Домой Без рубрики Простий і дешевий інвертор

Простий і дешевий інвертор

0
Простий і дешевий інвертор

Якщо у вас часто відключають електрику або ви любите походи, то цей пристрій буде не зайвим у вашому арсеналі. Це простий пристрій, за допомогою якого можна запалити звичайну світлодіодну лампочку від акумулятора 3,7 в.

для його виготовлення потрібно всього кілька основних деталей: — силовий транзистор npn tip41c;- силовий транзистор pnp tip42c;- два резистора по 330 ом; — індуктор 10 мгн (можна використовувати трансформатори від люмінесцентної лампи, у них всього 1 котушка.);

додатково потрібні: — світлодіодна лампа в якості навантаження (майстер використовує світлодіодну лампочку philips потужністю 3 вт);- патрон e27;- літієва батарея 3,7 в 1500 маг — 2 шт;-батарея для смартфона 3,7 в 3000 мач;-розетка;

Так само рекомендується використовувати модуль зарядкитр4056 для зарядки акумулятора.

Схема дуже проста навіть для новачків в електроніці. Потрібно тільки підключити резистор між базою транзистора pnp і колектором транзистора npn, а базу транзистора npn — з’єднати з колектором транзистора pnp. + vcc підключається до емітера pnp-транзистора, а емітер npn-транзистора — до землі. Навантаження і трансформатор / котушка індуктивності підключені паралельно і проходять між колекторами обох транзисторів, полярність не має значення.

Монтується все на монтажній платі. В якості акумулятора майстер використовує 2 літієвих акумулятора 18650 ємністю 1500 маг і акумулятор для смартфона ємністю 3000 маг. Для підключення навантаження він встановлює розетку.

Після складання можна протестувати пристрій. Лампочка працює не на максимальній яскравості, так як схема споживає всього 0,25 а.теоретично при навантаженні всього 0,25 а акумулятор на 6000 маг може пропрацювати близько 24 годин при безперервному використанні.можна включити в схему підвищує перетворювач або підключити дві літієві батареї послідовно. В цьому випадку напруга буде вище і можна збільшити яскравість світіння лампи.