Радянська побутова техніка

0
25

Пилосос «сатурн»

Електровіники прийшли на допомогу радянським жінкам в кінці 50-х років. Перші моделі були громіздкими, важкими і галасливими, але швидко завоювали успіх. Назви у вітчизняних пилососів під стать космічним апаратам:» ракета«,» тайфун«,» циклон«,» буран«,» вихор», але дизайн відповідав гучному імені.

В ряду побратимів виділявся «сатурн», що мав круглу форму, яскравий колір і подобу кілець навколо корпусу. Великий пилозбірник, 5 насадок в комплекті, функція видування … Секрет популярності футуристичного приладу розкритий. Ціна питання — 45 рублів.

Побутові холодильники надійшли в продаж трохи раніше, в 1950 році. Піонером став «газоапарат», йому на зміну прийшли «північ», «морозко», «саратов», «мінськ», «бірюса» та інші. В основній масі це були невисокі пузаті шафи з обтічними формами і тісним нутром. До того ж вони будили ночами всю сім’ю, включаючи і відключаючи охолодження.

Прорив здійснив завод «зіл», що випустив в 1976 році компактну модель 63, а пізніше містку 64 і двокамерну 65. Холодильники мали лаконічний гострокутний корпус, відносно тихий мотор і зручну конструкцію відсіків, яка зберігається в більшості сучасних приладів.

«зіл » -63 йшов на експорт в півсотні дружніх країн, від китаю до африканських республік, при цьому лише близько 43% радянських сімей до початку 1980 року мали в розпорядженні холодильник.

Пральна машина» вятка-автомат »

Пристрої, покликані полегшити і прискорити прання білизни, в срср теж з’явилися на початку 50-х років. Перші «волги» і «риги» формою нагадували робота r2d2 з «зоряних воїн» або просто залізну бочку. Заливати і зливати воду, приводити механізм в дію доводилося вручну. За один цикл можна було випрати 2-3 кг білизни. Коштувало обладнання 3-4 середніх радянських зарплати, але продавалося по запису на 3-5 років вперед.

У 1980 році вийшла «вятка-автомат», зроблена за технологією «арістон» і майже не відрізняється від нинішніх пральних машин з фронтальним завантаженням. Коштувала вона 495 рублів і була страшним дефіцитом-звідси і каламбур про» хабар «замість»вятки».

Посудомийна машина» страуме »

Навіть зараз не всі використовують посудомийку, але в радянському союзі перші зразки такої техніки з’явилися вже в 1967 році. Їх виробляв латвійський завод» страуме » ― тодішній оплот високих технологій. Ризькі фахівці налагодили співпрацю з колегами з німеччини і випустили компактну посудомийну машину-копію siemens. Пізніші моделі повторювали конструкцію miele.

Революційний продукт не отримав широкого поширення через високу вартість і реалізації за спеціальними талонами. А ще тому, що здавався надмірністю і не містився в тісних вітчизняних кухнях.

Радянські громадяни звикли молоти зерна кавомолкою тієї ж марки «страуме» і варити ароматний напій в турці на плиті. Але випущена в середині 60-х років заводом «динамо» кавоварка-еспресо була зустрінута прихильно. Металевий прилад готував каву під тиском, далеким від необхідного, при цьому результат виходив гідним.

На початку 80-х на прилавки з’явилися перші кавоварки крапельного типу під брендом «бадьорість». Вони полюбилися людям за простоту експлуатації, великий обсяг чаші і невисоку ціну ― 11 рублів.

Електрична зубна щітка» мікромашина »

Партійне керівництво ревно ставилося до капіталістичних новинок, тому коли швейцарія в 1954 році представила першу електрощітку для чищення зубів, був даний наказ терміново винайти аналог. Співробітники заводу «мікромашина» впоралися із завданням лише в 1968 році, але відповідь вийшла гідною. Прилад працював від однієї зарядки до 2 тижнів, важив 400 г, виробляв 4 000 коливань в хвилину і мав 4 насадки, а коштував всього 9 рублів 80 копійок.

Пробна партія з 100 000 щіток майже вся розійшлася «по блату», а залишки не вразили радянського покупця. І зараз більшість людей вважають за краще використовувати звичайну зубну щітку.

Кухонний комбайн » укм »

Таке обладнання є не на кожній російській кухні, а в срср воно з’явилося в далекому 1959 році. Конструктори пресненського машинобудівного заводу запропонували господаркам прилад, який вміє готувати фарш і начиняти ковбаси, шинкувати і натирати овочі, вичавлювати соки і змішувати коктейлі, дробити горіхи і молоти каву, місити тісто і збивати креми. Двигун » укм » здійснював 8 000 оборотів в хвилину, так що потужності вистачало на будь-які цілі.

Радянський кухонний комбайн мав унікальну» народну » функцію — він чистив картоплю! всього за 5 хвилин виходило 2 кг акуратно очищених коренеплодів.

В інтернеті регулярно з’являються оголошення про продаж «укм» в повній комплектації і робочому стані за суму в межах 15-20 тисяч рублів. Більше 60 років з дати випуску … Дивно, якою довговічною була радянська побутова техніка. Не вся, і дістати її-справжній квест, але сучасні прилади при всій їх доступності швидко виходять з ладу.