Домой Без рубрики Обробка полуниці карбофосом: навесні, восени, після збору врожаю

Обробка полуниці карбофосом: навесні, восени, після збору врожаю

0
Обробка полуниці карбофосом: навесні, восени, після збору врожаю

Карбофос для полуниці користується попитом як серед садівників, так і серед власників плантацій. Ефективність препарату залежить від концентрації розчину і правильності його застосування.

Характеристика та дія препарату

Карбофос є акарицидним та інсектицидним засобом, зарахованим до класу фосфорорганічних сполук. У препарату широкий спектр дії: його використовують і в сільському господарстві, допомагає він в боротьбі з різними шкідниками. У медицині карбофос відомий як засіб для санітарної та побутової дезінфекції.

Діюча речовина препарату-це компонент малатіон. Воно являє собою безбарвну рідину з неприємним запахом, схожим на тіол. На дотик карбафос в нерозбавленому вигляді має маслянисту структуру. В якості домішок присутній діетилдитіофосфорна кислота.

Малатіон повільно піддається гідролізу у воді, володіє термічною стійкістю, але при змішуванні з кислотою переходить в більш активну форму – це малаоксон.

Перші розробки карбофосу належать академіку арбузову, який отримав прототип сучасного препарату в 20 столітті

Інсектицид володіє принципом кишково-контактної дії. При попаданні в травну систему комахи карбофос отруює його. Повна загибель шкідника настає через 3-4 години.

Якщо обробляти полуницю карбофосом восени, навесні і влітку по кілька разів, то його ефективність значно знижується. Це пов’язано з тим, що комахи у відповідь на отруту виробляють фермент, які нейтралізують шкідливі речовини. Рекомендується здійснювати обробку 2-3 рази на рік.

Переваги та недоліки

На ринку істотне розмаїття інсектицидів, проте карбофос має цілий ряд переваг:

 • ефективність (знищує більшість шкідників після первинної обробки);
 • зберігає дію протягом двох місяців;
 • здатний вбивати клопів на будь-якому етапі розвитку;
 • впливає на мурах, тарганів, бліх;
 • присутній в магазинах різних лікарських форм (емульсія і порошок).

Єдиний істотний недолік при обробці полуниці від шкідників карбофосом – це присутність сильного токсичного запаху, здатного зберігатися протягом декількох місяців. Під впливом факторів навколишнього середовища інсектицид швидко розпадається: на вулиці через десять днів, в теплиці — через тиждень.

Область застосування

Препарат широко застосовується в сільськогосподарському виробництві, в лісовій промисловості для дезінфікуючих робіт. Хімікат популярний і серед власників складських приміщень, які хочуть зберегти свої запаси від шкідників.

У сільськогосподарській галузі інсектицид ефективно знищує тлю, павутинного кліща, мідяницю, клопів, білокрилок і мурах.

Карбофос бореться не тільки з шкідниками, а й комахами-запилювачами

Чи можна обробити полуницю карбофосом

Дана культура потребує захисту протягом усього вегетативного сезону. Карбофосом можна обприскувати полуницю восени і навесні. Для досягнення максимального ефекту слід дотримуватися інструкції по застосуванню.

Як правильно обробити полуницю карбофосом

Всі роботи потрібно запланувати заздалегідь. Підготувати екіпіровку, посуд, засіб. Слід враховувати погодні умови, обсяг оброблюваної площі, пору року.

Оптимальна температура повітря для обробки полуниці 12-25 °с.при підвищенні або зниженні даних значень ефективність препарату помітно змінюється в гіршу сторону.

Для приготування розчину найкраще використовувати воду з нейтральною кислотністю або слабокислу. Якщо рн вище 7, то карбофос може частково втратити свої властивості. Для підкислення води можна скористатися лимонною кислотою. Для цього достатньо розчинити в 10 л води 3-5 г речовини. Якщо в наявності оцтова кислота, то необхідно додати 5 мл 9% есенції в 10 л води.

Оптимальна температура рідини 10-16 °с.часто садівники віддають перевагу воді з відкритих водойм або колодязів. В цьому випадку її потрібно набрати заздалегідь і дати відстоятися і нагрітися. У холодній воді карбофос гірше розчиняється. Якщо рідина попередньо нагріти, то вона втратить частину кисню.

При приготуванні розчину карбофосу заборонено використовувати харчовий посуд: краще віддати перевагу спеціальним ємностей

Правила роботи з інсектицидом при обприскуванні полуниці:

 1. процедуру потрібно проводити або до появи шкідників, або в розпалі їх діяльності, але до початку розмноження.
 2. грядки полуниці слід підготувати: прополоти, прибрати рослини, запилюються бджолами. Сухі пагони і листя рекомендується видалити. Якщо на ділянці є вулики, то накрити їх плівкою.
 3. обробляти не тільки верхню частину куща, але і листя з нижньої сторони. Розчин карбофосу повинен потрапити на всі частини рослини.
 4. обприскувати полуницю потрібно рівномірно з використанням пульверизатора або іншого диспенсера. Потрібно стежити, щоб речовина не стікало струменем на землю. Щоб обприскувати полуницю рівномірно, рекомендується кінчик розпилювача тримати на відстані не більше 50 см від куща.
 5. оптимальний час для робіт – це вечір, коли активність більшості комах значно знижується, а препарат через перепад температур буде довше триматися на листках у вигляді крапель.
 6. не можна обробляти полуницю під час дощу або шквального вітру. Якщо після процедури вибухнула негода, то зрошення слід повторити при більш сприятливих умовах.
 7. приготований розчин не можна зберігати, його потрібно використовувати відразу. Тривалість робіт не повинна перевищувати години. Що залишився розчин утилізувати.

Попередження! не можна застосовувати препарати, на яких відсутнє маркування виробника, терміни придатності, етикетки. При порушенні правил зберігання карбофос рекомендується утилізувати.

Обробка полуниці карбофосом навесні

Після сходу снігу пробуджується вся природа, включаючи кліщів і суничних довгоносиків. Їх поява збігається із закладкою бутонів у полуниці. Тому навесні розводити карбофос для обробки потрібно до появи квітів. Оброблені кущі слід укрити плівкою на 10-12 годин.

Важливо! стандартна дозування засобу становить 60 г на 80 л води.

Кращий засіб для обприскування — це пульверизатор

Обробка полуниці карбофосом восени

В кінці літа рослина потрібно захистити від кліщів. Після збору врожаю полуницю можна обробляти карбофосом. Для цього потрібно в 8 л води розчинити 60 г порошку і окропити приготованим засобом рослини. Після процедури рекомендується укрити грядку з полуницею плівкою і залишити на 10-12 годин.

Чи можна використовувати карбофос з іншими засобами

Згідно з інструкцією, не можна поєднувати інсектицид з іншими препаратами схожого призначення. Використовувати аналоги рекомендується не раніше ніж через десять днів після обприскування полуниці інсектицидом.

Схожими з карбофос дією і властивостями володіють такі засоби як фуфанон або кінмікс

Заходи безпеки

Перш ніж розводити карбофос для обприскування полуниці, потрібно враховувати, що препарату виставлений третій клас небезпеки. Це означає, що він несе незначну загрозу для людей, птахів і тварин, але токсичний для комах.

Техніка безпеки:

 1. всі роботи повинні здійснюватися з використанням засобів захисту. Прогумовані рукавички, окуляри, штани і сорочка з довгим рукавом з щільної тканини. Всю екіпіровку потрібно надіти перед приготуванням розчину і зняти тільки після зрошення полуниці.
 2. під час роботи потрібно використовувати обприскувач або пульверизатор.
 3. не можна їсти їжу, пити воду.
 4. забороняється зрошення полуниці карбофосом, якщо від грядок до вуликів відстань менше 5 км.
 5. слід враховувати, що при підвищеній температурі повітря речовина розкладається швидше.
 6. після обробки полуниці потрібно обов’язково змінити одяг. Всю екіпіровку слід випрати з миючим засобом.
 7. після закінчення робіт очистити носову порожнину, обполоснути обличчя водою, вимити руки з милом.
 8. відкритий препарат зберігати в місцях, куди не проникає волога. Не можна розміщувати коробку поруч з їжею, джерелом вогню, рідинами для пиття.
 9. обов’язково обмеження контакту карбофосу з маленькими дітьми і тваринами.

Не можна під час використання обприскувача високо піднімати наконечник, перевіряти його працездатність, близько підносячи до обличчя.

Висновок

Карбофос для полуниці слід застосовувати як інсектицид двічі на рік. Обов’язково дотримання інструкції,Використання захисної екіпіровки. Зрошувати полуницю можна пульверизатором або розпилювачем далеко від вуликів, водойм. Для досягнення максимального ефекту повинна стояти сонячна тепла погода.

Ігнатьєва катерина, м бузулук

Щорічна біда нашої ділянки – це кліщі. Нападають на полуницю, завдають істотних збитків врожаю. Перший раз препарат придбала за порадою консультанта, розвела, обприскати і не побачила ніякого результату. Тільки потім дізналася, що в спеку і дощ не можна зрошувати полуницю: препарат швидко розкладається. При повторній обробці кліщі на наступний день зникли.

Громова валентина, м новокуйбишевськ

Вирощую полуницю в теплиці, тому від шкідників доводиться обробляти двічі за сезон. Карбофос не підвів жодного разу: швидко діє, розкладається за десять днів, знищує і личинки, і дорослі особини. Істотний недолік-це неприємний запах і токсичність кошти. Але за п’ять років користування жодного разу не зіткнулася з побічними ефектами, потрібно лише захистити шкіру і слизові за допомогою рукавичок і окулярів.