Водяний клоп з яйцями на спині чим небезпечний. Керівництва по самостійній боротьбі з паразитами і огляд продуктів гладиш комаха

0
479

Комаха це не можна назвати чарівним. Воно дещо неприємне на вигляд, а також неприємне в тактильному плані. Втім, подібна позиція суб’єктивна. А якщо ви не відаєте, що це взагалі таке, тоді саме час розібратися!

Представник hydrocores істотно відрізняється зовнішніми даними від своїх побратимів, постільних негідників. Тільце у істоти гладке. Воно овальної форми. Клоп розпоряджається трьома парами потужних ніг, великою кількістю пружних щетинок по всьому тілу, величезними очима, хоботком, перетинчастими крилами і надкрила.

Забарвлення у таких ось «водохлібів» може бути:

 • блідо-жовтим.
 • насичено рожевим.
 • мутно-зеленим.
 • теракотовим.

До речі, подивіться на фото клопа гладиш:

Така «малявка» цілком здатна оселитися в будь калюжі, а часом і зовсім прихистити поблизу джерела світла, наприклад, біля лампи або ліхтаря. Дихає атмосферним повітрям, через відсутність зябер.

Будучи у воді, клоп перевертається на спину з метою самозахисту. Інстинкт виживання дозволяє йому успішно ховатися від риб та інших загрозливих для життя ворогів. Дійсно, помітити в товщі води це дрібне створення вкрай складно.

Апетитний водний житель також для птахів, які намагаються заковтнути його, коли той піднімається на поверхню. Від переслідувачів переважно ховається на глибині, але іноді і прикидається мертвим.

Взимку хижакам доводиться не карамельно. Вони вибираються на сушу і починають обживати шари дерну, кору дерев. Гладиш-прекрасний плавець. Тіло у формі розпухлої гранули вівса дозволяє йому швидко прослизати по водних гладях. Крім того, він вважається досить непоганим музикантом.

Пристосовані для створення різноманітних звуків ніжки труться об хоботок, а в результаті утворюються цілісні композиції, сприймаються істинними цінителями як справжні симфонії. Чимось нагадує цей цокіт-клекіт галасливу діяльність коників, які промишляють в соковитій зелені.

чим харчується і як себе зазвичай веде водяний клоп?

Зрозуміло, що клоп гладиш неспроста ентомологами так називається. За допомогою ротового апарату комаха висмоктує з спійманої жертви всі нутрощі. «жива їжа» отримує від свого вбивці порцію нервнопаралітіческого речовини, що сковує рухи і руйнує структуру організму. Після впорскування отрути гладиші виробляють і вводять речовину-антитоксин для безпечного харчування.

Здебільшого їх раціон складають маленькі рибки, що відбилися від зграй. Коли голод неймовірно сильний, більш дорослі особини можуть поїдати молодняк. Так, канібалізм справді у них практикується!

І все було б дивовижно для discovery channel і світу дикої природи, в якій свої багаторічні підвалини, але ця живність потрапила до нас на сайт. Так що не все так нешкідливо! клопи при нагоді можуть .

Однак відразу ж уточнимо: нічого не буде, якщо не спровокувати цю істоту. Саме воно в атаку навряд чи полізе, а ось, бажаючи розлютити комаха, можна нарватися на неприємний результат. Укус буде нагадувати по відчуттях бджолине ужаливание. Нічого страшного немає, але біса неприємно! особливо від подібного страждають цікаві дітлахи, яким хочеться все на світі перетрогать.

розмноження та інші відомості

Дорослі комахи живуть порізно, піклуються тільки про себе, не приділяючи уваги родичам.

Існують гігантські водяні клопи, так звані білостоми. На вигляд це здоровенні жуки з могутніми клешнями. Вони і для рибех представляють серйозну небезпеку, і людини періодично від поганого характеру можуть чапати у воді.

З цього приводу не хвилюйтеся: в євразії білостоми зустрічаються неймовірно рідко. Ареали їх проживання-південна африка, східна азія, північна америка.

Розмножуються ж вони «матріархатно»: самка звалює поклажу (кладку яєць) на надкрила самця, і він починає нести свій нелегкий тягар. Втім, це, як каже леонід каневський, зовсім інша історія…

боротьба з гладишами

Як боротися з клопами, іменованими гладиш? а чи потрібно це взагалі? нічого жахливого для людства ці комахи не роблять, більш того, навіть облагороджують територію, балуючи себе личинками комарів.

Але якщо вже вам хочеться, можете спробувати знищувати хижаків механічно або за допомогою інсектицидів. Про розповідалося раніше, обов’язково ознайомтеся. Зазвичай проробляються такі дії при випадковому попаданні гладиша в житло.

переконливе прохання: після прочитання статті не відмовляти собі у відпочинку біля водосховищ, адже нерозумно боятися практично нешкідливих тварюк божих!

Водні клопи представляють досить велике сімейство, що мешкає головним чином в стоячих водоймах або річках зі слабкою течією. Це хижі комахи, за допомогою колючо-сисного апарату вони висмоктують соки зі своєї жертви. У деяких видів є крила, що дозволяють їм знайти нове місце проживання. Водомірка і гладиш найвідоміші водні клопи.

Довідка: гладиша називають музикантом, він треться передніми лапками об свій хобот і видає звуки схожі зі стрекотінням.

водяний клоп гладиш

Найцікавіша інформація про водяних клопів.

Зовнішній вигляд

Як дізнатися:

 • гладке обтічне тільце;
 • плоске черевце;
 • дві задні ноги набагато довше інших двох пар. Задня пара отримала назву гребні, служить «веслами» для пересування по воді;
 • може змінювати забарвлення: від світлого до темно-коричневого.

Водяний клоп: види і чим небезпечний:

особливості поведінки

Що вміють гладиші:

 • по водній поверхні клоп ковзає на своєму гладкому панцирі. завдяки цьому положенню він здатний дихати атмосферним повітрям за допомогою спеціальних отворів. Перед пірнанням гладиш набирає потрібний запас повітря і спеціальні пластини закривають отвори;
 • дані представники є відмінними плавцями. Тривалий час у воді не знаходяться;
 • наявність маскування дозволяє гладишам ховатися від своїх ворогів і одночасно непомітно підкрадатися до жертв.

Де живе?

Ареол проживання:

 • мешкає в стоячих закритих водоймах;
 • може оселитися в калюжі і бочці з водою.

Віддає перевагу місцям, де достатньо їжі. Здатний в польоті долати досить великі відстані в пошуках їжі. Перельоти здійснює тільки вночі.

Харчування

Харчується комахами або дрібною рибкою. Однак і він може стати жертвою риб і птахів. Але природа захистила комах, нагородивши світлою спинкою і темним черевцем.

Потомство

Кладка яєць відбувається на дні або на тій частині рослини, яка знаходиться під водою. Через 14 днів вилуплюються личинки, зовні схожі на дорослих особин, але трохи світліше.

небезпека для людини

Увага: якщо спробувати взяти клопа в руки, він може боляче вкусити. Місце укусу тривалий час болить і навіть гноїться.

Гладиш не проявляє агресії по відношенню до людини. Зустрічаючи його прикидається дохлим або виділяє смердючу рідину в якості захисту.

Клоп водомірка

У природі налічується приблизно 700 видів водомірок, різного забарвлення і різним способом життя.

Як дізнатися

Зовнішній вигляд:

 • розмір від 1 до 3 міліметрів;
 • зовні нагадує маленьку паличку;
 • три пари лапок різної довжини;
 • передні найкоротші. З їх допомогою клоп захоплює їжу, а також регулює швидкість переміщення у водоймі. середні і задні пари потрібні щоб стрибати і грають роль поворотного механізму;
 • на голові є вусики, які є органами дотику і нюху;
 • деякі види мають крила. Без них клопи не можуть поміняти місце проживання;
 • забарвлення від світло-сірих до темно-коричневих відтінків. Не має яскравих і кидаються в очі візерунків .

особливості поведінки

На лапках є мікроскопічні волоски, що дозволяють комасі прекрасно триматися на водній поверхні. На черевці міститься воскоподібна водовідштовхувальна рідина, яка не дає гладишу потонути. За допомогою спеціальних вусиків вловлює найменші коливання води.

місцеперебування комах

Ареал поширення обумовлений їх різновидами. Велика частина віддає перевагу стоячим водоймам з рясною рослинністю.

Відео про те, чому клопи водомірки не тонуть у воді:

чим харчується клоп водомірка?

Основний раціон водомірок складають:

 • комахи;
 • ікра риб;
 • мальки;
 • чужі яйця.

Як полює:

 • влаштовує засідку біля краю води;
 • за допомогою великих очей помічає жертву;

Довідка: в основному на полювання ходять групою, що складається з трьох-чотирьох клопів. Це дозволяє їм нападати на гедзів, які набагато більші.

 • охоплює її чіпкими передніми лапками;
 • хоботком нападає на здобич.

Потомство

Онтогенез водомірки досить тривалий і займає 12 місяців:

 • самка робить кладку яєць на листочки і стебла водної рослинності групами від 40 до 50 штук;
 • через два тижні з’являються личинки, зовні схожі на дорослих особин;
 • через місяць вони стають дорослими водомірками.

Довідка: при настанні холодів вони впадають в гіпернацію. Як тільки потеплішає, приступають до розмноження.

небезпека для людини

Водомірки ніколи не нападуть на людину, але можуть досить боляче вжалити захищаючись.

гігантські клопи-хто вони

Популяція даного виду на землі не надто велика. Зустрічаються в південно-східній азії і південній африці. Зовнішній вигляд:

 • великі передні лапи, схожі на клешні рака;
 • великі сітчасті очі;
 • довгасте тіло;
 • забарвлення від коричневого до чорного кольору;
 • довгі вуса.

Водяний клоп:

шкода і користь гігантських водяних клопів

Так як гігантський клоп є хижим комахою він регулює кількість амфібій і комах на землі. Але він також завдає шкоди рибному господарству, поїдаючи молодняк, який запускають у водойми.

У природі все має взаємозв’язок, від мікроорганізмів до великих тварин. Водяні клопи не представляють для людей ніякої небезпеки. Не варто брати його в руки, щоб не провокувати комаха.

Цікаве відео:

Слово «клоп» зазвичай асоціюється з домашнім шкідником і викликає тільки неприємні емоції. Однак в природі існує безліч комах, іменованих клопами. Деякі навіть живуть у воді, наприклад, гладиш.

Опис гладишів

Гладишами називають великих клопів, що мешкають в прісній воді. Їх виділяють в окремий рід, що належить сімейству гладишевих: всього в нього входить більше трьохсот видів, а на території росії мешкає сім. Гладиші нагадують інших водних клопів-білостом, проте набагато дрібніше їх-1,5 см в порівнянні з 15 см.у євразійському регіоні ці клопи поширені всюди і живуть в стоячих водоймах, також можуть жити в калюжах і навіть в бочках з водою. види гладишів розрізняються регіоном проживання, забарвленням і розмірами (7-18 мм)

Тіло гладиша поділено на голову, груди і черевце. В цілому воно нагадує човник: така форма дозволяє комасі легко пересуватися у воді. Назва клопа говорить про його зовнішній вигляд-тулуб гладиша гладке, що надає йому додаткову обтічність і сприяє кращому плаванню. Є і ще пристосування для плавання: задня пара кінцівок комахи (всього таких пар у клопа три) нагадує будовою весла, завдяки яким клоп розсікає воду. Плаває гладиш на спині; з великої висоти його можна прийняти за лист рослини. Ці клопи дихають повітрям, а орган дихання знаходиться у них на задньому кінці черевця, тому більшу частину часу вони проводять, виставивши цю частину тіла з води.
Забарвлення гладишів різноманітна-зазвичай вони зеленувато-бурих кольорів, хоча зустрічаються і жовті і рожеві відтінки. залежно від водойми, в якому мешкає клоп, забарвлення може змінюватися: гладиші, як і багато тварин, можуть пристосовувати зовнішній вигляд до середовища проживання. Черевце клопа темніше спинки (надкрила), на якій є різні геометричні візерунки, що надають гладишу привабливий вигляд. На голові комахи помітні червонуваті очі.

Розмноження і розвиток

Клоп гладиш — комаха з неповним перетворенням. Його розвиток включає три стадії

 1. яйце. на початку весни самка спаровується з самцем, після чого відкладає до 200 штук жовтих яєць на нижню частину водяних рослин.
 2. личинка. приблизно через два тижні з яєць вилуплюються личинки. Вони схожі на дорослих комах, але безкрилі і світло-зеленого кольору. Протягом літа відбувається три линьки, з кожної у юного клопа трохи змінюється будова — в останню линьку вже з’являються зачатки крил.
 3. імаго. до серпня клоп линяє в четвертий раз і стає дорослим комахою. Його розвиток на цьому закінчується, проте хітиновий покрив твердне і набуває остаточний колір тільки через деякий час.


личинки гладишів нагадують дорослих клопів за будовою, але набагато світліше і не мають крил

Повне перетворення у комах — чотири стадії розвитку, що включають яйце, личинку, німфу (гусеницю) і дорослу особину.

Харчування гладишів

Гладиші — хижаки. Вони полюють за іншими водними комахами, а іноді і за мальками риб або жабами . Також у гладишів зустрічається канібалізм, вони можуть поїдати більш молодих родичів.

Плаваючи вгору животом, комасі зручно спостерігати за поверхнею водойми; як тільки гладиш помічає здобич, слід різкий атакуючий ривок. Ротовий апарат у нього характерний для клопів, колючо-сисний, що говорить про спосіб харчування: видобуток проколюється хоботком. Потім, розм’якшена під впливом травних ферментів клопа, вона виасасивается. Якщо гладиш вкусить велику рибу, то вона може залишитися живою, але на її здоров’я це позначиться дуже несприятливо.

До речі, ці клопи відмінно літають і, якщо житловий будинок розташовується близько до водойми, можуть таким чином потрапити в акваріум і пошкодити рибам.


наскільки відомо, гладиші харчуються виключно тваринною їжею

Птахи і великі риби — природні вороги гладишів: вони можуть поїдати водяних клопів.

Небезпека для людини

Гладиш безпечний для людей, якщо його не чіпати. укуси дорослих цими клопами бувають рідко, так як вони не нападають на великих істот. Піддатися атаці можна лише випадково зачепивши його у воді. А ось дітей водяний клоп кусає частіше, так як їм часто хочеться зловити красиве комаха в долоньки.

Дізнайтеся про укус водяного клопа більше з нашої статті —

Не помітити нападу гладиша неможливо, так як воно супроводжується різким болем. Незабаром укушене місце розпухає. В якості першої допомоги можна прикласти до укушеному місця холод або припекти його зеленкою. Ніяких страшних наслідків у укусу гладиша немає, і в середньому через тиждень від нього не залишиться сліду. Однак у будь-якої людини, особливо схильного до алергії, може розвинутися індивідуальна алергічна реакція, також як на укус оси або бджоли. якщо вже була алергія на укуси комах, бажано прийняти протиалергічний засіб. Якщо ж після укусу з’явилися утруднене дихання, запаморочення, втрата свідомості та інші подібні симптоми, слід негайно звернутися до лікаря. Однак варто відзначити, що немає даних про смерті в результаті нападу гладиша.
різкий біль при укусі гладиша відчувається не через самого укусу, так як хоботок клопа дуже маленький, а через попадання їдкої слини комахи в ранку

За хворобливі укуси гладишів ще називають «водяними осами» або «водними бджолами».

Якщо водяний клоп якимось чином потрапив в акваріум, від нього потрібно негайно позбутися, поки не постраждали риби. Хоча деякі люди навіть містять гладишів в окремих акваріумах, милуючись їх унікальною красою.

Роль гладишів в природі

На відміну від домашніх водних куточків, спеціально знищувати водяних клопів в природних водоймах ні в якому разі не потрібно. ці комахи, як і всі живі істоти, виконують важливі функції. Наприклад, гладиші регулюють чисельність комарів-за день один клоп може з’їсти до ста їх личинок. Те, що водяні клопи поїдають мальків риб, не можна вважати шкодою, якщо тільки це не відбувається в риборозводних господарствах. Гладиші беруть участь в харчовому ланцюзі, самі будучи кормом для більших тварин. Таким чином, водяні клопи-незамінна ланка екосистеми окремого водойми і всього живого світу в цілому.


більшу частину часу гладиші проводять на спині, розкинувши в сторони гребні ноги

Для людей є і своєрідна користь водяного клопа як харчового продукту. В азіатській кухні він вважається ласощами, а в мексиці вживають в їжу яйця гладишів.

Є у водяних клопів ряд особливостей:

 • самці гладишів можуть видавати звуки, що нагадують стрекотіння коника. Для цього вони шкребуть передніми лапками по своєму хоботку.
 • гладиші зимують не в водоймах, а в шарі лісової підстилки, під деревною корою і тому подібних місцях.
 • старий хітиновий покрив, що залишився після линьки, дуже схожий на живу комаху.
 • Переселяються гладиші переважно ночами, перелітаючи на інші місця. Їх дуже приваблює яскраве світло.

Гладиш-красивий і майже нешкідливий водяний клоп. Щоб уникнути його укусу, потрібно лише не торкатися комахи. Позбавлятися ж від гладиша потрібно тільки його при попаданні клопа в акваріум або на риборозвід, в інших випадках не варто ображати унікального представника живого світу.

У більшості людей клопи асоціюються з домашніми кровососами, з сільськогосподарськими шкідниками, які псують хліб і посіви. Однак нашу планету населяє безліч різних членистоногих, що відносяться до різних сімейств, які відрізняються унікальною будовою тіла, а також середовищем проживання.

Одним і найбільш незвичайних комах є водяний клоп гладиш, якого можна зустріти у водоймах нашої країни.

Давайте більш детально розглянемо, що собою являє дане комаха.

Опис водяного клопа гладиша

Назва комахи говорить сама за себе, так як у клопа обтічне тіло в формі човника . У цього водяного жука є три пари лап, з яких задні є найдовшими. Задня пара лап також покрита щетинками, які виконують функцію весел. З поверхні водойми комаха захоплює бульбашка повітря, яким він дихає і який грає важливу роль в плавучості. Цей пухирець чіпляється за нижню частину черевця. На голові гладиша знаходиться два ока, які є досить великими в порівнянні з його головою.

Задні лапки комахи призначені для плавання у воді, а не для пересування по суші, як у більшості інших представників сімейства. Передні лапи більш масивні і чимось нагадують клешні. Передні лапки коротше, ніж інші. На кінцях лап знаходяться гачки, схожі на кігті. Вони необхідні для надійного захоплення і утримання видобутку.

Дорослі особини водяних клопів не можуть дихати під водою, тому вони постійно піднімаються на поверхню води. Дихальний апарат у комах включає в себе дві трубки, які розташовані на черевці.

Клопи гладиші можуть літати, але цю здатність вони використовують тільки в тому випадку, якщо їм необхідно переселитися на іншу водойму з метою пошуку прожитку. Також піднятися в повітря при залученні світлом ліхтарів. У комахи перетинчасті і прозорі крила, надкрила щільні і бурі.

Варто звернути увагу на те, що самці мають незвичайну здатність видавати звуки , які дуже схожі на стрекотіння коника. Цей звук з’являється через тертя передніх лапок об хоботок.

Потомство гладиші відкладають у вигляді яєць на дно водойми, закріплюючи їх на водорості та інші водяні рослини. Дозрівають яйця протягом двох тижнів. При цьому, чим тепліше буде вода у водоймі, тим швидше буде протікати процес дозрівання. Личинки гладишів по зовнішності схожі на дорослих особин, але трохи світліше їх. За літній період вони переживають чотири линьки. Їх скинутий хітиновий покрив настільки схожий на самого клопа, що його можна легко сплутати з живою істотою.

У самців водяних клопів унікальне ставлення до потомства, так як самки відкладають яйця на їх надкрила , а далі всю турботу бере на себе батько. За одну кладку самка здатна відкласти близько 100 яєць. Навесні самець, який обкладений яйцями, стає схожий на їжака.

Хижак чи ні?

водяний кліщ є хижаком . Їх здобиччю можуть бути навіть дрібні рибки і жаби, але в більшості випадків клопи вживають в їжу мальків риб, пуголовків, личинок і комарів.

Гладиші відрізняються від багатьох інших видів своєю незвичайною технікою плавання. Після того як клоп занурився у воду, він починає перевертатися черевцем вгору. Таким чином комаха тримає під контролем поверхню водойми і полює. Гладиші мешкають в стоячій воді або у водоймах з повільною течією. Водяного клопа можна також виявити у великих калюжах і у великих ємностях з водою.

Комаха підстерігає свою здобич на каменях або рослинах, а коли вона наближається до клопа зовсім близько, він хапає її передніми лапками і притягує до рота. Всі водяні комахи харчуються практично однаково . Вони вводять свій хоботок в тіло видобутку і впорскують в неї спеціальні речовини, які сприяють внутрішньому розкладанню органів. Після цього комахи висмоктують вийшла рідину.

Чого бояться водяні клопи?

Незважаючи на те, що клопи є хижаками, вони можуть стати чиєюсь здобиччю. Однак їх світла спинка і темне черево, яке змінює свій колір в залежності від дна водойми, дозволяють бути комасі непомітним з глибин ставка і зверху для літаючих птахів.

Чи несуть небезпеку для людини?

водяні клопи не представляють ніякої небезпеки для людей . Якщо комаха і вкусить людину, то це буде не більше, ніж просто захист. Якщо до комахи наближається людина, то воно може прикинутися мертвим або може відлякати потенційного ворога, викинувши на нього свій пахучий секрет.

Водні клопи мігрують навесні, шукаючи нові водні резервуари. Саме тому величезні зграї гладишів можуть наштовхнутися на людей. Так як швидкість їх польоту є досить великою, то такі зіткнення є вельми неприємними.

Укус водяного клопа

Водяного клопа часто називають «водною бджолою», так як їх укус схожий на відчуття після укусу бджоли. Найчастіше укус припадає на ноги під час купання у водоймах. Як правило, клопи кусають людину, якщо він намагається проявити цікавість до комахи, беручи його в руки. Якщо все-таки клоп вкусив людину, то не варто панікувати. Укус хоч і є болючим, але не несе ніякої шкоди здоров’ю. На місці укусу з’являються пухирі і ранки, які довго не гояться.

Водяні клопи, на відміну від постільних, як уже говорилося вище, є повністю безпечними для людини. Серед них можна виділити три основних види:

 • водомірка зустрічається абсолютно у всіх прісноводних водоймах і навіть калюжах. Ці комахи швидко пересуваються по поверхні води. Їх тоненьке тільце зовні нагадує палицю. У водомірки три пари лапок.
 • гребляк. Тіло у цього виду досягає в довжину не більше 15 мм. Самці за допомогою горбків на своїх лапках можуть видавати унікальні звуки з метою залучення самок. Часто їх можна злякатися, так як ці комахи різко вилітають з води. Гребляки є активними не тільки влітку, але і взимку.
 • гладиш-комаха, про яку йшлося вище. Розмір комахи не перевищує 15 мм.він відрізняється від інших видів своїм плоским черевцем, яке за забарвленням темніше крил. Якщо до клопа доторкнутися рукою, то він може вжалити, тому його ще називають осою.
 • білостома є найбільшим водяним клопом. У довжину вона досягає 17 см.

Гігантський клоп білостома

Чисельність гігантських водяних клопів у світі є незначною. Як правило, білостому можна зустріти на південному сході азії в південній африці. Водяні клопи виглядають досить страхітливо, так як розміри їх досягають 17 сантиметрів в довжину.

опис білостоми:

 • у комахи великі передні лапи, які зовні дуже схожі на клешні краба.
 • очі великого розміру, сітчасті.
 • тіло у білостоми має довгасту форму, забарвлення може бути коричневим або чорним.
 • у комахи є довгі вусики.

Через своїх значних розмірів і унікальної будови передніх лап, білостома полює на жаб, черепах і риб. Ці водяні гіганти є теж хижаками, які можуть протягом тривалого часу чекати свою жертву.

Зазвичай слово «клоп» асоціюється у нас домашнім шкідником. Однак є й інші представники клопиного сімейства, що живуть в дикій природі. Наприклад, гігантський водяний клоп-білостома.

Гігантський водяний клоп

Водяні клопи білостоми або білостоматіди (від латинської назви сімейства belostomatidae) відносяться до загону напівжорсткокрилих комах. Існує близько 140 видів білостом. На території росії їх залишилося мало; в даний час велика частина цих клопів живе в жарких регіонах. Мешкають гігантські водяні клопи в не дуже глибоких водоймах-ставках, озерах, рідше в річках і струмках. можуть жити і в морській воді, близько до берега. Ті види, які пристосувалися до холоду (наприклад, що мешкають на далекому сході), переживають зиму під льодом, зарившись в мул.

Гігантські водяні клопи можуть нападати на невеликих змій

Харчуються гігантські водяні клопи рибами, комахами, ракоподібними, земноводними; можуть нападати навіть на тварин, трохи перевершують їх за розміром.

В японії зафіксовано напади 15-сантиметрової білостоми на 17-сантиметрову черепаху.

Зовнішній вигляд і будова

Розмір дорослої білостоми — 10-12 см, трапляються особини 15 см завдовжки. тулуб темних кольорів, з візерунками на спині.

Ця комаха має обтічне тіло і 6 ніг, що виконують функцію весел воЧас плавання клопа. Волоски, густо зростаючі по зовнішньому краю кінцівок, під час гребків піднімаються, збільшуючи поверхню зіткнення з водою. Також на ногах є темні цятки — органи чуття, що визначають глибину і коливання води.

будова білостом дозволяє їм легко пересуватися у воді

Передні кінцівки у білостом товсті, вигнуті вперед; вони нагадують клешні раків. На кінцях знаходяться гачки, якими клопи хапають і утримують видобуток. Рот-короткий загнутий хоботок. Така форма зручна для харчування білостоми, яка протикає видобуток і впорскує отруйні речовини, що розріджують внутрішню частину жертви, після чого клоп висмоктує її.

Також вони мають крила, проте використовуються вони виключно при переселенні. Просто так ці комахи не літають, вважаючи за краще перебувати під водою. Однак білостомам часто доводиться висовуватися на поверхню, так як вони дихають киснем через дихальні трубки, розташовані на задній частині черевця.

Під час переселення в інші водойми летять білостом можуть залучити лампи та інші джерела світла. За це їх прозвали «жуки електричного світла».

Розмноження і розвиток

Розвиток гігантського водяного клопа включає три стадії — яйце, личинка і доросла особина. Шлях від яйця до дорослої комахи клоп проходить більш, ніж за місяць. Личинки гігантських водяних клопів схожі на дорослих особин, але менше розміром і не мають крил. Вони проходять кілька линьок, з кожної знаходячи нову рису дорослого клопа, наприклад, крила і органи розмноження.

під час турботи про яйця самці практично не харчуються, тому після сезону розмноження їх кількість значно скорочується

У японії турботливий самець клопа-білостоми є символом хорошого батька.

Примітно, що самки деяких видів гігантського водяного клопа відкладають яйця на спину самцям, приклеюючи їх спеціальною речовиною після запліднення. Після цього клопи-батьки близько двох тижнів не плавають і майже не їдять, охороняючи потомство і піклуючись про нього: своїми рухами самці забезпечують приплив свіжої води до яєць або виставляють спину над водою для доступу кисню.

Інші види білостом відкладають яйця на листя водяних рослин.

Укуси білостоми

Гігантські водяні клопи не несуть великої загрози для людей, так як самі не нападають. Для цих комах характерна пасивна реакція на небезпеку: при зустрічі з великим противником вони завмирають, прикидаючись мертвими. Але якщо білостому взяти в руки або зачепити в воді, то вона цілком може вкусити в цілях самозахисту.

на місці укусу білостоми утворюються довго не загоюються пухирі і ранки

В азії білостом вживають в їжу, вони вважаються делікатесом. У таїланді через це комахи знаходяться під загрозою зникнення.

за відгуками, смажені білостоми-смачне і поживне блюдо

Укуси гігантського водяного клопа для людини не становлять небезпеки для людини, але дуже болючі. на місці укусу виникає набряк. В результаті попадання травних ферментів клопа в ранку, вона заживає довгий час, в залежності від індивідуальних особливостей організму. Теоретично, отрута, що міститься в слині клопа, може викликати сильну алергічну реакцію. Хоча смерті людей після укусів білостом і не зафіксовані, все ж не варто даремно їх турбувати.

Білостома-майже невинне, красиве і унікальна істота. Не потрібно ображати гігантських водяних клопів і знищувати їх, адже ці комахи необхідні в природі. А щоб уникнути неприємного укусу клопа, будьте обережні під час купання і не беріть його в руки.