Домой Самодельный инструмент Профнастил: типорозміри, технічні характеристики, види і типи профлиста. Який буває профнастил в залежності від застосування і покриття

Профнастил: типорозміри, технічні характеристики, види і типи профлиста. Який буває профнастил в залежності від застосування і покриття

0
Профнастил: типорозміри, технічні характеристики, види і типи профлиста. Який буває профнастил в залежності від застосування і покриття

Як в місті, так і за його межами ви напевно бачили дахи, паркани, ворота з гофрованого металу. Цей зручний і естетично привабливий матеріал застосовується в будівництві досить давно. І з кожним роком користується все більшою популярністю. Зараз виробники пропонують різні види профнастилу, кожен з яких призначений для певних цілей.

Різноманітність марок дивує, адже на перший погляд матеріал дуже простий і лаконічний. Для того щоб розібратися – який саме тип вам потрібен для будівництва, необхідно дізнатися характеристики кожного з них.

Для різних цілей випускають різні марки матеріалу. Купуючи профнастил, зверніть в першу чергу на букву, якою він маркується. Тоді в майбутньому не виникне сумнівів, який профнастил краще або гірше за інших.

 1. н — найміцніша різновид профільованих листів. Буква в даному випадку означає»несучий». Має найбільший товщину, висоту гофри і додаткові борозенки, що надають підвищену жорсткість. Саме тому його застосовують при монтажі потужних перекриттів, незнімної опалубки, для будівництва ангарів, великовантажних контейнерів, міцних огорож, гаражів, цехів, складів та іншого. Однак його можна застосовувати і для обшивки стін, покрівель, для виготовлення воріт і хвірток. Він додасть вражаючу міцність і довговічність конструкцій.
 2. нс-означає, що цей тип відноситься до «несуще-стінового». Тобто, марку можна назвати універсальною. Має зазвичай середню товщину листів і висоту гофри. Цей тип, як і попередній профнастил — види якого мають підвищену жорсткість, несуще — стіновий лист можна використовувати для перекриттів, а також для обробки стін, покрівельних покриттів і багато чого іншого.
 3. с-відноситься до категорії «стінового», тому застосовується найчастіше для обшивки стін, нерідко з попереднім укладанням утеплювача під нього. Це сама витончена різновид, з листами середньої і невеликої товщини і висотою гофри. Однак міцність матеріалу дозволяє застосовувати його для покриття покрівель, оздоблення стін, виготовлення огорож та іншого.

Продовжуємо описувати профнастил-типи матеріалу. Після букви в маркуванні матеріалу, як правило, стоять цифри. Вони означають висоту хвилі у листа в міліметрах.

Наприклад, с-8, де буква означає «стіновий», а цифра вказує на восьмиміліметрову висоту хвилі. Товщина елементів цієї марки коливається від 0.4 мм до 0.8 мм.

Зверніть увагу! хоча, в цій категорії успіхом користуються всі види — профнастил з цими даними вважається одним з найбільш затребуваних. Завдяки середній товщині і висоті профілю, він є універсальним майже для всіх видів робіт. Він підходить як для покрівельного покриття, так і для оформлення стін і виготовлення перекриттів із середнім навантаженням, будівництва гаражів, парканів та інших конструкцій.

товщина, вага і різновиди профілів

Якщо ви будете мати уявлення про те, який буває профнастил, легко підберете потрібну марку для певних цілей. Для цього потрібно знати деякі характеристики, яких не так багато, але всі вони важливі при виборі.

Що стосується товщини матеріалу, то вона коливається від 0,4 мм (у марок стінового типу), до 1.2 мм (у несучих різновидів).

Слід зазначити, що самі товсті листи, здатні витримувати дуже велике навантаження, використовуються для потужних перекриттів в цехах, ангарах, а також для міжповерхових перекриттів.

Підсилюють стійкість до навантажень додаткові ребра і борозенки між хвилями гофри. Природно, і вага максимальний і доходить до 24 кг на квадратний метр, а хвиля досягає висоти в 114 мм.

Нерідко, будівельники використовують його в ролі незнімної опалубки. Укладаючи додаткову арматуру і заливаючи бетонною сумішшю, виконують ідеально довговічні і міцні конструкції.

І все-таки, при високій міцності, профнастил можна назвати одним з найлегших будматеріалів. Але, несучу марку цілком можна використовувати і для будь-яких інших цілей.

Прекрасно витримає будь-яке навантаження, як вага людини, так і масу снігового покриву будь-якої товщини.

Механічні дії йому теж не страшні, а завдяки оцинкування і полімерному покриттю він не боїться води або зміни температур. Транспортування так само, як і монтаж, проводиться гранично просто і швидко.

Розбираючи інші типи профнастилу, можна відзначити і універсальність несуще-стінових марок. Вага листів коливається в межах від 7 кг до 14,5 кг на квадратний метр. Це середній показник ваги серед усіх категорій.

Така ж золота середина спостерігається і в товщині листа (від 0,5 до 0,8 мм) і висоті хвилі (від 8 мм). Там, де не передбачається величезних навантажень на поверхню, цілком можна використовувати елементи такого типу.

І, нарешті, найлегший вид (від 4.5 кг на квадратний метр), який використовується в основному як покрівельні покриття і стінова обшивка, це – стіновий профлист марки «с». Товщина листів починається від 0,4 мм, вага — від 4.5 кг на квадратний метр, висота хвилі — від 8 мм.

Зверніть увагу! якщо ваша покрівля має не дуже велику площу і досить круті скати (від 7° і крутіше), цей матеріал вам прекрасно підійде. Ідеальний він і для обшивки стін, а також для будівництва паркану або огорож. Цей профнастил-текстура якого створює приємне враження і акуратний зовнішній вигляд, насправді, використовується дуже охоче в приватному будівництві.

найпопулярніші марки

Серед величезного асортименту, все ж, є і найбільш популярні різновиди профнастилу. Існує певна класифікація профнастилу, в якій кожна марка служить для певних цілей.

 1. н-60. Товщина листів 0.5 мм-0.9 мм, вага 5 кг – 12 кг/м2, висота хвилі 60 мм. Використовується переважно для монтажу несучих систем, а також для міцних покрівельних покриттів, хороший для побудови гаражів, парканів, огорож.
 2. н-75. Товщина листів 0.7 – 1.0 мм, вага 9.2-12,0 кг/м2, висота хвилі 75 мм.вважається універсальною маркою, використовуваної практично для будь-яких цілей. Може виконувати як несучі функції, так і захисні. Прекрасно підходить для монтажу перекриттів і як покрівельний матеріал.
 3. н-114. Найпотужніша різновид у всіх категоріях. Товщина листів 0.7 – 1.2 мм, вага 10.2-14.5 кг/м2, висота хвилі 114 мм. Посилюється додатковими борозенками, що підвищують потужність. Ефектна текстура профнастил не тільки захищає, але і надає благородний вигляд. І, хоча він призначений для найміцніших конструкцій, використовувати його можна для будь-яких цілей.
 4. н-153. Його ще називають євростандартом. Товщина листів 0.7-1.5 мм, вага 10,3 – 21,5 кг/м2, висота хвилі 153мм. Популярний за можливість використання на покриттях з кроком обрешітки до 9м.використовується як для перекриттів, так і для покрівельних робіт.
 5. н-158. Користується попитом, так як має найвищу хвилю (158мм), і можливість застосовувати його на поверхнях з кроком до 9м.має максимальну міцність і жорсткість листів. Ідеальний як для несучих, так і для інших типів конструкцій.

Нерідко виникає питання, який краще профнастил придбати? як ми зрозуміли, серед його різновидів, хоч і є найбільш популярні, але немає чіткого розмежування на хороший і поганий.

Принцип його виробництва однаковий-профільовані листи з оцинкованої сталі, покритої шаром захисту від зовнішніх впливів.

Покриття розрізняються за захисним складом.

 1. найпростішим і недорогим вважається покриття з цинку. Однак, і самим недовговічним.
 2. трохи міцніше покриття роблять з додавання до складу алюмінію з кремнієм.
 3. покриття з поліестеру — вже більш ефектний і довговічний варіант. Є можливість вибрати потрібний колір покриття.
 4. поліестер з додаванням тефлону. Робить покриття міцніше і дає можливість великого вибору по колірним рішенням.
 5. покриття з суміші пвх і різних добавок створюють дуже міцний і стійкий захисний шар практично будь-якого кольору.
 6. шар з пвдф створює ідеальний захист від будь-яких впливів.

Тепер, коли ви знаєте основні типи — профнастил буде зовсім нескладно підібрати саме для того, що ви задумали побудувати або відремонтувати. 1. Останнім часом одним з найпоширеніших матеріалів для обробки приміщення є саме стіновий профнастил. Матеріал може вільно використовуватися для обробки стін складських приміщень, різноманітних комерційних і виробничих об’єктів, а також можна відзначити використання стінових панелей в обробці житлових приміщень. Матеріал вважається неймовірно міцним, надійним і якісним, тому саме його і використовує велика кількість людей.

Профільовані стінові панелі відрізняються легкістю і зручністю в проведенні монтажу, тому вони можуть використовуватися для монтажу всередині і зовні приміщення, а крім цього з такого матеріалу можуть створюватися паркани і огорожі абсолютно різного типу.

Профнастил-відносно тонкий лист оцинкованої сталі, який покривається спеціальними полімерами. А для того щоб надати листу більшої міцності він спеціально профілюється.

В результаті цього виходить досить міцний і надійний матеріал, який не втрачає своїх якостей протягом п’ятдесяти років. Листи випускаються в абсолютно різних колірних рішеннях, тому його можна використовувати в будь-яких дизайнерських рішеннях.

Крім міцності можна відзначити і стійкість матеріалу до негативного впливу вологи, також він не піддається механічним впливам і не деформується в результаті впливу низьких або високих температур.

Як вже говорилося раніше, стіновий оцинкований профнастил може використовуватися, як в приватному, так і в промисловому будівництві. В основному такий матеріал використовується для спорудження виробничих стін. Також часом можна побачити його використання в створенні паркану і різних типів огорож, як в приватному, так і в промисловому будівництві.

Така популярність обгрунтовується оптимальною довжиною листа, яка може становити від трьох до дванадцяти метрів в залежності від необхідності.

Виходячи з усього цього, можна зробити висновок, що стіновий в якійсь мірі унікальний будівельний і оздоблювальний матеріал, який може, сміливо використовуватися для вирішення різних питань і завдань.

процес монтажу профільованого листа

Фото: будинок, облицьований стіновим профнастилом

Тут питання полягає в тому, як правильно обшивати стіни з допомогу профільованого листа?

Установка листа проводиться досить швидко, а для вирішення даного питання потрібно враховувати його порівняно невелику вагу і площу проведення монтажних робіт. Облицювання даним матеріалом проводитися тільки в кінці будівництва.

Під час монтажу в найпершу чергу проводитися спеціальний підготовчий процес.

На стіні встановлюється спеціальний каркас, за допомогою якого і виконується несуча функція. Далі встановлюється шар утеплювального матеріалу безпосередньо такої товщини, яка найбільше підходить в залежності від випадку. Тут враховуються кліматичні умови місцевості, регіон, матеріал з якого виготовляється стіна та інше.

Для вирівнювання стін потрібно використовувати додаткові куточки при створенні оптимального утеплення. Також такий матеріал необхідно використовувати для кріплення спеціального z-образного профілю.

Якщо є необхідність для створення місця вентиляції, то спочатку залиште його, а вже потім закріпіть профіль, поверх якого буде встановлений профнастил. Несучий профіль необхідно використовувати з таким кроком, щоб навантаження на матеріал повністю відповідала поставленим вимогам з безпеки.

Коли вже буде встановлений спеціальний каркас з утеплювальним матеріалом, то натягується плівка, за допомогою якої все буде захищено від вологи, сильного вітру, а також гниття матеріалу.

поширені види профнастилу

На сьогоднішній день існує кілька поширених видів стінового профнастилу, а саме: с8, с10 і деякі інші. Цифра показує висоту гофри, тому якщо ви вирішили використовувати профнастил всередині приміщення, то тоді рекомендується вибирати марки с8 і с10.

Для огорожі і створення паркану найбільш підходящими марками буде с20 і с21. Але ось профнастил категорії с20 може ділитися і не дві окремі групи: с20а і с20в. Перший варіант відмінно підійде для створення паркану і для зовнішньої обшивки стін.

– це матеріал, який може використовуватися для вирішення абсолютно будь-яких поставлених завдань в різних областях, хоч він називається стіновим, його цілком можна використовувати для обробки стель, карнизів, також можна оформляти фасади і багато іншого, що тільки потрібно.

Стіновий профнастил-це відмінний будівельний і оздоблювальний матеріал, який використовується для вирішення будь-яких поставлених завдань, пов’язаних зі створенням огорож, оздоблення стін, як зовні, так і зсередини приміщення.

Основна відмінність покрівельного профнастилу від стінового полягає в тому, що перший володіє більш високою міцністю і несучою здатністю.

Вибір профлиста

Якщо при будівництві будівлі необхідно виконати облицювання фасаду профнастилом, тобто закріпити його на стіни споруди, то в цьому випадку потрібно використовувати профнастил марки c8.

Не потрібно купувати більш міцний і дорогий матеріал, оскільки профлист марки с8 прекрасно підійде для облицювання стіни будівлі.

Листи профнастилу відрізняються по ширині між гребенями і товщині металу.

А для будівництва паркану з профнастилу на заміській ділянці краще використовувати матеріал марки с18, що володіє високою міцністю. Такий профнастил прекрасно справляється з високими вітровими навантаженнями.

При покупці профнастилу слід враховувати, що він повинен мати полімерне покриття. Таке покриття може бути виготовлено з пластоізола, пурала або поліестеру. Також необхідно приділити увагу товщині профлиста.

Профнастил може мати наступну товщину:

 • 0,5 мм;
 • 0,55 мм;
 • 0,7 мм;
 • 0,8 мм;
 • 1 мм.

При виборі товщини профільованого листа слід орієнтуватися на кліматичні умови в регіоні його використання. Найбільш затребуваними є профілі, товщина яких становить 0,5 мм або 0,7 мм.

особливості виконання робіт

Приватні дерев’яні будови можна обшивати за допомогою гофролистов як горизонтально, так і вертикально. Виконувати закупівлю матеріалу потрібно тільки після вибору напрямку обшивки споруди.

При виконанні облицювальних робіт необхідно залишати зазор між шаром утеплювача і профлистами. За рахунок цього зовнішнє повітря буде безперешкодно циркулювати між вищевказаними елементами і відводити водяні пари назовні. Цей дуже важливо, оскільки скупчення водяної пари може викликати появу цвілі і грибків, що скоротить термін служби і надійність зведеної конструкції.

При обробці стін споруди профлистом також знадобляться наступні добірні елементи:

 • цокольні;
 • водостічні;
 • конькові;
 • елементи, за допомогою яких закриваються зазори між профлистами, що з’являються в ході монтажних робіт;
 • кутові.

Як правило, добірні елементи підбирають під колір обшивки. Однак ви можете втілити свої дизайнерські фантазії і придбати деталі з яскравими, дисонуючими і навіть викликають квітами.

монтаж профлиста на стіну

Профільовані листи можна кріпити до наявної стіни або до стінки, яка є збірною конструкцією.

Монтаж профільованих виробів до стіни споруди виконується наступним чином:

 1. в першу чергу до стіни будинку кріпиться металевий або дерев’яний каркас за допомогою дюбелів. Краще використовувати каркас з металу, оскільки якість конструкції в цьому випадку буде краще. При установці слід використовувати рівень, щоб не було перекосів. На закріплений каркас монтуються стінові профлисти в горизонтальному або вертикальному положенні. Слід зазначити, що положення профільованих листів ніяк не впливає на їх експлуатаційні характеристики.
 2. виконується монтаж теплоізоляційного шару (якщо це передбачено в проекті). Для цих цілей слід використовувати тарілчасті дюбелі. Його в обов’язковому порядку потрібно захистити від вологи, накривши водонепроникною плівкою.
 3. далі кріпляться профлисти до стіни за допомогою оцинкованих саморізів. Цей кріпильний елемент постачають спеціальними прокладками, які захищають місце з’єднання від води.
 4. виконується монтаж придбаних добірних елементів.

Каркас — це сталевий профіль, який має форму літери п.спочатку виконується монтаж вертикальних елементів цієї конструкції. Їх слід фіксувати до заздалегідь встановленим кронштейнів. Потім встановлюються горизонтальні перемички між вертикально встановленими профілями. Коли підстава буде готове, можна виконувати наступні етапи монтажу профнастилу на стіну.

Профільовані елементи кріплять до збірної стіновий конструкції, як правило, при каркасному будівництві, коли профіль з металу25-50 років, і він може бути практично будь-якого кольору.

В якості захисного шару можуть використовуватися різні полімери. Якщо вас цікавить питання про те, як правильно вибрати профнастил з полімерним покриттям, то слід орієнтуватися на ціну і умови експлуатації матеріалу. Справа в тому, що перераховані полімери відрізняються за хімічним складом і, як наслідок, стійкістю до різних зовнішніх впливів.

У росії найчастіше використовується профільований лист із захисним покриттям з наступних матеріалів:

 1. поліестер . Профлист з таким покриттям-найдешевший. Він не боїться високих температур, має термін служби від 25 років, але нестійкий до механічних впливів. Тому при транспортуванні і монтажі необхідно дотримуватися підвищену акуратність, так як шар поліестеру дуже тонкий і легко дряпається.
 2. пурал . Цей матеріал вкрай зносостійкий і його термін служби досягає 40 років. Крім того, він стійкий до ультрафіолету, має стійкість до хімічних і механічних впливів, а також перепаду температур. Оскільки він досить дорогий, пурал, як правило, використовується в агресивних середовищах: на морському узбережжі, в промислових зонах, на територіях з підвищеною сонячною активністю або вологістю.
 3. пластизол . Дуже зносостійке покриття, яке наноситься товстим шаром і відмінно витримує агресивні середовища. Вигорає на сонці, а також не переносить нагрівання до великих температур. Тому його не рекомендується використовувати в жарких регіонах. Колірна гамма зазвичай світла, можливо текстурування. Застосовується в регіонах півночі і центральної смуги в зонах з агресивними кліматичними або техногенними умовами.
 4. пвдф . Профнастил з таким покриттям практично не вигоряє, стійкий до хімічних і механічних впливів, володіє великим терміном служби. Однак коштує дуже дорого, тому використовується рідко.

Таким чином, якщо узагальнити, то при будівництві в умовах відсутності високих температур і агресивних середовищ, цілком підійде звичайний поліестер. Але якщо ви будуєтеся, наприклад, на березі моря, то повинні більш уважно поставитися до питання, який профнастил вибрати для того, щоб він прослужив якомога довше.

Критерії вибору якісного профнастилу

Вище зазначено, як вибрати металопрофіль виходячи з принципових аспектів: марки, товщини, покриття. Однак є ще й питання банальної якості виготовлення матеріалу.

Щоб захистити себе від підробок, некондиційних виробів і просто недобросовісних виробників, потрібно слідувати всього декільком простим правилам.

В першу чергу, уважно оглядайте матеріал перед покупкою. він повинен відповідати наступним критеріям:

 1. поверхня якісного профлиста повинна бути рівною і не мати вм’ятин і будь-яких інших зовнішніх дефектів.
 2. краї листа повинні бути рівними, без задирок.
 3. забарвлення повинна бути рівномірною, без напливів і відколів.
 4. при згинанні листа полімерний шар не повинен ламатися або тріскатися, а профлист легко приймати колишню форму при розгинанні.

Якщо ви купуєте велику партію, листи можна оглядати вибірково, але дуже ретельно і, як мінімум, по кілька випадкових з однієї упаковки.

Обов’язково звертайте увагу, чи є гарантія на профнастил від виробника, і на який термін вона дається. Якщо завод-виробник заявляє від терміні служби профільованого листа 25 років і більше, але дає гарантію на рік або не дає її зовсім — це серйозний привід відмовитися від покупки.

Завжди перевіряйте сертифікати відповідності , які обов’язково йдуть з кожною партією профнастилу. Звичайно, їх наявність не гарантує, що перед вами — матеріал відмінної якості, оскільки в росії все продається і купується. Але так ви зможете захиститися від зовсім вже неякісних матеріалів, у яких цих сертифікатів немає.

І останнє — враховуйте на репутацію продавця . Якщо ви купуєте матеріал на ринку в маленькому магазині, то ймовірність купити неякісну річ незрівнянно вище, ніж в разі придбання профільованого листа у великому будівельному гіпермаркеті. Хоча в останньому така ймовірність теж далеко не нульова. Надійніше всього працювати з тими продавцями, яких вам рекомендували ваші родичі або друзі після успішного особистого досвіду.