Все, що потрібно знати про врізні замки

0
35

Замки врізні – дуже популярна і старовинна конструкція, що витримала випробування часом. Вони сильні і надійні. Також вони відносно різноманітні за своєю конструкцією. Докладне пояснення процесу установки замка не буде актуально для всіх марок і моделей врізних замків, але загальний огляд можна знайти в розділі «як це працює». Через їх довговічності також важливо знати, як обслуговувати замки і знаходити причину поломки якщо така трапилася. Завдяки своїй унікальній модульній конструкції, замок можна розбирати і збирати заново. Їх здібності також дозволяють їм виконувати певні завдання. Як тільки ви дізнаєтеся, чим відрізняються врізні замки від інших замків, ви відчуєте себе в більшій безпеці.

Застосування

Врізні замки широко використовуються в комерційних приміщеннях завдяки своїй міцності і надійності. Компоненти для кожної моделі і бренду будуть незначно відрізнятися, але конструкція врізки розрахована на те, щоб витримувати часте використання і виконувати свою функцію забезпечення безпеки. Врізні замки широко використовуються і ідеально підходять для бізнесу і будівель з дуже інтенсивним рухом людей. Внутрішні механізми також легко замінюються і обслуговуються, що дуже зручно для нових домовласників. Компоненти мають міцну металеву конструкцію, великі пружини і виготовлені з міцних матеріалів. Після тривалого періоду комерційного або домашнього використання замки необхідно буде замінити повністю або по частинах. Більшість врізних замків, що зустрічаються в старих будинках, є оригінальними для будинку, і через довговічність замку вони, швидше за все, можуть продовжувати працювати протягом десятиліть.

Як це працює

Як ми вже згадували вище, врізні замки мають дуже різні внутрішні робочі частини, ніж стандартні циліндричні замки з розточуванням.

Стандартний циліндричний дверний замок частіше зустрічається на дверях житлових будинків, і його легко впізнати по циліндру замку, встановленому всередині ручки.

Для правильної роботи врізного дверного замка потрібно проріз, зроблена в двері. Болт врізного замка входить в паз.

Врізний замок складається з чотирьох частин, крім самого врізного. Найважливішим є корпус замка, який встановлюється всередині дверей.

Ця частина зазвичай не видно, але вона контролює відкриття і закриття засува при повороті ключа.

Інший важливий компонент врізного замка-запірна пластина, яка оточує паз в дверній коробці і робить його ще більш міцним, запобігаючи розрив дерева.

Нарешті, є циліндр з ключем, який управляє замком. Однак варто згадати, що в багатьох країнах сам запірний механізм – це не циліндр з ключем, а важільний механізм.

Частини замку:

  • корпус замка — корпус для роботи засува, які є компонентами, які відкривають і закривають замок.
  • ручка / ручки — пристрій, який ви повертаєте, щоб прибрати засувку після розблокування дверей.
  • наскрізний шпиндель — цей довгий стрижень, який з’єднує дві ручки через двері і корпус врізного замку.
  • циліндр замка — циліндр з ключем, який через двері буде закріплений в корпусі замка, так що, коли вставлений ключ, двері відкриється. Циліндр врізного замка матиме кулачок, який являє собою обертовий прямокутний шматок металу, який управляє здатністю ручки прибирати засувку.
  • запірна пластина 8>–>- це металеве пристосування кріпиться до дверного отвору, щоб вирівнятися з засувкою і потенційним ригелем, які знаходяться в корпусі замку врізки.

Подивившись на роботу затвора всередині корпусу замка, можна побачити, що механізми більші. А просто утримуючи деталі в руці, можна відчути їх вагу. Розмір і вага дозволяють замку витримувати більше навантаження. У корпусі замку буде два отвори. Один для шпинделя, а інший для циліндра. Ці отвори будуть різних розмірів (найчастіше більше для циліндра). Корпус замка помістять в прорізаний в двері кишеню. Потім циліндр вставляється в корпус замка через двері, а ручки закріплюються на шпинделі. Шпиндель повинен пройти через дверцята і корпус замка до того, як ручки будуть закріплені на ньому. Поворот ключа в циліндрі призведе до обертання кулачка на задній частині циліндра і розблокування засувки.

Обслуговування

Оскільки ці замки часто є антикваріатом, дуже важливо знати, як їх обслуговувати, і з’ясовувати, чи є у них які-небудь вади. Часто ці замки можна знайти в старих будинках з невеликою кількістю іржі. Щоб дати цим замкам друге життя, ви можете видалити іржу, очистити болти і відполірувати метал. Як обговорювалося вище, врізний замок можна розібрати, відокремивши ручки від шпинделя і засув від циліндра замку. Окислення (іржа) може перешкоджати безперебійній роботі механізмів в замку, навіть припиняючи їх роботу. Щоб видалити його, ви можете зробити кілька речей. Можна використовувати оцет, поліроль і електроліз.

Метод полягає в тому, щоб просто помістити іржаві металеві деталі в ємність, повну оцту (ідеальна кислотність 5%). Потім залиште ємність приблизно на добу. Метал повинен помітно пузиритися, і це вказує на те, що процес працює. Що відбувається хімічно, так це те, що оцет (оцтова кислота) вступає в реакцію з іржею. Кінцевий продукт-це розчин води і триацетату заліза, який розчинний у воді. Після цього ви можете вилити рідину і покрити метал шаром харчової соди, щоб нейтралізувати кислоту. Вимийте його ще раз, а потім ретельно просушіть метал, щоб не утворилося більше іржі і змастіть машинним маслом. Поліролі, куплені в магазині, повинні реагувати на іржу точно так же, але вам потрібно тільки натерти метал.

Електроліз-це процес, який слід використовувати, якщо іржа глибоко закріпилася в металі. Враховуючи, що ці врізні замки можуть бути випущені кілька поколінь тому, цілком ймовірно, що вам може знадобитися щось настільки ж потужне, як електроліз. Ідея процесу полягає в пропущенні електричного струму через рідину (в більшості випадків – воду) для хімічної зміни оксиду заліза (іржі). Це видалить іржу, не пошкодивши метал, до якого вона прикріплена. Основні інструменти, які вам знадобляться для виконання цього процесу в домашніх умовах – це непровідний контейнер (тобто не метал), металевий провідник (без міді), іржаві запірні механізми, спосіб підвішування запірних механізмів і металевий провід, кухонна сіль, і спосіб подачі електричного струму як до провідника, так і до іржавих компонентів.

Залежно від іржі цей процес може тривати від 20 хвилин до 2 годин(це також залежить від розміру контейнера, площі поверхні предмета / предметів тощо). Вода стане мутно-коричневою, а на поверхні з’явиться чорна плівка, що означає, що процес працює. При витягуванні компонентів врізного замка переконайтеся, що ви відключили електричний струм, перш ніж взаємодіяти з водою або частинами замку. Потім, нарешті, обполосніть металеві деталі, так як вони покриються коричневим розчином в результаті хімічної реакції, і відполіруйте їх металевою мочалкою (або іншим абразивом).

Ремонт замку

Є кілька поширених поломок, які зазвичай можуть вивести з ладу старий або часто використовуваний врізний замок. Іноді ручки можуть просто випасти з дверей. Якщо ручки випадають, проблема просто в тому, що ваш шпиндель (довгий стрижень, що з’єднує обидві ручки через двері) або ручку необхідно замінити. Найчастіше різьблення на шпинделі або рукоятці зношується, так що він більше не може вгвинчуватися в інший механізм і закріплюватися.

Ще одна річ, яка може статися, – це те, що ключ більше не втягує фіксуючий болт. Якщо використання шпонкового паза (з правильним ключем) не впливає на засувку, це може бути так само просто, як замінити кулачок (маленький важіль) на задній стороні циліндра замка. Якщо кулачок зламаний або пошкоджений, з’єднання між циліндром і болтом переривається. Також можна замінити весь циліндр на цьому етапі, але кулачок, швидше за все, є єдиною проблемою. Можна вийняти циліндр з дверей і, повернувши ключ в циліндрі, подивитися, чи повертається кулачок, і не погнувся чи зламався метал. Якщо кулачок справний і цілий, то наступним кроком буде зняття корпусу замка. Як тільки корпус замку вийде з дверей, потрібно буде відкрити його.

Щоб відкрити корпус замка під врізку, потрібно зняти кришку засувки. Це може бути гвинт або кілька гвинтів, які утримують кришку засувки на решті частини корпусу. Коли відкручуються ці гвинти, важливо зберігати тиск на кришку засувки. Якщо не притискати кришку з деякимЗусиллям, частини замку можуть вилетіти в людину і навіть пошкодити його. Деталі також можуть просто вилетіти і загубитися. Коли кришка знята, деталі можуть не фіксуватися в одному місці, і це нормально, просто потрібно не забути притиснути їх назад в правильне положення, коли кришка засувки знову буде зібрана.

Ще одна хороша порада – сфотографувати роботу врізного болта, щоб мати уявлення про те, як все розташоване. Таким чином, в разі необхідності видалення предметів, їх можна буде правильно встановити назад.

Висновок

Врізні замки, ймовірно, стануть тим рішенням для багатьох людей, яке вони так довго шукали. Якщо у людини є родовий будинок, то можна полагодити свої замки, а не розлучитися з цим антикваріатом. Потрібно пам’ятати, що безпека є ключовим моментом не тільки при установці замків, але і при їх обслуговуванні. При роботі з кислотами і електрикою найкраще ставитися до речей обережно і з наукової точки зору. Метод проб і помилок дозволить глибше зрозуміти інструменти і процеси, тому не варто засмучуватися через відсутність негайного успіху. Метод проб і помилок поширюється як на обслуговування, так і на установку. Завжди варто враховувати свої здібності і наслідки невдач. Наприклад, врізний замок, який неправильно встановлений всередині будинку, не ставить під загрозу загальну безпеку вашого будинку, але наскільки важливо, щоб ця кімната була захищена?