окажется, что это было некоторое сценическое действие, не связанное с богослужением, независимое от него. Это — как бы спектакль на темы страстной седмицы. Собственно, аналогичным действием для православной традиции были уже канувшие в лету чин шествия на осляти в вербное воскресение и пещное действо перед рождеством христовым (чин, изображающий трех отроков в печи вавилонской). Но дело в том, что как пассия на западе, так и восточные действия, были именно внебогослужебной формой действия, а современный чин пассии является частью православного богослужения, состоящего из «обыкновенных» частей и со стороны строя богослужения претензии к пассии нет.

  Может быть, можно предъявить претензию к пассии со стороны чтения акафиста . Но и здесь, возражение разбивается о твердыню устава. В типиконе есть упоминание о единственном акафисте ко пресвятой богородице (радуйся невесто неневестная), но этот акафист читается именно великим постом. Раз творцы типикона не видели в этом ничего страшного, то и нам, думается, не надо пытаться быть святее монахов-творцов и радоваться возможности молиться ко пресвятой богородице. А что касается акафиста страстям христовым, который читается во время пассии, то он гармонично вписывается в покаянное время великого поста и чтение его уж никак не может испортить покаянный настрой богомольцев.

  Акафист страстям христовым принадлежит перу «русского златоуста» архиепископа херсонского иннокентия (борисова), с именем этого архиерея связано начало расцвета акафистного жанра в россии в середине xix века. Источником для данного творения явился акафист из униатского западно-украинского сборника. Святитель тщательно переделал акафист, как и несколько иных: покрову пресвятой богородицы, гробу господню и воскресению христову, св. Троице, архистратигу михаилу и установил использовать их в местных храмах, так как «действие сих акафистов на народ было чрезвычайно сильное и благородное». Однако во избежание кривотолков о «неправославности», униатском духе акафиста страстям христовым и вообще старых, еще в дореволюционную эпоху изданных акафистов, нужно подчеркнуть, что в синодальный период все выходящие из печати акафисты, как и вообще все церковные тексты, подвергались жесткой и тщательной цензуре — такая функция была возложена на священный синод от момента его создания.

  Кроме того, на пассии звучат некоторые песнопения из богослужения великой пятницы — дня телесной смерти господа. Так, исполняется стихира «приидите, ублажим иосифа приснопамятного», которую поют во время целования плащаницы христовой; перед чтением евангелия звучит прокимен «разделиша ризы моя себе и о одежди моей меташа жребий», поемый во время чтения 12 евангелий страстей христовых.

  В итоге, главным возражением против пассии, оказывается только некоторая нелогичность, позволяющая уже со 2-й недели поста службу, включающую в себя совершенно особые песнопения страстной седмицы. Церковный год — это очень важный компонент церковной жизни в целом: он имеет и рациональное, педагогическое значение — мы должны пережить определенную последовательность священных воспоминаний; и мистическое, духовное значение — для нас важен именно такой, а не иной, порядок праздников и постов; и нельзя преувеличивать или преуменьшать ни то, ни другое значение строя церковного года. В этом смысле пассия оказывается не на месте: вдруг на второй неделе поста мы уже оказываемся в страстной седмице. Вот за это ее и можно критиковать.

  Но обратим внимание на следующий факт: устав требует, чтобы все евангелие было вычитано в первые дни страстной седмицы на часах. Зачем? страстная седмица имеет ярко выраженный изобразительный характер, и этим сильно отличается от богослужений других дней года. Каждая служба обозначает какое-то событие в истории страстей господних. На страстной седмице на утренях и вечернях прочитываются определенные отрывки из евангелия, которые рассказывают о событиях, произошедших в начале и в конце того или иного дня. Промежуток же между соответствующими событиями был заполнен, как мы знаем из евангелия, еще какими-то словами или делами спасителя. И вот, в первые три дня страстной седмицы господь учил в храме. Легко догадаться, что наши евангельские чтения на часах в эти три дня — звучащее в православном храме слово божие — изображают собой проповедь христа, слова божия, в храме ветхозаветном. В этом смысле конкретное наполнение чтений часов (какие конкретно евангельские зачала звучат) не имеет значения, в отличие от евангелий утрень и вечерен, где конкретные зачала говорят о конкретных событиях страстной. Традиция чтения евангелия на часах первых трех дней страстной седмицы исторически — сравнительно поздняя; но в сознании людей она превратилась в обязательный элемент, причем произошла и некоторая трансформация: многие теперь уже думают, что нужно не просто изобразить проповедь христа в храме, а обязательно вычитать все евангелия от начала и до конца. Поскольку сделать это за первые три дня страстной — трудновато, так как придется провести в храме очень много времени, то евангелия многие начинают вычитывать заранее, до страстной седмицы, в течение рядовых великопостных седмиц. Такая практика широко распространена сегодня в россии.

  Что же происходит? по сути, то же самое, что и с пассией: нарушение церковного богослужебного круга, нарушение его символики — ведь если мы начинаем читать евангелие на часах, скажем, уже со 2-й седмицы великого поста, то тогда уникальная символика страстной становится менее ясной. Но эта практика ни у кого вопросов не вызывает. Ведь, в самом деле, и действительно нет ничего страшного в том, что евангелие читается заранее, — так же, как и в совершении пассии.

  Пассия — (лат. «страдание») -ос обое богослужебное последование, совершаемое великим постом в воскресные дни вечером, на котором читаются тексты евангелия, повествующие о страданиях христа.

  Эта самая поздняя по времени возникновения православная служба была составлена в середине xvii века митрополитом киевским петром (могилой) (1596 – 1647 гг.), создателем многих литургических форм. смыслом пассии является сопереживание со христом последних дней его земной жизни и, в особенности, его крестной смерти.

  Последование пассии бывает 4 раза в год (по числу евангелистов): во 2-е, 3-е, 4-е и 5-е воскресенья (или пятницы)Щоб запропонувати йому свій варіант кольору і фактури покриття. Ну а якщо серйозно, то хто сказав, що кування повинна бути темною і під старовину? а біла? кольорова? ось вже де неосяжний простір для найсміливіших художніх рішень.

  резюме як по маслу

  Види штампів і готові завитки.

  Хороший розповідь завжди легко закінчувати – висновки лягають самі, в рамках логіки і пріоритетів.

  У нашому огляді технології холодного кування стрункість висновків очевидна:

  • холодна кування-чудова технологія, що дозволяє об’єднати те, що в інші процеси об’єднати неможливо:
  • практичну користь в господарстві;
  • можливість художньої творчості;
  • винахід і застосування власних інженерних знахідок;
  • простота і реальність виконання для новачків;
  • підвищення самооцінки як майстра і як мешканця будинку з елементами художнього кування.
  • пристосування для холодного кування можна самостійно і якісно, краще почати з верстатів равлики і згинання.
  • ручне обладнання доцільніше робити з ручним приводом. Електричний варіант використання-занадто ресурсний. Єдиний вид верстата, який краще зробити відразу з електроприводом – торсіонний. Якість скручування прутів буде в цьому випадку набагато вище.
  • у виготовленні кованих виробів холодним способом не завадить «допомога» від гарячого кування. Верстат для наконечників та інших дрібних декоративних елементів самостійно зробити неможливо, а покупної коштує чималих грошей. Наша порада-виконати декоративну дрібниця гарячої ковкою. Маленький і акуратний горн в господарстві не завадить. Та й сприятиме професійному зростанню: почати з холодного кування, прийти до справжньої ковальської майстерності…
  • не варто замикатися в стереотипному фарбуванні кованих виробів «під старовину». Сучасні фарби і повсюдна еклектика в дизайні роблять можливим найнесподіваніші колірні і фактурні рішення в роботах по металу.

  Холодна кування неможлива без спеціального ковальського обладнання . Давайте розглянемо види пристосувань і фігури, які можна отримати з їх допомогою. Ми підготували для вас креслення і тематичні відео. Також розглянемо послідовність виготовлення верстата для холодного кування своїми руками.

  Якщо ви тільки збираєтеся організувати майстерню холодного кування і хочете уникнути великих витрат, то самостійне виготовлення верстатів і пристосувань допоможе створити свій маленький бізнес без надмірних витрат.

  Основні пристосування і верстати

  Верстати для холодного кування призначені в основному для згинання по дузі або кутом, а також для скручування. Вони можуть бути ручні або з електричним приводом.

  Основні види верстатів і пристосувань для холодного кування:

  • гнутик
  • твістер
  • равлик
  • глобус
  • хвиля
  • ліхтарик

  Пристосування «гнутик «

  Покупної або зроблений самостійно» гнутик» — універсальне пристосування, що дозволяє отримати дугу або кут з прута. Він являє собою підставу з повзуном, на якому закріплений упор з кутом (90° або іншим за потребою) і двома циліндричними нерухомими упорами. Переміщаючи повзун і кутовий упор, прут згинається під кутом. Для отримання дуги передбачений третій циліндр, що обертається на протилежній від кутового упору стороні.

  Пристосування може бути виконано на горизонтальній або вертикальній платформі.

  аксонометрія пристосування «гнутик» — вертикальне розташування

  Щоб змасштабувати розміри, наводимо креслення нижньої планки цього «гнутика».

  планка нижня

  Це пристосування-універсальне. За допомогою насадок на ньому можна не тільки гнути, але і різати, і пробивати отвори. Але це вже буде наступним кроком.

  отримання дуги на «гнутику»

  отримання кута на» гнутику»

  Так виглядає саморобний «гнутик»:

  Пристосування» твістер»

  «твістер » — інструмент для скручування прутків, в основному квадратного перетину, уздовж поздовжньої осі. Це нескладне пристосування може бути ручним і з електроприводом. Принцип дії: закріплюються обидва кінці прута, потім одне кріплення починає провертатися, скручуючи метал до необхідної форми.

  зовнішній вигляд покупного ручного «твістера»

  Подивіться фото саморобного «твістера» з електроприводом, зібраного з використанням електрообладнання колишнього у вживанні:

  Для виготовлення «ліхтариків» і «шишок» існує спеціальний верстат, але для початку можна використовувати і «твістер», як це показано на відео (англомовне, але все гранично зрозуміло).

  Відео: як зробити заготовку під «ліхтарик» на «твістері»

  Пристосування «равлик»

  Інструмент «равлик» призначений для отримання завитків (або спіралей) і «валют» (s-образних деталей). Зустрічаються різні конструкції.

  один з варіантів конструкції: 1-леміш равлики; 2-основа верстата; 3-притискний валик; 4-важіль для управління притискним валиком; 5-кріплення основи; 6-палець для фіксації лемешів; 7-паз для притиснутого валика; 8-вісь важеля управління; 9-пружина для притиснення валика; 10 — фіксатор для заготівлі; 11 — провідний леміш равлики; 12 — основна вісь; 13 — важелі

  В результаті має вийти таке пристосування:

  Ще одна легка конструкція, щоб гнути прокат перерізом до 12 мм:

  1 — сегмент равлики; 2 — ексцентрик; 3 — ручка; 4 — підстава; 5 — напрямні полози; 6 — вісь; 7 — повзун; 8 — гайка осі; 9 — вісь кріплення ролика; 10 — ролик; 11 — приводна вісь; 12 — напрямна ексцентрика; 13 — центральний сегмент завитки; 14 — баранчик ексцентрика; 15 — основна ніжка; 16-з’єднувальний штифт сегментів равлики; 17-коригуючий гвинт; 18-сполучне вухо сегментів равлики

  Часто пристосування» равлик » роблять на опорі, особливо якщо гнути потрібно товстий прокат.

  Кілька корисних відеоматеріалів по саморобних верстатах»равликам».

  Виготовлення равлики

  Робота верстата

  Детальніше про такі конструкції ми поговоримо нижче.

  Пристосування «глобус»

  Такий пристрій зовні схоже на шкільний транспортир і призначене для виготовлення дуг з великим радіусом вигину зі смуги, квадрата, кола або шестигранника. Спочатку загином фіксується один кінець заготовки, потім вона згинається по всій довжині за шаблоном. Принцип дії чимось схожий на роботу закаточной машинки для консервації.

  зовнішній вигляд пристосування

  На відео робота на «глобусі»

  Користуючись виключно м’язовою силою, дугу великого діаметру можна виготовити на шаблоні, прикрученому або привареному до верстата. На ньому добре гнути смугу, трубу тонкостінну і т. Д.

  шаблон

  Пристосування «хвиля»

  Отримати хвилеподібні вироби з заготовки круглого, квадратного, шестигранного перетину або трубки можна на пристосуванні «хвиля». Деформація заготовки відбувається між вертикальними валками прокручуванням.

  пристосування хвиля і отримані вироби

  Пристосування в дії

  Пристосування «ліхтарик»

  На цьому верстаті виготовляють заготовки елементів «ліхтарики» або «шишки», які можуть складатися з 4-х, 6-ти, 8-ми і більше прутків. За принципом дії верстат схожий на» твістер», але тут заготовки згинаються навколо направляючого вала, що формує більш правильну і точну конфігурацію вироби.

  пристосування «ліхтарик»

  Робота пристосування для виготовлення «ліхтарик «

  Пристосування для холодного кування елемента» хомут «

  Елемент холодного кування» хомут» призначений для фіксування між собою інших елементів конструкції.

  Пристосування для згинання «хомута» можна виконати за доданими кресленнями.

  Пристосування для виконання «гусячої лапки»

  «гусяча лапка» — розплющування з нанесенням красивих насічок кінців заготовок для додання більшої витонченості конструкції або з метою зменшення товщини для різних з’єднань.

  кінці елементів оформлені » гусячою лапкою»

  Цю операцію можна виконати за допомогою верстата з матрицею або пристосуванням і важким ковальським молотом на ковадлі. Обидва варіанти ми даємо у вигляді відеоматеріалів.

  Верстат для виготовлення «гусячої лапки»

  Пристосування для кування» гусячихЛапок»

  Детальний процес виготовлення штампа

  Нижче прокатний верстат для виконання тієї ж операції.

  верстат для прокатки «гусячої лапки» (відстань між вальцями регулюється). матеріали для прокатного верстата: шестерні і вали-запчастини від комбайна б/у

  принцип дії

  Виготовлення «равлики «з приводом

  » равлик «з електроприводом полегшує виготовлення завитків і»валют». Особливо це цінно, коли робота не «для душі», а для виготовлення великої кількості однотипних виробів на потоці при роботі на замовлення.

  Нижче наведені етапи складання верстата для згину прута максимальним перетином 10х10 мм.двигун потужністю 0,5 квт/1000 об/хв працює при цьому на межі своїх можливостей. Виконує 6 оборотів вала в хвилину. Сегменти равлики виточені з круглої болванки ст.45 без термообробки висотою 25 мм і товщиною 20 мм.равлик насаджена на вал на підшипниках від заднього колеса мотоцикла — 7204. Підтримуючий ролик закріплений жорстко в пазу. Між двигуном і редуктором встановлені шківи.

  Нижче наведені креслення сегментів равлики.

  елемент равлики 1

  елемент равлики 2

  елемент равлики 3

  центральний елемент равлики

  Для більш масивного прута (від 12 мм) потужність двигуна повинна становити більше кіловата. На фотографіях нижче представлений верстат з двигуном потужністю 2,2 квт, 1000 об/хв, що дає вихід на валу близько 10 об/хв. Застосований був у вживанні редуктор, матриця вирізана з заготовки товщиною 30 мм — самий трудомісткий процес.

  Для холодного кування ще знадобляться ковадло і молот. Горн не потрібен, він потрібен тільки для гарячого кування.

  Рада! перед початком робіт накресліть ескіз майбутньої конструкції в натуральну величину. Це допоможе коригувати елементи і не заплутатися при складанні.

  За допомогою пристосування равлики для холодного кування, можна своїми руками виготовляти фігурні і красиві металеві деталі. Саморобний верстат равлик збирається досить просто, тому виготовити його зможе будь-який домашній майстер, навіть при малих навичках в цій роботі.

  У статті ми розглянемо переваги холодного кування, а також розповімо, як самостійно виготовити інструмент для роботи – шаблон, креслення, фотографії та відео зможуть допомогти вам в роботі, і в результаті ви зможете зібрати просте і корисне пристосування для роботи з металом.

  Особливості та переваги холодного кування

  Холодне кування – це найбільш популярний вид робіт, за рахунок того, що за допомогою її можна виготовляти оригінальні деталі всіляких розмірів і форм. За допомогою верстата для холодного кування, ви зможете виготовити:

  • декоративний ліхтар;
  • загородження для клумби;
  • перила;
  • оригінальний паркан;
  • ручки для лавки і так далі.

  Як виглядають ці елементи, виготовлені за допомогою цього процесу, можна побачити на численних фото.

  Перевага холодного кування полягає ще й в тому, що зібрати верстат, за допомогою якого можна робити ці деталі, дуже просто своїми руками. Це значно заощадить на придбанні дорогого обладнання.

  Процес виконання холодного кування складається з трьох етапів:

  • згинання;
  • пресування;
  • зварювання окремих елементів.

  Обладнання, яке потрібно для цієї роботи, досить компактне і просте, і не займає багато місця в гаражі або майстерні.

  Процес холодного кування

  З робіт з холодного кування зазвичай новачки починають навчатися обробці металу, так як цей процес досить безпечний і простий, оскільки в даному випадку вам не потрібно буде стикатися з високими температурами, як при інших видах кування.

  Для даного процесу, як правило, застосовують готовий шаблон , а саме, заготовки виробів. Природно, у холодного кування існують і свої нюанси, зазвичай вони полягають в тому, що деталь під час роботи легко деформувати або пошкодити: ковані вироби часто ламаються, і виправити це положення вже ніяк не вийде, тому виконувати ковку необхідно дуже акуратно.

  Але, за допомогою якісного верстата і креслення майбутнього виробу, можна з легкістю навчитися робити вироби хвилеподібною, кручений і іншої оригінальної форми. Процедура обробки деталей за допомогою холодного кування проходить в кілька етапів. Для початку створюють креслення або шаблон майбутнього виробу.

  Необхідно прорахувати розміри деталі, щоб, купити необхідну кількість сировини, а також, щоб правильно відрегулювати верстат. Різні верстати можуть давати різні можливості для виготовлення візерунків-це буде залежати від складності виготовлення пристосувань. Наприклад, найпростіші верстати, зібрані своїми руками , можуть тільки згинати деталі, при цьому використовуючи більш складні конструкції можна створювати візерунки та інші вироби.

  Потім, коли креслення або шаблон підготовлений, необхідно запастися потрібною кількістю сировини відповідно до ваших підрахунками. Для холодного кування вам будуть необхідні металеві прути, їх можна придбати в магазині. Прути зобов’язані бути не дуже товстими, в іншому випадку їх буде важко зігнути. Подальший етап-виготовлення деталей.

  Найголовніше тут – правильно встановити налаштування, щоб під час роботи верстата деталі не деформувалися і не пошкодилися, так як виправити це вже не вийде.

  В самому кінці відбувається кріплення виготовлених деталей на каркас. Це робиться за допомогою зварювання. Особливо уважними при зварюванні треба бути з тонкостінними трубками, так як їх досить легко пропалити, і в цьому випадку конструкція буде несправна і вам потрібно все проробляти заново.

  Але перед тим як приступати до холодного кування, вам, природно, буде необхідно виготовити верстат, який для цього потрібно. Верстат» равлик » — найпопулярніше пристосування для виготовлення металевих візерунків за допомогою холодного кування.

  Виготовлення верстата » равлик»

  процедура складання верстата має кілька етапів, виконавши які по порядку, ви будете мати готове пристосування, яким зможете користуватися для створення фігурних виробів для вашого будинку або дачі.

  Перш ніж почати холодну ковку вам необхідно зробити креслення і шаблон . Він виготовляється на міліметровому папері, яка відображає натуральні розміри майбутнього виробу. На папері необхідно починати спіраль з поступово збільшуються витками.

  Витки потрібно збільшувати з урахуванням кроку, якщо ви вирішили виготовити симетричні вироби, якщо ж це для вас неважливо, то витки спіралі можна збільшуватися непропорційно.

  Перед тим, як збирати верстат «равлик», необхідно зробити креслення і визначити з діаметр заготовок, які ви потім станете на ньому обробляти. Крок треба підбирати, з урахуванням цього значення: він зобов’язаний бути більше, ніж перетин оброблюваного прута.

  Якщо крок зробити недостатньо великим, то ви просто-напросто не зможете дістати виріб з верстата, не пошкодивши його. Тобто, вся робота буде зроблена даремно. Робоча поверхня равлики своїми руками може бути виготовлена з листа металу товщиною від 4 міліметрів . Габарити поверхні будуть залежати від того, вироби якого розміру вам потрібно обробляти – попередньо необхідно зробити креслення, щоб всі розміри можна було прорахувати.

  Щоб виготовити форму, зазвичай використовують смуговий метал, з товщиною не менше 3 міліметрів. Так, з саморобної равликом набагато простіше працювати. Для того щоб полегшити процедуру, необхідно закріпити один край заготовки, для того щоб вона не зісковзувала.

  В якості фіксатора можна застосовувати обрізану частину прута, яка за своїм розміром не поступається смузі. В процесі холодного кування також необхідно фіксувати деталь до верстата. Так як під час холодного кування зусилля на деталь досить велике, то варто подумати про кріплення окремо, так як утримувати самостійно виріб у вас не вийде – воно може вискочити і зіпсувати всі ваші плоди творчості.

  Інші елементи равлики виготовити дуже просто-головне, перед тим як приступати до самостійного процесу, потрібно подивитися відео і використовувати креслення. Зібраний вами верстат може бути як розбірним, так і монолітним – заздалегідь визначте, яка саме конструкція буде для вас більш прийнятною, і складіть креслення, щоб виробляти всі роботи в за допомогою нього.

  Знімний верстат хороший тим, що його при необхідності зручніше перенести, або зняти конструкцію, щоб відремонтувати або замінити пошкоджені елементи – при монолітному вигляді конструкції цього зробити у вас не вийде.

  Але у знімній конструкції якість кріплення деталей будеЗначно гірше-вам буде необхідно весь час самому поправляти різьбові з’єднання, так як під час експлуатації вони неминуче будуть слабшати.

  Бувають і інші різновиди верстатів для холодного кування, але конструкція типу «равлик» — вважається найбільш функціональною, при цьому зробити її своїми руками досить просто.

  Ціна питання

  якщо ви хочете використовувати равлика в якості інструменту для вашого хобі, то необхідно враховувати, що, хоча безпосередньо конструкція вам дорого не обійдеться (вона не потребує якихось специфічних інструментах і деталях), певні витрати холодна ковка все ж має на увазі.

  Так як, вам буде необхідно витратитися безпосередньо на матеріали, які ви надалі будете використовувати. І чим габаритніше передбачається виріб, тим більше кількість грошей вам потрібно буде витратити. Для того щоб оцінити витрати, весь час створюйте попередній креслення вироби , який відображає реальні його габарити. Наприклад, щоб виготовити середню підставку під квіти, вам буде необхідно витратити на прути не менше 3 000 рублів. Яка кількість матеріалу будуть вимагати більш складні вироби — ви можете порахувати самостійно.

  Ціна буде залежати і від складності вироби, яке ви плануєте створювати за допомогою равлики – чим більше в ньому буде складних елементів, тим дорожче вам вийде конструкція.

  На інструменти безпосередньо для самого верстата вам не потрібно буде витрачати багато грошей, але, якщо до цього ви ніколи не займалися складанням подібних конструкцій, то бажано придбати для неї готову оснастку – в даному випадку верстат буде служити вам набагато довше, а працювати на ньому буде значно простіше.

  На фінішну обробку після кування також можуть знадобитися певні засоби – як мінімум, вам потрібно буде придбати фарбу і ґрунтовку , для того щоб надати виробу привабливий і завершений вигляд.

  Незважаючи на ці витрати, холодна кування, за допомогою равлики, як і раніше є найпопулярнішим і доступним способом для обробки металу, займатися цією роботою можна, як для своїх потреб, так і на професійній рівні, але в даному випадку вам з часом може бути необхідний більш потужний верстат.