Як зробити пристосування до дискової пилки для швидкого різу під 45 і 90 градусів

0
39

Продуктивність дискової пилки через тривалі налаштувань, включаючи розмітку, при різанні під 90 або 45 градусів значно падає. При наявності саморобного не дуже складного пристосування ці операції набагато прискоряться і полегшаться.

Матеріали:

  • клеєний брус;
  • багатошарова фанера 400х500 мм;
  • алюмінієвий куточок 1,5 х 10 х 25 мм;
  • алюмінієва смуга 3 х 25 мм;
  • клей для дерева і металу;
  • шурупи різні;
  • мастило для поверхонь ковзання;
  • різьбові втулки для дерева;
  • баранчикові болти, шайби і гайки;
  • клейка мірна стрічка.

Інструменти: лінійка і олівець, струбцини, дриль, шуруповерт, свердлильний верстат і ін.

Процес виготовлення пристосування для дискової пилки

Використовуємо клеєний брус шириною 25 і 45 мм.підстава пристосування виконаємо з багатошарової фанери 400х500 мм. Можливо й інше поєднання розмірів.

Формуємо блоки з клеєного бруса однакової висоти для всіх елементів.

По розмітці встановлюємо брус довжиною 400 мм на клей поперек підстави ближче до одного краю.

На кромці далекої сторони підстави від бруса 400 мм встановлюємо ближче до однієї із сторін підстави 500 мм два бруса 45×55 мм з проміжком між ними і, орієнтуючи довгі сторони поперечно брусу 400 мм.

З іншого боку бруса 400 мм по крайці сторони підстави 400 мм кріпимо брус 123×25 мм симетрично двом елементам 45×55 мм

Після затвердіння клею, повертаємо підставу на 180 градусів і по розмітках зміцнюємо всі елементи з бруса на лицьовій стороні шурупами.

До основи алюмінієвого куточка 1,5 х 10 х 25 мм приклеюємо клеєм по металу алюмінієву смугу 3 х 25 мм і стискаємо струбцинами.

Укладаємо алюмінієві куточки з смугами поздовжньо сторонам підстави 500 мм на опори з бруса так, щоб їх кінці лягли на зовнішні кути бруса 123×25 мм і не виходили за його габарити.

По розмітці свердлимо в алюмінієвих напрямних над усіма опорами з бруса отвори з рассверловкой з лицьового боку.

Для фіксації напрямних на опори наносимо клейку стрічку, стискаємо струбцинами і закріплюємо шурупами спочатку одну з них.

Приміряємо до неї підошву дискової пили, встановлюємо другу направляючу і кріпимо також шурупами.

Для легкого ковзання підошви дискової пили по напрямних наносимо на них мастило для металевих поверхонь.

Перевіривши вертикальність пильного диска, на підставі робимо наскрізний рез, що розсікає і брус 400 мм, а також врезаемся в опору з бруса на кромці підстави, але не розрізаємо повністю ділянку підстави від бруса 400 мм до бруса 123×25 мм.

В брус з отвором вкручуємо врівень різьбову втулку для дерева м6×13 мм збираємо з нього і двох інших елементів п-подібний вузол, причому брус з втулкою повинен бути однієї з ніжок цього сайту.

Накручуємо на баранчиковий болт гайку до упору і вкручуємо у втулку. Встановлюємо п-подібний вузол ніжками на брус 400 мм з можливістю переміщення і фіксації в потрібному місці, обумовленому по мірним стрічкам, наклеєним на внутрішню сторону бруса 400 мм.

Проводимо лінію під 45 градусів до пропилу в основі, забезпечуючи обробку заготовок певної ширини.

Використовуючи в якості шаблону отвори в упорі, свердлимо в підставі відповідні, в які вкручуємо різьбові втулки. Закріплюємо до них за допомогою шайб і баранчикових болтів упор-обмежувач для різання заготовок під кутом 45 градусів.

До торця сторони підстави 500 мм прикручуємо гвинтами дерев’яні планки, які при установці вертикально, виходять за низ підстави.

Для виключення бічного зміщення напрямних приклеюємо із зовнішнього боку упори з дерева.

Встановлюємо пристосування на рівне місце і за допомогою дерев’яних планок на торці підстави фіксуємо його.

Тепер без розмітки і легко виконуємо різи під 45 і 90 градусів або продуктивно готуємо безліч заготовок під один розмір.

Дивіться відео