Каркасний або балковий будинок: який краще побудувати будинок

0
39

У сучасному світі стало модно будувати будинки з більш легких матеріалів-з бруса або каркаса. Обидва варіанти дизайну мають свої позитивні і негативні сторони, тому іноді складно вибрати, з якого матеріалу будувати будинок. Як правило, каркасні будинки вибирають ті, хто хоче швидко побудувати свій будинок, при цьому, не витрачаючи великих коштів.

Збірні будинки

Каркасні будинки – це будинки, які мають мінімальну кількість дерев’яних будівельних матеріалів. З балок і дощок спочатку будується каркас майбутньої конструкції, а після кути фіксуються спеціальними металевими куточками. Зовнішні і внутрішні стіни покриті дошками або дсп. Всередині така стіна і ізоляція буде утеплена, завдяки чому будинок стане придатним для житла і в ньому буде довго зберігатися тепло. Утеплювач слід вибирати обережно, адже в подальшому його найголовнішою функцією буде утеплення будинку. Зовні стіни повинні будуть бути покриті гідроізоляційної плівкою, а на них вже встановлений сайдинг або інший фасадний матеріал. Адже потрібно, щоб будинок «дихав», але в той же час було тепло.

Завдяки міцному каркасу, такий будинок витримає будь-які погодні умови і може бути розміщений в будь-якій місцевості, але в той же час він може бути побудований в короткий термін з мінімальними витратами. Фундамент для таких будинків можна легко вибрати, як правило, це стовпчастий або стрічковий, але він не повинен бути поміщений сильно глибоко в землю. Каркасні будинки хороші тим, що їх будівництво не вимагає спеціальних знань. Людина, яка не має досвіду в будівництві, легко впорається з простим проектом. Головне-вміти користуватися будівельним інструментом і не поспішати, а діяти поступово.

Каркасні будинки популярні в канаді та скандинавських країнах. Завдяки хорошій ізоляції і природній ізоляції, такі будинки в північних країнах прослужать близько 20 років.

Недоліком каркасних будинків є те, що вони не здатні прослужити більше 20 років. Так як по закінченню «терміну придатності» доведеться повністю перебудувати будинок, змінити каркас і утеплення. Такі будинки досить крихкі і людина з» важкою » рукою може легко зламати стіну. Також погано, що полки, карнизи або шафи не можна повісити на таку стіну без додаткового посилення.

При будівництві каркасних будинків не можна забувати, що всі стійки і балки повинні бути попередньо висушені і захищені вологостійким розчином. Ці дії збільшують термін служби дерев’яної конструкції, а ізоляція з обох сторін стіни, повинна бути правильно закріплена, не змішуючи боку фольги. В іншому випадку внутрішня ізоляція буде мокрою і втратить свої властивості.

Довіряйте своє будівництво досвідченим компаніям.

Балкові будинки

Дерев’яні будинки виглядають більш міцними і надійними, на відміну від каркасних будинків. Такі будинки побудовані повністю з профільованих балок. Неможливо зламати товсту стіну вручну. І перед тим як побудувати будинок у людини має бути достатньо знань, щоб не зробити помилок в подальшій споруді будинку.

Фундамент дерев’яного будинку повинен бути потужним, бажано, щоб він був глибоко заритий в землю. Після побудови будинку з бруса, йому потрібно дати висохнути і дати усадку не менше року. Тільки тоді можна почати роботу. У північних регіонах такі будинки повинні бути злегка утеплені, щоб будинок зберігав тепло.

Дерев’яні будинки коштують не один десяток років, і, можливо, в майбутньому вони навіть можуть дістатися онукам, які будуть сидячи на веранді згадувати своє дитинство. Звичайно, через кілька десятиліть, необхідно буде замінити нижні коронки, які найбільш нестійкі до гниття.

Безсумнівною перевагою будинків з бруса є те, що цей матеріал володіє хорошими теплоізоляційними властивостями. У такому будинку взимку не буде холодно, а влітку жарко. Вологість в такому будинку підтримується так, щоб люди, що живуть в ньому, відчували себе добре.

Незалежно від того, який будинок буде обраний, важливо, щоб він був теплим, затишним і не вологим. У хорошому будинку завжди людина відчуває себе прекрасно, і здоров’я буде поліпшуватися з кожним днем.