Алюмінієва шліфувальна насадка для шабельної пили або електролобзика

0
37

Вітаю всіх любителів саморобок і тих, хто просто заглянув на сайт в пошуках цікавих ідей, які можна взяти на замітку. Сьогодні представляю вашій увазі одну саморобку від автора ютуб каналу»куй залізо». Змайструвавши її, ви забудете, що таке напилок. Це шліфувальна насадка, яку можна закріпити на полотні шабельної пилки або електролобзика, тобто на інструментах з зворотно-поступальним механізмом. Для виготовлення цього пристосування автор використовував алюмінієвий лист товщиною 7 мм. Вийшла дуже проста і в той же час корисна насадочка. На мій погляд, вона точно повинна бути в майстерні, тим більше що змайструвати її зовсім не складно. Загалом якщо ідея вас зацікавила, ласкаво прошу, читайте статтю, дивіться відео під нею, і якщо все сподобається, беріть ідейку на озброєння.

Матеріали:

* алюмінієвий лист товщиною 7 мм, * наждачний папір. * болтик.

Інструменти

* болгарка,* мітчик для нарізування різьблення,* плашка для нарізування різьблення, * розмічальний інструмент (штангенциркуль, маркер),* канцелярський ніж,* гріндер,* шуруповерт,* інструмент для випробування насадки в справі (електролобзик і шабельна пила).

Відразу обмовлюся, в статті точні розміри наводити не буду, лише приблизно, деяких деталей, так як все відносно і розміри можна підбирати самостійно, в залежності від інструменту, на який буде встановлюватися дана насадка. Тут головне ідея.

Крок 1.

На початковому етапі автор бере лист алюмінію і відзначає на ньому штангенциркулем дві смуги, одну на відстані 2 см від краю, другу на відстані 3 см.

Крок 2.

Потім автор відрізає по мітках дві планки, для цього він використовує болгарку. Потім планки розмічає посередині по довжині і так само розрізає болгаркою. Довжина заготовок приблизно по 10 см.

Крок 3.

Отримані деталі автор обробляє на гріндері, шліфує грані, потім обробляє їх по площині болгаркою. Для цього він попередньо обрізає шліфувальну наждачну стрічку на потрібну ширину, встановлює її на гріндер і виставляє строго по середині. Одну з деталей шириною 2 см і довжиною 10 см розпилює навпіл уздовж і так само шліфує по всіх площинах і гранях отримані заготовки. У підсумку виходить ось такий набір деталей.

Крок 4.

Далі автор намічає на краях вузьких деталей, на гранах, точки керном і по мітках свердлить отвори. Діаметр отворів приблизно 4-5 мм (це я припустив виходячи з товщини листа в 7 мм). Решта дві деталі шириною 3 і 2 см, розмічає навпіл по довжині.

Крок 5.

На цьому етапі автор виконує примірку вузьких планок до деталі шириною 2 см і свердлить такі ж отвори, але вже на площині. Потім в цих отворах нарізає різьблення, затиснувши мітчик в шуруповерт. Пізніше такі ж отвори автор просвердлить і в деталі шириною 3 см і так само наріже в них різьблення.

Крок 6.

На цьому етапі автор готує болтики – нарізає на них, використовуючи плашку, різьблення до самої капелюшки. Можна підібрати вже готові болтики, мабуть у автора, таких на даний момент під рукою не виявилося.

Крок 7.

Тут ми бачимо готові комплектуючі насадки. На фото видно, що у вузьких планках, крім болтиків в гранях, на одній з них, вкручені ще два болтика на площині. Я упустив один момент, в отворах на планках автор так само нарізав різьблення. Так само можна здогадатися, що планки шириною 2 см, це змінні підстави насадки. Далі ви все зрозумієте.

Крок 8.

На цьому етапі автор бере лист наждачного паперу, відзначає на ньому смужку шириною 10 см і відрізає канцелярським ножем, потім смужку заправляє в насадку, як показано на фото (більш зрозумілий процес заправки на відео). Ось тут, як раз таки і стає ясно, що широкі планки це підстави (підошви, якщо їх можна так назвати) насадки. Зайвий наждачний папір автор підрізає канцелярським ножем. Виходить як би змінний картридж. Далі все затягується болтиками на краях використовуючи шуруповерт.

Потім автор фіксує насадку на полотні шабельної пилки, ось якраз тут, він використовує болтики на площині однієї з планок. Після установки, автор демонструє насадку в справі.

Потім автор перевстановлює насадку на полотно електролобзика. Процедура кріплення точно така ж.

Ось таке просте і корисною пристосування вийшло у автора. Дане пристосування дозволяє значно розширити робочий потенціал інструментів з зворотно-поступальним механізмом. Сподіваюся, ідея вам сподобалася. Всім хто дочитав до кінця, спасибі за увагу, обіцяне відео внизу.

Джерело (source)