Чим пофарбувати дитячий майданчик з дерева? фарбуємо якісно і красиво дитячі майданчики як пофарбувати лавку на дитячому майданчику.

0
543

Типовий приклад дитячого садка, від якого треба позбавлятися

Я нічого не маю проти клоунів. Жарт. Я їх терпіти не можу. Але це просто вступ під заголовок.

Сьогодні я хочу закликати чиновників (та й усіх взагалі) перестати фарбувати дитячі майданчики і сади в усі кольори веселки.

Якщо у вас є багато різної фарби — це ще не означає, що все її різноманітність необхідно застосувати.

Постараюся пояснити чому я так вважаю. Далі багато фоток з прикладами, але ви не переживайте — сайт в таш-іксі.

Проблема

Освіта

Більшість проблем з гарним смаком у нас в країні від того, що у нас немає культури дизайну. У свою чергу культури немає, тому що професійної освіти немає. Британська королівська школа мистецтв заснована в середині 19 століття і їй вже 150 років. Причому, спочатку вона називалася державна школа дизайну. Всі ці роки уряд великобританії розумів важливість дизайну в житті її громадян.

У нас замість цього ремесла. Я не знаю жодного графічного дизайнера, який би закінчив наші художні вузи і був би задоволений результатом.

В узбекистані немає музеїв сучасного мистецтва. Зрідка проводяться якісь тижневі виставки, але немає місця, куди можна прийти і подивитися тисячі цікавих робіт, обмінятися думкою, поспілкуватися з колегами. Немає центру тяжіння дизайну.

Стандарти

Робити нормальні дитячі майданчики не набагато важче, ніж фарбувати їх в усі кольори (особливо популярні жовтий і червоний) і — головне — робити це руками будівельників, нянечок і кого завгодно, хто не вміє поєднувати кольори і витримувати смак.

Чомусь прийнято вважати, що все, що стосується дітей повинно мати якомога більше різних насичених кольорів. Також обов’язковою умовою є високий контраст між обраними квітами-в очах все повинно рясніти. Не знаю який козел вирішив, що дітям потрібен клоунський дизайн, але це виховує в них поганий смак. Не потрібно поводитися з дітьми як з ненормальними, якщо у них все добре з головою.

Якими вони повинні бути

Я — прихильник скандинавського дизайну, він заснований на економічності, корисної функціональності, екологічності і стриманості.

Подивіться на приклад вище — це прекрасний дитячий сад. У будівництві використовували багато дерева. Майданчик виглядає природним середовищем, вона не нагадує китайські пластикові конструктори. Яскравими плямами в кадрі є самі діти. Їх одягають в такі кольори, щоб їх складно було випустити з уваги і життя не здавалася їм сумною. Діти-головне, середовище-другорядне.

Скільки у нас меблевих фабрик по країні? робіть дерев’яними дитячі майданчики, а не байські меблі в сарпу!

Хороший смак

Хоча у цій фотографії насиченість штучно зменшена, але це не заважає оцінити використання кольорів в оформленні. Неймовірно, але подушки для сидіння пофарбовані тільки в один колір! це виглядає як злочин проти дитинства!

У японському саду сходинки покриті матеріалами природних відтінків. Очевидно, що ремонт з таким ламінатом дешевим не буде, але я говорю не про якісь елітних матеріалах, а про те, щоб стримувати себе при оформленні дитячих просторів і використовувати покриття з дерева або хоча б з імітацією дерева.

У літній період актуальним стає не тільки ремонт в квартирі, але і на дачі. Причому роботи на відкритому повітрі (будівництво лазні, монтаж басейну, фарбування різних поверхонь) найкраще виконувати в гарну погоду, на відміну від робіт всередині будинку, які можна відкласти на дощовий період. У даній статті мова піде про фарбування дерев’яних, металевих будівель і конструкцій, що знаходяться на відкритому повітрі, алкідними фарбами. Ці фарби мають ряд переваг: невелика витрата і яскраві різноманітні відтінки, легкі в нанесенні, атмосферостійкі і водостійкі, не вигоряють на сонці.

Група алкідних фарб

Алкідні фарби-це група лакофарбових матеріалів (лфм), до якої відносяться наступні види фарб:

— гліфталеві фарби (гф)

— пентафталеві фарби (пф)

Сумісність алкідних фарб

Всі лфм, що відносяться до групи алкідних фарб, сумісні між собою: їх можна змішувати в різних пропорціях. Для всіх алкідних фарб придатні одні і ті ж розріджувачі, розчинники, шпаклівки і грунтовки.

Дитячий майданчик

Стандартний набір «атракціонів» для дитячого майданчика – дерев’яні пісочниця, лавки, ігровий будиночок, кораблик, автомобіль і т.д. З металевих об’єктів на дитячому майданчику зазвичай присутні гойдалки, каруселі і різні конструкції для лазіння малюків. Також тут буде доречна крита альтанка для батьків, якщо дозволяє площа простору.

Дерев’яні конструкції

Перед фарбуванням дерев’яні поверхні слід очистити від забруднень, після чого знежирити і просушити.

Нові вироби

Поверхню потрібно звільнити від пилу, відшліфувати, видалити пил від шліфування. Потім покрити засобом для захисту деревини. Всі нерівності (якщо вони є) зашпатлевивают латексної шпаклівкою. Потім всю поверхню виробу гарантують алкидной ґрунтовкою або алкидной фарбою, розведеною на 10-15% уайт-спіритом. Коли поверхня висохне, її потрібно знову злегка відшліфувати і видалити пил від шліфування, потім пофарбувати алкидной фарбою (краще фарбувати на 2 шари). Перерва між шарами повинен скласти 10-12 годин.

Раніше пофарбовані або покриті лаком вироби

Спочатку потрібно вимити виріб миючим засобом і сполоснути чистою водою. За допомогою скребка видалити з нього всі відшарування – стару фарбу або лак. Тріщини і нерівності зашпатлевать латексної шпаклівкою, після чого знову відшліфувати зашпатлеванние місця. Потім слід ошкурить поверхні наждачним папером і видалити утворилася пил. Після цього заґрунтувати виріб алкидной грунтувальної або алкидной фарбою, розведеною на 10-15% уайт-спіритом. Тепер поверхню можна фарбувати алкидной фарбою за тією ж технологією, що і в попередньому пункті.

Дизайн

Пісочниця

Для фарбування пісочниці краще використовувати яскраві матові алкідні фарби. Глянцеві можна застосувати для нанесення орнаменту по краях бортиків. Це можуть бути різнокольорові кола, квіти, смужки і все, що підкаже фантазія. Фарбувати кольоровими фарбами краще тільки зовнішні борти і сидіння пісочниці. Внутрішню поверхню досить покрити алкідним (краще захисним для деревини) лаком. Якщо у пісочниці немає навісу від сонця, встановіть її в тіні дерев.

Лавки

Всі лавки на дитячому майданчику зазвичай фарбують в один колір. Можна використовувати як матові, так і глянцеві алкідні фарби. Краще, якщо лавки будуть не дуже світлими і не особливо яскравими, наприклад, темно — зеленими, синіми або під колір натуральної деревини. Якщо конструкція лавки передбачає гладку спинку, цю спинку можна прикрасити тим же орнаментом, що і борти пісочниці. Лавки традиційно розташовують по краях дитячого майданчика. Кілька лавок для батьків можна поставити і біля пісочниці.

Будиночки, кораблики, машинки…

Майданчик виглядає гармонійно, коли всі дерев’яні ігрові об’єкти витримані в одній колірній і стилістичній гамі. Це не означає, що вони повинні бути пофарбовані в один і той же колір, просто відтінки на різних об’єктах повинні поєднуватися один з одним. Наприклад, червоний дах будиночка-червоний верх кабіни машинки, жовті вікна будиночка – жовті «борти» кораблика і т.д., або ж всі ці вироби можуть бути прикрашені схожими орнаментами. Дерев’яні ігрові об’єкти краще розташовувати на рівній відстані один від одного, щоб навколо було досить вільного простору. І врахуйте, що вони повинні бути розташовані подалі від гойдалок і каруселей.

Альтанка

Альтанку для дорослих варто фарбувати в спокійні природні тони, наприклад, під колір натурального дерева або листя. Яскраві орнаменти на її поверхні будуть не дуже доречні. Непоганий варіант, коли альтанка пофарбована тією ж фарбою, що і лавки – тим самим «доросла» зона майданчика візуально відділяється від дитячої. Альтанка може бути повністю однотонною, або пофарбованої в два кольори, близьких по тону або, навпаки, контрастних. Використання при фарбуванні «дорослої» альтанки великої різноманітності відтінків не рекомендується.

Металеві конструкції, що знаходяться на відкритому повітрі

Перед фарбуванням поверхні очистити від іржі і окалини, раніше пофарбовані поверхні – від неміцно тримається старого покриття, після чого знежирити і просушити.

Нові вироби

Потрібно очистити металеві поверхні спеціальним емульгуючим миючим засобом, який видаляє іРозщеплює жири. Потім сполоснути поверхню чистою водою і протерти чистою ганчіркою. Після цього прогрунтувати поверхні на 2 рази антикорозійним грунтом, пофарбувати алкідними фарбами. Для фарбування металевих конструкцій краще використовувати спеціальні фарби по іржі, які одночасно виконують три функції: перетворювач іржі (запобігає утворенню іржі знову), ґрунтовку і фінішне покриття. В даний час фарби по іржі виробляють різних кольорів.

Раніше пофарбовані вироби

Необхідно видалити спеціальним миючим засобом всі забруднення і жири, ретельно сполоснути поверхню і протерти сухою ганчіркою. За допомогою скребка або дротяної щітки видалити з поверхні іржу і відшаровується фарбу. Потім відшліфувати блискучі місця з міцною фарбою до матовості, видалити пил від шліфування і очистити поверхні. Після цього заґрунтувати поверхні антикорозійною грунтувальною фарбою, пофарбувати алкидной фарбою. Час повного висихання алкідної фарби 24 години.

Дизайн

Гойдалки, каруселі

Бажано, якщо всі гойдалки і каруселі на одному майданчику будуть виконані в одній колірній гамі. Добре виглядає коричневий, бордовий, глибокий синій кольори. Найчастіше, гойдалки і каруселі – однотонного кольору, але окремі їх деталі можна пофарбувати іншими відтінками. Дерев’яні сидіння гойдалок найкраще просто затонувати алкідним лаком.

Конструкції для лазіння

Всілякі драбинки, турніки, спортивно-ігрові комплекси і т.д. Можна покрити різнокольоровими фарбами. Головне, щоб ці кольори поєднувалися за кольором і не різали очей. Для фарбування металевих конструкцій потрібно використовувати матові алкідні фарби.

Колірна палітра дитячого майданчика

Вибираючи фарби для оформлення дитячого майданчика, зверніть увагу на поради психологів. Кожен колір має свою енергетику і по-своєму впливає на психіку людини, а тим більше дитини. Як показують дослідження, 80% кольору і світла «поглинаються» нервовою системою і тільки 20% – очима. Психологами давно встановлено, що врівноважене в колірному відношенні простір покращує настрій і самопочуття. Ось деякі приклади» розшифровки » психології кольору.

Жовтий

Налаштовує на оптимістичний лад, викликає відчуття тепла і радості.

Світло-помаранчевий

Вважається найбільш сприятливим для дітей. Він покращує фізіологічні функції, сприяючи більшій рухливості, і піднімає настрій.

Червоний

Викликає приплив активності, але при надмірному впливі може стати причиною дратівливості і навіть агресивності. Для оформлення дитячого майданчика цей колір рекомендується використовувати тільки в деталях.

Блакитний

Надає заспокійливу дію, налаштовує на споглядальність. Блакитним можна пофарбувати альтанку для відпочинку. Використання цього кольору особливо актуально, якщо майданчик добре освітлюється сонцем.

Зелений

Робить дитину більш врівноваженим, не втомлюють зір. У поєднанні з жовтим цей колір піднімає настрій. Зеленим можна пофарбувати лавки і альтанки. Тільки не потрібно використовувати отруйно-яскраві відтінки: яскраво-зелений колір викликає приховану агресію.

Фіолетовий і сірий

Використання цих квітів в оформленні дитячого майданчика небажано. Тривалий вплив фіолетового пригнічує, призводить до ослаблення і придушення життєвих процесів, а короткочасний вплив знижує активність. Також переважно діє на людину і сірий колір, до того ж він викликає зневіру, тугу.

Дачний будиночок

Дачні будиночки найчастіше виконані з дерева. Кожна з деталей будинку має свої нюанси фарбування, але всі ці деталі можна покрити алкідними фарбами.

Дерев’яні вікна

Після того як віконні рами підготовлені до фарбування (усунені всі дефекти деревини, зашпатлевани тріщини і щілини, поверхня ретельно зачищена), їх слід прогрунтувати. Перед тим як фарбувати рами, необхідно наклеїти на скло біля рам малярський скотч, щоб не забруднити скло фарбою.

Дерев’яні двері

Очистивши двері від забруднень, потрібно зняти з них ручки і замки. Ще раз промити двері і дати їм висохнути. Потім зашпатлевать тріщини і нерівності латексної шпаклівкою і відшліфувати зашпатлеванние місця заново. Після цього треба зачистити поверхню наждачним папером, видалити пил, заґрунтувати алкидной ґрунтовкою або алкидной фарбою, розведеною на 10-15% уайт-спіритом. Потім пофарбувати поверхні на 2 рази алкидной фарбою. Другий шар фарби можна наносити через 10-12 годин після першого.

Дерев’яний фасад

Технологія фарбування алкідними фарбами дерев’яних стін приблизно та ж, що дверей і вікон. Єдиний нюанс-перед фарбуванням стіни будинку необхідно обов’язково покрити спеціальним захисним складом для деревини.

Оштукатурений фасад

Якщо фасад будинку оштукатурений і його потрібно пофарбувати, попередньо поверхню потрібно прогрунтувати. Ґрунтовку накладають в один або в два шари. Для цього краще використовувати акрилову ґрунтовку глибокого проникнення для зовнішніх робіт. Фарбувати фасади будівель краще спеціальними фасадними фарбами, які можна заколеровать в будь-який колір за допомогою використання пасти-кольору.

Дизайн

Традиційний, звичний всім колір дачних будиночків-світло-коричневий, тобто колір деревини. Найчастіше будинки на дачі не фарбують, а лише покривають лаком. Але якщо ви хочете, щоб будиночок вигідно відрізнявся від своїх сусідів по колективному саду, можна зробити його кольоровим. Дуже добре виглядають зелені, блакитні або жовті будинки. Рами можна зробити білими або близькими за колірною гамою стін, тільки більш світлого тону. Наприклад, якщо фасад – кольору індиго, то для рам підійде ніжно-блакитний колір. Якщо стіни-коричневі, з ними будуть добре поєднуватися жовті рами. Двері можна зробити одного кольору з рамами, якщо тільки рами не білі. Білі двері в дачному будиночку, по-перше, виглядають недостатньо гармонійно, по-друге, це дуже непрактичний варіант. Якщо віконні рами-білі, двері краще пофарбувати в колір, близький за колірною гамою до стін, зробивши їх більш темними по тону. А якщо ви захоплюєтеся різьбленням по дереву, можна пофарбувати різьблені лиштви в різні кольори (оптимальні поєднання тут – білий–синій, жовтий–помаранчевий, жовтий–коричневий і т.д.). Дачний будиночок з різнокольоровими різьбленими прикрасами буде схожий на казковий теремок.

Врізка

Корисні поради

— при фарбуванні віконних рам тримайте кисть прямовисно, не нахиляючи, фарбуйте без натиску, кінчиками щетини;

— при фарбуванні виробів з деревини, що знаходяться на відкритому повітрі, для додання бажаного відтінку і збільшення терміну служби покриття рекомендується попередньо обробити поверхню декоративно-захисним складом.

Редакція дякує за допомогу в підготовці матеріалу андрія дедюхіна, фахівця тд » авк » (світ фарб), м.єкатеринбург, вул. Артинська, 16а, тел.: 333-09-98, 351-03-66.

Використання лакофарбових матеріалів для фарбування дитячих майданчиків від компанії galamix-це можливість домогтися чудового зовнішнього вигляду поверхонь і гарантувати високий рівень захисту. Інноваційні склади фарби galamix для дитячих майданчиків швидко і легко наносяться на різні поверхні, в тому числі на дерево і фанеру, що дозволяє забезпечити створення міцного і довговічного шару. Такі матеріали для дитячих майданчиків стануть ідеальним рішенням, що забезпечує не тільки високу якість і абсолютну екологічну безпеку, але і істотну економію фінансових і трудових витрат, що важливо.

Призначення

Лфм від galamix застосовуються як для покриття дитячих майданчиків, так і для обробки окремих ігрових елементів, виконуваних з різних матеріалів. Фарби та емалі galamix надають ігровим майданчикам і елементам привабливий вигляд, а також виконують захисну функцію, гарантують обробленим поверхням здатність протягом тривалого часу протистояти руйнівним атмосферним впливам.

Матеріали galamix для фарбування дитячих майданчиків застосовні при роботі з наступними видами поверхонь:

 1. фанера. Ідеальним рішенням в даному випадку стануть грунтовка gm — 50 і емаль gm-31 .
 2. дерево. Для обробки виробів з дерева для дитячих майданчиків пропонується грунт-просочення gm-57z, а також спеціальні лаки: безбарвний і колерований gm-46.
 3. метал. У цьому випадку застосовується грунт gm-58» антикор», а також грунт-емаль gm-40 .

Переваги лфм для фарбування дитячих майданчиків від galamix:

 • екологічна безпека;
 • підвищена стійкість до механічних впливів;
 • висока еластичність при розширенні деревини в результаті зміни погодних умов;
 • практично необмежені можливості колеровки;
 • стійкість кольору;
 • наявність свідоцтва євразес, яке дозволяє застосування матеріалів для покриття дитячих ігрових майданчиків та ігрових елементів.

Якість і безпека

Вся продукція galamix, призначена для покриття ігрових майданчиків, абсолютно безпечна з точки зору екологічності і відсутності алергічних реакцій у людей і тварин.

Виготовлення продукції за індивідуальним тз

У компанії galamix функціонує сучасна лабораторія, що здійснює розробку лфм, що дає можливість зробити лфм за індивідуальним технічним завданням клієнта.

Щоб дітвора на дачі або біля будинку не досліджувала грядки або які інші місця, де їх бути не повинно, їм необхідний цікавий для них куточок. Як правило, батьки приходять до думки про необхідність створення ігрового майданчика або спортивного куточка — залежить від віку і бажання дітей. Зроблена самостійно дитячий майданчик хороша тим, що при її будівництві можна передбачити можливість її поступової трансформації. Адже те, що підходить 2-3 річним малюкам, вже не подобається 5-6 років, і вже тим більше дітям старшого віку. Та й до того ж, дитячий майданчик своїми руками частіше будується не стільки з міркувань економії, скільки з бажання порадувати чадо: хто краще батьків знає, що подобається вашій дитині… Комусь необхідний піратський корабель, а комусь свій, справжній, будиночок з ганком, дверима і всіма необхідними атрибутами.

Датська майданчик своїми руками-місце для ігор улюблених нащадків на дачі або у дворі

вибираємо місце розташування

Вирішити доведеться непросте завдання. По-перше, бажано щоб дитячий майданчик проглядалася з дому, причому з приміщення, в якому хтось знаходиться більшу частину часу. Ідеально, якщо майданчик проглядається з декількох кімнат або точок. По-друге, розташовуватися вона повинна подалі від госпбудівель з «ароматами», якщо такі є. По-третє, бажано врахувати родючість грунту: під ігровий комплекс можна виділити неродючий ділянку або зі складною геологією: особливо закопуватися в землю немає потреби, максимум — на 30-40 см закопати стовпи .

При виборі місця непогано розташувати дитячий ігровий куточок біля стіни або капітального паркану. Ці зони можуть повноцінно використовуватися, а в даному випадку їх можна використовувати для ігор. Наприклад, зробити на стіні міні-скалодром, закріпити мотузкові сходи, грифельну дошку та інші не менш цікаві для дітей пристосування. Ви, напевно, знаєте, що вашим дітям подобається, а якщо не знаєте — можете з’ясувати: парканів і стін вистачає, розмістіть різні пристосування на різних ділянках і спостерігайте, де ваше чадо довше затримується. Так і з’ясуйте, до яких ігор його більше тягне, будете знати, в якому напрямку рухатися далі.

Грифельна дошка на паркані — дітям розвага і розвиток дрібної моторики рук

Необхідно врахувати ще й освітленість. Місце ігор дітей не повинно постійно знаходиться в тіні, але і сонцепек теж не потрібен. Приблизно 2/3 ділянки повинні знаходиться в тіні ( , гойдалки), і 1/3 — на сонці — , якщо є, зона активних ігор. Якщо тіні на майданчику не буває, доведеться придумувати навіс або ставити великий парасольку.

Разом з тим, зверніть увагу, щоб в зоні передбачуваного майданчика на було постійного протягу. Дітей, звичайно, потрібно загартовувати, але не таким способом. Ще при виборі місця для дитячої ігрової зони, зверніть увагу на те, щоб поблизу не були розташовані електроприлади або будь-які щитки, автомати та інші подібні пристрої. Діти цікаві і винахідливі, так що краще не ризикувати.

яка площа потрібна

Трохи про площу, яку потрібно відвести під дитячий ігровий майданчик. Маленьким дітям потрібно не так багато місця-пісочниця, кілька зовсім простих снарядів, маленький басейн, якщо вважаєте за можливе. Непогано мати галявину або рівний, гладкий шматок з яким-небудь відповідним покриттям, де можна повалятися в своє задоволення. Ось і все. На все це досить площі в 4-5 кв. Метра.

Для маленьких дітей бажано зону обгородити. Це дасть вам можливість не знаходиться постійно поруч, а займатися неподалік своїми справами: чада на виду і в безпеці. Огорожа може бути будь — який-тут справа у вашій фантазії, бажанні і можливостях. Головна вимога-вона повинна бути безпечною і міцною або абсолютно недоступною для дітвори. Наприклад, як сітка-рабиця, яку ви бачите на фото вище. Вона буває з пластиковим покриттям яскравих кольорів і виглядає не так суворо, як звична.

Сітка-рабиця з покриттям пвх — непоганий варіант для огорожі дитячих майданчиків

Якщо з яких-небудь причин цей варіант не подобається, можна поставити штахетник, який буде дітям по висоті десь по плечі, відстань між сусідніми планками має бути таким, щоб туди не пролазила голова. Штахетини можна розмалювати різними фарбами.

Штахетник-звична огорожа в незвичному виконанні

Тільки зверніть увагу, щоб на те, щоб верхівки були заокруглені і не мали гострих кутів, були добре оброблені: скалки дуже засмучують дітей. Кріпити штахетник потрібно міцно. З розрахунком на те, чада обов’язково будуть на них висіти і стрибати.

Рідко застосовується огорожу з мотузок, але виглядає воно непогано, функції свої виконує відмінно: міцно, безпечно, естетично привабливо.

Мотузкова огорожа для дитячого майданчика — міцно, недорого, надійно і безпечно

Для дітей старшого віку огорожа — пережиток. Для них поле діяльності-вся ділянка, і відвернути їх може тільки дійсно щось цікаве. Площі тут теж потрібні побільше. Якщо є можливість, відведіть дітям до 7 — ми років 8-9 м 2 , від 7 до 12 років-до 12 м 2 . Тут вже набір снарядів серйозніше, тому і потрібні великі площі.

покриття для дитячого майданчика

Це складна тема з зовсім нелегким вибором. Поки діти маленькі, їм відмінно підійде (є спеціальний склад трав з високою стійкістю до стирання). Він не такий привабливий зовні, але здатний винести маленьких пустунів майже без пошкоджень. Недолік газонів-необхідність регулярного догляду: полив, стрижка і т. П.

Для невеликих дітей ідеальне покриття на дитячому майданчику — газонна трава

З навантаженням від ігор старших дітей газон вже не справляється. Особливо в зоні активних ігор: біля гірок, гойдалок. Це найпроблемніші ділянки. Якщо залишити ці ділянки «як є«, то під час дощу під ними утворюється калюжа, через пару» заїздів», що перетворюється в болото. Є непогане рішення: зробити дренуючу подушку з щебеню, а поверх неї засипати пісок або укласти гумове покриття типу того, що використовують на стадіонах. Воно довговічне і міцно.

Для відведення вологи від області дитячого майданчика, знімають грунт на глибину 15-20 см, засипають і трамбують щебінь, зверху насипають і теж трамбують пісок. Обидва шари приблизно по 10-15 см.при будівництві вже на цьому можна зупиниться: приземлятися на такий майданчик вже непогано. Але пісок поступово розтягується, і його доведеться періодично оновлювати. Можна розстелити гумовий мат. Це вже серйозніше, тільки потрібно буде зробити невеликий ухил, щоб вода з нього під час дощу скочувалася. Хтось укладає просто гумові килимки, які в міру зносу замінюються.

Ще один вихід — засипати весь майданчик дрібним, просіяним піском. Його періодично необхідно буде рівняти і досипати, але це, мабуть, самий практичний вихід.

Покриття для ігрового майданчика з піску — з розряду «швидко і без особливого клопоту»

Ще варіант — насипати подрібненої кори. Інше питання, що взяти кору цю є можливість не у всіх. Але якщо є — спробуйте. Покриття м’яке і не травмонебезпечне. Тільки її необхідно добре подрібнити і видалити тріски, які там можуть виявитися.

З більш технологічних можна запропонувати наступні:

 • регупол. Заводське гумове покриття, укладається на рівну бетонну або асфальтову основу. Вартість-25-70$ за квадратний метр.
 • покриття з гумової крихти з додаванням в’яжучого. Наливається на підготовлену вирівняну майданчик (можна на ущільнений пісок, викладений поверх щебеню). Ціна-25-80$ за квадратний метр.
 • модульні системи пвх високої щільності. Плити, які з’єднуються за принципом пазлів. Ціна «квадрата» — 50-70$.
 • штучна трава. Укладається на підготовлену основу з кварцового піску і гумової крихти, вимагає відведення води. Залежно від висоти ворсу коштує від 40 до 80 $.

Складно вибрати. Занадто багато взаємовиключних вимог і бажань, але щось вибрати доведеться. Найбільш поширений варіант-газон, другий за популярністю-пісок. Решта покриттяЧерепиці, металочерепиці, а також універсальні моделі. Вони, як і інші вентиляційні елементи, часто продаються разом з покрівельними матеріалами.

Прохідні елементи або просто проходки дозволяють встановити вентилятори та вентиляційні канали на будь-якій покрівлі, забезпечуючи при цьому герметичність вузла за рахунок ущільнювачів. Прохідні елементи підбираються в залежності від покрівельного матеріалу, конструкції даху і діаметра вентиляційного проходу. Виробники покрівельних матеріалів випускають проходки для черепиці, металочерепиці, фальцевої покрівлі. Проходки можуть відрізнятися між собою елементами примикання до покрівлі, і способом монтажу. Зазвичай вони встановлюються паралельно з укладанням покрівельного матеріалу, але деякі моделі можна монтувати на готовий дах.

Вентиляція підпокрівельного простору

Термін служби будь-якої будівлі, його довговічність багато в чому залежать від якості систем провітрювання утепленого даху.

Традиційна вентиляція даху і горищного приміщення за допомогою слухових вікон виявилася на практиці не дуже ефективною.

Набагато більший ефект можна отримати шляхом влаштування отворів для вентиляції в конику даху. Така вентиляція всю надлишкову вологу, проникаючу з теплого приміщення під дах, видаляє назовні. Якщо не працює вентиляція, всі елементи даху намокають від конденсату. Ця волога проникає в шари теплоізоляції, осідає на кроквяних конструкціях. Все це призводить до утворення грибка і цвілі, які руйнують дерев’яні елементи даху, бетонні та цегляні споруди, викликають корозію конструкцій з металу. Взимку конденсат стає причиною появи криги на покрівлі. Це в свою чергу пошкоджує водостічну систему і покрівельний матеріал. Захистом від цих неприємних явищ є правильно обладнана гідроізоляція і вентиляція даху.

Матеріали та інструменти

Інструменти для установки на покрівлі.

Для обладнання вентиляції в конику потрібно правильно облаштувати так званий покрівельний пиріг. Для виконання всіх робіт знадобляться:

 • готові кроквяні конструкції;
 • спеціальна плівка, за допомогою якої облаштовується гідроізоляція;
 • утеплювач будь-якого виду;
 • рейки дерев’яні для обрешітки і контробрешітки;
 • покрівельний матеріал;
 • саморізи;
 • шуруповерт;
 • стрічка клейка;
 • будівельний степлер.

Загальні принципи роботи

При облаштуванні покрівлі зазвичай робляться зазори між шаром гідроізоляції і покрівельним матеріалом. Вони сприяють виведенню зайвої вологи в атмосферу. Але разом з парами вологи йде і частина тепла, що призводить до збільшення витрат на опалення. Особливо це помітно, якщо неправильно і недбало змонтована гідроізоляція. Найчастіше це відбувається на дахах з пологими скатами.

Для кожного типу покрівельного матеріалу існують вентиляційні елементи, які монтуються на . Це можуть бути підгребеневі черепиці, що мають повітряні канали. Є спеціальні конькові планки з пластику або металу. Всі ці елементи купуються разом з покрівельним матеріалом. Вентиляційні отвори повинні бути захищені від попадання в них гілок, птахів, комах. Робиться це за допомогою спеціальних пристроїв, наявних у продажу.

При установці коника ні в якому разі не можна заповнювати проміжки між його елементами і поверхнею покрівлі монтажною піною або заклеювати їх герметичною стрічкою. Коник повинен залишатися повністю провітрюваним. Усередині горищного приміщення у верхній частині кроквяних конструкцій, в звисах і у коника непогано зробити отвори діаметром не менше 20 мм або довгасті щілини. Вони теж забезпечують вентиляцію даху. У конику можна також залишити такі отвори або поставити на нього вентиляційні труби.

Виходи повітря з парами вологи через елементи коника даху бувають безперервні і точкові. Точкові виходи (їх ще називають покрівельними аераторами) робляться на самому конику або поруч з ним. Часто ці аератори мають вентилятор і поєднуються з вентиляційною системою всього будинку. Але більш ефективно працює вентиляція з безперервними виходами. Безперервний вихід монтується по довжині всього коника. Необхідно в цьому випадку лише забезпечити безперешкодний прохід повітря від самої нижньої частини карниза до коника. Загальна площа перетину вентиляційного зазору в конику повинна становити не менше 0,05% по відношенню до загальної площі скатів даху.

Для забезпечення ефективної вентиляції горищного простору найбільш раціонально розташовувати вентиляційні отвори під самим звисом покрівлі по всьому периметру будівлі рівномірно, а в конику — по всій його довжині. Таке розташування за законами аеродинаміки є найбільш раціональним для інтенсивного повітрообміну в усьому обсязі горищного простору. Нижні отвори працюють на приплив повітря, конькові отвори — на витяжку.

Коник не тільки захищає отвір між скатами даху від опадів, але і здійснює вентиляцію горищного приміщення.

Конькова вентиляція встановлюється в такому порядку:

 1. монтується кроквяна система.
 2. поперек кроквяних ніг кріпиться гідроізоляція зі спеціальної плівки. Верхні смуги плівки лягають на нижні, перекриваючи їх на 15-20 см.шви проклеюються спеціальною сполучною стрічкою. Така ізоляція буде дуже надійною.
 3. уздовж ніг кроквяної системи набивається контробрешетка, потім лати.
 4. укладається основний покрівельний матеріал-ондулін, металочерепиця, профнастил, шифер і т. Д.

Простір між покрівлею і плівкою гідроізоляції має бути не менше 2, а краще 4-5 см.саме наявністю цього зазору забезпечується вентиляція через коньковие отвори.

Готові системи коника

Для зручності господарів будинків і будівельників налагоджений випуск спеціальних ковзанів з вентиляцією. Вони витончено виглядають і легко монтуються з окремих елементів. Поверхня їх оброблена з метою захисту від атмосферних впливів. Система вентиляції не має рухомих частин і не споживає енергії. Кожен елемент має довжину 1220 мм і не вимагає торцевих заглушок. Встановлюється такий коник на будь-які дахи з ухилом 15-53 градуси. Гарантійний термін експлуатації становить 20 років. Маркування цього коника ventsure rigid strip.

Є рулонний різновид коника ventsure rigid roll. Він теж дуже просто транспортується і легко встановлюється на даху з ухилом 10-60 градусів. Випускається в рулонах з рифленого спеціального пластику. Довжина рулону 6 м.

Правильно влаштована гідроізоляція, теплоізоляція і вентиляція — запорука довговічності даху.

Стінка і сходи-відмінний спосіб зробити майданчик більш цікавою для ігор

Ось основний набір елементів, з яких збираються дитячі ігрові майданчики. Для хлопчиків постарше можна додати турнік і кільця. Їм вже необхідно не тільки координацію розвивати, а й м’язову силу. Взагалі, ідей може бути дуже багато. Деякі з них є на фото нижче. Сподіваємося, зроблена вашими стараннями дитячий майданчик, буде приносити дітям радість, а вам задоволення: завжди приємно дивитися на зроблене своїми руками.

фото дитячих майданчиків і елементів

Водяний матрац в спеку-найкраще місце відпочинку

Схід з майданчика з мотузок — для координації рухів

Дитячий майданчик з будиночком на високих ніжках-креслення з розмірами

Один з варіантів дитячого будиночка з пісочницею під одним дахом

Пеньки — зручний снаряд

Дитячий куточок-піратський корабель

Комплекс з металу — для тих, хто вміє варити метал